Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fateless


fateless
veterán

1986 óta (vajon miért pont azóta) követem komolyabban a Forma 1-et, és azt kell, hogy mondjam, ritkán volt annyira élvezetes látni a pilóták különbözőségeiben rejlő szépségét a versenynek, mint manapság. Több kimagasló pilóta is van a mezőnyben, de kettő ember szerintem közülük is kiemelkedik: Alonso és Vettel (bár az első helyért én Raikkönen-Hülkenberg küzdelmet követnék nyomon szívem szerint leginkább alkalomról alkalomra). Bár e kettő közül egyiket sem kedvelem annyira, el kell, hogy ismerjem, hogy jobbak a "finnemnél", mert Kimi nem annyira motivált, mint ők ketten.
Sajnálom, hogy Vettelt annyian támadják, nem ezt érdemli a tudása alapján, illetve kevésbé megosztó, mint a másik nagy profi, Schumi volt.

De hol a két igazi legenda: Prost és Hill? A két legprofibb ember számomra még mindig ez a két versenyző, még nem tudott senki más olyan álmélkodásra bírni, mint ők. Kiegyensúlyozottságban a mai mezőnyből csak Raikkönen mérhető hozzájuk, bár Vettel is fejlődik e téren. Senna-t viszont nem szerettem - talán leginkább azért, amit Prost-tal tett'89-ben. Az újkori pontrendszerben '88-ban is Prost nyert volna, nem Senna. Mindegy, ebbe nem megyek bele, mert elismerem, hogy nem volt semmi Senna teljesítménye - de az arca sem volt kicsi. Régen is megvoltak az "Alonso-betegségek".

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#52) Khan13 válasza Viktor77 (#12) üzenetére


Khan13
senior tag

Hasonlóan vagyok én is. Régen kimondottan nem szerettem Alonsot a nagy arca miatt, de ahogy azt levetkőzte, az egyik kedvencem. Twitteren is rendszeresen olvasom a kiírásait, szerintem jó srác.
Vettelnek sokáig szurkoltam, lényegében első idénye óta, mert láttam benne fantáziát, de mióta megnőtt az arca, azóta nem. A tehetségét elismerem, de ennyi.
Többiekről nem fejtem ki a véleményem, sok jó pilóta van a mezőnyben, sokakat kedvelek és tisztelek a képességeikért. Amit bánok, hogy minden évben valaki "kiesik" és jön a sok újonc, illetve a csapatok közötti rendszeres mozgást. Szívesen megnézném, hogy azonos felállással mennének pár évig, akkor milyen sorrend alakulna ki (persze fejlesztések mennének, csak az emberek stabilak).

(#53) legiaap válasza Graphics (#17) üzenetére


legiaap
nagyúr

Abban egyetértek vele, hogy Schumi mindenidők legjobb pilótája szerintem. Ha csak a Wikipediát fellapozza valaki láthatja, hogy még mindig rengeteg rekordot tart.
Amúgy hol van Senna, meg a régiek?
Ne felejtsük el, hogy Schumi a semmiből rángatta ki anno a Ferrarit, megnézném erre hány pilóta alkalmas. Vettel előtte van...érdekes. Erről az emberről meg csak annyit, hogy jókor volt jóhelyen. Alátolták a mezőny legjobb autóját. Így könnyű emberkedni. Tegyék be a legrosszabb autóba és megnézem mit alkot majd. Ha ott képes csodákra akkor elismerem, hogy tud valamit a srác.
A cikkben szereplő sorrend szerintem total nem fedi a valóságot.
Eza cikk már közelebb áll a valósághoz.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#54) Youri válasza legiaap (#53) üzenetére


Youri
veterán

A Forma-1 legjobb mai versenyzői

RTX ON

(#55) fateless válasza legiaap (#53) üzenetére


fateless
veterán

Ezzel nem értek egyet, hogy Schumi rángatta kia a ferrarit a trutyiból.
Berger és Alesi volt az, akik amikor a ferrari sehol nem volt, akkor is maradtak és úgy teszteltek, mint a gőzgép. Nem csak a versenyeken, azon kívül is rengeteget dolgoztak (akkor még nem volt ilyen teszt-tiltás, mint most. Nem jut eszembe senki az elmúlt húsz évből, aki annyit dolgozott volna, mint ők ketten, főként Berger.
A sikerhez kellett Schumi is, mert ritka az olyan versenyző, aki úgy ért az autóhoz, mint ahogy ő értett hozzá (Schumi még a 60-as 70-es évek versenyzője volt ilyen szempontból), nélküle nem lett volna ott a ferrari, ahova eljutott. Mégis, a két "ismeretlen" mentette meg a ferrarit.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#56) GIJoe válasza Graphics (#11) üzenetére


