Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Brae


Brae
őstag

A Merci nem igazi Merci, mert elöl hajt, az igazik mindig hátul :D

Van ebbe a cuccba ventilátor, vagy passzív hűtéses?

(#2) Lars


Lars
őstag

Pheke, nem jó a link a cikkben, akármire is szeretted volna, hogy mutasson :)

Egyébként felétételezem, hogy passzív hűtésű, ha max egy 2.5-ös winyó van benne, akkor nem kell neki venti. Legalábbis a WDtv-ben sincs semmi, simán elég neki a passzív hűtés.
( mondjuk abban nincs winyó sem )

Ja, és a Merci tényleg hátul hajt :D

Ezúttal eltekintünk a megszokott nyomorgatós csavargatós tesztől :Y

[ Szerkesztve ]

(#3) jpeetr válasza Brae (#1) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Passzív.

(#4) all6atos


all6atos
tag

Megnézzük a tesztet, BD\DVD-ISO-t full menüvel viszi-e? Lassan egy NeoTV550 is befigyelhetne :).

(#5) h-yle


h-yle
addikt

Én egy Boxee Box tesztre neveznék be... :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#6) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ez pont jókor jön nekem. Még mindig nem tudtam eldönteni, hogy építsek-e HTPC-t. Ha már kijöttek volna az XBMC-t futtató Sigma chip-es lejátszók akkor nem építenék, de így még nem tudom.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#7) h-yle válasza M@trixfan (#6) üzenetére


h-yle
addikt

Hátránya nincs, max többe kerül, és többet fogyaszt (de nem feltétlen).

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#8) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Nézzen mindenki PH!TV-t!

Remélem a Konnektor magazin kiesése csak ideiglenes és hamarosan újra hallhatunk Pheke az éterben is!

(#9) jpeetr válasza all6atos (#4) üzenetére


jpeetr
aktív tag

nem visz BD-ISO-t sehova. csak m2ts

(#10) jpeetr


jpeetr
aktív tag

nekem sem volt HDMi kábel hozzá :)

(#11) Lala6


Lala6
őstag

Itt van egy írott teszt róla: [link]
Tegyétek fel rá a legújabb beta firmware-t én eldobtam a zagyam tőle... :)

(#12) PB válasza M@trixfan (#6) üzenetére


PB
tag

Ha már kijöttek volna az XBMC-t futtató Sigma chip-es lejátszók

Erre vonatkozó tervekről van bármilyen információ? Vagy ez jelenleg a vágyak szintjén mozog? :)
Mert ha utóbbi, akkor meg számomra tök jó lenne ha CUDA támogatással tudnék x.264-es enkódolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) sanp válasza PB (#12) üzenetére


sanp
tag

Már nem terv hanem valóság: LINK LINK

[ Szerkesztve ]

(#14) Reachie válasza Lala6 (#11) üzenetére


Reachie
csendes tag

Ha ITT vetted, akkor kell legyen hozzá HDMI kábel.
Ha nem, akkor így jártál. Én kaptam hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) all6atos válasza jpeetr (#9) üzenetére


all6atos
tag

Hát akkor a Neo-val végképp jobban jártam, még olcsóbb is volt.

(#16) HarryDEC


HarryDEC
tag

Csak nálam nem játssza le a megszakadás előtti részt?

Korán keltem, hol az arany?

(#17) BaLee válasza HarryDEC (#16) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nekem sem sajnos, pedig kíváncsi lettem volna a egész műsorra.

Elég hamar eldöntötte Pheke az ajánlást az A210 vs ez a kütyü témában. Bár azt a részt nem is igazán értettem, hogy mit értett azon, hogy ezek a kütyük nem érzik magukat jól belső vinyóval??

