Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez hazai termék amúgy? :F

Samsung BADA...Samsung Wave a hullámok ereje! Bada 2.0 : A Tenger ereje :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#2) rviktor25 válasza pusszycat (#1) üzenetére


rviktor25
aktív tag

legútóbb még kínaiként ismertem az eGreat-et

Chiwasuu!!!

(#3) pusszycat válasza rviktor25 (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor attól van ilyen kellemes árfekvése. (15000 Ft. ) :U

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) CarKiller47


CarKiller47
tag

AMD Forever!

;]

Várom az adást, most úgyis egy ilyesféle dolgot szeretnék venni. :))

(#5) ImpersonatoR

most akkor ezen van componens (piros kék zöld) kimenet is?

(#6) pusszycat válasza ImpersonatoR (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igen van persze de jobban jársz a HDMI v1.3 1080p kimenetel ha van hova dugjad. ;]

Samsung BADA...Samsung Wave a hullámok ereje! Bada 2.0 : A Tenger ereje :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#7) paatrick


paatrick
senior tag

Ezekkel a multimédia lejátszókkal lehet TV adást is felvenni mondjuk?

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#8) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mennyire izmos ez a Realtek RTD1055DD 400MHz chipset? :F

#7 :( Legalább is evvel nem.

Samsung BADA...Samsung Wave a hullámok ereje! Bada 2.0 : A Tenger ereje :K

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Megnézem az adást, de azért lenne egy kérdésem, a Western Digital lejátszóit miért hanyagoljátok el annyira ? Egy Western Digital Elements Play tesztet összedobhatnátok, pláne hogy még külföldi oldalakon se nagyon találtam tesztet róla :(

(#10) pheke válasza paatrick (#7) üzenetére


pheke
tag

Van amivel lehet, de árban nem egy kategória és még ehhez is kell egy speckó DVB-T tuner, ami plusz költség.

nope...

(#11) pheke válasza ImpersonatoR (#5) üzenetére


pheke
tag

Én nem láttam. Csak 3 RCA, egy kompozit meg kettő a hangnak.

nope...

(#12) pheke válasza =Mentor= (#9) üzenetére


pheke
tag

Nem hanyagoljuk. Nem kapunk. Ennyi. :D

nope...

(#13) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

ááááá 6 múlt 5 perccel, és még nem megy. :DDD

PS4

(#14) DrJános válasza mrhitoshi (#13) üzenetére


DrJános
aktív tag

Látok akkor nem az én órám siet :DDD

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#15) thugyecz


thugyecz
csendes tag

Itt vannak a tesztvideófájlok!
http://prohardver.hu/tudastar/medialejatszok_tesztmodszere.html

[ Szerkesztve ]

(#16) Entryy válasza thugyecz (#15) üzenetére


Entryy
aktív tag

:R

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#17) mrhitoshi válasza pheke (#12) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Pheke a Killa Sample nem 70Mb/s -os. :DDD Csak 33.8 Mb/s-os. :P a 70-es kicsit még durvább lenne. ;]

PS4

(#18) pheke válasza mrhitoshi (#17) üzenetére


pheke
tag

Most végignéztem MPC-al és tényleg 39 mega volt a max. Ennek ellenére, van a neten ahol 50MB/s-esnek írják, de akkor ezt benéztem. A lényegen azonban nem változtat: szinte nulla az esélye, hogy átlagfelhasználó belefusson ilyen videótartalomba bárhol, így ez inkább erőfitogtatás egy médialejátszó részéről, mint valós feature :)

nope...

(#19) pheke válasza mrhitoshi (#13) üzenetére


pheke
tag

semmi, bocs :D

[ Szerkesztve ]

nope...