GIJoe
addikt

Igen 2 címe van de hogy az elsőnél, motorhiba az ellenfélnél
másodiknál csapattárs kilökte az ellenfélt, hát ezekre büszke lehet Alonso :U
olyan igazi spanyol sportember 1/3 mázli, vak szerencse 1/3 rinyálás, sunyizás 1/3 tehetség...
(ki nem állhatom fajta, akárcsak a spanyol foci, kézilabda..)

[ Szerkesztve ]

(#57) legiaap válasza Youri (#54) üzenetére


legiaap
nagyúr

Akkor mit keres ott Schumi?
Már nem versenyez.
Ezért gondoltam betenni azt amit betettem.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#58) fateless


fateless
veterán

Még annyit (végre valami nem annyira OFF), hogy azért látható különbség van szeritem Schumi és Vettel között a tekintetben, hogy míg pl 2002-ben és 2004-ben ha nem Schumi nyer, akkor a második pilóta (Barrichello) nyer, ráadásul ha lehet ilyet mondani, akkor a 2002-es évad volt a Forma 1 mélypontja, hiszen abban az évben a ferrari annyi pontot szerzett csapatként, mint az összes többi csapat együttvéve!!! Az volt a legrosszabb, legnézhetetlenebb szezon.
Bár Webber nagyon jó, de nem volt olyan évad, hogy Vettel volt az első, Webber pedig a második a bajnokságban, ami nem csak azt mutatja, hogy Webber gyengébb pilóta, hanem azt is, hogy nem csak az autón múlik Vettel sikere. Vettel tehát nem csak legyőzte Webbert úgy, ahogy Schumi csapattársait, hanem emellett olyan sem volt, hogy akkor is az adott csapat nyert volna, ha nincs ott Vettel (azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy Webber kétszer is harmadik lett)
De mindkettőt nagyra tartom mindemellett. Valamint szívesen megnézném csapaton belül Vettelt és Alonsot (ahogy már alig várom a jövő évet Alonsoval és Raikkönennel - bár féltem Kimit -, és szerettem Buttont és Hamiltont is együtt)

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#59) Youri válasza legiaap (#57) üzenetére


Youri
veterán

De tavaly még igen, ami nem volt annyira régen. Senna viszont 20 éve már. Prost, Clark, Fangio meg...

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#60) fateless válasza Youri (#59) üzenetére


fateless
veterán

Nono, Prost 2001-ig ott volt a F1-ben (igaz, csak '93-ig versenyzőként, de világbajnokként jött el). Senna sem versenyzett sokkal tovább, mint ő.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#61) gbors


gbors
nagyúr

jól megírt, korrekt cikk :R

emellett megtudtam, hogy van a pH!-n F1 topik :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#62) Viktor77 válasza GIJoe (#56) üzenetére


Viktor77
titán

Szóval az ellenfél motorhibája is Alonso hibája. Bölcs.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#63) Youri válasza fateless (#60) üzenetére


Youri
veterán

Semmiben sem mondtál ellent az általam leírtaknak. A mai Forma 1 szerintem 2010 óta számítható.

RTX ON

(#64) fateless válasza Youri (#63) üzenetére


fateless
veterán

Nem is ellentmondani akartam, csak Prostot kiemelni Senna ellenében :B

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#65) GIJoe válasza Viktor77 (#62) üzenetére


GIJoe
addikt

nem persze, de azért sokat gyengít rajta a 2. ami miatt viszont én el is tiltottam volna, nem sztárolnám feszt
szegény Alonsó a Ferrari olyan gyenge 4 éve, volt aki a Torro Rossóval nyert versenyt, szerintem az többet ér ;)