Wifi? Sokaknak nincs rá szüksége, mert kész a kábelezés ami nem is olyan körülményes ráadásul gyorsabb és megbízhatóbb is. Azért a 2.5" vinyó hely elég nagy hátrány. Ha már árérzékenységet ilyen kiemelten kezeltük akkor főleg. Amíg egy 3.5" 2TB-os vinyót 23ért megkapom, addig 2.5" vinyóból 1TB-osat. Amihez még kell akkor egy külső rack, hogy rá lehessen dugni a lejátszóra és már el is szálltunk árban és bőven az A210 felett vagyunk.
A világítós távirányító meg igenis lényeges szempont. Miért? Mert mozizni sötétben szoktunk, ahhoz még nem is feltétlenül kell, mert az alap gombok helyét pár hét alatt megtanulja az ember, de amikor mondjuk a youtube kliensben akarunk ügyködni meg nézelődni vagy olyan gombot keresünk amit ritkán használunk akkor nagyon jól jön, hogy nem kell villanykapcsolóért rohangálni.

1 vs 2 év garanciáról meg még akkor nem is beszéltünk.

Az 210es szál-csiszolt alumínium háza azért elég minőségi munka. Bár ilyen kütyüt még nem láttam élőben, lehet ez sem rossz.
Meg szívesen megnéztem volna a teszt első részét is csak sajnos felvételről azt nem játssza le. :(

(#18) all6atos válasza BaLee (#17) üzenetére


all6atos
tag

Alapvetően ezek médialejátszók, aztán hogy mi mást kalapálnak még rá az más kérdés. Szokás azzal jönni, hogy nyugaton minden más, ami itt most azt jelentené, hogy ott nem pénz egy rendes (értsd 50k-ról indulunk) NAS, ami pl. torrentre sokkal jobb mint ezek, meg azokba rakhat az ember rendes HDD-t, ha kell van RAID, szóval adatbiztonság is megvan, ráadásul az több forrást is ki tud egyszerre szolgálni, azaz lehet egy lakásban (hálózaton) több médialejátszó\PC\stb. és mind párhuzamosan ügyködhet.

HDD híján lehet passzív a doboz, és a legjobb ha fel sem tűnik, hogy ott van csak dolgozik.

Azok a vezetéknélküli kapcsolatok, amiket ezek kezelnek szerintem komolyabb stream-elésre alkalmatlanok, a kábelt meg nem nehéz eltűntetni, és legalább a szomszédot se zavarja.

Lehet nem világít, de lehet foszforeszkál, a NeoTV-jé pl foszforeszkál igen jól.

(#19) madgie válasza all6atos (#18) üzenetére


madgie
titán

Adatbiztonság filmletöltésre használt médialejátszónál? Egy hét alatt letöltesz mindet újra, ha kell :)

De egyébként igaz, a NAS jóval sokoldalúbb erre a célra is, viszont kell hozzá valami, amivel lejátszod a tartalmat, itthon még sokan úgy vannak vele, hogy elég egy lapostévé is mozizni, meg akkor a hozzávaló lejátszó tudja már a torrentet is.

(#20) BaLee válasza all6atos (#18) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Alapvetően ezek médialejátszók. Teljesen egyetértek veled, magam sem használom másra. Elhiszed nekem, hogy a 2TB-os vinyómat 3 hónap alatt teleraktam úgy, hogy most nincs rajt 200gb-nyi hely? Samba kapcsolaton kívül (amivel tudok rá másolni gépről) semmi más hálózatos részét nem használtam, se torrent se semmi.
Egy HD film 15-20gb, ha tömörítetlen akkor meg 25-50. Nem művészet ezzel megtölteni egy 1TB-s vinyót. 50 fullHD film és megtelt. Az nem valami sok. Persze törölgetni is lehet, de sosem tudja az ember mit akar majd megnézni esetleg újra.

Igen szarul érezném magam ha egy 1TB-os külső vinyóra kellene elférnem, esetleg cserélgetnem kellene őket.

Amúgy a Popcorn A210 3.5" vinyóval is passzív, és nem is melegszik! Mivel az egész burkolata végül is egy nagy hőleadó felület. Hangját meg max akkor hallani amikor bekapcsolásnál felpörög 1x a vinyó, esetleg ha másolsz rá.

Nem a Dune-t akarom leszólni félreértés ne essék, nagyon jó kis cucc biztos. Csak kicsit elhamarkodottnak éreztem az ítéletet hogy melyiket ajánlotta Pheke, meg nem volt számomra egyértelmű, hogy miért. Persze szubjektív vélemény is lehet, de most elvileg ez egy szakmai portál nem?

