Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hardware HunPage sorsa mi lett? Enyészet?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) Parci válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) Jim Tonic válasza Parci (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[link]
Kb. ennyi maradt belőle.

Talán olyan kérdés, amire nem kapok választ (az sem baj), de változott azóta a felállás az Indexszel? Azt látom, hogy az ITCafe cikkekből sokat beszúrnak, de mégis hogyan volt/van ez? Érdekes pl., hogy néha az Index saját informatika cikket/tesztet jelentet meg.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) Parci válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

változott a felállás, az együttműködés sokkal kevésbé szoros, mint régen, nem vagyunk már sok-sok éve részei a tech rovatnak stb. egy laza, apró ide-oda előnyökön alapuló, 8 éve folyamatosan alakuló-változó kapcsolatról van szó. amiben egyébként mindig teljes mértékben önállóak voltunk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) Jim Tonic válasza Parci (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ugye ez csak abból a szempontból érdekes, hogy az Indexet sem Nyírő viszi már, hanem a Cemp megvette.
És akkor eljutunk oda, ahová ki akartam lyukadni, a nemzetközi együttműködés/felvásárlás lehetősége. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) Parci válasza Jim Tonic (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a nyírő és cemp között azért volt pár tulaj, illetve tudtommal mostanában is volt komoly átalakulás a tulajdonosi körben, nobilis már alig bír részesedéssel.

felvásárlásról értelemszerűen nem beszélhetnék, ha lenne is napirenden :). nemzetközi együttműködést pedig nem tervezünk, voltak mindenféle tervek a külföldi invázióra az elmúlt 10 évben, de per pillanat nincs napirenden. nem segít, hogy a mobilearsenal.com egyáltalán nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, noha a tartalom elég jó volt (és sokkal inkább unikum, mint a hardveres tesztjeink, legalábbis témájában).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) hfrankee


hfrankee
senior tag

"(de közben persze Shrek-macskás bociszemekkel kértük is őket, hogy linkeljenek ránk, lásd előző mailek)." Cillamilla,vigyük hazaaaa... :D

(#8) DiVaD


DiVaD
senior tag

Jó volt ezeket a leveleket olvasgatni, mind a HW részleget, mind a privátabb leveleket.
Köszönjük. :))

(#9) sutszi


sutszi
veterán

Parci: Hogy-hogy nem lett nagy sikere proci altató progidnak? Pedig biztos nagyon tuti kis program volt.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#10) malwy


malwy
senior tag

Ha már ennyi szó esett a konkurenciáról. gyorsan benéztem mindkét félhez. Hát mélységes megdöbbenésemet kiváltott az oldalaknak a használhatósága. A PH fórumjához képest nagyon le vannak maradva. Alig tudok kiigazodni, rendezni dolgokat stb.
Illetve cikkek bányászatát is sokkalta egyszerűbb PH-n, Logouton stb. kihalászni.

UI: Én anno még 8-12 éves tartományomban már találkoztam CPU-idle-vel és a progiddal a Computer Panorama jóvoltából:D

[ Szerkesztve ]

(#11) Jim Tonic válasza Parci (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Persze, Nyírő->Cemp párosítással pont arra akartam kilyukadni, hogy tulajdonosok jöttek-mentek (Wallis megjelenése a csődközelnél), és pont ezért volt érdekes a kapcsolatotok minősége, változása.
Emlékszem, az Indexen bal oldali menüben ott voltatok még közvetlenül, azóta azért más a helyzet.
Illetve az Index tulajdonosváltozásai esetleg felhozhatták volna, hogy a PH-t is megveszik.

