Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Szia!

Tavaly én is ültettem és elég sok paprika lett belőle. 1 joghurtos dobozba 3 magot tegyél, és maximum néhány mm mélyen ültesd el. Ebben a fázisban legyenek meleg helyen, hogy kihajtson. Valamint nedves legyen a föld, de ne tocsogjon.

Idénre én Habanero-t, Serrano-t, meg Trinidad Scorpion magokat vettem. :D

(#2) petipetya válasza pepe091 (#1) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R

A nedves föld napi locsolást jelent, igaz?

"nincs rá lezsóidő"

(#3) petipetya válasza pepe091 (#1) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez 15 magot jelent, ezért a maradék egyet megkóstolnám kíváncsiságból, csak még nem nyitottam ki a zacskót. :D

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#4) Thrawn


Thrawn
félisten

Szerezz be egy csíráztató tálcát, az a legegyszerűbb. A nedvesség mellé ideális esetben kábé 28-32 fok kell nekik a csírázáshoz, ami 2-3 hét is lehet. Ha majd kezdik kinőni a növények, akkor mehetnek egy nagyobb cserépbe.

pepe091: Kit akarsz kicsinálni a Trinidaddal? ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5) petipetya válasza Thrawn (#4) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R Arra nincs keret, emellett 23 fokot tudok nekik biztosítani.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6) pepe091 válasza petipetya (#5) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Rakd a radiátorra, vagy fűtőtestre őket egy tálcában. De azért vigyázz, mert ha túl forró, akkor inkább csak az ablakpárkányra, nehogy megfőjenek. A locsolással vigyázz, nehogy rohadni kezdjen, épp hogy nyirkos legyen. Ha van régi ablaktisztító permetező, akkor inkább azzal fújj rá néha vizet.

(#4) Thrawn

Nem tudom elképzelni mennyire tud csípni, ezért muszáj kipróbálnom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) Thrawn válasza pepe091 (#6) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem is lehet elképzelni, ezt valóban ki kell próbálni ;] Én Bhut Jolokiával tettem egy próbát, hát mit ne mondjak, egy élmény volt, szerintem neked is az lesz. De ha már lúd, akarom mondani Trinidad Scorpion, akkor már miért is nem Carolina Reaper? Azért remélem a kóstolásról készült félórás videót megosztod velünk is ;] :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8) pepe091 válasza Thrawn (#7) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Tavaly Jolokiát is ültettem, de valamiért azok nem keltek ki. Bár lehet nem vártam velük eleget, mert már a Jalapenok bőven kint voltak, azok meg sehol, aztán nem vártam, mert szét kellett ültetni a Jalapenokat. :D
Ez a Trinidadi szimpibbnek tűnt kívülről. :D Lehet lézerrel kell szeletelni majd, hogy ne üssön ki. :D ;]

(#9) petipetya


petipetya
nagyúr

Milyen módon fogyasztjátok?

"nincs rá lezsóidő"

(#10) pepe091 válasza petipetya (#9) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A Jalapenot csak simán szendvicsbe, levesbe szeletelve még zölden. De a többit ami nem annyira húsos, azokat majd szártani akarom, majd durvára darálni és úgy levesekbe, meg szinte bármihez. :D

(#11) petipetya válasza pepe091 (#10) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez pont egyezik az ízlésesemmel. Ezek szerint a jalapeno jó lesz a zsíros kenyérhez és szendvicsekhez, míg a levesekbe érdemes például habanero-t szárítani és darálni.

Egyenlőre fogalmam sincs, hogy majd mennyi termés lesz ebből a 16 magból, és így nehéz tervezni.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#12) kispecek


kispecek
aktív tag

Honnan szerzitek be ezeket a magokat?

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#13) pepe091 válasza petipetya (#11) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nekem szerencsém volt, mert a Jalapenokból 1 mag kivételével az összes kihajtott. Azután mikor már kicsit nagyobbak, akkor szét kell őket választani, hogy 1 pohárban 1 palánta legyen, majd ha már még nagyobbak, akkor külön cserepekbe, majd őket egyesével, vagy kiültetni őket valahová. Nálunk itt a panelban az erkélyhez van egy kis virágágyás is, oda ültettem ki őket.
Így néztek ki fénykorukban, de nőttek volna nagyobbra is csak túlságosan közel lettek egymáshoz ültetve, így csak ekkorák maradtak.