(#66) Youri válasza fateless (#64) üzenetére


Youri
veterán

Sennában lett volna még pár év, ezért is bátorkodtam külön kezelni

RTX ON

(#67) icezozo


icezozo
addikt

Go Kimi Go !

http://qwankido.hu/

(#68) válasza fateless (#58) üzenetére



addikt

Viszont most sokkal erősebb a mezőny, mint 2002-ben.
Most Webbernek Alonsokkal meg Hamiltonokkal kell felvenni a versenyt (és általában velük szemben marad le), 2002-ben a fő ellenfél kb Ralf Schumacher volt, meg Montoya meg Coulthard. Azért ez se mindegy. Akkoriban lehet Webber is simán bejött volna másodiknak Vettel mögött egy domináns autoban.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#69) cyberkind válasza Youri (#66) üzenetére


cyberkind
félisten

Így viszont legenda lett, és a sportág legjobb pilótája, bár ő ezzel sokra megy . :U

Paranormal Cocktivity

(#70) erick_b


erick_b
tag

jó cikk.

az eredménnyel nem értek feltétlenül egyet de lehet csak azért, mert elfogult vagyok. Ellenben Pá ötlete jó, sőt ha rajtam múlna akkor én legközelebb már egyből a 10 legjobbat kérném, így talán kicsit árnyaltabb lenne a pontverseny, mert bár mondjuk nálam se lenne top3-as Webber de azért nem is a futottak még kategória.

Sokan hányják Vettel szemére, hogy nem volt komoly csapattársa de csak jelezni szeretném, hogy a győztes Alonsonak bár volt de kikapott tőle szóval nem tudom miről beszélünk. (tudom, nem kapta meg a tejeskávéját meg csúnyán néztek rá de 2007-ben azt a címet fejen állva is be kellett volna húzza az összelopott McLarennel)

"Ha a világ fejlődését az én technikai érdeklődésem mozgatná, még nem találták volna fel a kereket. – mondta egy ismerősöm, majd hozzátette – és azt hiszed, akkor valamivel is rosszabb lenne a helyzet?"

(#71) Qorthral válasza legiaap (#57) üzenetére


Qorthral
őstag

A cikkben le van írva minden:

"az elmúlt két év versenyzőire is lehetett szavazni, papíron tehát az egyelőre minden idők legeredményesebbjeként nyugdíjas éveit tengető Michael Schumacher ("a hétszeres") is játékban volt a dobogós helyekért"

Továbbá Vettel Schumacher előtt elsősorban ezért van:

"A szavazásnál a pilótákat jelenlegi tudásuk és képességeik alapján kellett rangsorolni, azaz például Schumacher nem a világbajnoki éveivel, hanem a visszatérése utáni, Mercedeses pályafutásával "nevezett""

Még utaltam is rá, hogy a régi MSC sokkal jobban szerepelt volna:

"Schumacherrel megérkeztünk az első versenyzőhöz, aki már abszolút legjobb jelölést is kapott, igaz, csak egyet. Nyilvánvaló, hogy 10 éve magasan nyert volna egy hasonló szavazást, de jelen keretek között kissé fogát vesztett oroszlánnak tartjátok az eredmények alapján."

Látszólag ezekkel te nem találkoztál, így felteszem, hogy nem olvastad el teljes egészében a cikket. Ez esetben viszont nem tudom milyen alapon kritizálod.

erick_b: Nagyon szeretik az Alonsót nem kedvelők felróni neki azt a kikapást. Még ha a körülményeket nem is tekintjük, már akkor is korrektebb azt mondani, hogy Hamiltonnal azonosan teljesítettek, lévén azonos számú pontjuk volt. Ha történetesen Alonso egy egységgel többet gyűjt és ezzel Hamilton előtt végez, nem verném az asztalt, hogy de mennyire elverte Lewist. Így is úgy is kb egálban voltak/lettek volna.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#72) Qorthral válasza kukinyo (#42) üzenetére


Qorthral
őstag

Köszönöm szépen!
Sokat jelentenek a szavaid és örülök, hogy tetszett a cikk. :)
Ahogy az is örömteli, hogy kevéssé érződik a szurkolói hovatartozásom, mert ez volt a cél. Ennek a cikknek nem arról kell szólnia, hogy én kiket kedvelek és kiket nem.

