Hirdetés

2020. október 30., péntek

Gyorskeresés

(#1) Saccco

Saccco
nagyúr

Nem is tud szellőzni, zárt az eleje.

█ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2) zzola

zzola
félisten

Ezek a házak mind ugyanúgy néznek ki...

(#3) Galopp válasza zzola (#2) üzenetére

Galopp
tag

Nem véletlenül ugyanaz a neve....

(#4) zzola válasza Galopp (#3) üzenetére

zzola
félisten

:DDD

(#5) Balu972

Balu972
aktív tag

gyönyörű ház

„Hagyjuk nyerni a wookiet”

(#6) Busterftw válasza Saccco (#1) üzenetére

Busterftw
őstag

Elvileg az oldalan az a ket bevagas az air intake.
Az en Corsair hazam is zart elol es a ket "sarkan" szivja be a levegot.

(#7) SidCorky válasza Busterftw (#6) üzenetére

SidCorky
HÁZIGAZDA

Még jobb, az előlap körül minden irányban rés van és ott jön be a levegő, nem ér az előlap széleihez.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone X // iPad Mini (2019) // Apple Watch S5 // Thrustmaster T150 Pro

(#8) Yeffy

Yeffy
addikt

nagyon csecse haz, nekem ATX meretben kene, ez tul nagy.
kar, h abban mas a tapnal levo takarolemez, es nincs benne az ARGB-s csik. :(

Big girls ride harder! || Kondi powaa'! ヅ

(#9) Ximon

Ximon
kezdő

Kenyeret lehet vele pirítani??? ARGB az meg mi? olyan mint az ABS...

Intel Bill., GA770US3, Elpida-Nanya és kék W5000 Radeon Pro, HDD RaiD0 250MB/s, 450W táp , EMU10k5. Phenom II X6 Way Speed 114MHz 168 Way, Windows memória 240GB RaiD0 SSD 440MB/s

(#10) KaiotEch válasza Yeffy (#8) üzenetére

KaiotEch
veterán

Van ITX-es verzió is, nem sokkal kisebb. Kérdés amúgy, hogy annak is jó-e a szellőzése.

"Ha akarok venni egy terméket az alzánál (JBL GO 2) ami 9.990 Ft, akkor ehhez még kell vennem valamit, hogy 12.000 Ft legyen?" by oszy || "Fixen gépbe rögzített vinyót ne nevezzünk már tárolásnak, az max átmeneti tár." by Dr. Akula

(#11) Csandi válasza Ximon (#9) üzenetére

Csandi
aktív tag

Adressable RGB

(#12) Yeffy válasza KaiotEch (#10) üzenetére

Yeffy
addikt

na igen, de az meg nem fogad ATX-es deszkakat.

(#13) KaiotEch válasza Yeffy (#12) üzenetére

KaiotEch
veterán

Hát az ITX-es az nem. Vegyél mATX-est és olyan lapot is. Az az arany középút.

"Ha akarok venni egy terméket az alzánál (JBL GO 2) ami 9.990 Ft, akkor ehhez még kell vennem valamit, hogy 12.000 Ft legyen?" by oszy || "Fixen gépbe rögzített vinyót ne nevezzünk már tárolásnak, az max átmeneti tár." by Dr. Akula

(#14) atok666 válasza Saccco (#1) üzenetére

atok666
őstag

Honnan veszed?

Atok

(#15) Saccco válasza atok666 (#14) üzenetére

Saccco
nagyúr

Úgy néz ki tévedtem, azt mondja a Gamers Nexus, hogy egész jó a hűtés benne.
[link]

Pedig azok mindent bántanak, ami nem mesh elejű.

█ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16) Synthwave válasza Saccco (#15) üzenetére

Synthwave
HÁZIGAZDA

:U

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) atok666 válasza Saccco (#15) üzenetére

atok666
őstag

Csak azert kerdeztem, mert nekem is ilyen hazam van es nem remlik, h zart lenne :)

Atok

(#18) Dr. Akula

Dr. Akula
nagyúr

"Phanteks Enthoo Evolv X: mi kellhet még?"

Egy Phanteks Enthoo Elite előre néző 5.25" helyekkel (5-10), üvegajtó helyett alumíniummal.

(#19) Yeffy válasza KaiotEch (#13) üzenetére

Yeffy
addikt

igen, azon is gondolkodtam, de az ugyanaz, mint a sima ATX-es, abban sincs benne ez az integralt megoldas. :(

na mindegy, ez van.