(#20) mrhitoshi válasza pheke (#18) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ezt biztos. :K

PS4

(#21) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez most így érdekes mert Pheke MB/s (megabyte) rol beszél mrhitoshi kolléga meg Mb/s (megabit) most kinek van igaza? :Y

Samsung BADA...Samsung Wave a hullámok ereje! Bada 2.0 : A Tenger ereje :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#22) mrhitoshi válasza pusszycat (#21) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Megabit!!! Legalábbis itt PH-n Megabit-et adtak meg. :U

Pheke! Tessék tisztában lenni ezzel! Mb = megabit, MB =/= Megbit-el. MB= Megabyte. ;]

[ Szerkesztve ]

PS4

(#23) pheke válasza mrhitoshi (#22) üzenetére


pheke
tag

Igenis főnök...

nope...

(#24) csibe1


csibe1
addikt

Egész pofás kütyü,a teszt is jó lett,bár a felirat részre egy picit jobban rámehettél volna szín és méret tekintetében.
Nézegettem a WD Minit is régebben,de hát elég rendesen lebutították,ez viszont ennyiért
igencsak jó vételnek tűnik.
Ennek van egy nagyobb testvére az Egreat M34A
ami a popcorn tudását hozza kb,de fele árban.
Majd még gondolkozok melyik legyen,mert ez elég pici,hogy egy külső notivinyóval együtt elvigye magával az ember bárhová.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#25) rviktor25 válasza csibe1 (#24) üzenetére


rviktor25
aktív tag

nekem pont olyan m34a -m van legújabb pch a110 firmware-el, jó cucc :C

Chiwasuu!!!

(#26) ooooobi


ooooobi
senior tag

tesomnak kéne venni egy olcso és viszonylag jó médialejátszót, ez vagy Asus O!Play HDP-R1 HD? mit ajánlotok

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#27) =Mentor= válasza ooooobi (#26) üzenetére


=Mentor=
őstag

Én a WD TV Live HD-n is elgondolkoznék a helyedben, de ha Asus akkor inkább az O!Play HDP-R3 HD-t válasszad.

[ Szerkesztve ]

(#28) simonzé válasza ooooobi (#26) üzenetére


simonzé
addikt

Vagy veszel te is egy AMD3000+-szal, GF6150-nel, egy giga rammal, szerelt volt banki gépet használtan 1 év garanciával, bele egy 320-as KDD 6k-ért, elrejted a lapostévé mögé, és 22e Ft-ból megvan a killasample-lel is megbirkózó gép. Mellé egy fullos PC távirányító vagy wireless egér 2-3k, egy belső tuner 2k - igény esetén.

I don't fit in. I fit out.

(#29) micimacko


micimacko
aktív tag

Ez a lejátszó addig volt jó vétel, amíg nem emelték meg az árát, ugyanis az eredeti ára 9900 Ft volt, kb. 1 hete emelték meg az árát 14900 Ft-ra. Így inkább ezt az Xtreamer lejátszót ajánlanám, mert ez is visz szinte mindent, DLNA és egyéb hálózatos funkciókkal.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#30) dave666


dave666
aktív tag

Most tervezem egy ilyen lejátszó vásárlását.
Mennyire megbízható ez a márka?
Van esetleg valakinek ilyen?
Más oldalakon Asus O! Play Mini ajánlják pár ezer Ft-al (2-3ezerFt) több mint ez a lejátszó.

Dave666

(#31) Kelvin válasza micimacko (#29) üzenetére


Kelvin
őstag

Az Xtreamer SideWinder -t már én is meglestem különböző tesztekben és jól teljesített, a hálózati funkciók /nfs, samba,../ nekem nélkülözhetetlen. Azért jó lenne itthon kipróbálni.. :)

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#32) micimacko válasza Kelvin (#31) üzenetére


micimacko
aktív tag

Itthon rengeteg embernek van Xtreamer lejátszója...kb. 200 oldalas topic van neki szentelve az Mpeg4 fórumon. Nekem is van egy ilyen, és tegnap csak kíváncsiságból kipróbáltam a tesztanyagot.