Másik érdekesség/párhuzam, hogy anno Nyírővel pont az volt a gond a befektetők részéről, hogy nem tudott kinőni az Internettos dizájnból, ill. felépítésből: statikus html, stb. Ezeket Ti igen szépen vettétek, és rendkívül rugalmasan beépítettétek az új dolgokat, pl. rss.
Persze pont téma volt a lájkolás, ami erősen megosztja a közvéleményt, ahogy titeket is, de azt senki nem mondhatja, hogy nem alkalmazkodtok.
Azért azt mondanám, hogy ez volt a kulcsa annak, hogy a PH mindenkit lelépett.

mobilarena.com igen érdekes kísérlet volt. Az elején még a fordításokba is belesegítettem. Szerintem hibátlan volt, kiváló indulással, cikkekkel. Ami nem jött össze, az a rengeteg türelem, időráfordítás, ami szükséges a nemzetközi színtérhez. Illetve a rengeteg pénz, ami a marketinghez kellett volna. A másik lehetőség a nemzetközi együttműködés lehetősége, amit már felhoztam. Cikkek cseréje és átvétele hasonlóan nívós weboldalakról.

Persze én csak okoskodok, hisz' valójában írtó hülye vagyok ehhez, főiskolán marketingből végig kettes voltam. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) Parci válasza malwy (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sokan vannak, akik pont fordítva látják, miszerint a ph! fóruma egy nagy rakás ..., és ők képtelenek itt kiigazodni. persze mindig forrt a vérem, amikor ezt olvastam "odaát", de az esetek többségében nem reagáltam.

lényeg a lényeg, szerintem inkább megszokás kérdése lehet. értelemszerűen én a miénket tartom jobbnak, ezért is csináltam anno ilyenre. :)

dosidle: volt némi érdeklődés, de sokkal gyorsabban haladt anno a pc világ, mint én, így az álmodozás, hogy én ebből pénzt csináljak, elmaradt. ahogy a mathlon nevű, szintén relatíve népszerű programommal is. (egyébként ezekről mind volt fent anyag a plusabit site-okon, amiket meg újra feltöltöttem a ph! blog egyik előző bejegyzésében)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) Parci válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

próbálkoztunk külföldi együttműködésekkel, ilyen-olyan népszerűsítő trükkökkel, de semmi sem működött. annyira sem, hogy elég erőt adjon, hogy folytassuk. úgyhogy marad a hazai piac... kicsi, sárga de a miénk. :)

index tulajdonosváltások: annyira minket nem érintett (inkább a redesign), a mai napig ugyanaz a srác a "kontakt", aki anno volt, igaz, közben ő igen szép karriert futott be az indexnél. értelemszerűen volt szó bevásárlásról is elmúlt 10 évben, de végül/egyelőre nem úgy alakult. ugyanaz a felállás a ph-nál, mint a cég alapításakor, 8 éve (szintén kb. az indexes együttműködés kezdetekor csináltuk meg a céget... szóval a "profi" (mint hivatásos) karrierünk kb. akkor kezdődött).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) Jim Tonic válasza Parci (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[link] :)
Majorgeeksről máig leszedhető.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) Parci válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

atyaisten, de rég volt... :Y régi szép idők! :O

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez nagyon jó :D

99-2000-ben én még kirakójátékot hegesztettem Pascalban, meg lemezújságot :)
És a K6-os AMD-met tudongoltam, némi sikerrel :)

Amúgy pl. én is offline levelezőt használok, mert sokkal kényelmesebb így a címeimről öszegyűjteni a leveleket. És könnyebb tárolni is - mivel a Gmail nem korlátlan... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) Dracula


Dracula
senior tag

Én Ős Hwsw-s vagyok, Charles néven, régen ismertem a Plusabit-ot, és Parcit is a netről, de nem sokat néztem. Mára szinte nem nézem már a hwsw-t, de a PH az indítóoldalam. :P

A régi szép idők... Szerintem is mind2 lapnak van helye a net alatt. :DDD

Üdv!