[ Szerkesztve ]

(#20) Synthwave válasza Dr. Akula (#18) üzenetére

Synthwave
HÁZIGAZDA

Milyen alumínium? Vagy kovácsolt vas, titánium zsanérokkal vagy gyénmántüveg mozaik, és fehérarannyal futtatott lábak. Ne legyé pleb. ;]

:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) Saccco válasza atok666 (#17) üzenetére

Saccco
nagyúr

Nem teljesen zártra gondoltam.

(#22) Aljasvip válasza Dr. Akula (#18) üzenetére

Aljasvip
aktív tag

Az remek időutazás lenne a egyenesen 2002-be, amikor 5 CD íróval másolták egyszerre a filmeket és játékokat, mellette meg 5db mobil rack volt, hasonló célra.
A legtöbbünknek már nincs erre igénye, ezért lépett a piac más irányba.

Amit te szeretnél, egy BQ 801-ről levett radiátor/venti tartó keret és 3D nyomtató segítségével megoldható szerintem. Vagy egy régebbi Fractal ház (ha jól rémlik 3db 5,25" hely volt bennük) egy dremel segítségével bővíthető 6 vagy akár 7-re és szintén 3D nyomtatva a támaszt is el lehet készíteni hozzá.
Én csináltam 5,25" helyre 3,5" tartót, kis gumis alátétekkel semmi hangja nem volt.

On:
Én a szellőzés miatt inkább P600S-t vettem. Ugyanaz a tooling és a belső, és azt kell mondjam remek konstrukció.
Ez is biztosan az, és a mai divatnak megfelelően a csicsa is megvan rajta.
Nálam is van benne RGB, nagyon jó asztali lámpa pótlék. :)

(#23) Dr. Akula válasza Synthwave (#20) üzenetére

Dr. Akula
nagyúr

Hát ha alkar méretű aranykereszt is kerül rá, meggondolom. :D

(#24) Saccco válasza Synthwave (#16) üzenetére

Saccco
nagyúr

Szerezzetek inkább egy LanCool 215-öst. :P :U

(#25) Geri Bátyó

Geri Bátyó
őstag
LOGOUT blog

"mi kellhet még?"
Mondjuk egy nyitható előlap és mögötte egy 5.25-ös hely. A Fractal E-ATX házai 5-10 K-val olcsóbbak a fenti feltételek mellett.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#26) muxi-muxi

muxi-muxi
aktív tag

Ez egy gyönyörű ház. A design időtállónak tűnik, szerelhető, szellőzik rendesen, minőségi munka. Na az efféléket veszi öt-tíz évre az ember, ilyen magaslatokról nem is vészes az ára. A lakói ezen periódus alatt legalább kétszer kicserélődnek...

Venném, de szebb van :DD

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#27) MeszesKPT

MeszesKPT
őstag

Látszik, hogy átgondolt kialakítású, tágas és szép nagy kuckó ez.

Ha már meg van említve, pusztán érdekességként lemérhettétek volna, hogy a 15 kg-ból mennyit tesz ki a két üveglap. ;)

(#28) Pöttön

Pöttön
őstag

Nagyon jók ezek a házak!
Egy Matx változathoz volt anno szerencsém, nagyon szerettem, és valóban jól szellőző ház volt!

Csak kinőttem, az matx méretet pci express bővítőkártyák, meg 3,5-es hdd-k terén.

A mostaniban simán elférek (NZXT Switch 810) még épített vízzel is, csak sajnos minőség terén köszönő viszonyban sincs a Phanteks-el. :( Ez odébb rakás közben recseg ropog. :U

A sport a legjobb kikapcsolódás... "Főnök, ki az a Korporations?" SCII-Dio 3 BATTLETAG: Horiboy#2965 Psn: Horiboy1988

(#29) pintermiki

pintermiki
kezdő

És hova teszem a dvd/Br író-olvasót? De most komolyan. És arra sem lehet fogni, hogy de hát ez gamer ház. Milyen gamer az, aki nem játszik lemezes játékot és nincsenek neki eredeti dobozos-lemezes játékai? El nem tudnám képzelni, hogy a gépemben ne legyen minimum egy DVD író/olvasó, sőt ma már ugye Br-ből hasonló. Rengeteg ember ad nekem is a mai napig pl lemezen képeket, házi videókat stb...

(#30) Saccco válasza pintermiki (#29) üzenetére

Saccco
nagyúr

A házi videók, elérhetők valahol?

