Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Már vártam mikor lesz egy ilyen verseny hirdetve.
Egy kérdésem volna: A technikai kivitelezés mit takar? Ikonok/widgetek elrendezése vagy más?

All→M8

(#2) animoo válasza callmeakos (#1) üzenetére


animoo
senior tag

Igen, az elrendezés ízlésességét, esztétikumát. Illetve hogy funkcionalitását mennyire megfelelően tölti be az adott elem.
Esetleg mennyire ötletes dolgokat használ a user (pop-up widget pl.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10 Plus Performance Edition ★ Macbook Air 13,3" – http://www.mycolorscreen.com/animoo ★ "There's so much to explore, I desire much more, there's always something wonderful in new..."

(#3) alevan


alevan
őstag

Szempont lehetne még a használhatóság is..... hisz lehet valami szép, ha kényelmetlen használni, stb :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) Pantal


Pantal
senior tag

iPhone miért nem játszik? :((( :DDD

(#5) Mazsika


Mazsika
őstag

Zsír, had lássak szép kis homescreeneket!!!

Dáccsika

(#6) Samus válasza Pantal (#4) üzenetére


Samus
addikt

Ha Androidot futtatsz rajta, nevezhetsz. Sőt, ha testre tudod szabni, akár csak negyed annyira, mint droidon lehet, akkor is :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) #40485120


#40485120
törölt tag

Egyébként ilyen homesceren képet hogy lehet késziteni? (nem samu készüléken azon mindenkinek megy.)

(#8) animoo válasza #40485120 (#7) üzenetére


animoo
senior tag

Ajánlom figyelmedbe az alábbi topikot:

[link]

Samsung Galaxy S10 Plus Performance Edition ★ Macbook Air 13,3" – http://www.mycolorscreen.com/animoo ★ "There's so much to explore, I desire much more, there's always something wonderful in new..."

(#9) Pantal válasza Samus (#6) üzenetére


Pantal
senior tag

Tehát ha ezt megnyitom mondjuk a böngészővel, már nevezhetek is? :))

(#10) iSheep


iSheep
csendes tag

Tetszik az otlet. Hajra.

(#11) ricshard444


ricshard444
veterán

Régebben jókat szoktam összerakni, manapság már nem foglalkozom vele.
Benézek a topikba milyenek vannak :)

Vannak dolgok...

(#12) |AP|


|AP|
veterán

pár kérdésem lenne:

-egy ember több screennel is pályázhat?
-régebben rendszeresen töltöttem fel a témázgatós topikba, de ma már ráuntam. Régebbi, oda már feltöltött képekkel is lehet pályázni?

köszönöm

(#13) pepe091 válasza |AP| (#12) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Pályázni egyetlen .jpg, vagy .png kiterjesztésű képpel... :) Régebben feltöltöttel is pályázhatsz, ha az megfelel a szabályoknak.

(#14) |AP| válasza pepe091 (#13) üzenetére


|AP|
veterán

én az "egyetlent" úgy értelmezem, hogy ha több screenből áll egy adott pályamű, akkor azokat egy képre kell szerkeszteni. Nekem legalábbis nem egyértelmű, hogy egy ember csak egy pályázatot adhat be, ezt jó lenne pontosítani.

(#15) pepe091 válasza |AP| (#14) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szerintem egyértelmű volt, de azért pontosítottam:

Mindenki csak egy darab saját készítésű pályamunkát adhat be, ellenkező esetben az induló azonnali kizárásra kerül a játékból.

(#16) |AP| válasza pepe091 (#15) üzenetére


|AP|
veterán

:R

(#17) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Az ötlet nekem tetszik, lehet, hogy én is nevezek valami egyszerűvel. :R

Régebben foglalkoztam vele, főleg UCCW-vel, de mára a lelkesedés eltűnt, így abbahagytam. Viszont a cikk hatására erősen gondolkodok, hogy összerakok valamit.

(#18) animoo válasza -PLevi- (#17) üzenetére


animoo
senior tag

Hajrá, hajrá! :)

Samsung Galaxy S10 Plus Performance Edition ★ Macbook Air 13,3" – http://www.mycolorscreen.com/animoo ★ "There's so much to explore, I desire much more, there's always something wonderful in new..."

(#19) -PLevi- válasza animoo (#18) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Az a helyzet, hogy én az egyszerű, gyári (holo) felületet kedvelem, ami valljuk be, nem túl egyedi, hiába tetszik nekem. :(

"de ezekkel csak saját widget készíthető, mástól származó nem használható fel"
Ezt nem igazán tudom értelmezni. Egyáltalán nem is használható semmilyen, nem saját készítésű widget?