(#12) kispecek

Ebayről.

(#14) petipetya válasza kispecek (#12) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ebben az ebay-es topicban szoktuk kibeszélni s megrendeléseket: [link]

A paprikát pedig ebben a hsz-ben láttam először, és gondolkodás nélkül rendeltem belőle: [link]

"nincs rá lezsóidő"

(#15) petipetya válasza pepe091 (#13) üzenetére


petipetya
nagyúr

Értem. És hány paprika van neked egy tövön? Illetve mennyi ideig lehet szüretelni?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#16) pepe091 válasza petipetya (#15) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Attól függ mekkorák, a kisebbeken 2-3 a nagyobbakon 5-6. Nálam kb október végéig votl rajta, de mivel nem hoztam be, őket, már a végén nem volt rajta paprika.

Ha szobában tartod végig, akkor elvileg neked kel la beporzást is elvégezned. Tavaly mephi666 is írt erről blogot ezt is érdemes olvasgatni.

[ Szerkesztve ]

(#17) petipetya válasza pepe091 (#16) üzenetére


petipetya
nagyúr

Méhecskének is kell majd lennem? Na de én panelgyerek vagyok... :D

Igen, szobában lesz. Köszi az újabb infót.

"nincs rá lezsóidő"

(#18) peter9228 válasza petipetya (#9) üzenetére


peter9228
aktív tag

Én lecsót szoktam belőle csinálni. ;]
(Ezt Thrawn-tól loptam)

Én amúgy már kb. 3 hete elültettem őket, egyesével, 2 decis műanyag poharakba. 18-23 fokban vannak, de eddig még nem panaszkodtak:) . A 10 magból 8 kinőtt (aztán egy kis baleset következtében néhány eltávozott, csak 6 db maradt:( )

(#19) petipetya válasza peter9228 (#18) üzenetére


petipetya
nagyúr

Imádom a lecsót, jó ötlet. :C

Mi történt? Rányitottad az ablakot és hideget kapott?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#20) peter9228 válasza petipetya (#19) üzenetére


peter9228
aktív tag

A rányitottam az ablakot stimmel. Ott voltak az ablakpárkányon, leemeltem őket és kibillentek a kezemből...

(#21) Thrawn válasza peter9228 (#20) üzenetére


Thrawn
félisten

[link] :O

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#22) Nus


Nus
tag

Én most 3. éve ültetek. Én külön szoktam minden magot kis műanyag cserepet vettem nekik aztán mennek a radiátorra. Az átültetést is megkönnyíti ha külön vannak. Jalapeno purplet ültettem tavaly előtt, de nem volt valami erős. Tavaly már Red Savinát ültettem meg Bih Jolokiát nah azok már igen:) Az éven ezek mellé még ültetek Trindiad Scorpion Moruga Yellow.

Tavalyi termés:

[ Szerkesztve ]

The sky was pink...

(#23) pepe091 válasza Nus (#22) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

:Y Gyönyörűek. :C

(#24) Nus válasza pepe091 (#23) üzenetére


Nus
tag

Elvileg pont ma érkeznek meg a magok, hétvégén ültetés lesz:)

The sky was pink...

(#25) petipetya válasza Nus (#22) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nagyon szépek. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#26) Entryy


Entryy
aktív tag

A melegre és a páratartalomra nagyon ügyelj. Alig egy hónapja sikerült "megölnöm" (nem csírázott ki) 20 darab Trinidad Scorpion Moruga Red/Yellow magot.

Nem sikerült elég melegen tartani a földet.

Viszont vidéki fóliás ismerős azt mondta - utólag, persze - , hogy a csíráztatás sikeres lehetett volna vízben. Majd a csirát lefordítva laza tőzeges talajban elültetni és tuti a siker. Ők így csinálják.

Én meg így próbáltam a radiátoron:

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#27) bzoley


bzoley
veterán

Én ebből vettem egy csomaggal, épp ma ültettem el őket, vagyis tíz pohárban két-két maggal. A többivel nem tudom mit kezdjek, mert igazából senki nem szereti körülöttem :)

(#28) petipetya válasza Entryy (#26) üzenetére


petipetya
nagyúr

Egyrészt nincs ilyen inkubátorom, másrészt azért szellőztetni is kell. Persze olyankor majd elviszem az ablak mellől őket ezért kellene fog egy műanyag tálca a könnyebb szállíthatóság érdekében, amin a joghurtos poharak lesznek.