;]

(#31) ForRedGlory

ForRedGlory
nagyúr

Az ATX verzió szolgál nálam már pár éve, nagyon jó gépház. A belső ventillátorok idővel elkezdtek kerregni, az összeset cseréltem NOCTUA NF-A14 PWM-re.

(#1) Saccco: :W

[ Szerkesztve ]

*** Home Cinema loaded: LG 65CX + Samsung HW-Q90R

(#32) rockyka

rockyka
tag

Volt nekem is ebből egy atx-es verzió. Életem legjobb pc háza. Minőségi darab, nem recseg, nem zörög. Az atx verzióba 20 méterről a helyére lehetett dobálni a hardver elemeket. A szellőzésre panasz nem lehet. Zártnak tűnik a doboz, de a két oldalán kívül mindenhol szépen áramlik ki/be a levegő. Az előlap konkrétan el van emelve pár pöcökkel a belső kerettől, körbe meg ott vannak a rések, így tökéletes a szellőzése. Adnak hozzá külön szerszámos dobozban egy halom beépítő keretet, csavarokat, gyorskötözőket, mindent amire szükség lehet. Kollegának itx-es verziója van, ő is csak ódákat tud mondani róla.

(#33) IgnisFatuus válasza Aljasvip (#22) üzenetére

IgnisFatuus
aktív tag

Szintén zenész, Eclipse P600S-t választottam, de csicsa nélkülit. ;) Ha kell kinyithatom az előlapot, ha nincsen terhelés becsukhatom.

i7 8700K@5000, Asus ROG Strix Z370-H, 32GB HyperX Predator 3600MHz, 500GB Samsung 970 Pro M2, 2TB Intel 660p M2, Zotac 2080Ti AMP! Extreme, Asus Xonar DX, Asus VG279QM, HyperX Cloud, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#34) atok666 válasza pintermiki (#29) üzenetére

atok666
őstag

Az 5.25 eleg retegigeny lett szerintem. Offline adat csere-bere megodhato usb kulccsal is, ha meg valakinek valoban szuksege van bd/dvd/cd/floppy mechanika, az meg valaszt masik hazat. Szerintem.

Atok

(#35) Synthwave válasza pintermiki (#29) üzenetére

Synthwave
HÁZIGAZDA

"És hova teszem a dvd/Br író-olvasót?"

Egy másik házba. Vagy veszel külső meghajtót.

"Milyen gamer az, aki nem játszik lemezes játékot és nincsenek neki eredeti dobozos-lemezes játékai?"

Csak lemezes/dobozos cuccaim vannak (PC-n, konzolon egyaránt), de még egyik sem látott olvasót (a ~2005 után kiadottak közül, a '90-es évek paper box csodái igen). Merthogy ugye nem kell, mióta Steam/Origin/Bethesda Launcher stb. létezik. Serial benne van a tokban, redeem, letölt, lemez mehet polcra. Gyakran fel sem fér a hordozóra, amit lehúz a szerverről, igazából csak dísznek vannak ott a diszkek, főleg, hogy a legtöbb cucchoz ma már amúgy is online kapcsolat kell (sajnos).

"Rengeteg ember ad nekem is a mai napig pl lemezen képeket, házi videókat stb..."

Überkocka vagyok, de alsóhangon vagy 10 éve nem volt szükségem optikai meghajtóra (amikor nem Tualatin-P200 MMX vonalon mozgok). Milyen országban van ez? Melyik évben? Mert még a legPC-analfabétább ismerőseim is pendrive-ot, esetleg memóriakártyát használnak minimum egy évtizede.

Nem tudom eldönteni, hogy trollkodsz-e, vagy le vagy maradva jó 15 évvel. Ha nem troll, akkor jobb ha tudod, erősen rétegigényt képviselsz.

[ Szerkesztve ]

(#36) Synthwave válasza Saccco (#30) üzenetére

Synthwave
HÁZIGAZDA

;]

(#37) Amerigo57

Amerigo57
senior tag

A Phanteks házak szerintem , még mindig a legmasszívabb , legprecízebb ,
tizedmilliméter pontosságú , széles , hardverileg jól szerelhető házak ,
fix 4 vagy 6 csúszásmentes talpakon.
Ez a Phanteks ház sem néz ki rosszul , de szerintem legjobban megtervezett
Phanteks házak :

Phanteks Enthoo Pro SE
Phanteks Enthoo Luxe Tempered Glass
Phanteks Enthoo Primo
Phanteks Enthoo Elite házak.

