Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Balesetmentes vezetés! :C Mikor én csináltam még 100-110k ból kijött, igaz annak 6 éve. :)

(#2) Zolinho1026


Zolinho1026
tag

Nálunk a suliba felajánlották hogy 5000Ft-ért lehet egészségügyi vizsgát tenni, csak vöröskeresztes tagnak kell lenni hozzá. Ma meg is csináltam mindent, jövőhéten meglesz az oktatás. Aztán meglátjuk hogy sikerül.

Loxone and Loxberry superuser

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

1970 januárja, 1050 Forint. ABCE kategóriák az MHSZ keretében. :)
A fizetésem cirka 1.400 volt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) PH-User válasza Recon666 (#1) üzenetére


PH-User
addikt

Köszönöm szépen! :R Igen, régebben 100K körül megállt az egész..

Zolinho1026 - Sok sikert, biztos sikerül! ;)

Vakegérke - Az nem most volt, nem volt olcsó akkor a fizetésedhez képest. :(
Szerk.: Ahhoz képest nem is volt sok, hogy annyi kategóriát felülölelt. Most egy vagyon lenne... :Y

gamek!ller - SANSZ-nál voltál?

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#5) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Nekem tavaly 120k-ra jött ki és ugyan ilyen autóval toltam.

(#6) 33as válasza Vakegérke (#3) üzenetére


33as
senior tag

És ha most kellene letenned a kategóriáidat, szerintem befonnád a szemöldököd annyiba kerülne! :DDD

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#7) Flashback


Flashback
addikt

Annó 2003-ban nekem 86k volt + papírok, és nem is vezettem le annyi órát amennyit kellett volna mert: Megy ez neked! Mondta az oktató és spórolt rajtam :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#8) PH-User válasza Flashback (#7) üzenetére


PH-User
addikt

Itt is van ilyen, csak a pénzt az ugyan úgy ki kell fizetni. Nekem volt 4 óra éjszaki vezetés is, ahová csak a jobban vezetőket viszi. :P

Szerk.: Vakegérke :K

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#9) Vakegérke válasza PH-User (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha számolunk kicsit, valamivel többe került a jogsim, mint a fizetésem kétharmada. Viszont nem csak személykocsira szólt, hanem motorkerékpárra, tehergépkocsira is, és nehéz pótkocsit is vontathattam. ABCE, mint mondtam.
Ha mindezt összeszámoljuk mai áron, szerintem nem jön ki a fizetés háromszorosából.

Szerkesztésed után írtam.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) Vakegérke válasza Flashback (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Megy ez neked! Mondta az oktató és spórolt rajtam"

Ezt a lányomnak is mondta az oktató. Én azonban megkértem, hogy ha már kifizettem, legyen szíves megdolgozni a pénzéért.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) Zolinho1026 válasza Vakegérke (#9) üzenetére


Zolinho1026
tag

Néztem egy helyi (soproni) autósiskolát:
A 185300Ft
B+E 147700Ft
C 232700Ft

Ez így össz. 565700Ft

Loxone and Loxberry superuser

(#12) Vakegérke válasza Zolinho1026 (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Két dolgot nem értek.

Az egyik az, hogy miért drágább a motor jogsi, mint a személygépkocsié.
A másik meg az, hogy miként jön össze a személygépkocsi jogsi a nehéz pótkocsiéval.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) 33as válasza Vakegérke (#12) üzenetére


33as
senior tag

Aki személygépkocsival akar kéttengelyes utánfutót vontatni annak kell!

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#14) PH-User válasza Zolinho1026 (#11) üzenetére


PH-User
addikt

Az A az elég húzós, itt 120 körül van. Ha a B-t meg az A-t csináltam volna egyszerre, akkor elég olcsón megúsztam volna... De mivel jövő márciusban töltöm a 21-et s nem akartam már A korlátozottat tenni, így megvárom, míg 21 leszek és ha pénzem is úgy lesz, akkor A korlátlan is meg lesz. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#15) Vakegérke válasza 33as (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez már igaz, nem gondoltam rá. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) 14adam


14adam
addikt

Gratulálok. Kb nekem is ennyi volt :) Ilyennel csináltam végig :D a kuplung már alapból rossz volt benne :D

(#17) Alexios


Alexios
veterán

eltörlik a rutint? azt hogy, beépítik a forgalomba(bár ekkor csökkenne a jogsi ára), vagy teljesen megszüntetik?

(#18) PH-User válasza 14adam (#16) üzenetére


PH-User
addikt

:R Egy élmény lehetett akkor...

adam014 Igen, azt hiszem beépítik a forgalomba. Valószínű így több forgalom óra lesz.

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#19) Kolondrum válasza Vakegérke (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

Rengeteget hallom ezt, igen oké mondom mindig 2011 van. :W :(((

PH-User!! Grat! Nekem is kb ennyi volt!