Mire cserépbe kerülnek a palánták, addigra már sokkal jobb idő lesz.

Nem bbírtam ki, és már ma elültettem 2-2 magot két joghurtos pohárba, mivel ezek már kéznél voltak. Ezekre rá is írtam a dátumot alkoholos filccel, hogy képben legyek.

"nincs rá lezsóidő"

(#29) petipetya válasza bzoley (#27) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mármint maradt felesleges magod? Szerintem add el idehaza, vagy esetleg cseréld el másmilyen magra. Például ha szeretik otthon a koktél paradicsomot, vagy fűszernövény magot is kérhetsz helyette. Azt viszont meg nem mondom, hogy hol van ilyen cserebere fórum.

"nincs rá lezsóidő"

(#30) bzoley válasza petipetya (#29) üzenetére


bzoley
veterán

Még nem biztos, hogy fölösleges. Most hirtelen nem tudtam vele mit kezdeni, de lehet ültetek belőle a melóhelyen, adok anyósnak, meg van egy chili-termesztő ismerősöm, fincsi paprika krémeket csinál, majd cserélgetünk esetleg. Paradicsom nálunk nem érzi jól magát, két évig próbálkoztam vele.

(#31) Thrawn válasza kispecek (#12) üzenetére


Thrawn
félisten

Én/mi elég sokszor rendeltünk a Pepperseeds-ről, jó minőségű magokat kaptunk mindig és elég nagy a választék is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#32) petipetya válasza Thrawn (#31) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#33) sonar


sonar
addikt

Hohó végre egy jó topic!
Hetek óta agyalok rajta én is, hogy szerzek magot (egyenlőre ismerős ismerősére várok... mert neki van)
Addig megosztom a szerintem egyik leghasznosabb linket a témában: [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#34) bzoley válasza sonar (#33) üzenetére


bzoley
veterán

Ez nem túl hasznos link:)
Not Found
The requested URL /2012/02 /05/chili_habanero_projekt was not found on this server.

Esetleg így, ha ez az.

[ Szerkesztve ]

(#35) petipetya válasza bzoley (#34) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, már nézem is. De hogy ez miért +18, az érthetetlen számomra.

"nincs rá lezsóidő"

(#36) Avicularia


Avicularia
veterán

Félig OFF
Pont tegnap vettem egy doboz chipotle en adobo szószt kipróbálásra, amiben egyben vannak a paprikák. Baromi erős és nagyon jó füstölt íze van, nem tudtam vele szinte betelni. Raktam belőle bablevesbe, illetve tortilla chips-hez ettem belőle, isteni finom. Mindenkinek tudom ajánlani, aki szereti az erőset :)

(#37) petipetya válasza Avicularia (#36) üzenetére


petipetya
nagyúr

Csorog a nyálam... :) Hol vetted?

"nincs rá lezsóidő"

(#38) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Na, én is betévedek ide.

Sose volt dolgom a paprikával, csak a boltban, mivel eléggé pesti vagyok, de a chiliket imádom! :)

Úgyhogy idén nekirontok én is.
- Jalapeno
- Habanero
- Bhut Jolokia
(még Dorset Naga magot kellene szerezni, meg majd innen-onnan lopok még 1-2 ötletet)
Szerintem a szomszédaim szép lassan drogdílernek fognak nézni :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#39) Avicularia válasza petipetya (#37) üzenetére


Avicularia
veterán

Itt vettem nálunk svédben, szóval nem igazán releváns. De rákeresve elég sokféle van. [link]
Egyébként ez volt az

(#40) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Itthon a Sárréti Chilifarmnak vannak ilyen készítményei. Sajnos nem találtam hogy hol forgalmaznak, én egyszer a szegedi hungarikum fesztiválon találkoztam velük. Mondjuk meg is kérik az árát, a 35g-os (!!) kiszerelések is 800 Ft körül vannak.

(#41) petipetya


petipetya
nagyúr

Köszi nektek. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#42) Avicularia válasza pepe091 (#40) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez 20 korona volt, ami 700 ft kb.

(#43) Earl_Muttley válasza pepe091 (#40) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Vidéki ismerős hozott tőlük egyszer "Csák Norris" névre hallgató chiliszószt! Bitang cucc az, Bhut Jolokia meg Dorset Naga keveréke! Legalább lett ihletem hogy miket szerezzek :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#44) pepe091 válasza Earl_Muttley (#43) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Azzal én is szemeztem. :D Milyen az állaga? Mint az Erős Pista, vagy annál pépesebb?