Mindenki másnak is köszönöm a kedves szavakat, igyekszem meghálálni egy legalább ennyire igényes és részletes második cikkel a jövő hét során. :)

: A másik felvetésedre még nem volt időm reagálni, de egyetértek vele. A jövőben lehetőséget adom majd a 4., 5. stb. helyezettek megnevezésére is, természetesen opcionálisan. Az is igaz, hogy ez nagyban segítené a szakadék méretének csökkentését az első 4 és az utánuk következők között illetve részletesebb és reálisabb képet festene a középmezőny (szurkolói) erősorrendjéről. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#73) ceia


ceia
őstag

Az én első kedvencem Prost volt. Aztán jött Schumacher, és most Hamilton. Szerintem Lewis egyértelműen a legjobb. Csak meg kell nézni, mit tud kihozni a nem túl jó Mercedesből. Olyanok ellen is jól szerepel, akik jobb, vagy kb. hasonló autóval mennek. (Redbull, Ferrari és Lotus) Milyen jó volt a McLaren, amíg ő ott volt, és mennyivel jobb lett a Mercedes, mióta odakerült! A tudásával hozzájárul az autó fejlesztéséhez. Kiváncsi lennék, mire lenne képes a Redbullban, vagy a Ferrariban!
Jónak tartom Raikkönent, Grosjeant és Rosberget is. Amikor Hamiltonnak elmegy egy versenye, nekik szurkolok tovább, hogy akkor legalább valamelyiküknek sikerüljön. Rosberget nem kedvelem, neki csak a csapat miatt, ugye.. ;)

        it's more fun to compute

(#74) Youri válasza erick_b (#70) üzenetére


Youri
veterán

Eléggé leegyszerűsíted a 2007-es eseményeket :) Az egészért leginkább Ron Dennis okolható, és neki tudható be az elbukott egyéni cím is, amiért nem tudta kezelni a csapatot... Az ipari kémkedésért pedig meg kellett volna kivsit fingatni őt is

icezozo: Kimivel csak az a baj, hogy, ha van kedve vb esélyes, ha nincs, akkor nem az. Lásd 2008, amikor a csapattársa Massa volt az esélyesebb.

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#75) icezozo válasza ceia (#73) üzenetére


icezozo
addikt

azért a KIMI a legjobb mert egy közepes autóval is csodákra képes! mi lett volna ha meg is kapja a fizetését?
szarrá veri a mezőnyt :D

nem véletlen ,hogy Kova is felhívta :)

http://qwankido.hu/

(#76) legiaap válasza Youri (#66) üzenetére


legiaap
nagyúr

Akkor mondhatnám azt, hogy Schumiban is benne volt még legalább két vb győzelem.
De ha már ennél a listánál vagyunk ami a cikkben van, akkor sem értem, hogy lehet ennyire szar helyen. Ha már belevették a játékban akkor talán azt is kéne nézni miket ért el, nem cask azt hogy miket szerencsétlenkedett a végén a nem túl erős autóval.

Amúgy ezek a mai napok futamai annyira unalmasak, hogy elalszok rajtuk. Semmi izaglom nincs, tök kiszámítható az egész, taktiázunk ide-oda, ésszel megyünk ahelyett, hogy versenyeznénk , csatáznánk egy jót. A mostani mezény régi pilótáinak nem is fekszik annyira ahogy az elért pontokat nézem.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#77) Youri válasza legiaap (#76) üzenetére


Youri
veterán

Kereshetjük azt a pontot ahol leírhatjuk, hogy Schumi az abszolut nonplusultra, és leírhatjuk, ha ez megnyugtat....

RTX ON

(#78) Sundesz válasza GIJoe (#65) üzenetére


Sundesz
őstag

Volt aki 2003-ban egy Renault-tal. :)

Hörcsög Powa'

(#79) erick_b válasza Youri (#74) üzenetére


erick_b
tag

a csapat meg volt fingatva, a pilóták nem voltak. eleve ha ők nyerték volna a világbajnokságot eléggé gáz lett volna.