[ Szerkesztve ]

(#21) madgie válasza BaLee (#20) üzenetére


madgie
titán

Hogyne melegedne az A210. Állítsd csak be torrentezni, pár óra alatt szépen felfűti az alját egy 5400-as Caviar Green is. Persze aluház, jól vezeti a hőt, de alul pont nem, kicsit rakhatták volna "magasabb lábakra" a cuccot, hadd szellőzzön ott jobban.

(#22) petrusxx


petrusxx
csendes tag

a műsör eleje nem fog már felkerülni?

(#23) HarryDEC válasza petrusxx (#22) üzenetére


HarryDEC
tag

Jó lenne, ha felkerülne, mert így pont a teszt maradt le (vagy nem is volt?) :))

Korán keltem, hol az arany?

(#24) all6atos válasza BaLee (#20) üzenetére


all6atos
tag

Elhiszem hiszen ezek nem 700 MB-os avi-kra vannak, én is 25-50-80 GB-os fimekkel pakolnám tele a tárhelyem és mellesleg nem örülnék, ha egyik napról a másikra elszállna, ezért is írtam, hogy előny még a NAS esetében a RAID 1 pl. Persze a jobb fajta 80 körül akad, de legalább lehet benne 4 db 2 TB fölötti HDD, normális hűtéssel, jobbfajta hálózati sebességgel, amivel másolni is lehet, stb.

Szóval ez a torrent, facebook meg belső HDD nem rossz dolog, de nem ez alapján érdemes megvenni ezeket. Ráadásul nincs legjobb, meg különösen ajánlott. Saját igények alapján gyorsan lehet utolsóból első.

(#25) BaLee válasza madgie (#21) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Mint írtam nem torrenteztem rajt, a leghosszabb idő amikor másolok rá hálózaton egy nagyobb filmet, ami max fél óra alatt átér. Utána megfogtam és csak langyos volt. Mondjuk nem az alját néztem, az lehet melegebb lett volna. :)

(#24) all6atos: nekem még nem hiányzott a NAS igazából. Ha belegondolsz egy jobb NAS 60-80k, mint mondtad, veszel bele 4x 2TB vinyót az még 60 aztán ott járunk 120-140k-nál ami baromi sok pénz.

(#26) HarryDEC


HarryDEC
tag

Ha nem vagytok annyira maximalisták NAS terén akkor egy Zyxel NSA221 simán megteszi. 35k alatt van az ára, igaz csak 2 lemez fér bele, de éppen ezért az is csak fele annyiba kerül mint a 4 :D Speciel én még ezt az együttest is drágának tartom.

Korán keltem, hol az arany?

(#27) all6atos válasza BaLee (#25) üzenetére


all6atos
tag

Persze, nem kis pénz, de inkább a jó NAS a drága, a lemez meg majd gyűlik bele, mondjuk most 1-2 x 2, majd még 2 x 3-4. Valahol tárolni kell a cuccot, és lehetőleg biztonságosan, nem mintha a HDD-k csak úgy feladják, legalábbis ha nem az első héten hal meg, akkor valszeg soha, de szerintem érdemes vele számolni, mivel lemezre írkálni ezeket én szerintem sose fogom, viszont meg akarom tartani őket. Plusz egy vinyó a RAID-hez pl. nem annyira sok pénz, és bármikor ledúrhatod és máris lesz +1 üres tárhely, ha bízol a cuccban. Emellett stabil és párhuzamos elérést tesz lehetővé, nem kell másolgatni ide-oda a cuccokat, letölti a NAS és kész, netről, telóról is elérhető, ha meg el akarod vinni a haverhoz, akkor hot-swap és viszed is, nem linuxos, nem kell csavarozgatni stb.

A lényeg, hogy a torrent és a belső HDD a médialejtászóban félmegoldások sok kompromisszummal. És ez alapján kiszórni egy terméket szerintem butaság. Főleg mivel nem erre veszi az ember.. Már maga a médialejátszó képességek terén is egyéni igények alapján kell dönteni.