(#42) Avicularia

210g-ért nem rossz ár.

[ Szerkesztve ]

(#45) Earl_Muttley válasza pepe091 (#44) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Pépesebb kicsit.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#46) pepe091 válasza Earl_Muttley (#45) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Akkor az jó. :K Nem annyira szeretem a túl darabos paprikakrémeket/lekvárokat.

(#47) Avicularia válasza pepe091 (#44) üzenetére


Avicularia
veterán

Először kicsit drágaálottam, mert ugyanebből a termékcsaládból egy másik csak 12 korona. De bőven megérte, mert ez pont olyan, hogy nagyon erős, de még ehető, nem úgy mint más erős szószok amik csak levesbe belerakva vagy kevésbé erős szószok feljavítására jók.
Van itthon 136K scoville-es cucc, ami szerintem magában ehetetlen.

(#48) pepe091 válasza Avicularia (#47) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Itthon nézelődtem hipermarketekben ilyen téren. Ezt a Mcilhenny-féle tabasco-t kóstolta már valaki? Mennyire erős?

(#49) bzoley


bzoley
veterán

Ilyen-olyan táblázatokból úgy vettem le, hogy a Jalapeno állítólag nem is olyan erős, úgyhogy utánrendeltem egy kis Habanero-t is. Próbáltam a húsosabb fajtákból keresgélni. Aztán majd meglátjuk.

(#50) Avicularia válasza pepe091 (#48) üzenetére


Avicularia
veterán

Azt hiszem egy kicsit erősebb mint a sima tabasco, itt a pizza hutban van kirakva ilyen az asztalokra. Simán locsolom vele a pizzát, mikor néha ott szoktam enni. Asszony is meg bírja enni, szóval nem mondanám túl erősnek.

(#51) pepe091 válasza Avicularia (#50) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Értem. Akkor lehet ezt a fajtát kéne vadászni, ez már keményebbnek tűnik: [link]

(#49) bzoley

Igen, a Jalapeno nem olyan erős. Némelyik magyar zöldpaprika is erősebb nála. Egyébként én a Jalapenot savanyítva szeretem a legjobban, úgy nagyon jó íze is van, nyersen picit túl "zöld íze" van.

(#52) petipetya válasza bzoley (#49) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ugyanígy cselekedtem én is pénteken. A jalapenot szánom közvetlen étkezésre, míg a habanerot szárítva darálmánynak, minimális arányban belekeverve valami édesebb paprikaőrleménybe.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#53) bzoley válasza pepe091 (#51) üzenetére


bzoley
veterán

Sajnos nem tudom, milyen lehet a magyar erős paprika. Levesbe próbáltam venni a napokban több helyen is, hogy kiűzzem a taknyot, azt hiszed sikerrel jártam? :)
Aztán van itt még valami Ragazza darál erős paprika krém, ugyanaz:(
Nincs szerencsém a paprikákkal.

[ Szerkesztve ]

(#54) Avicularia válasza pepe091 (#51) üzenetére


Avicularia
veterán

Én évek óta ezt a jalapeno-t eszem kajához, eddig nagyon jó volt, de mikor legutóbb vettem belőle mintha megváltozott volna az íze és nem lenne annyira jó mint volt. Asszem török [link]

(#55) pepe091 válasza bzoley (#53) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Hiperekben nem is lehet kapni normálisat. Mi piacon szoktunk venni, ilyen kis rövidebbek max 10-12 cm hosszúak, és vékonyak kb 2-3 cm átmérőjűek.
Múltkor Pennyben vettem nagyobbakat, de nem hogy erős nem volt, még az íze is rossz volt. :(

Egyébként ami még nagyon finom, valahol a Lehel piacon lehet kapni savanyított cseresznyepaprikát amibe fokhagyma vagy savanyú káposzta van töltve. Na azok még nagyon nagyon finomak.

(#54) Avicularia

Ez nagyon jól néz ki. Itthon a Lidl-ben szokott néha lenni ilyen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#56) Avicularia válasza pepe091 (#55) üzenetére


Avicularia
veterán

Lidl van itt is, elég nagy részben ugyanolyan kínálattal mint otthon, ha van itt is majd kipróbálom.