Te meg túlbonyolítod a 2007-es évadot. Körülményektől függetlenül egy kétszeres világbajnoknak illik megverni az újonc csapattársát. Alonosonak sose ment ha versenyezni kellett a csapattárssal, Briatore hozzászoktatta, hogy mindenki alá dolgozik a csapatban még a másik pilóta is. Ez hiányzott neki a McLarennél, ezért lépett le onnan és bármennyire is sokat fejlődött egyesek szerint szerintem nem igazán örül Kimi jövetelének és az, hogy mennyire jó pilóta és mennyit változott "agyilag" az majd jövőre fog csak kiderülni. (de szerintem még most is benne van a pakliban, hogy egy versenyképes csapattárs rossz hatással lesz a teljesítményére)

Qorthral nem mondtam, hogy utcahosszal kapott ki de Hamilton volt a második Alonso meg a harmadik. ha fordítva is lett volna akkor se lett volna egy nagy dicsőség, hogy ugyanannyi pontot gyűjtött, mint egy tehetséges újonc. Amíg más pilótáknál az erős csapattárs hiányát vetik fel addig ez áll Alonsora is, mert bár neki volt de ő se boldogult vele, szóval ez az érv mellette szerintem sántít.

[ Szerkesztve ]

"Ha a világ fejlődését az én technikai érdeklődésem mozgatná, még nem találták volna fel a kereket. – mondta egy ismerősöm, majd hozzátette – és azt hiszed, akkor valamivel is rosszabb lenne a helyzet?"

(#80) icezozo válasza erick_b (#79) üzenetére


icezozo
addikt

ez jövőre kiderül mindenképp :D

http://qwankido.hu/

(#81) Remus389 válasza legiaap (#53) üzenetére


Remus389
veterán

ettel előtte van...érdekes. Erről az emberről meg csak annyit, hogy jókor volt jóhelyen. Alátolták a mezőny legjobb autóját. Így könnyű emberkedni. Tegyék be a legrosszabb autóba és megnézem mit alkot majd.

Vettel és a Torro Rosso...

minek bizonyítson gyenge autóval, már rég megtette :C

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#82) legiaap válasza erick_b (#79) üzenetére


legiaap
nagyúr

Abban biztos vagyok, hogy Kimi sem fog csodát tenni a Ferrárival, bár szeretném. Bírom nagyon a búráját.
Jövőre is RedBull fölény less és aludni fogok a futamok alatt. Még több biztonsági dolgot hoznak be, ne hogy verseneyzni kelljen kicsit, nehogy ínhüvely gyulladást kapjanak a sok gomb nyomogatástól ott a kocsiban. Pár év azt már cask joystick-en nyomják... :(((

(#81) Remusz911: Ez ugye csk vicc. Mit is bizonyított ott? 2 év alatt 1-szer nyert futamot. Wow
Ezzel szemben Schumi már a második évében a 3. helyen zárta a VB-t.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#83) erick_b


erick_b
tag

Jövőre is RedBull fölény less és aludni fogok a futamok alatt.

aerodinamika jelentősége csökken, ergo a Red Bull előnye is, hajtáslánc teljesen ki lesz cserélve, szóval én max olyan 33%-ot adnák arra, hogy a bikák megint szárnyalni fognak. Egy jó motor nélkül esélyük se lesz, bármennyire is be van szabályozva a sport nehezen hiszem, hogy a három motorgyártó között az elején nem lesz jelentős különbség.

"Ha a világ fejlődését az én technikai érdeklődésem mozgatná, még nem találták volna fel a kereket. – mondta egy ismerősöm, majd hozzátette – és azt hiszed, akkor valamivel is rosszabb lenne a helyzet?"

(#84) Remus389 válasza legiaap (#82) üzenetére


Remus389
veterán

erősen ferdítesz

minden relatív, a torro rosso egy gyenge autóval rendelkezett, azzal nyert Qualyfing-et és egy versenyt is

[link] csekkold le a csapattársához képest

jól ment gyenge autóval is, ahogy Alonso is villantott néha a Minardival

jó pilóta a Vettel, majd belátod...

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#85) quailstorm válasza Remus389 (#84) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vettel-lel két baj van, az egyiken már elég sokat javított. Ez az, hogy ijedős a gyerek. Ha nem első, akkor ideges, ha meg látható hogy le fogják előzni és első, akkor hibázik. Volt pár példa bénázásra emiatt. De idén már nem nagyon láttam ezt.