(#18) Renwick


Renwick
őstag

Már miért lenne gáz az OMFG? Szerintem tök poén... :DDD

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#19) Parci válasza Renwick (#18) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a kettő nem zárja ki egymást... ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) zazahoho


zazahoho
őstag

olyan plextor volt minden vágyam :O

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#21) szente válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


szente
addikt

de mér' a régi sulim szerverén maradt meg?? :Y

(#22) fasyrt


fasyrt
őstag

Appááámmm... Micsoda idők... Az istencsászár 800-as és 850-es cumine-ok... :R
Amikor a fórumon elég volt mindent egyszer elmondani... :)

(#23) _AnTi_


_AnTi_
tag

Jó volt olvasni! Jó kis Cerka 300A nekem ment simán 450-en...
HWHunpage-et meg mennyit olvastam...
Milyen öreg vagyok... :DDD

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#24) gfefe


gfefe
őstag

Sose felejtem el... 2001... gimis voltam és számtek órán mindíg any""ázott ránk a tanár, hogy ne ezt a teszter oldalt olvassuk már hanem dolgozzunk :):):)

Fórumozni nem is volt akkor még lehetőségem. Örültem ha a cikkeket végig futottam...
Régi szép idők :)

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#25) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Már vártam, hogy mikor jön a következő írás.
Egészen jól szórakoztam 1-2 levelen, tetszett:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26) wody21


wody21
tag

: )
Honnan lehet felismerni egy "csoda PII 300-ast"? Nekem lenne egy, feltúrom, hátha "csoda" :DDD

(#27) Khan13


Khan13
senior tag

Kár, hogy olyan sokára találtam rá az oldalra (2004-5 körül), akkoriban még ritkán olvastam, és csak alig egy-két cikket, aztán már vagy 3 éve napi rutinom, hogy többször is feljöjjek és olvassam az aktuális dolgokat :) Jó olvasni mind a megemlékezéseket, mind a leveleket, és mindent, ami a történelmeteket érint! Szóval várjuk a folytatást!

Milyen fura, korábban sokszor olvastam HWSW-t, majd egyre kevésbé, és egy ideje azon kaptam magam, hogy semennyire...

(#28) r-chee


r-chee
őstag

Parci nem terveztek a 10 éves fennállásotok alkalmából Prohardver!-es pólókat gyártattni? :U Szerintem sokunknak lenne rá igényünk :K . Büszkén reklámozhatnánk az utcán, hogy ide húz a szívünk.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#29) gfefe válasza wody21 (#26) üzenetére


gfefe
őstag

Seria szám, revizió és miegymás alapján lövik be most is és akkor is a jobban tuningolható darabokat...

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#30) SzTomcat válasza r-chee (#28) üzenetére


SzTomcat
csendes tag

+1

Itt a vége, fuss el véle!

(#31) Szaszati válasza Parci (#6) üzenetére


Szaszati
tag

Parci, Jim Tonic, most olyan nosztalgia-hullám tört rám, hogy csak na :) Pedig nem is volt egyáltalán rég ez az egész, de azóta is veszettül hiányzik, szép volt a maga esetlenségében (amit jórészt én produkáltam :P).

Egyébként meg sohase mondd, hogy soha, nem tartom kizártnak, hogy egyszer talán majd esetleg működőképesen össze lehet hozni újra a projektet. We'll see about that! ;)

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#32) Parci válasza Szaszati (#31) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hope is eternal... remélem 20 év múlva azon mosolygunk majd, hogy ezen a ponton azt hittük, hogy semmi esélyünk a nemzetközi porondon. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33) Szaszati válasza Parci (#32) üzenetére


Szaszati
tag

Sose tudhatod... nem kéne AKKORA nagy befektetés, de még azért gyúrni kell rá mindenképp.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#34) Endreas


Endreas
tag

:C
Yeah
"TSENG ET", "3.2G" ,.. kis nosztalgia. Eszembe jutott amikor kb. akkoriban még hozzánk jöttek CD-t íratni mert volt egy jó Plextorunk.. :DDD
Tényleg, nem csak a technológia fejlődött - hanem sokminden ebben a "IT-kultúrában" is elromlott a világgal együtt.. :(

Kérdezz.