[ Szerkesztve ]

(#20) PH-User válasza Kolondrum (#19) üzenetére


PH-User
addikt

:R Neked mikor lett meg?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#21) Vakegérke válasza Kolondrum (#19) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor bizonyára azt is hallottad, hogy cirka 40 évig volt 3.60 egy kiló kenyér, vagy egy liter tej.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) Flashback válasza Vakegérke (#10) üzenetére


Flashback
addikt

Nekem nem volt ilyen szerencsém... De ment egyébként.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#23) Carlo009


Carlo009
tag

Én is tanulgattam a vezetést, de nagyon nehezen ment. Annak eleve máshogy megy a kezdés, akinek édesapja itt-ott mellékúton átadta a kormányt. De, én azt se tudtam melyik pedál micsoda és melyik lábbal kell nyomni! A kormányzás sehogy se akart összejönni, csak "fejtem" a kormányt. Nem is szeretnék kocsit venni! Jó nekem a tv.

(#24) Kolondrum válasza PH-User (#20) üzenetére


Kolondrum
félisten

nem tudom nem is érdekel már :DDD

Vakegérke! Meg a "nem voltál katona" és a többi. Rengeteg 50 feletti munkatársam van, talán ha kettő van 40 körül.

[ Szerkesztve ]

(#25) PH-User válasza Carlo009 (#23) üzenetére


PH-User
addikt

Én a tanfolyam előtt nem tanultam egyszer sem vezetni.
Volt olyan, hogy egy kicsit kihegyezett Trabanttal csaptunk pár kézifékes kört, meg előrébb álltam egy kocsival, traktorral, de nagyjából ennyi. Nálunk rég nincs autó a háznál, egyik barátom megígérte, hogy elvisz majd vezetni, aztán nem lett belőle semmi, aztán nem is erőltettem, gondoltam nem kéregetek én senkitől, majd a tanfolyamon megtanulom, aztán majd akkor vezetek, ha saját autóm lesz... Szóval nekem ilyen volt a hatás.
A rutinpályán szépen megtanultam alapjárattal meg csúsztatott kuplunggal kezelni az autót, nem is volt utána gondom vele, ellenben volt olyan egyén, akinek tapadt a lába a gázpedálhoz és meg is húzták a forgalmi vizsgán. Lassan járj, tovább ér(l)sz!

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#26) darál0w


darál0w
Jómunkásember

grat. :)

anno én megusztam 60K körül...de még a szigorítottam is olcsobb volt, amikor visszaszereztem. :DDD

a rutin oktatás eltörlése - hátha még több barom lesz, aki nem tud normálisan parkolni...

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#27) Lauda


Lauda
félisten

a rutin oktatás eltörlése.

Ez eleg felrevezeto lehet. Eltorolni sosem fogjak, max masnak fogjak nevezni, vagy egybeepitik valamivel, aminek szinten mas lesz a neve, de semmi sem lesz olcsobb, ebben biztosak lehettek. De utana kerdezek a megfelelo helyen, akit erdekel.

(#28) PH-User válasza darál0w (#26) üzenetére


PH-User
addikt

Neked is :R, akkor te még elég olcsón megúsztad.
Csak azt nem értem, ha nem lesz pályán oktatás, akkor csak úgy kiviszik majd forgalomba azokat, akik még sosem vezettek és halvány lila fingjuk sincs róla, hogy hogyan működik?

Lauda A kedvedért átfogalmaztam, a lényeg ugyan az. Megfelelő helyről van az információ.

Szerk.: A volt oktatómtól az infó, holnap mennek továbbképzésre, lehet, hogy bővebben is szó esik róla, majd megkérdezem s leírom részletesen. ;)

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#29) Lauda válasza PH-User (#28) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom. Honnan az info? :) Mik a reszletek?

(#30) darál0w válasza PH-User (#28) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nemtudom...erről jol jönne valami info, hogy hogy és miként gondolják...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#31) Bling95 válasza PH-User (#28) üzenetére


Bling95
őstag

igaz én csak M-et csináltam, de totál természetes volt hogy a rutinpályára már a legelső alkalommal is motorral kelett kimenni.... oktató megkérdezte tudjuk e melyik a gáz meg az index aztán ennyi:D

jó persze a kocsi 1000x bogyolultabb, egy M-es robesz kb olyan mintha biciklit vezetnél

(#32) Lauda válasza PH-User (#28) üzenetére


Lauda
félisten

Tovabbkepzes ma volt, november 26-an es december 7-en lesz, folytassam vagy erted? ;]

(#33) Alexios válasza PH-User (#28) üzenetére


Alexios
veterán

hát nekem most is így volt, én a vizsgán, illetve az azelőtti alkalommal voltam pályán, amúgy a népligetben rutinoztunk :DDD

(#34) PH-User válasza Lauda (#32) üzenetére


PH-User
addikt

Biztos Ön a Biztos? ;]

Bling95 - Az M az más tészta kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#35) Bling95 válasza PH-User (#34) üzenetére