Pl. nekem a teljes java-s netes Blu-ray menü támogatás kell, akár ISO-ból is, természetesen teljes DVD támogatás mellett. Tudjam kihasználni a Blu-ray extrákat pl. PiP-es kommentár. Ezt csak a 100k fölötti popcorn és Dune modellek tudták eddig (bár a PiP-et tudtommal azok sem tudják), de nemrég lehet itthon kapni a Netgear 550-es cuccát, ami mindezt tudja, jobb chip van benne, mint az A-210-ben és csak 38k-volt. Nincs torrent, belső HDD, fémház, 1000 féle kimenet, gyári Wi-Fi. Tulajdonképpen felfogható Venice-nek ilyen téren, de annál 10x többet tud. A távirányítója meg Popcorn szint, aktív világítás nélkül. Egyetlen hátránya, hogy nem 2-3 éve van piacon, mint a többi Sigma-s cucc, ezért nem olyan kiforrott, de nekem most sincs sok bajom vele - elég ha megnézed az MPEG4-Players fórumát -, és idővel csak jobb lesz.

(#28) Imifej


Imifej
senior tag

Már fent van a teljes teszt!

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#29) Menotti


Menotti
aktív tag

A tárhely nekem is gondot okoz...
Most egy ilyenen gondolkodom...(4db sata)

[ Szerkesztve ]

(#30) jpeetr válasza all6atos (#15) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Elég sokat olvastam róla, de jelen pillanatban azt írják, hogy az fw csak egy bughalmaz, nekem meg nincs kedvem szenvedni, hogy mit játszik le, és mit nem.

(#31) BaLee válasza jpeetr (#30) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nagyon fontos a jó fw. Sőt a legfontosabb. Ezért vannak előnyben a Dunek meg Popcornok ahol nem arra van rászorulva a nép, hogy különböző lelkes userek dobják össze házilag az fw-ket kiküszöbölve 1-2 régi bugot, előhozva 4-5 másikat. Folyamatosan jönnek hozzájuk az új fw-k. Az A-210-hez éppen a múlt héten jött ki egy új pedig már kb. 2 éves ez a termékvonal (A-200 ugyanaz belülről).

Részben ezért adtam el a régebbi Realtekes lejátszóm. Bőven megfelelt volna minden szempontból, ha tudta volna normálisan és megbízhatóan tenni a dolgát. De ez nem ment neki.

(#32) all6atos válasza jpeetr (#30) üzenetére


all6atos
tag

Én meg használom 2 hónapja és nem találtam olyat, amit ne vitt volna. De azért köszi, hogy nem szenvedsz helyettem is lol....

FW oldalról meg a popi és a dune se egy jótétlélek cég, mikor azok kijöttek vagy egy évig voltak szarok, a dune-ben tudtommal még mindig nincs mkv chapter pl.

[ Szerkesztve ]

(#33) Vidala


Vidala
senior tag

Én csak a távirányítóhoz szólnék hozzá. Kell egy Logi Harmony, és nincs több ilyen kérdés. Nem rossz az, ha az asztalon elfér a popcorn, meg az üdítő a távirányítók armadája helyén. :)

CoVboy Forever!

(#34) HarryDEC válasza all6atos (#32) üzenetére


HarryDEC
tag

Az új bétában már van az is. Miért érzem úgy, hogy bármilyen általad negatívnak vélt hozzászólást - ami a Neo -t érinti - személyes sértésként kezeled.

Korán keltem, hol az arany?

(#35) all6atos válasza HarryDEC (#34) üzenetére


all6atos
tag

Csak azt veszem annak, amit esetleg annak szánnak, na mind1.

Tök jó, hogy már a bétában van .mkv chapter, csak kicsit "érdekes", hogy eddig miért nem volt egy ilyen elég hasznos és nem is megvalósíthatatlan feature, egy ilyen "elit" gyártó több típusánál.

A Popcorn-hoz is állítólag az új FW már teljes menü támogatást ad, bár ez nincs benne a hivatalos listában, csak a magyar support írta. Eddig vajon miért nem volt, mert a Dune meg a Popi a piaci helyzete alapján megtehette, hogy rendesen megfizetteti az árát. Licenc díj biztos van, de az árak alapján nem meghatározó.