(#20) Dottore válasza -PLevi- (#19) üzenetére


Dottore
addikt

Ez így nem igaz, mert pl. a SwitchPro is egy widget, mégis lehet használni.
Ellenben vannak olyan komplex widgetek is, melyek önmagukban alkalmasak arra, hogy mindenféle hozzáértés nélkül, kész témaként jelenjenek meg. Ezeket nem lehet. Nem teheted meg, hogy Zooperhez veszel egy témát és azzal nevezel.

Példaként ott a desktop verseny aminek központi eleme a Rainmeter. Ehhez számtalan témát lehet letölteni, de versenyt nyerni vele így nem. Annak viszont semmi akadálya, hogy felhasználj bizonyos elemeket vagy ötleteket. Lássuk be azért az nem elég, hogy összetologatsz pár ikont, beteszel egy népszerű háttérképet alá és mindezt egy naptár widgettel kiegészíted. Megteheted persze de ebben kreativitás nem sok lesz. Márpedig az fontos.

Mindenkinek kell érezni a határokat. Nem nehéz ez.

[ Szerkesztve ]

(#21) animoo válasza Dottore (#20) üzenetére


animoo
senior tag

En speciel jobban fogok preferalni egy Zooperrel vagy Uccw-vel fabrikalt idojaras-widgetet, mint pl egy Eye in the sky vagy Beautiful Widgets tortenetet:)

Samsung Galaxy S10 Plus Performance Edition ★ Macbook Air 13,3" – http://www.mycolorscreen.com/animoo ★ "There's so much to explore, I desire much more, there's always something wonderful in new..."

(#22) Dottore válasza animoo (#21) üzenetére


Dottore
addikt

Ebben annyira egyetértünk, hogy le sem írtam. :)

(#23) -PLevi- válasza Dottore (#20) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Értem, köszi!
Csak arra voltam kíváncsi, hogy pl. egy Poweramp widget használható-e. Szóval a válasz igen, csak nem túl kreatív.
Majd még meglátom, hogy mi lesz, UCCW mindenképp. "Kicsit" le vagyok maradva, a Zooper-ről is most olvastam először, de megnézem azt is. :R

(#24) animoo válasza -PLevi- (#23) üzenetére


animoo
senior tag

Zene widgetnel azert kicsit mas a helyzet. De a Powerampnek remekul testreszabhato widgetei vannak, amiket nem lehet mashogy megoldani. Ott van meg a media utilities amivel szinten egyedi, jo dolgokat lehet csinalni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10 Plus Performance Edition ★ Macbook Air 13,3" – http://www.mycolorscreen.com/animoo ★ "There's so much to explore, I desire much more, there's always something wonderful in new..."

(#25) pepe091 válasza animoo (#24) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Vagy Zopperrel hátteret kreálni egy egyszerű Power Amp widget mögé. :) Nálam sajnos nem működik a MediaU. Power Amppal. :(

(#26) -PLevi- válasza animoo (#24) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Köszi, akkor még meglesem azt is! :)

(#27) qamu74


qamu74
őstag

ezzel még is nevezek a versenyre!
Egy régi témám....
kép1
kép2

(#28) pepe091 válasza qamu74 (#27) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Rendben, de a másik topikban kell nevezni, és ezt a két darab képet egy képre kell rárakni. :)

(#29) qamu74 válasza pepe091 (#28) üzenetére


qamu74
őstag

OK joké!

(#30) Drughi


Drughi
addikt

Én is tervezem a nevezést, de egy nagyon fontos dolgot hiányolok az értékelési szempontok közül. Mégpedig a használhatóságot. Mégis csak egy sokak számára munkaeszközről van szó, ami lehet bármilyen szép és egyedi, ha nehezen hazsnálható

(#31) Dottore válasza Drughi (#30) üzenetére


Dottore
addikt

Mutass nekem kérlek egy nehezen használható és egy könnyen használható témát.

(#32) |AP| válasza Dottore (#31) üzenetére


|AP|
veterán

szerintem itt inkább a praktikumra gondolt.
Lehet egy home gyönyörű, ha nem egyértelmű a használata, bizonyos dolgok elérése körülményes.
Nekem például az is fontos, hogy lássam a naptárat a közelgő eseményekkel rögtön a kezdőoldalon, és minden gyakran használt alkalmazást azonnal elérjek.

Ezért is hagytam fel a témázgatással :)

(#33) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Muszáj friss alkotással indulni, vagy lehet régivel is? :U

Everybody lies.

(#34) pepe091 válasza Barthezz2 (#33) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

(#35) Dottore válasza |AP| (#32) üzenetére


Dottore
addikt

Én meg arra gondolok, hogy a praktikum az túl szubjektív dolog ahhoz hogy értékelni lehessen. Ezen az alapon minden HS amin nincs naptár az negatív, csak azért mert én nem tudok nélküle élni.