(#57) Avicularia


Avicularia
veterán

Na maradék bablevesbe toltam ilyet [link] :D
Igaz az enyémre 135.600 scoville van írva, de ki tudja az igazságot.

(#58) petipetya válasza Avicularia (#57) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nehogy csípjen a kaki holnap reggel. :D

"nincs rá lezsóidő"

(#59) Avicularia válasza petipetya (#58) üzenetére


Avicularia
veterán

Igen, ez egy visszatérő humorforrás, de szerencsére engem nem nagyon érint ez a dolog, pedig elég gyakran eszek erős cuccokat :)

(#60) upsyka


upsyka
aktív tag

Sziasztok,

Kedvet kaptam a termesztéshez :) első körben jalapenot, thai chilit és valamilyen másikat paprikakrémnek.a chilioázistól tervezem vennni a magokat. Tapasztalat valakinek az ottani magokról?
Tápoldat helyet arra gondoltam,hogy az itthoni komposztból csinálok turmixolás útján anyagot,első körben a szétültetésnél a földhöz keverek valamennyit ,majd késöbb vízzel higítva oldatként. szerintetek ez mennyire elég tápoldat helyett? A komposztban van gyümölcs, zöldség, tojáshéj, kávézacc és más szerves konyhai hulladék.

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#61) bzoley


bzoley
veterán

Ha már így szóba került, és van hozzá ilyen frankó topik is, ha van szakértője a témának, esetleg írhatna pár szót a trágyázásról, tápoldatról, vagy bármiről, amire szükség lehet. Főleg, amíg kiskorúak a palántáink :)

(#62) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Üdv!
Az pár napja rendeltem chili magokat és néhány tanácsra lenne szükségem tapasztalt termelőktől, hogy mit mikor és hogy érdemes.
Van kertem, de megoldható a profi fóliasátras elhelyezés is egy közeli virágkertészetben.

(#63) kispecek válasza Thrawn (#31) üzenetére


kispecek
aktív tag

Köszönöm!

Jolokia Red-el szemezgetek.Csírázás után ültetem agyag edénybe, szerintem a műanyagot megmarná :DDD
Kíváncsi vagyok mennyire erős az erős...

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#64) Thrawn válasza nelsonmanian (#62) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha van rá lehetőség mindenképpen fólia alá kerüljön :K

kispecek: [link]
Kóstoltam és azt kell mondjam, hogy egy új világ nyílt ki számomra, hogy milyen is az ami igazán erős :) Idén újabb ajtók fognak megnyílni, a tavalyi és tavalyelőtti Guinness rekorderek személyében :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#65) petipetya


petipetya
nagyúr

Első fázis kész, a jalapeno magok elültetve: kép

Mindegyikben két mag van, remélem az összes kibújik majd.

"nincs rá lezsóidő"

(#66) bzoley válasza petipetya (#65) üzenetére


bzoley
veterán

Sok sikert hozzájuk. Már az enyémek is a konyhaszekrény tetején piknikeznek.
Aztán ha szerencsém van, még a héten megérkezik a következő adag, Habanero, és a kíváncsiság miatt Bhut Jolokia:)

(#67) petipetya válasza bzoley (#66) üzenetére


petipetya
nagyúr

Neked is. :R

A habanerot én is várom, a héten érkezik meg.

"nincs rá lezsóidő"

(#68) peter9228 válasza petipetya (#65) üzenetére


peter9228
aktív tag

Kilyukasztottad az aljukat?

(#69) Jofi81


Jofi81
őstag

Megfertőztetek engem is. :D Régóta foglalkoztatott a gondolat, de most tett is követte az elhatározást. Rendeltem egy ilyen csomagot, kíváncsi vagyok, mi lesz belőle.

(#70) kispecek válasza Thrawn (#64) üzenetére


kispecek
aktív tag

Ami itthon terem, pl. a Jolokia az is tudja a 800.000....-tól kapszaicin szintet ha megfelelőek a körülmények?
Vagy természetéből adódóan hozza a "formáját" :D
Hogy tudnád leírni az érzést amikor eszed.
Hallottam már olyat is, hogy úgy kell elképzelni, mintha forró vasat szopogatnál.Ki szopogatott életében forró vasat :F

Láttam a termésed, szépek a kis méregzsákok :D

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#71) petipetya válasza peter9228 (#68) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igen, de köszi hogy szóltál. :R Mindegyik alján 5 db lyuk van, 1 középen, a többi pedig 3/6/9/12 óra irányban.