A Neo egyetlen igazi hátránya, hogy nincs 2-3 éve a piacon, és csak ez alapján látatlanba leszarozni kicsit erős szerintem. Főleg úgy, hogy én még hasonlót sem állítottam, sőt még azt sem, hogy a Neo egyértelműen jobb lenne.

(#36) jpeetr válasza all6atos (#35) üzenetére


jpeetr
aktív tag

senki nem szaroz le semmit, csak egyszerűen ezeket olvastam más fórumon, ahol a lejátszónak külön topicja van.
egyébként meg ez a chapter kérdés meg annyira szőrszálhasogatás. 10ből 8 mkv-ban nincs chapter, ellenben 0-9-ig a távirányítón a gombok *10%ra léptetnek. magyarul az 5ös a film 50%ához, a 2es a 20%hoz. Nekem pl felesleges a chapter.
ofkorsz dunéről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#37) HarryDEC válasza jpeetr (#36) üzenetére


HarryDEC
tag

A 4TB -odat, miben tartod? :DDD

Korán keltem, hol az arany?

(#38) jpeetr válasza HarryDEC (#37) üzenetére


jpeetr
aktív tag

2x2TB és dokkolóban. Abban a legegyszerűbb cserélni.

(#39) pyres


pyres
csendes tag

Hali jpeetr!
Megmondanád,hogy milyen dokkolót használsz?
Most szeretnék egy merevlemezt csatlakoztatni de jó lenne tudni,hogy mely házak, dokkolók
jók hozzá! Egyébként egy Sharkoon Rapid- Case-t és egy Quickdeck/Sharkoon/ között vacillálok. Állítólag a Sharkoonokkal nincs gondja a Duneknek.
Köszi! :N

(#40) jpeetr válasza pyres (#39) üzenetére


jpeetr
aktív tag

(#41) pyres válasza jpeetr (#40) üzenetére


pyres
csendes tag

Köszi! Akkor a Sharkoonok O.K.!

Egyébként szerinted miért nem szereti a belső vinyót?

(#42) szucsi


szucsi
őstag

Sziasztok,

ez a doboz gapless audio lejátszást támogat vajon? (playlist egybefüggő trackjeit szünet nélkül, teljesen egybefolyatva játssza le. (PC-n a winamp ezt 15 éve tudja, mediaplayerek többnyire valamiért nem tudják)

Ennyit találtam a firmware leírásban:

"CD audio playback improvements: faster startup and gapless playback".

Ez CD-t ír, nekem mp3 és flac zenéim vannak, nagyon sok közülük teljesen élvezhetetlen ha nincs gapless lejátszás.

Megnézné valaki, akinek a kezébe kerül egy ilyen masina, hogy tudja-e a dolgot vagy sem?

Elsősorban zeneközpontnak, másodsorban divxlejátszónak kellene.

köszi!

(#43) szucsi válasza szucsi (#42) üzenetére


szucsi
őstag

kukucs! van ilyenje valakinek?

(#44) jpeetr válasza szucsi (#43) üzenetére


jpeetr
aktív tag

van :) és tudja

(#45) szucsi válasza jpeetr (#44) üzenetére


szucsi
őstag

szuper, fantasztikus, köszönöm!!!

(#46) jpeetr válasza szucsi (#45) üzenetére


jpeetr
aktív tag

flac-ból konvertált m4a-val próbáltam (apple lossless), de gondolom flac-al is tudja ugyanezt

(#47) rajzol01


rajzol01
tag

sziasztok,
ez a készülék képes HD hangok lejátszására?

(#48) jpeetr válasza rajzol01 (#47) üzenetére


jpeetr
aktív tag

# Audio codecs: AC3 (Dolby Digital), DTS, MPEG, AAC, LPCM, WMA, FLAC, multichannel FLAC, Ogg/Vorbis; support for very high quality audio (up to 192 kHz / 24-bit)

# Audio file formats: MP3, MPA, M4A, WMA, FLAC, APE (Monkey’s Audio), Ogg/Vorbis, WAV, DTS-WAV, DTS, AC3, AAC

(#49) rajzol01 válasza jpeetr (#48) üzenetére


rajzol01
tag

szia,
ezek szerint a Dune Lite nem képes továbbíteni a DD 5.1 True HD és DTS HD MA-t az erősítő fele ?

köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.