A killa sample-n kívül mindent tökéletesen, röccenésmentesen visz, pedig nekem még nem a Sidewinder van, hanem az eggyel korábbi verzió. Ha azt nézem, hogy 21eFt-ba kerül a Sidewinder, szerelhető bele 2.5"-os vinyó, LAN csatlakozója van, akkor szerintem jobban megéri az Egret-től. Ahogy írtam, addig volt jó vétel, amíg 9900 Ft volt. Most már inkább a Sidewinder-t venném.

Nyugodtan vedd meg, nemsokára kijön hozzá a legújabb firm, azt várja már mindenki. Ahogy írtam szinte mindent visz (azért csak szinte, mert azért mindent nem tudok kipróbálni), passzív hűtésű, vinyó tehető bele, LAN-on keresztül lejátszhatod az anyagot PC-ről, de én pl. a NAS-omról (4Tb vinyóval) játszom le a filmeket, szóval nagyon is jól jön, ha nem kell állandóan USB-s eszközöket a géphez kapcsolni.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#33) Norbika88 válasza micimacko (#32) üzenetére


Norbika88
senior tag

XTREAMER SideWinder
USB-s D-Link Wifi kulcsot fogadná vajon, mert ár/értékbe szerintem nem rossz, csak ugye max 500gb ig kezeli a belső HDDt, de helyette ott a hálózati funkció. Nem rossz, elgondolkoztat, régi TV-m úgy, hogy nálam compositon mindent fog vinni lekeverve PAL-ra:D

(#34) Kelvin válasza micimacko (#32) üzenetére


Kelvin
őstag

Az mpeg4-en is sokat olvasgattam, nekem is nagyon szimpatikus ezért az árért. NAS-t használok én is, köszönöm az infókat.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#35) micimacko válasza Norbika88 (#33) üzenetére


micimacko
aktív tag

Az első sorozat tudtommal elég rossz Wifiben. Amiatt sokan panaszkodtak, viszont más eszközöknél sem jobb a Wifi, legalább is abból a szempontból, hogy Wifi-n keresztűl max. 720p-s anyagokat tudnak lejátszani, de az sem 100%. Szóval Wifi ebből a szempontból szinte mindegyiknél felejtős.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#36) Milka 78 válasza pusszycat (#3) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez nem éppen kellemes,főleg,hogy én a Himedia 200b-9900ft-ért vettem(egy az egyben ez a menüje,de azon kártya olvasó és coax hang is van).Ez is annyi volt,de jó magyar szokás szerint fel is nyomták az árát...vicces sztori :U

[ Szerkesztve ]

(#37) agent_k


agent_k
őstag

Ékezetes srt feliratokkal hogy boldogul? Azonos nevűnek kell lennie vagy bármilyen név jó és majd betallózom távirányítóval a menüből?

(#38) hegyi514


hegyi514
csendes tag

A zenelejátszó képességéről lenne pár kérdésem, ha tudtok segíteni:
1. Az mp3 fájlokat mappánként jeleníti meg (ahogy a külső HDD-n van) vagy ömlesztve?
2. Ha mappánként, akkor lejátsza-e automatikusan a következő mappa fájljait is?
3. Van-e benne véletlen lejátszás vagy ismétlés lehetőség?
4. viszi-e a winamp lejátszási listát (m3u)

(#39) vanhalen


vanhalen
senior tag

"Salamon töke" az a visegrádi vár Salamon-tornyának az ablakaiban volt(voltak) hogy a MI [link] jobb sorsra érdemes Salamon királyunk, aki oda volt bezárva, ne tudjon kilógni éjjel az ablakon keresztül a cuncikhoz a faluba, mert egyből kiszúrták volna, hogy valaki pakolja ablakbú a tököket félrefele :D Asszem :) Ebből is látszik, hogy a magyar, már akkor is trükkös nép volt, feltaláltuk a korabeli mozgásérzékelőt :DDD
Már, ha érdekel :DDD

Mondjuk a másik Salamonnak, Dávid fiának is fényes lehetett éppenséggel, a 400 felesége és 300 ágyasa biztos gondoskodott róla hehe

[ Szerkesztve ]

(#40) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

jók ezek a médiajátszók, de nálam akkor lenne igazán értelme, ha lenne benne digitális és analóg tv-tuner is.