"nincs rá lezsóidő"

(#72) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Nem vártam meg az úton lévő magokat, a tavalyról maradt néhány szem Jolokiámat én is elültettem. :D

(#73) petipetya válasza pepe091 (#72) üzenetére


petipetya
nagyúr

:R Van pár kérdésem:

Ezeket szétültettem, majd a jó idő beköszöntével kiültettem őket az erkélyi virágládákba.
Kb. 2 hét, amíg kihajtanak, igaz? Utána mennyi idő múlva ültetted szét őket?

Nyár végére a Jalapeñok szépen megnőttek, bár itt is elkövettem egy hibát, ugyanis túl közel lettek egymáshoz ültetve, így csupán 30-35cm magasak lettek, de termés volt bőven!
Milyen távolságra ültetted őket, illetve most milyen távolságra fogod? Nem jobb majd egyenként külön cserépbe tenni őket?

"nincs rá lezsóidő"

(#74) pepe091 válasza petipetya (#73) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Akkor ültettem szét őket mikor már kb 10-12 cm magasak voltak. Ekkor került 1 hajtás 1 pohárba.

Kb 15-20 cm-re voltak egymástól, de azt olvastam több helyen, hogy ennek 40-50 cm-nek is kellene lennie. Csak ugye egy kis erkélyládába ez nem nagyon megoldható. Így jobb ha külön cserépben vannak.

Egyébként túl hamar megtámasztani sem szabad őket szerintem, mert akkor meg hozzászokik, hogy nem kell tartania magát, és gyengébb lesz a szára.

[ Szerkesztve ]

(#75) Nus


Nus
tag

Hétvégén én is elültettem a magokat remélem minden rendben lesz:)

Addig is egy tavalyi kép:

The sky was pink...

(#76) petipetya válasza Nus (#75) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nus: ez milyen paprika? Tavalyról maradtak magjaid?

pepe091: köszi

"nincs rá lezsóidő"

(#77) Nus válasza petipetya (#76) üzenetére


Nus
tag

A világos zöld az Red Savina, a piros és sötétebb zöld Bih Jolokia. Nem tettem el magokat, most újakat rendeltem.

The sky was pink...

(#78) Thrawn válasza Nus (#75) üzenetére


Thrawn
félisten

Szépek nagyon :) A Red Savina jól berakódott, látszik hogy jól érezte magát nálad :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#79) upsyka válasza bzoley (#61) üzenetére


upsyka
aktív tag

utánaolvastam a komposzt lével való trágyázásnak, jobban ajánlják, ha a már kész komposztot áztatjuk be vízbe pár napra, majd leszűrve kapjuk a komposzt teának nevezett löttyöt, amivel érdemesebb tápoldatszerűen locsolni.
persze ezt nem mindenki tudja megvalósítani otthon, de fel tudom ajánlani, hogy mivel én úgyis csinálok majd magamnak, aki igényt tart rá annak tudok adni belőle :C 100%-ig természetes, teljesen változatos összetételű alapanyagos érett komposztból

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#80) petipetya válasza upsyka (#79) üzenetére


petipetya
nagyúr

Jól hangzik, de nekem valahogy nem szimpatikus az, hogy a szobámban található virágföldben szerves anyag legyen. Persze lehet, hogy alaptalan a félelmem...

Mondjuk a lé teljesen más, mintha fizikailag rohadna valami abban a földben.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#81) looser


looser
addikt

Helló!

Engem tavaly kapott el a lendület chili ügyben, de kicsit alábbhagyott. Sokfélét rendeltem és sokat is ültettem, volt minden ablakban belőle :-) Azután szépen összevisszakeveredtek, volt, amelynek szép alakja mellé egy semmilyen íz jött és volt, ami szép kis hegyes és erős is lett. Egy maradt meg, ő nem termett (későn ültettem), de áttelelt, úgyhogy idén már talán...ha nem kapták volna telibe a levéltetvek. Semmilyen vegyszert nem próbáltam, csak lemostam minden nap, csalánteával (plusz később kammilla, majd borsmenta) permeteztem, de semmi, mintha még élveznék is a kis rohadékok. Fehérek, kb. 1mm-esek és tudnak repülni (másképp hogyan jöttek volna :-)
Én vettem B-s virágföldet, kókuszrostot (kb. 70-30 arányban tettem a cserepekbe) és öntözéshez Vitaflóra Eper és zöldség tápoldatot. A kókuszrost tégla egészen elképesztő: adod hozzá a vizet és szépen omlik szét és duzzad, kb. a tízszerese lesz a végén. Ez őrzi a nedvességet majd a növényed gyökereinek. Szerintem semmilyen spéci tápoldatra (van kimondottan chilihez "kikísérletezett" cucc, sokezer forintért) nincs szükség, a Vitaflóra hosszú ideig elég.
Régebben működött a capsaicin.hu, de úgy tűnik, a tulaj kissé elhanyagolta, hónapok óta elérhetetlen. Viszont van mephi topicjában is némi infó a témával kapcsolatban.