A másik a stílus, de annak az F1-hez sok köze nincs.

(#86) fateless


fateless
veterán

Hadd kérdezzem meg tőletek, mert tényleg kíváncsi vagyok, nem a feszültség keltése miatt kérdezem:
Miből látjátok azt, hogy Vettel nagyképű, beképzelt vagy hasonlók? Lehet, hogy én vagyok ilyen szempontból vak csak. Nem a kedvenc pilótám, de annyit támadják, hogy már azért kezdem megkedvelni mert sajnálom, hogy mindig szidják. Énbennem valahogy az a tudat van az elmúlt évtizedek után, hogy egy bajnokságot még meg lehet nyerni csak az autó miatt, de négyet már nem. Mégis sokan ezzel vádolják őt és amikor egyszer-egyszer emiatt kifakad, akkor ő a bunkó, pedig egyébként nagyon normális dolgokat látok csak tőle... ...de lehet, hogy nem veszem észre.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#87) válasza fateless (#86) üzenetére



addikt

Én nem gondolom, hogy arrogánsabb lenne, mint bármelyik másik élpilóta.

De az tuti, hogy az ujjazás, meg a 'thatswhatimtalkingabout' nem tett jót az image-nek.

szerk: illetve az Ő bálványozása és ezzel kontrasztban Webber mostohasorsa a RB-nál is biztos vastagon benne van

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#88) tib-bee válasza legiaap (#53) üzenetére


tib-bee
tag

Ne haragudj, de Vettel se a Red Bullal kezdte, és másik csapatnál is kiemelkedően teljesített. Mint látod Schumacher és Alonso se tud világbajnok lenni rosszabb autóval, pedig mind ketten kivételes tehetségek.

(#89) Kroni1 válasza tib-bee (#88) üzenetére


Kroni1
veterán

Én is pont valami ilyesmit akartam írni leigaap-nak.. Szeretem én is Schumit, és az egyik legnagyobbnak tartom, de Vettel teljesítményét se kell alulértékelni. Schumi a 2. évében VB 3. lett? Vettel meg a második teljes évében VB 2. Igaz ott már nem a Toro Rosso-nál ment, hanem a feltörekvő Red Bull-nál, de gondolom nem a két szép szeméért tették át oda! Ő lett a Toro Rosso-val a legfiatalabb futamgyőztes és az RBR-el a legfiatalabb VB győztes. Sokszor megkapja, hogy éretlen, amivel én nem értek egyet, de ha tényleg csak ezután fog beérni akkor nem sok izgalom lesz itt a következő években.

[ Szerkesztve ]

(#90) kukinyo válasza (#87) üzenetére


kukinyo
addikt

Nem értem hogy az ujjmutogatással mi a baj.
Mindenkinek meg vannak a jellegzetes "húúúdeörülök" mozdulatai.
Valami barom kitalálta hogy ez mennyire bosszantó (mert megint megverte a kedvencét) és azóta a fél világ ezt szajkózza, egyszerűen azért mert nincs más amibe bele lehetne kötni.
Már kölyökként is így örült.
Ez egy 2004-es kép:

(#91) Kroni1 válasza kukinyo (#90) üzenetére


Kroni1
veterán

Egyet értek, sokan azért utálják Vettelt mert nem túl izgalamas ha ő nyer mindig, ezért már mindenbe belekötnek.

Amúgy valaki írta, hogy Senna neki nem volt szimpi. Kisgyerekként szerettem, mostanában újra megnéztem jópár futamot abból az időből, és rengeteg filmet, többek közt a 2010-es Senna címűt is.. Hát mit is mondjak, azon túl, hogy elismerem az emberfeletti tehetségét, kövezzetek meg, de emberként nekem sem volt a legszimpatikusabb.

(#92) --HARDCORE-- válasza Zeratul (#37) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Most meg az van hogy kb 10 ember tudja hogy ki miért nyer, a többiekkel meg akármit el lehet hitetni, simán meg van magyarázva hogy "ők a legjobbak és kész, hülye vagy ha nem hiszed el"
azután pár év múlva kiderül hogy: ja hát ezzel trükköztek, ja meg azzal is, és még kipörgésgátlójuk is volt...
És még csodálkozunk hogyha 10 futamon át nincs valaki elverve.. vicc az egész legalább lehet a népet egymás ellen hergelni, jelenleg erre jó az F1.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#93) greenface válasza fateless (#58) üzenetére


greenface
aktív tag

Bár Webber nagyon jó, de nem volt olyan évad, hogy Vettel volt az első, Webber pedig a második a bajnokságban, ami nem csak azt mutatja, hogy Webber gyengébb pilóta, hanem azt is, hogy nem csak az autón múlik Vettel sikere.