(#38) pintermiki válasza Synthwave (#35) üzenetére

pintermiki
kezdő

Nem, nem trollkodom. Nem tudom, mennyi idős vagy és milyen korosztályban mozogsz, illetve gondolom nagyvárosban! Én 30-50 éves korosztályban, akik mind a mai napig DVD-n, CD-n osztanak meg egymással adatot! Nem egy önkormányzathoz dolgozunk be, ahol direkt kérik(!!!!), hogy újraírható DVD-n vigyük az adatot (fotó, videó), sőt ismerősi körömből is szinte mindenki ezt a hordozót használja! Messze nem rétegigény ez, szerintem te mozogsz inkább egy szűk körben, akik elutasítják ezt a jól bevált technológiát. Azt már nem is mondom, hogy a helyi kisboltban 50-es hengerekben fogy a DVD, mert annyira van rá igény. Persze én vidéken lakom, kistelepülések, falvak azok, ahol inkább járok, ott egyáltalán nem kopott ki ez a technológia, bár megjegyezem a közeli megyekszékhelyen is orvosi adatokat DVD-n vagy CD-n kapsz kézhez a kórházból!

(#39) Saccco válasza pintermiki (#38) üzenetére

Saccco
nagyúr

Azért mert ti még használjátok nem lesztek a többség. :D

(#40) zetor2000 válasza pintermiki (#38) üzenetére

zetor2000
aktív tag

Az sajnos az egészségügy lemaradását jelzi, hogy klf. leleteket / felvételeket CDn/DVDn adnak ki. Elvileg lenne lehetőség az EESZTbe kitenni, ha már van ilyen, hogy ügyfélkapus regisztrációval rendelkezők elérhessék. Innen kezdve nem lenne gond, ha az ország/világ egyik pontján valamilyen oknál fogva ha bekerül valaki a rendszerbe, a másik végén lévő doki is láthassa.

Az IT világban a CD/DVD mint adathordozó gyakorlatilag egy letűnt kor emléke. Vagyunk páran, akiknek van kézközelben olyan gép, amiben van optikai olvasó vagy író, hogyha kéne valamiért ilyet használni, akkor tudjunk, de az itthoni gépemben 10+ éve nincs meghajtó, pedig annak idején én is megírtam 10+ ezer cd/DVDt. De manapság nem kell. Ha adatot akarok vinni magammal, felmásolom a NASra, azt ahova megyek, ott letöltöm az interneten keresztül. Ha nincs internet, akkor egy nagyobb pendrive, vagy mégnagyobb USB merevlemez a megoldás.
A játékos vonal is olyan, hogy le kell tölteni a játékot, mert a játékban alkalmazott megoldások mérete ezt indokolja. (Hang, grafikai elemek, pályák, javítások/fejlesztések ésatöbbi)

Legutóbb ~3 éve, a céges masinán csináltam lemezt, pár mp3al, amit kocsiban használunk.

Angolórákat adok-veszek...

(#41) Synthwave válasza pintermiki (#38) üzenetére

Synthwave
HÁZIGAZDA

35 éves vagyok (és lélekben még a '80-as, '90-es években élek, a retrocomputing meg az egyik hobbim), és az ismerőseim zöme korombeli, esetleg kicsit idősebb. Néznének is, ha optikai lemezen adnék valamit ("micsinájjakezzel"-szindróma).

Ahogy Saccco is mondta, azért mert ti még használjátok, nem lesztek a többség. A hazai bürokrácia meg...na, az is le van maradva egy jó 15 évvel. :D Szerencsére viszont a legtöbb dolgot már ott is el lehet intézni online.

Félreértés ne essék, szeretem a lemezeket, az 5,25"-os floppy-ig bezárólag (na jó, a 8"-ost is, de olyan még nem volt a kezemben), de se nem komfortos, se nem túlságosan megbízható technológia (az a DAT kazetta, ha már fizikai adathordozót kell választani, de ott sem árt az off-site backup). Vannak olyan gépeim is, amiben vannak CD/DVD írók/olvasók, de a fő rigben nagyon régóta nincs. Feelingje van, az tény, erősen megpendíti a nosztalgia relét, de ennyi. Amúgy 30-50-100 (vagy akár több) GB-os játékoknál szép lenne lemezekkel babrálni; na az tényleg visszaidézné a '80-as, '90-es éveket. :D