Sok sikert mindenkinek!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#82) petipetya válasza looser (#81) üzenetére


petipetya
nagyúr

Panelban laksz? Nálam van egy-két szobanövény is, szerencsére ezek nem voltak tetvesek, ezért remélem a paprika sem lesz az.

"nincs rá lezsóidő"

(#83) petipetya


petipetya
nagyúr

A ma érkezett habanero magok és el vannak ültetve, így most ez a helyzet:
- 6 pohár habanero mag (02/27-én ültetve)
- 8 pohár jalapeno mag (02/21-én, 02/22-én és 024-én ültetve).

Mindkét fajta paprikából 2 mag van egy pohárban, kivéve 1-1 poharat, mert azokban 1 mag van (ugyanis mindkét esetben páratlan számú magokat kaptam, így a maradék egyet nagy bátran külön ültettem el).

"nincs rá lezsóidő"

(#84) peter9228 válasza petipetya (#83) üzenetére


peter9228
aktív tag

Baj, ha egyesével vannak elültetve? Én úgy csináltam, és eddig szépen fejlődnek.

(#85) bzoley válasza petipetya (#83) üzenetére


bzoley
veterán

Jó neked, én legkorábban holnapra várom, de lehet, hogy csak hétfő lesz belőle. Mondjuk hétköznap nem sok kedvem van ilyesmivel is foglalkozni :)

(#86) petipetya válasza peter9228 (#84) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem nem baj. Egyrészt nekem 2 magot javasoltak egy pohárba, másrészt így is éppen hogy csak össze tudtam kaparni ennyi poharat nagy hirtelen. Hirtelen jött a paprikás ötlet az ebay topic alapján.

Ha beválik a dolog, akkor jövőre jó előre felkészülök és szintén egyesével fogom elültetni őket.

Persze most még nem rohanok ennyire előre, egyenlőre remélem az összes kibújik majd. Ha optimista vagyok (márpedig az vagyok), akkor 26 palánta lesz, melyeket mind külön cserépbe kell ültetni. :D Nem gondoltam át ezt az egészet, csak belevágtam.

"nincs rá lezsóidő"

(#87) peter9228 válasza petipetya (#86) üzenetére


peter9228
aktív tag

Majd elajándékozod :))
Én vettem hozzá kis műanyag poharakat, de nekem csak kb. 10 magom volt.

(#88) upsyka válasza petipetya (#86) üzenetére


upsyka
aktív tag

én melóhelyről kunyerbáltam el az üres ásványvizes flakonokat és vágtam le az alját a palántáknak :)
azokba az a jó,hogy 6 ágú lábakon áll,közöttük meg kilyukasztottam a vízelvezetés miatt, így a többlet víz szépen el tud csordogálni.
hétvégén veszek földet, remélem a magok is meglesznek nemsokára :))

egyébként honnan rendelted a magokat?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#89) petipetya válasza upsyka (#88) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez mekkora ötlet. :C

Innen rendeltem, kb. 4 munkanap alatt megjön:
jalapeno
habanero

De van, aki jóval több magot kapott más eladótól ugyanennyi pénzért.

"nincs rá lezsóidő"

(#90) bzoley


bzoley
veterán

Lidl palántázó készlet, ha valakit érdekel :)
[link]
Én még tavaly vettem egy nagy köteg két decis müa poharat talán a Baumaxban, még van belőle tartalék.

(#91) upsyka válasza petipetya (#89) üzenetére


upsyka
aktív tag

ha nem írnak vissza a chilioázistól (tegnap reggel adtam le a rendelést, de még nem jeleztek vissza,hogy felfogták) akkor holnap megrendelem

szerk:

találtam egy ilyet:

Details about HOT CHILLI PEPPER - HABANERO RED - 110 SEEDS - VERY HOT

itt a 110 magot adja kevesebb, mint 1 fontért??