(#35) aram01 válasza r-chee (#28) üzenetére


aram01
nagyúr

ja a poló az jó ötlet,de a bögre na az lenne az istenkirály ;)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#37) schawo válasza Kalandor (#36) üzenetére


schawo
titán

A nemzetközi porond túl nagy, marketinggel nagyon nehéz targetálni. Én apró lépésekkel csinálnám. Pl román nyelvű oldal, szlovák nyelvű, ukrán stb. Egymás után szépen. Aztán ha megvannak a környező piacok, akkor lépni egyel feljebb, német nyelvű, francia, végül angol nemzetközi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38) z0d1AK válasza aram01 (#35) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nekem már van bögrém, mondjuk az MA-s, de elférne más Ph brand-es cucc is itt:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#39) hfrankee válasza aram01 (#35) üzenetére


hfrankee
senior tag

Nem rossz ötlet ez a bögre!
Adnátok kb 500-ért lenne rá sztem vagy 2-3 ezres kereslet,villanyszámla letudva :)
Ja,és kelleni fog egy PH!-s ajándékbolt,hűtőmágnes,kulcstartó,egérpad.... :D

(#40) Fooler89 válasza Parci (#32) üzenetére


Fooler89
őstag

A Ph!-ból is lett valami ;]

[ Szerkesztve ]

(#41) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

ph!-s alsógatya nem lesz? :DDD :C

Öntörvényű Sünmalac

(#42) gfefe válasza {Zodiac} (#41) üzenetére


gfefe
őstag

Pedig a nőmned de vennék egy PH-s boxert :D:D:D

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#43) Khan13


Khan13
senior tag

Póló, akár pulóver vagy egyéb ruhadarab, illetve bögre, kulcstartó és egyéb hasonlók tényleg jöhetnénk, ha van rá mód! Jómagamon kívül biztos mások is beneveznének néhányra :)

(#44) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

tudom, régóta ígérgetjük... de vmi ph-s relikvia store lesz, ilyen-olyan formában. vmi automatizált micropayment mindenképp kell hozzá viszont, ezért is nem készült még el.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Ennyi idő távlatából mennyi ismeretlen cég, illetve weboldal névvel találkoztam ebben a cikkben, persze ez nálam nem csoda, mivel csak 2004 tavaszán kötötték be a netet. Persze a HWSW ismerős, mert oda is regisztrálva vagyok, csak nem jelentkeztem be kb. 2 éve. A PH! azért szerintem mégiscsak jobb. :)

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#46) ViZion


ViZion
félisten

Azért az Index lagzin ne búslakodjatok. az egy tisztán profitorientált mamut. Igen, tudom,h pénzből élünk. Meg is lehet nézni mi lett a tech és a tudomány rovatokkal. Maradt a proli bulvár újságírás :O , a klikkhajhász címek. A totalcar is jól belesímult, nem is látni, csak a stílusos íróik tartják a víz fölött őket.

Jó ez. Néha nézem a "konkurenciát" is (technet, techline, HSHW, HOC), de itt érzem otthon magam... :)
Persze nem vagyunk egyformák, mindenkinek más tetszik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#47) marcias válasza schawo (#37) üzenetére


marcias
őstag

És ki fogja lefordítani az összes eddigi cikket szlovákra-románra? Sztem pár millát elkérne érte... meg pár évet. ;]

Steam: marcias88

(#48) ViZion


ViZion
félisten

Mi a PH-t népszerűsítjük... játék közben -=PH=- klán tagot írtunk, tehát nemzetközileg sem ismeretlen a PH :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49) r-chee válasza ViZion (#48) üzenetére


r-chee
őstag

Mi is népszerűsítjük Bad Company 2 kapcsán az oldalt. Na meg van engedélyünk is BC2-ben a PH! rövidítés használatára :P .
Amúgy elég sok új tagot idevonzottunk a Prohardver!-re ezzel a játékkal, szal kijárna a egy ingyen PH! bögre :) .

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#50) ViZion válasza r-chee (#49) üzenetére


ViZion
félisten

Én nemrég vettem fel csak klántagként BF2142-őn. "öreg" PH kollégák felajánlották, élek vele. Mint megtudtam más magyar klán is innen indult... érdekes.
Bögre? Legyen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.