[ Szerkesztve ]

(#42) yericho800

yericho800
tag

azt nézzük egyedi külső. :K
nem egy kaptafa t. t... már bocs :B
nekem volt sima evolv atx ablakos. egyik legjobb házam volt :)) ARGB buziág nem kéne rá! sok változás nincs az előző evolvhoz képest, de lehet nem is baj :)

(#43) yericho800 válasza Amerigo57 (#37) üzenetére

yericho800
tag

+1 :K

(#44) yericho800 válasza IgnisFatuus (#33) üzenetére

yericho800
tag

cm egyik legjobban sikerült háza :K

(#45) SidCorky válasza pintermiki (#38) üzenetére

SidCorky
HÁZIGAZDA

Ezt korhoz kötni elég nagy butaság, attól függ, ki mennyire vevő az újdonságokra. :) Nálam huszonévesen már persze az az evidens, hogy nem említem problémaként, ha nincs 5,25-ös hely (őszintén szólva eszembe se jut, hogy valakinek lehet rá szüksége), lemezes játékot is csak akkor veszek, ha valami pluszt nyújt a steames verzióhoz képest (például ha olcsóbb), de azt is csak akkor, ha van benne Steam kód. Zene, film szintén online, streamelve. De már a nagyfaternek (60+) se jut eszébe lemezekkel bohóckodni, még akkor sem, ha ott ül a gép előtt (amiben még van író), és úgy kérnek tőle képeket vagy bármit, tolja fel felhőbe és küldi a linket, offline meg pendrive. (Bár az is igaz, hogy az öreg nem az átlag ilyen szempontból, 40 éve követi ezt a világot, mire én megvettem az első okos tv-met és elkezdtem streamszolgáltatásokat használni, ő már rég Netflixezett, meg a selfmade homeszerveréről nézte a filmeket. :DDD ) Persze oké, hogy van, akinek még szüksége van optikai meghajtóra, de szűk körnek hívni azokat, akiknek már nem kell, erős.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone X // iPad Mini (2019) // Apple Watch S5 // Thrustmaster T150 Pro

(#46) negyedes

negyedes
addikt

A PSU-nal miert kell kivagni a takarolemezt? :O Ha nem rgbs csilivili cuccott veszel egy csunya cimke fog latszani csak mint a tesztben is.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#47) siposz válasza pintermiki (#38) üzenetére

siposz
junior tag

Ember! 2020 van.

Oké, a 2012-es gépembe még raktam DVD rw-t mert "ki tudja, mire lesz még jó", de alig-alig volt használva. De idén bele se gondoltam, hogy az új gépbe kéne.

Te valami optikai disc fetisiszta szektában mozoghatsz.

"Milyen gamer az, aki nem játszik lemezes játékot és nincsenek neki eredeti dobozos-lemezes játékai?"

Hát jelen. Van 1 RED ALERT CDm, eredeti, és amikor 6-7 éve leszoktam a warezról, csak steames játékaim vannak.

(#48) Milka 78

Milka 78
nagyúr

Nagyon csecse kis kuckó, tetszik viszont 70 ropiért azt a Riser kábelt igazán bele lehetett volna rakni, mert egy ilyen kaliberű gyártónál ez filléres tétel lenne.

pintermiki : usb-s dvd író az megvan? ;) Nekem is van, tökéletes és ha nem kell akkor megy a fiókba...ja és 42 éves vagyok :B

Wuzik...wuzik mindenütt!

(#49) kisfuxi

kisfuxi
csendes újonc

Egy 3080 bele.. :DD

Üdv: Roland

(#50) bulikavagyok

bulikavagyok
veterán

Kb két hete vettem egy ilyen házat antracit színben, "vicces" sztorim is kapcsolódik hozzá. :) A miskolci boltban ahol vettem, a szerelőnek igencsak meggyűlt vele a baja. Állítólag több mint 5 órán keresztül rakták össze a gépemet. A vicces az benne, h minden tesztben (itt is) kiemelik, h milyen könnyű vele dolgozni. Plusz azt csak mellékesen jegyezném meg, h közel sem lett tökéletes. Gondolkodom is rajta, h újra összerakatom valahol máshol. Én sajnos nem értek hozzá. :B

[ Szerkesztve ]

i7-10700K - ROG Strix RTX 3080 OC - Samsung C49RG90 ●● Dell XPS 13 9380 ●● Xbox One X

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.