Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KGellért


KGellért
Műholdas

Én is épp most frissítek (13.10-ről), már alig várom, hogy játszadozhassak kicsit az új rendszerrel. Örülök, hogy a Unity 8 fejlesztése melett azért elég sok figyelmet kapott a Unity 7 is. :)

(#2) petipetya válasza KGellért (#1) üzenetére


petipetya
nagyúr

:C

Mikor jön a Unity 8? Ha ősszel, akkor a 14.04 is megkapja?

"nincs rá lezsóidő"

(#3) hallador


hallador
addikt

Én a Gnome-os verziót tettem fel praktikusabb a gnome nekem. Jó lett az a verzió is. Debiant cseréltem erre.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#4) Syl


Syl
nagyúr

Gondolom az indítón látható Google Drive ikon csak simán a böngészőt nyitja meg.
Nem hiszem el, hogy a gugli nem képes a leg-alapvetőbb programjait linuxra kiadni. Holott állítólag Debiant használnak...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) hallador válasza Syl (#4) üzenetére


hallador
addikt

Igen a google a cloud platformjukban debiant használnak, de mindenhol máshol ubuntu-t. Viszont az nagyon tettszik, hogy megjelent a google chrome-ba pluginként az MS Office 365 butított verziója, mint addons.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#6) Syl válasza hallador (#5) üzenetére


Syl
nagyúr

Az se a gugli érdeme szerintem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) petipetya válasza Syl (#4) üzenetére


petipetya
nagyúr

Így van, ez nem egy külön alkalmazás, hanem csak egy Chrome alkalmazás, melyet nevezhetünk külön ablakban megnyíló böngészőfülnek is. Attól függ, miként állítom be.

-o-o-o-o-o-o-o-

Lényegében a Chrome böngésző alá telepített alkalmazáson kell nyomni egy jobb egér klikket, és létrehozni a parancsikont:

-o-o-o-o-o-o-o-

Ha ez megtörtént, akkor az a parancsikon bekerül az Ubuntu menüjébe:

https://lh4.googleusercontent.com/-Y1GtTod74yw/U1EYSNay92I/AAAAAAAAXU8/Gz3fd2RVxsw/s800/drive.png

-o-o-o-o-o-o-o-

Az általad említett natív alkalmazásra már évek óta szükség lett volna, de most a Chrome alkalmazások felpörgetése és a Chromebook promotálások azt mutatják, hogy a guglinál a jövőt az online Chrome alkalmazásokban látják. Kérdés, hogy erre mennyire vevő a linux, mint asztali operációs rendszer.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#8) petipetya válasza petipetya (#7) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az egyik képet nem sikerült beillesztenem.

Ha ez megtörtént, akkor az a parancsikon bekerül az Ubuntu menüjébe:

"nincs rá lezsóidő"

(#9) KGellért válasza petipetya (#2) üzenetére


KGellért
Műholdas

Amennyire tudom még nincs hivatalos információ, de a táblagépes és telefonos Ubuntuban már alapértelmezett Unity 8 és Mir display server van. Mark Shuttleworth viszont állandóan azt hangoztatja, hogy 2015-re az Ubuntu eléri a teljes konvergenciát, tehát ugyanaz az op.rendszer fog futni telefonon, táblagépen és számítógépen. Érdekes lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#10) Syl válasza KGellért (#9) üzenetére


Syl
nagyúr

Ja, ez lesz a linuxok csempéje :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) petipetya válasza KGellért (#9) üzenetére


petipetya
nagyúr

Értem. :R Kíváncsi leszek rá.

"nincs rá lezsóidő"

(#12) gzbotii


gzbotii
veterán

Alapjaraton Win felhasznalo vagyok (amig be nem szerzek egy MacBookot ;] ) de szinte az osszes (10.04+) verziot kiprobaltam. Valoszinuleg ezt is kifgom, igy most nagyon kedvet kaptam ra

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13) petipetya válasza gzbotii (#12) üzenetére


petipetya
nagyúr

Hasonlóan vagyok vele, várom hogy egy normális gépen is kipróbáljam majd. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#14) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

Frissítettem 14.04-re, de hogy lassabb, mint a 13.10, az biztos. Wine alatt feltett játékoknál hibák jelentkeztek, lassabban tölt, a Dash is lassan jön be (amikor az Ubi ikonra rákattintunk, és ott gondolkozik), és szinte alig van benne változtatás a 13.10-hez képest.

Apropó! a Mintet hogy lehet majd frissíteni anélkül, hogy újra kellene tenni a rendszert?

(#15) petipetya válasza Tamás88 (#14) üzenetére


petipetya
nagyúr

A kulcsszó a frissítés. Részemről csakis új telepítést használok egy-egy linux és android főverzió kijövetele után. Sosem lassabb, hanem inkább gyorsabb az új rendszer. Neked is ezt tudom ajánlani.

"nincs rá lezsóidő"

(#16) Syl válasza Tamás88 (#14) üzenetére


Syl
nagyúr

Én csak virtualboxba tettem fel a 14.04-et és baaaaaaaaromi lassúúúúúúú. Ugyanitt van egy lubuntu 12.04 és egy win7 is. Ezek hibátlanok.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) Tamás88 válasza Syl (#16) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

Na akkor már nem csak szerintem lassú a 14.04. Per pillanat a Minttel szemezek, de 2 hónap múlva kijön az újabb változata, és nem igen szeretném újratelepíteni, hanem inkább frissíteni.

(#18) hallador válasza Tamás88 (#17) üzenetére


hallador
addikt

Nekem a Ubuntu 14.04 Gnome verzió nem lassabb, mint a régi, érezhetően.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#19) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Én 12.04-ről frissítettem.
eddig csak annyi a gebasz, hogy néha szembe 1-2 apró képi hibával, de amúgy jól működik.
pl. a Firefox-nál a launcher ikon mellett balra található kis háromszögek számát sokszor helytelenül jelzi.

ami nagyon tetszik,hogy újból van „Asztal megjelenítése” gomb! Ezt már nagyon hiányoltam a Unity-ből.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.