Igen, ha 2x Webber van a RB-ban, most lehet szoros volna a VB...

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#94) Youri válasza kukinyo (#90) üzenetére


Youri
veterán

Engem sokkal inkább zavar a futam utáni visítozása a rádióban

RTX ON

(#95) Remus389 válasza Youri (#94) üzenetére


Remus389
veterán

És az izzó készlete?

Engem az zavar, hogy nem mutatja. :D

(utalás régi schlossgold reklámra )

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#96) peti_s


peti_s
addikt

Sztem is totál felesleges volt ez a cikk.

(#97) dobobazsy


dobobazsy
őstag

Alonso :R
én úgy vagyok vele, hogy Vettel is jó pilóta, mert valószínű, hogy kihozza az autójából a maximumot, de abban az autóban mások is tudnának világbajnokok lenni. lásd Alonso. hányszor volt már ott a világbajnoki címért a gyenge Ferrarival a szezon végéig?

aki még szimpatikus az Kimi, meg mostanában Hamilton, és Grosjean.
remélem jövőre nem lesz ekkora fölénye a Red Bull-nak, és újra izgalmas lehetne a F1..

(#98) nyikszi


nyikszi
őstag

Régebben volt Senna-Prost. Prostnak szurkoltam, de sokan Sennának. Voltak allűrjei Prostnak, de agresszióban messze verte Senna.

Schumacher pedig bárki bármit mond, az eddigi legsikeresebb pilóta volt. Nehéz megdönteni a csúcsait. Emlékszem, amikor először ültették be az F1-be és milyen jó időt ment. Már ekkor elkezdtem neki szurkolni, aztán ő lett az ügyeletes kedvenc :) Mivel elég sokáig benne volt az F1-ben, így nem igazán volt hosszú kihívója.

Alonso mindig is idegesített és amikor Kimit kipics@zták a Ferraritól miatta, hát.... Örülök, hogy jövőre megmutathatja mindkettő ki a jobb, mert elvileg ugyanaz az autó lesz alattuk :) Majd Alonso arcára leszek kíváncsi, amikor sorra Kimi elveri :D

Kimivel meg úgy vagyok, hogy jó jó, csak ne inna annyit.

Hamiltonnak első pár futamán szurkoltam, aztán nálam teljesen elvágta magát azzal, hogy agresszív, megmondó emberke lett. Mára talán egy picit lenyugodott, de továbbra is nem szeretem emberke nálam.

Vettel is csinált már nem egy rossz dolgot, de soha nem mutatkozott úgy, hogy ki ha én nem. Jó pilóta, ez nem kérdés. Jó autó van alatta, jövőre meglátjuk mi lesz velük.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#99) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Az Biztos hogy nem Vettel a legjobb pilota a mai F1-ben.Az is tény hogy ilyen jo autioval mind az RB9-es még Jules Bianchi is VB Esélyes lenne.
Hogy ki a legjobb pilota vagy piloták ? ?

Szerintem a Sorrend:Alonso-Hamilton-Räikkönen.Rosberg-Vettel.
De Köszülük Alonso emelkedik ki tehetségben.
Igaz Hamilton Drukker vagyok.

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#100) X3B6O0X válasza fateless (#86) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Igazából Vettel semmivel sem másabb, mint a többi pilóta. Csak az ilyen vén görények, mint Helmut bá', elintézték szépen, hogy Vettel érdekeit nézzék először a csapatban. Ez nem Vettel hibája, ahogy az sem, hogy ezt kihasználja, elvégre győzni jött az F1-be. Az emberek többsége viszont ha azt látja, hogy az egyik ember el van nyomva, akkor az elnyomottal kezdenek el szimpatizálni, a kedvezményezettel viszont nem bánnak kesztyűs kézzel.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.