Nyilván a naptár az most egy példa. Felesleges mást említeni, mindegyikre lehet ellenpéldát mondani.

[ Szerkesztve ]

(#36) Drughi válasza Dottore (#31) üzenetére


Drughi
addikt

[link]
Ez egy számomra nehezen hasz nálható téma.

De hagyjuk, mindenki máshogy gondolja.

[ Szerkesztve ]

(#37) animoo válasza Drughi (#36) üzenetére


animoo
senior tag

Neki meg valoszinuleg ez a legpraktikusabb. Nekem megint mas, neked is - ezert szubjektiv, ezert nem lehet igazan szempont egy objektiv fele hajlo ertekelesben.

Samsung Galaxy S10 Plus Performance Edition ★ Macbook Air 13,3" – http://www.mycolorscreen.com/animoo ★ "There's so much to explore, I desire much more, there's always something wonderful in new..."

(#38) Barthezz2 válasza pepe091 (#34) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ok :)

Everybody lies.

(#39) Dottore válasza Drughi (#36) üzenetére


Dottore
addikt

Szerintem te pont azon a véleményen vagy mint én. Hiszen írod, hogy számodra és, hogy mindenki máshogy gondolja. Na most akkor ha ennek tudatában arra kérnélek, hogy értékelésnél vedd figyelembe kinek mennyire használható a képernyője, mit tennél?

Kevesebb pontot kapna a linkelt kép mert számodra nem egyértelmű a használata?

[ Szerkesztve ]

(#40) Mazsika válasza Dottore (#39) üzenetére


Mazsika
őstag

Az a HS elbukna mason szerintem. Iszonyú borzaszto szerintem... :-)

Dáccsika

(#41) Pantal válasza Dottore (#35) üzenetére


Pantal
senior tag

Mert maga a kinézet értékelés nem szubjektív..

(#42) Dottore válasza Pantal (#41) üzenetére


Dottore
addikt

Már vártam ezt a kérdést.

Nem annyira mint hinnéd. Az ízlés a szubjektív. A jó design nem az. Az matek. Az meg minden de nem szubjektív.

(#43) Pantal válasza Dottore (#42) üzenetére


Pantal
senior tag

Mindent meg lehet magyarázni. Részemről lezártam a kérdést.

(#44) Drughi válasza Dottore (#39) üzenetére


Drughi
addikt

Pontosan.
Ha a kezembe kerülne egy hívást sem tudnék elindítani.
De sok egyéb miatt is lepontoznám azt a konkrét screent.

(#45) Dottore válasza Drughi (#44) üzenetére


Dottore
addikt

Akkor mégsem ugyanazon a véleményen vagyunk ezek szerint. Ezzel tehát el is érkeztünk ennek a beszélgetésnek a végéhez.

A sok egyéb pedig már egy teljesen másik felvetés. Semmi köze nincs az eredeti témánkhoz.

[ Szerkesztve ]

(#46) animoo


animoo
senior tag

Meg mindig nem keso nevezni!:)

Samsung Galaxy S10 Plus Performance Edition ★ Macbook Air 13,3" – http://www.mycolorscreen.com/animoo ★ "There's so much to explore, I desire much more, there's always something wonderful in new..."

(#47) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

A nevezés ezennel lezárult, és egyben kezdetét veszi a közönségszavazás! A szavazás során mindenki egyszer szavazhat, három pályamunkára. Egy fórumozó összesen 18 pontot oszthat ki a következők szerint: az általa legjobbnak tartott pályamunkára 10 pontot, a második legjobbra 5 pontot és a harmadik legjobbra 3 pontot adhat. A szavazás ebben a topikban lehetséges. A legtöbb pontot szerzett, a zsűri által nem helyezett, pályamunka közönségdíjban részesül. A pályázók is voksolhatnak, de saját magára senki sem szavazhat.

Helyes szavazat:
------------------------------------------------------------
Szavazatom:

10 pont - XY
5 pont - AD
3 pont - BC

------------------------------------------------------------

[ Szerkesztve ]

(#48) andyTM válasza pepe091 (#47) üzenetére


andyTM
senior tag

10 pont - pollai
5 pont - adamis
3 pont - errtu

:R :C :R

(remélem elérhető lesz mind a verseny végeztével)

[ Szerkesztve ]

(#49) bok92


bok92
addikt

10 pont- xtevo
5 pont- Adamis
3 pont- Pollai

Mindenkinek sok sikert! :))

(#50) Allure


Allure
aktív tag

10 pont - Drughi
5 pont - pollai
3 pont - xtevo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.