Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z86


Z86
őstag

Ezt megnézem, erről a szériáról elég jó vélemények születtek a notebookos topicban (bár kicsit sajnálom, hogy nem az A530-at adták).

[ Szerkesztve ]

(#2) energy_ válasza Z86 (#1) üzenetére


energy_
senior tag

jaja,ennek van matt verzója is

(#3) misx


misx
senior tag

Hirtelen azt hittem, megjött az utód (A/AH 531) :DD .

Nekem A530 van, egy rossz szót nem tudok róla mondani (persze belekötni lehet egy-két dologba, de az nem von semmit az értékéből). Igaz gyengébb a hardvere, mert év elején 130k-ból még csak erre futotta (P6100, 2GB RAM, int.VGA).

(#4) Chaser


Chaser
titán

Kis fáziskésést vélek itt felfedezni. Persze ha arról az atis verzióról van szó amiben egy Hd6-os ati van az még jó vétel, bár én már egy ideje nem találkoztam vele sehol.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) Lars


Lars
őstag

Elsőre szép fényesnek tűnik ...
Persze majd meglátjuk. Szokásos nyomorgatos teszt, melegedés, ilyesmi érdekelne, ja és természetesen az akksi idő.
Mennyire hű a lifebook széria nevéhez, bár ez relatív, ha ráírják, akkor rajta van, és kész :D

(#6) Bathory Peti


Bathory Peti
aktív tag

Remélem hazaérek addigra.

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#7) Chaser válasza Lars (#5) üzenetére


Chaser
titán

Ez a csilli verzió, az A530 matt, legtöbbnek a kijelzője is, de azokban nincs diszkrét vga, az AH530 a konzumer vonal. Ha rákeresel láthatsz róla képeket, nagyon értelmes elrendezése van, cpu-hoz is pár sec hozzáférni pasztázáshoz. Nem a régi lifebook vonal, de korrektül össze van rakva és a 3 év gar ott figyel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8) Lars válasza Chaser (#7) üzenetére


Lars
őstag

Hát ez jó cucc !

Nem hittem volna, hogy ennyiért így össze tudják rakni. Mondjuk még mindig a matt dolgok talán 1 fokkal jobbak, de ekkora gépet úgyse fogdos az ember, lerakja az asztalra, és kész. Arra meg tökéletes.

(#9) Bathory Peti


Bathory Peti
aktív tag

teljesen korrekt cucc

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#10) Chaser válasza Lars (#8) üzenetére


Chaser
titán

Van matt, csak intel igp-vel. 115k az i3 380-as és azt kapni is lehet. Lassan jöhetne az utód is, nem kapkodja el a fuji, már asszem mindenki beelőzte, de nem baj ha a végeredményen meglátszik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) Lars válasza Chaser (#10) üzenetére


Lars
őstag

Igen, néztem. Bár én már kisebb gépeket nézegetek. Mondjuk ha ilyen minőségben egy 13-as gépet össze fog hozni a Fujitsu, akkor lehet hogy el fogok gondolkodni rajta. Bár meg vagyok elégedve a jelenlegi gépemmel is :)

(#12) freestailo


freestailo
őstag

fogadjunk hogy:

- 1366x768 a kijelző
- horpad a billentyűzet mint az állat
- gyengék a zsanérok

Ja és nem láttam a specifikációt...

(#13) Lars válasza freestailo (#12) üzenetére


Lars
őstag

Hát bebuktad nagyrészt. A kijelző stimmel, mármint felbontásilag.
A többi viszont nem igaz. Nézd meg a videót, én is ledöbbentem, de nem horpad, nem hajlik. Masszívnak néz ki.

(#14) ciceroo


ciceroo
tag

hűtés hangja milyen? (az F-S-ek elég hangosan hűtöttek pár éve)

(#15) Z86 válasza ciceroo (#14) üzenetére


Z86
őstag

Pheke többször kiemelte, hogy alig van hangja.

(#16) pheke válasza Lars (#8) üzenetére


pheke
tag

akkor ott a sima a530. ugyan nincs diszkrét vga, de cserébe i5-el ugyanezzel a spec-el még egy kicsit olcsóbb is. minőségben meg gondolom nincs különbség. tényleg meglepett ez a kis fuji. azt hittem olyan "na majd találok valamit, amiről beszélni is lehet", ehhez képest, meg adott témát bőven. :)

nope...

(#17) Lars válasza pheke (#16) üzenetére


Lars
őstag

Láttam az őszinte döbbenetet az arcodon, meg a hangodon is lehetett hallani. Sőt, mit ne mondjak, amikor megnyomorgattad, nekem is koppant az állam :)
Kár hogy nem az én méretem. Viszont nyugodt szívvel lehet ajánlani másnak.

(#18) csabeey


csabeey
csendes tag

na úgy néz ki az első megbecsülendő FS

Csabaa

(#19) Z86 válasza csabeey (#18) üzenetére


Z86
őstag

Nem FS csak Fujitsu, a Siemensnek ehhez már nincs köze.