Bling95
őstag

tudom :B egyelőre mással nincs tapasztalat.... majd jövő nyáron

(#36) D1Rect válasza Lauda (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

Inkább vegyük át a Finn jogosítvány rendszert. ;] :))

(#37) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Grat! :)

D1Rect: Az milyen? :B

Mentalita'

(#38) PH-User válasza Bling95 (#35) üzenetére


PH-User
addikt

Sok sikert, úgy legyen! :)

nincsisbéla :R ismételten

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#39) D1Rect válasza nincsisbéla (#37) üzenetére


D1Rect
félisten

Addig nem engednek az útra amíg nem tudsz kilinccsel előre közlekedni. :)

(#40) nincsisbéla válasza D1Rect (#39) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Ja, végül is, nem rossz ötlet! Nekem már jogsi előtt is ment eme művelet! :D [nagyfater+zsiguli+vidék+téli szünet]

Mentalita'

(#41) D1Rect válasza nincsisbéla (#40) üzenetére


D1Rect
félisten

Mondjuk arrafelé gyakoribbak a jeges utak, de senki nem pánikol, ha megcsúszik az autó. ;)

(#42) PH-User válasza D1Rect (#41) üzenetére


PH-User
addikt

Csúszott itt is múlt hét pénteken, amikor is megjött az okmány és utána egyből autóba ültem. :DDD

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#43) Carlo009 válasza PH-User (#42) üzenetére


Carlo009
tag

Egyből nem érdemes beleülni egyedül kocsiba csak kísérővel és T betű kiragasztása után.
Már régen mentem kocsival, de elbízni magunkat nem szabad, azért én félnék csúszós, jeges úton való vezetésnél.
Elindulásnál a gázpedál nyomását és a kuplung felengedését kell összehangolni és ellenőrizni kell a lámpák, műszerek működését és olaj, fagyálló szintjét. A téli gumikra is ügyelni kell, nyárival már nem szabad menni.

[ Szerkesztve ]

(#44) darál0w válasza Carlo009 (#43) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

és T betű kiragasztása után. - hülyeség. attol hogy ezt olvastad valahol, még nem kell terjesztened.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#45) PH-User válasza Carlo009 (#43) üzenetére


PH-User
addikt

Szerintem meg minél előbb érdemes autóba ülni.
Ismerek olyat, aki megcsinálta a jogsiját, 3 évig nem vezetett és már nem mer autóba ülni...
A T betű kiragasztása abszolút felesleges, sőt én már úgy tudom, hogy az új jogszabályban az szerepel, hogy járműre nem szabad kiragasztani megtévesztő matricákat.
T = tanuló, vagyis gyakorol, még nem tett vezetésből vizsgát.
Mivel én mindenből elsőre átmentem, s oktatóm szerint is igen jól vezetek (meg azok szerint is, akiknek volt szerencséjük egy autóban ülni velem) így nem aggódom. Az meg valamilyen szintem szerintem bónusz, hogy csúszós úton, rossz látási körülmények között is vezethetek, mert így szerzek igazán tapasztalatot. Ha úgy adódna, hogy megcsúszik az autó stb. akkor lehet, hogy tudom majd a jövőben korrigálni, s ezáltal egy balesetet elkerülni.
Nem bízom el magam, de bízok magamban.
Igyekszem odafigyelni mindenre ami ezzel jár.
Köszönöm hozzászólásod és segítőkészséged! :)

Jómunkásember! Veled mi újság? :DDD Pörög még a tuning-topic?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#46) darál0w válasza PH-User (#45) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

pörög hát...visszaszoktam...nem bírtam nézni, hogy szerencsétlenkednek :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#47) Carlo009 válasza PH-User (#45) üzenetére


Carlo009
tag

Nem az első utakon kell menni jeges úton. Inkább kisebb forgalmú utakon kell begyakorolni a vezetést. Tanulni kell a felfelé váltásokat és a visszaváltásokat, pl. olyat is, hogy mikor kell mondjuk 4.-ikből 2.-ikba váltani, ha már annyira lassult az autó. A guminyomást is ellenőrizni kell, hátul azt hiszem kicsivel többnek kell lenni, mint elöl.
Az ablakmosó folyadék is fontos, mert télen ha csak víz van benne az belefagyhat.

(#48) PH-User válasza Carlo009 (#47) üzenetére


PH-User
addikt

Ha nem tanultam volna meg rendesen mikor hova kell váltanom, garantált lett volna a bukta a forgalmi vizsgán. Elég szépen megizzasztott az oktató, s megtanultam rendesen.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#49) gamek!ller válasza Carlo009 (#47) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ne ronts már el minden topikot légyszi. Van saját külön bejáratú magánzárkád, menj oda.

(#50) lsebestyen


lsebestyen
addikt

ha most beiratkozom jogsira, akkor még maradnak a mostani árak, vagy majd jövő évtől fizethetem a több órát, több pénzt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.