(#41) Norbika88


Norbika88
senior tag

Hali, erről a lejátszóról tud valaki valamit, nem nagyon találok róla tesztek.
[link]
A másik amin gondolkozok:
[link]

(#42) tigipuf válasza Milka 78 (#36) üzenetére


tigipuf
senior tag

Ja pénteken jött meg a gép a botba,kedden akartam rendelni,és már 50%-ot ugrott az ára,na akkor erről ennyit...
más:ezeket a silverlightos videokat,hogy lehet lementeni firefox-al :F

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#43) jswilly válasza tigipuf (#42) üzenetére


jswilly
csendes tag

Sajnos nem lehet menteni a Silverlight videókat... :F

(#44) micimacko válasza Norbika88 (#41) üzenetére


micimacko
aktív tag

Az Xtreamer-ről azért nem találsz tesztet, mert annyira új. Pár hete még csak előrendelni lehetett. 30eFt-ért szerintem simán megéri, legújabb Realtek chip, USB3.0, beépített WIFI, és olcsóbb, mintha magától a gyártótól veszed, mert úgy 99EUR+35EUR(száll. ktg), és lesz még rá ÁFA is (Xtreamer Ultra-sok is így jártak). Szóval 30eFt-ért szerintem jó vétel.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#45) Yogi Bear


Yogi Bear
aktív tag

Az éjszakai mód azt jelenti, hogy a készülék csökkenti a hang dinamika tartományát (ezért is van az AUDIO szekcióban), vagyis a hangos effektek (lövés, robbanás, mennydörgés, helikopter, stb) nem lesznek olyan hangosak.
Magyarul a hangos effektek hangerejét csökkenti, így kevésbé zavarja a már alvókat.

Üdv

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#46) Norbika88 válasza micimacko (#44) üzenetére


Norbika88
senior tag

Holnap érkezik ipon-tól. :D

(#47) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!

XTREAMER SideWinder : a kérdésem az lenne,hogy most akkor van benne wifi vagy sem?

A leírásból számomra nem derül ki: A lejátszót hálózatba is kötheted, akár kábelesbe, akár WiFi-be (a WiFi csatlakozó opcionális),

Még annyi lenne a kérdésem,hogy az Egreat EG-R6C-től amennyivel drágább annyival jobb is?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#48) forgonati


forgonati
őstag

Nos, egy vélemény a részemről, egy kicsit régebbi R1B-ről. Talán valakinek ad némi támpontot.

Alapvetően a hiba ott volt nálam, hogy nem egy M34-et vettem hanem ezt az R1-et, ami realtek chipes. Az M34-et sokkal jobb firm van (ugyanaz ugye mint a Popcornokban) és sokkal jobb a támogatás hozzá, rengeteg cuccost lehet rá telepíteni. Persze ez nem az Egreat érdeke, hanem a Popcorné, szerencse hogy arra rámegy a Popcorn firmje, mert így sokkalta jobban használható az M34. Az R1-re szinte semmit nem lehet felrakni, nagyon fapados lejátszó. Csak akkor nem tudtam az M34-et beszerezni sajna.

Én részben a torrent miatt is vettem, ugyanis van rajta gyárilag kliens (nem tudom ezen van-e) és elképzeltem magamba hogy majd éjjelre jól bekapcsolva hagyom, hadd töltsön, igy nem kell mennie a laptopomnak. Egy frászt. A leghülyébb torrent kliens van rajta, (az M34-re pl. kapásból 3 fajtát is lehet telepíteni) rengetegszer indokolatlanul megállt a letöltés, volt úgy hogy egész éjjel fölöslegesen ment mert nem töltött semmit. Arról nem is beszélve, hogy néha valamiért nem mentette a torrenteket, tehát ha kikapcsoltam, vagy jött egy áramkimaradás, nem tudta folytatni a letöltést. Mert sajna nem használ *.torrent fájlokat, fene tudja miért.

