Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) PazsitZ válasza jerry311 (#350) üzenetére


PazsitZ
addikt

Most lehet én tévedek, de nem lesz új jelszó, csak egyik naptól kezdve a felső imputba nem a usernevet, hanem az email címet írod.
Tehát alap esetben nincs jelszó változtatgatás.

mod.:
Bocs tényleg, újraolvastam a cikket, tényleg kapunk új generált jelszót.
Így tényleg igazad van.

Egyébként nagy fáradság lehet egy email fiókot létrehozni, ha már nagyon nem akarod, a normál mail címedet használni. Lehet beletelik 2 teljes percbe is. :Y

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#352) jerry311 válasza jerry311 (#350) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ehh, lejárt az időkorlát... :(((

Kedves jerry311!

Az e-mail címed változása miatt számodra generált új jelszó (figyelj a kis- és nagybetűkre):
LD4gmje7t

Jó fórumozást,
A(z) PROHARDVER! csapata

=========================================================
Alapesetben nem lesz jelszó változtatás.
De a fenti intézkedéssel csak élő email címre regisztrálhatsz, nyilván lehet olyan is amit csak a regisztrációnál használsz, utána eldobod.
De pl. ha kamu címre akarja valaki változtatni, akkor kuka.

Mondjuk ez az új jelszó küldés email cím csere esetén, szerintem, nagyon nem biztonságos. Ha elgépelem az email címem, akkor lehet már valaki más használná a fiókom.

[ Szerkesztve ]

(#353) Chaser válasza jerry311 (#352) üzenetére


Chaser
titán

Gondolom új mailt adtál meg, akkor a jelszóból is újat kapsz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#354) Parci válasza PazsitZ (#351) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem kap senki új jelszót, csak ha emailt változtat. tehát NEM lesz most mindenkinek új jelszó generálva, ilyet sosem mondtunk, nem értem, hogy kinek a fejéből pattant ez ki. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#355) jerry311 válasza Chaser (#353) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát de nem új jelszót kértem, csak új email címet. :((

(#356) PazsitZ válasza Parci (#354) üzenetére


PazsitZ
addikt

Most már sikerült engem is összezavarni :F
egy hét múlva az érvénytelen e-mail címmel rendelkező userek nem fognak tudni belépni
Akkor miért nem fog tudni belépni az eddig megadott érvénytelen "xxxx@xxx.xx" email címmel valaki?

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#357) Chaser válasza jerry311 (#355) üzenetére


Chaser
titán

Ööö..valszeg ez a 2 együtt jár:) Megkapod az újat, belépsz, visszaállítod a régire. 1ébként értem mit akarsz ebből kihozni, de hát ez van.

szerk: PazsitZ: Na mondjuk ez jó kérdés :F :D

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#358) Parci válasza jerry311 (#355) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és mégis honnan a ........ túróból kéne tudnia a rendszernek, hogy az az e-mail cím, amit kértél, tényleg a tiéd? picit gondolkozz már légyszi, hihetetlen, ami itt a fórumban megy mostanában. hihetetlen! :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#359) Parci válasza PazsitZ (#356) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából be fog tudni lépni. viszont nem tudjuk még, hogy milyen implikációi lesznek a jövőben ennek, könnyen lehet, hogy meg fogjuk követelni a valós címet folyamatában is, nem csak regisztrációkor. lényeg a lényeg, az a tiszta, ha valós címe van a usernek. eleve nem értem a kamu címes dolgot, kb. azt gondolnám, hogy aki csalni akar vagy ilyesmi, az szórakozik ilyennel. de mindegy, nem is kell értenem. a lényeg, hogy most csak annyi változik, hogy a felhasználónév helyett az e-mailt kell begépelni loginnél az első mezőbe.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#360) PazsitZ válasza Parci (#359) üzenetére


PazsitZ
addikt

Akkor csak jól gondoltam eredetileg, csak jerry311 már megtévesztett :).

Egyébként teljesen jogos, hogy érthetetlen miért kell kamu email-t megadni. (#361) Karma Főleg most, hogy ígéretet kaptunk az email opcionális láthatóságára is.

ui.: a (#351) PazsitZ hsz-em mod részét ki is szedheted, ne tévesszen meg senkit ha visszaolvas.

(#361) Karma Nem mondom volt már rá példa, még captcha előtt, de ha meglesz ez a funkció, feltételezem nem sokára, akkor tényleg nem érheti szó a ház elejét.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#361) Karma válasza PazsitZ (#360) üzenetére


Karma
félisten

Én valós emailt használok, de teljesen megértem, ha valaki kamut ír be - egy játszi könnyedséggel parsolható captcha nem nagy akadály, ha valaki itt akarna email címeket farmolni :U Nameg az ígéret sokat változtat a beteljesítéséig tartó x időn és az egyébként már elmúlt több éven.