(#20) misx válasza freestailo (#12) üzenetére


misx
senior tag

"gyengék a zsanérok"
az egész egy zsanér, nem két vacak kapcsolja össze a két részt, mint egyes teszkó gépeknél :D
Amúgy van hangja, de csak addig, amíg kifújja az összegyűlt meleg levegőt.
Összehasonlítva unokaöcsém hasonló árkategóriájú 1 év garis Acer-jével, ég és föld... De volt már a kezembe hasonló kategóriás ASUS is, kínai hulladéknak érzed, ha megfogod a Fuji után. Amúgy az A530 alján - legalábbis nálam - ez figyel: "Made in Germany". :))

[ Szerkesztve ]

(#21) alamuszi


alamuszi
senior tag

Jók a Fijutsuk. Azt nagyon sajnálom, hogy a Fujitsu ezekre a gépekre rábiggyeztette a LifeBook jelzőt. A Garanci nagyon jó, a szervize jó. Jó gépek.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#22) x_o_n válasza Z86 (#19) üzenetére


x_o_n
veterán

hála égnek már n incs

(#23) x_o_n válasza ciceroo (#14) üzenetére


x_o_n
veterán

már halkak.

(#24) alamuszi válasza x_o_n (#22) üzenetére


alamuszi
senior tag

Voltak nagyon jó FS-ek, az E series az szuper gép volt ma is az. Valamint egy MSI, helyett bármikor bevállalnél egy utolsó generációs Esprimo-t.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#25) dbalazs80


dbalazs80
tag

Az AH530 fényes kijelző, fényes készülékház.
Itt fényes fekete a fedlap, fekete a billentyűzet.

Az A530 matt kijelző, fehér billentyűzet, alatta szürke a ház, a fedlap pedig matt fekete.

A billentyűzet nem horpad, a kategóriájában szerintem most az egyik legjobb az ilyen kialakításúak közül. A zsanér nagyon stabil és jó, hozzá képest pl. Dell Inspiron N5110 kb. a vicc kategória, bill. terén is.

Az A530 inkább a biznisz vonal integrált VGA-val, teljesen vállalható gép.
Az AH530 amibe tesznek dedikált VGA-t.

El kell felejteni az FS Amilo és Esprimo vonalat, éppen ezért adja a Fujitsu ezeknek is a Lifebook nevet, és adja az alap három év garanciát.
Nem mellesleg minden Fujitsu gépben alap a Bluetooth amit a mai napig nem sok gyártó mondhat el magáról, konkrétan senki, esetleg az Apple a Macbook-jaival.
Ma már sem a Dell sem a Lenovo nem adja ezt mindegyik modelljéhez.

Akinek pedig kell esetleg kellene diszkrét VGA-s készülék, elárulom, hogy a megfelelő helyen raktárról azonnal van.

Lásd itt :
[link]

Szerény véleményem szerint nagyon jó az ára.

(#26) dbalazs80 válasza alamuszi (#21) üzenetére


dbalazs80
tag

A szervíz annyira jó, hogy hazánkban egyedülálló módon a törekednek a 3 napon belüli javításra.

Bár halkan megsúgom, eddig még hibás AH530/A530-al nem találkoztam, pedig elmondhatom, hogy már 100 feletti darabszám ment át a kezemen. :)

(#27) Bator92


Bator92
tag

Ez jó adás volt. Még több 200 ezer alatti notebookot a PHTV-be! Sztem ritka, hogy valaki ennél többet költ egy laptopra.

(#28) Chaser válasza dbalazs80 (#25) üzenetére


Chaser
titán

Hinnye':D Ebben i5 480 van, 6GB ram, 640GB vinyó, W7. Utoljára én ezt a konfigot i3-mal láttam, 4GB rammal, 320-as v 500-as vinyóval W7 nélkül 150-ért, a linkelt meg ennyi extrával 155 :Y De még ha van W7 az i3-as verziónál és én emlékszem rosszul akkor is über jó, linkelem is a notis topikba :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) Chaser válasza Chaser (#28) üzenetére


Chaser
titán

Hinnyeám', csak ez + 50k mint az i3 verzió, én azt a verziót nem találom sehol egy ideje már.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) dbalazs80 válasza Chaser (#29) üzenetére


dbalazs80
tag

Az a verzió sajnos nem elérhető jelenleg.

De szerintem i5, 6GB RAM, 640GB HDD, HD6530 1GB VGA, WIN7 HP, 3 év gar ennyiért abszolút jó ár. :)

(#31) Chaser válasza dbalazs80 (#30) üzenetére


Chaser
titán

Ebben csak az az érdekes, hogy a tesztben is az van. 200k körüli árért azért van más alternatíva is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) dbalazs80 válasza Chaser (#31) üzenetére


dbalazs80
tag

Persze, hogy van más alternatíva abban az árszegmensben, de jobbat nem nagyon találsz nála, ebben biztos vagyok. :)

Szvsz a kategóriájában a legjobb vétel és nagyon jól össze van rakva.

(#33) Dolby


Dolby
senior tag

Üzemidőről van valami adat a tesztelt felszereltség mellett?

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#34) Rage47


Rage47
veterán

Lehet kapni ezt a notit valahol? Én nem találom sehol. :(

(#35) GaborGh válasza Rage47 (#34) üzenetére


GaborGh
őstag

Nálam 115.000ft-ért eladó 1 éves hibátlan, szalon állapotban:
FUJITSU LIFEBOOK AH530 fekete

(#36) GaborGh válasza Dolby (#33) üzenetére


GaborGh
őstag

3 óra bekapcsolt wifivel, 12/4 fényerősség, net használat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.