Mintha ez nem lett volna elég, a lejátszó folyamatos belassulásokkal, fagyásokkal és újraindulásokkal szivatott, teljesen rendszertelen időközönként. Volt úgy hogy 1 napig semmi, viszont volt, hogy óránként újraindult, filmezás közben, vagy pl. mikor hálózatra akartam vele csatlakozni. Filmtől, formátumtól függetlenül, néha ment, néha széjjelfagyott.

Elvileg a megfelelő Wifi adapterrel megy a Wifi is, az már más dolog, hogy nem, nem megy. Ugyanis szereztem kölcsönbe egy ilyen adaptert, ami papíron jó hozzá, de az istennek nem ismerte fel.

Bár ez nem fogad belső HDD-t, az R1B igen. Mivel volt nekem itthon egy 250 gigás elfekvőbe, gondoltam milyen fasza lesz, nem fog külső HDD madzagon fityegni rajta, szépen belecsúsztatom, és kész. Csakhogy 2-3 óra után olyan szinten forrósodott az egész (a procihűtő felett volt kb. 5mm-re a hdd, a levegő nem tudott távozni, igy gyakorlatilag egymást fűtötték a dolgok benne). A legelbaszottabb tervezés, megvalósítás amit láttam, a 13 éves öcsém jobban megcsinálná, mert felérné ésszel, hogy ha a lejátszóba nincs venti, akkor nem rakunk egymás tetejére két olyan komponenst ami nagy hőt termel, mert nem lesz jó vége. Kiváncsi lennék, ezekben a lejátszókban hogy néznek ki 2 év után az elektrolit kondik. Amúgy most igy utólag, valószinű ez a forrósodás okozta a fagyásokat is.

KIpróbáltam hozzá több fajta firmet (már amit fel lehetett hajtani hozzá) de semmit nem javult szerencsétlen, sőt a legújabb firm visszalépés is volt. Hónapokig jártam az Egreat support oldalára, olvasgattam a fórumot, a szerencsétlen userek sírva könyörögtek egy normális minőségű firmware után, adtak tanácsokat hogy mit kéne javítani benne, na persze semmi válasz nem jött egy illetékestől sem. És végülis ez volt ami betette a kaput nálam totálisan, a támogatás teljes hiánya. Amíg új modell volt a lejátszó, kijött hozzá vagy 2 firm, aztán semmi, és az userek meg, akik szoptak vele, azok le voltak szarva.

Egyszóval én csak szivtam vele. Majd ha úgy állok anyagilag, beruházok egy kicsit komolyabb lejátszóba, ahol van rendes support, és rendszeresen adnak ki normális firmet is, nem csak bughalmazokat. ÉN nem ajánlom az Egreatet jó szívvel senkinek, és akit érdekel a cucc, előbb menjen fel az Egreat hivatalos fórumára, az userek kommentjei elveszik a kedvét, garantálom. Hiába az olcsó ár (én is azért ugrottam bele mert olcsóbb volt mint a konkurencia) ha nem áll mögötte senki, és silány vacak, min hardveresen, mind szoftveresen. Én nem hinném hogy ez a készülék is jobb lenne, csodálnám ha azóta az Egreat 180 fokot fordult volna és ontaná magából a jobbnál jobb cuccokat :(

Keelah Se'lai!

(#49) infectedmann válasza pheke (#18) üzenetére


infectedmann
őstag

Hát egy érintetlen BD50 lemezen található film lehet akár 30-35Mpbs is, úgyhogy annyira nem hülyeség a killa-sample.

(#50) micimacko válasza Norbika88 (#46) üzenetére


micimacko
aktív tag

Az a minimum, hogy írsz róla egy rövid összefoglalót. Jöhet akár priviben is!! Ami kifejezetten érdekel az a Jukebox menü, ki lehet-e kapcsolni, vagy csak azt lehet használni...stb.

Szóval nehogy magadba tartsd. :D

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.