Persze, lehet emailcímet csinálni seperc alatt, de minek.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#362) Chaser válasza Parci (#359) üzenetére


Chaser
titán

Nekem má' mind1, megadtam valósat:)
Az viszont érdekelne, hogy esetleg a többi adatra is lehetne-e olyan opciót összehozni hogy publikus/nem publikus. Nem tudom mennyi meló ez.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#363) Karma válasza Parci (#349) üzenetére


Karma
félisten

Bocs hogy ismételem magam (nameg hogy nem suvasztottam be az előző hozzászólásba), de HTTPS lesz végre? Legalább akkora buzzword, mint az OpenID, csak sokkal kézzelfoghatóbb a hatása.

“All nothings are not equal.”

(#364) jerry311 válasza Parci (#358) üzenetére


jerry311
nagyúr

Még csak gondolkodni sem kellett rajta...
Mondjuk onnan tudhatná, hogy egy megerősítő linket küld emailben. Amit szépen megnyitok és a régi jelszavammal belépve megerősítem, hogy igen, az az én email címem. Nyilván a linket csak az ismeri, akinek van hozzáférése az email fiókhoz. A jelszót meg csak az, akinek a PH! accountja.
Nem megy ki a jelszó emailben, tehát nem is lehet visszaélni egy elgépelt címre küldött levéllel.

Ez így, ahogy most van, nem biztonságos.

Mellesleg a fenti folyamat legalább annyira standard, mint az email címes beléptetés.

szerk.
A kamu email címről meg annyit, hogy igazából mindegy. Hiszen már évekkel ezelőtt is kb. 2 perc volt új email címet létrehozni.. Teljesen mindegy, hogy nem létező vagy nem olvasott egy csaló email fiókja.

[ Szerkesztve ]

(#365) Parci válasza Karma (#363) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem lesz https egyelőre, nem tervezzük most.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#366) Parci válasza jerry311 (#364) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt még végiggondoljuk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#367) jerry311 válasza Parci (#366) üzenetére


jerry311
nagyúr

:R

HTTPS-nek én is örülnék, beérném egy self signed cert-tel is. :))

Chaser

Ha jól emlékszem, akkor nem kötelező kitölteni, olyan mintha elrejtenéd.

(#368) emre33 válasza jerry311 (#364) üzenetére


emre33
addikt

Jelszót nem szabad e-mail kiküldeni.
Ez nem kérdés!

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#369) moli.hu válasza emre33 (#368) üzenetére


moli.hu
őstag

ugy latszik, megis az.

regisztraltam a raspberry pi webshopjaba, kuldtek egy emailt a usernevvel es a kicsillagozott jelszavammal :D (hossza sem egyezik)

(#370) K6000


K6000
tag

Van arra mód, hogy kiderítsem melyik fiók használja az én e-mail címem???
Generált számot kapott domainem van, de nem emlékszem hogy valaha is több fiókom lett volta :Y

(2005-ben regisztráltam...)

[ Szerkesztve ]

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

(#371) rt06 válasza K6000 (#370) üzenetére


rt06
veterán

[link]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#372) moonguru


moonguru
őstag

Mikortól működik a rendszer?

Csak azért kérdezem mert nekem emailcímmel nem sikerül jelenleg belépnem, és nem szeretnék hoppon maradni! :)

Monitor Guru!

(#373) rt06 válasza moonguru (#372) üzenetére


rt06
veterán

majd amikor a bejelentkezo ablak nem a neved, hanem az email cimed keri, onnantol kezdve kell azt beirni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#374) moonguru válasza rt06 (#373) üzenetére


moonguru
őstag

OK! Köszi!

Csak azért kérdeztem, valaki írta egy hozászolásban hogy őt beengedte emailcímmel! :)

Monitor Guru!

(#375) Lenry válasza moonguru (#374) üzenetére


Lenry
félisten

ő valószínűleg hülyeségeket beszél

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#376) ArchElf válasza Lenry (#375) üzenetére


ArchElf
addikt

vagy emailcím a felhasználóneve?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#377) K6000 válasza rt06 (#371) üzenetére


K6000
tag

Valószínűleg én rontok el valamit vagy nálam van a hiba, de én nem látok e-mail címet :F
A linkre kattintva az e-mail címnél másnál is csak egy vízszintes vonal jelenik meg?
A néven kívül mást nincs kitöltve?
A regisztrálás, az Aktivitás (utoljára bejelentkezve) és (utolsó feltűnés) is másodpercre megegyezik? Ez most bug vagy feature?

Ez egyáltalán létező fiók? Vagy most mi van?

[ Szerkesztve ]

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

(#378) 7 válasza K6000 (#377) üzenetére


7
addikt

Valószínűleg egy elfelejtett nevedről van szó. És azért nem látsz semmi címet, mert egy ideje a motor elrejti a hosszabb ideje inaktív nickek személyes adatait. Erre biztonsági megfontolások miatt volt szükség. Mindenesetre én moderátori jogkörrel meg tudom nézni, és igazolom, hogy ahhoz a névhez tartozik a címed.

Ha jelszóemlékeztetőt kérsz, be is tudsz vele lépni. :)

Csak arra ügyelj, hogy -- mivel itt tiltott a többszörös regisztráció -- a használni már nem kívánt neved címét változtasd meg egy nemlétezőre, és/vagy kérd a fiók felfüggesztését.

(#379) ArchElf válasza 7 (#378) üzenetére


ArchElf
addikt

És ezt VladimirR kolléga hol látja? :U :Y

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#380) 7 válasza ArchElf (#379) üzenetére


7
addikt

Neki még régen volt egy nemhivatalos, saját fejlesztésű PH!-s keresője, és annak az adatbázisából ga(rá)zdálkodik. :P

[ Szerkesztve ]

(#381) ArchElf válasza 7 (#380) üzenetére


ArchElf
addikt

:Y <-- pofám leszakad :DDD

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#382) Winner_hun


Winner_hun
félisten

a lapcsalád összes oldalán (prohardver.hu, mobilarena.hu, itcafe.hu, gamepod.hu, logout.hu, hardverapro.hu)

A bitmarket kimaradt a felsorolásból.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#383) Neil Watts válasza 7 (#380) üzenetére


Neil Watts
veterán

Küldhetek neked privátot egy bizonyos üggyel kapcsolatban? Valamit marhára nem értek ezzel az emailcímes dologgal (mármint ahogy a RI/OS kezeli a dolgokat), szal' hiba van a Mátrixban. :P

(#384) Parci válasza Winner_hun (#382) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ki fogjuk szedni a közös loginből

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#385) Neil Watts válasza Parci (#384) üzenetére


Neil Watts
veterán

De miért? Tök jó ez az egységes login rendszer így szerintem :)

(#386) Parci válasza Neil Watts (#385) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a bitmarket elég tetszhalott, hosszútávon nem marad meg sztem. a közös login természetesen marad mindenhol.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#387) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Köszönöm a levelet! :R :C

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#388) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Ha jól rémlik, még egy pár hónappal a mostani felhasználónevem regisztrációja előtt regisztráltam egy másik felhasználót is, ugyanezzel az e-mail címemmel.
Az egyik RIOS átálláskor átírta a rendszer a "felhasználónév@45644-domain.hu" formátumra.
Mivel a régi usert is én regisztráltam, ha tudnám annak a felh. nevét, talán eszembe jutna a jelszava is, így belépve törölni tudnám, és a jelenleg használtnak meg tudnám változtatni a valósra.
Vagy milyen egyéb megoldás lenne ?
Úgy emlékszem, hogy annó a RIOS átálláskor javasoltatok erre egy megoldást, ezt megpróbálom megkeresni; de az biztos, hogy valahogy meg kellene tudnom a régi felh. nevemet, erre milyen megoldás lenne ?

(#389) rt06 válasza atesss (#388) üzenetére


rt06
veterán

Ate$ - ha nem is jut eszedbe a jelszo, kerhetsz mail-ben masikat, s utana at tudod varialni a mailcimeket

amugy az imenti tomeges privatrol mas sem kapott levelet?

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#390) Mr X válasza rt06 (#389) üzenetére


Mr X
veterán

Email nekem sem jött róla.

(#391) TazLeacher válasza rt06 (#389) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

És nekem se...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#392) Parci válasza rt06 (#389) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez feature, mert lesz tömeges email is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#393) atesss válasza rt06 (#389) üzenetére


atesss
addikt

Köszi. :R

A gépem leírása alapján biztos hogy én vagyok, azóta is használva van még az a Shuttle alaplap. :)

Amúgy hogyan találtad meg ?
Mondjuk úgy lehetett volna, hogy rákeresek az "Ate" kezdetre, de abban sem voltam biztos, hogy így kezdődött a régi nick-em.
A pár hónapban viszont tévedtem, több mint 1,5 évvel korábbi...

E-mail:
Én nem tudok válaszolni rá, hogy jött-e mail is, ugye a fenti probléma miatt...

[ Szerkesztve ]

(#394) rt06 válasza Parci (#392) üzenetére


rt06
veterán

jah, azt hittem a tomeges privat uzenet kuldo ficsor bugja
azt lehet tudni, hogy van-e ilyen - marmint tomeges uzenetkuldo, nem pedig bugjai - vagy mivel egyszeri alkalom, kezzel csinaltatok?

atess: igy

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#395) RootRulez


RootRulez
félisten

:DDD


kispisti

:DDD :DDD :DDD

═════════════════════════════════════════

(#397) atesss válasza rt06 (#394) üzenetére


atesss
addikt

Akkor mégsem csak 1x léptem be azzal a nick-el ! :

K6000:
A regisztrálás, az Aktivitás (utoljára bejelentkezve) és (utolsó feltűnés) is másodpercre megegyezik? Ez most bug vagy feature?
yetike:
Valószínűleg egy elfelejtett nevedről van szó. És azért nem látsz semmi címet, mert egy ideje a motor elrejti a hosszabb ideje inaktív nickek személyes adatait.

(#398) rt06 válasza RootRulez (#395) üzenetére


rt06
veterán

o a tied?
mert van neki ket testvere is, Slutyi es rekettye személyében.

========
link javítva

üdv, föccer

[ Módosította: föccer ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#399) föccer válasza rt06 (#398) üzenetére


föccer
nagyúr

tasunót ne hagyd ki. Ha jól látom ő is hozzájuk tartozik.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.