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#92) petipetya válasza upsyka (#91) üzenetére


petipetya
nagyúr

Elvileg igen. Szerintem gyakorlatilag is, mivel már rengeteg terméket adott el, és még mindig 100 százalékos eladó.

Az ne kérdezd, hogy az én eladóm miért csak tizedannyi magot ad ugyanezen az áron.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#93) upsyka válasza petipetya (#92) üzenetére


upsyka
aktív tag

NNa, sz@rok a chilioázisra,megrendeltem innen a jalapeno-t és a habanero-t is, már ültetnék :DD
aztán, ha megkapom a csomagot írok, hogy mennit küldtek!

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#94) petipetya válasza upsyka (#93) üzenetére


petipetya
nagyúr

Feltétlenül számold mag a magokat, és ha hiányzik egy is, akkor mehet a negatív értékelés. :D vicc volt

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#95) bzoley válasza upsyka (#91) üzenetére


bzoley
veterán

Habanerot én is tőlük vettem, pont amelyiket linkelted. Jalapenot meg innen.

[ Szerkesztve ]

(#96) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Én is írom, mit honnan vettem, hátha valakinek bejön:

Habanero
Jalapeno
Bhut Jolokia - alias ghost chili :D Erre kíváncsi leszek.

Ezekre meg szintén csak a kíváncsiság vezérelt:

[link]
[link]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#97) looser


looser
addikt

Én tőlük rendeltem. Egyébként ugyanígy voltam, mint Ti most, elkapott a hév és négy különböző magot rendeltem, vagy 10 pohárba 3-3 magot, azután amikor át akartam ültetni, kiderült, hogy szépen összegabalyodtak a gyökerei. Kb. 20-25 növény lett, amelyekből 3 maradt: 2 Bhut Jolokia Chocolate és egy Little Elf. Egyébként szépen áttelelnek, de már sok volt, azért ezek bokrosodnak és szép lassan kiszorítanak a lakásból, főleg ha átülteted őket egyre nagyobb cserépbe :-))
Ez az egyik kedvenc történetem a témában. És egy szakmai cikk.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#98) Nus


Nus
tag

Két éve én is nagyon belekezdtem, nah még ezt is meg ezt is, aztán rájöttem, hogy túlvállaltam magam. Sok meló az mikor már megnőnek főleg, hogy tavalyelőtt mindig forrás vízzel öntöztem őket, aztán tavaly már csak alkalmanként.

The sky was pink...

(#99) looser válasza petipetya (#82) üzenetére


looser
addikt

Igen, panelban lakom és csak az egyik oldal napsütéses; szerencsére a hosszabbik, bár ez nyáron nem túl jó, legalábbis a lakás hőmérséklete szempontjából, de azért a paprikák is kókadoztak ha egy nap öntözés kimaradt amikor 40 fok köré kúszott a hőmérő. Ablak mellett meg pluszban kemény a dolog, úgyhogy a függönyt az ablak és a növények közé húztam, vagy beljebb tettem őket, úgy minden oké volt.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#100) petipetya válasza looser (#99) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, ezt észben tartom.

"nincs rá lezsóidő"

(#101) Thrawn


Thrawn
félisten

Kaptam két Bolíviai szivárvány termést szárítva, remélem életképesek a magok :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#102) petipetya válasza Thrawn (#101) üzenetére


petipetya
nagyúr

Valamelyik itt belinkelt cikkben olvastam, hogy ha a szárítás nagyobb hőfokon történik (sütőben, szárítóban), akkor utána a magok nem életképesek. Éppen ezért még a szárítás előtt kell kivenni belőlük, persze ahhoz hosszában félbe kell vágni a paprikákat, és így a végén nem néznek ki olyan jól.

Ezt persze tapasztalat nélkül mondom, így lehet az ellenkezője is igaz.

"nincs rá lezsóidő"

(#103) petipetya válasza looser (#97) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi a linkeket. Az jó ötlet, hogy jövőre ilyen eldobható és lebomló pohárban csináljam majd a palantázást.

Ha nálam összegabalyodik majd az egy joghurtos pohárban lévő két palánta gyökere, akkor nem szórakozom velük és két palántát ültetek majd át egy cserépbe.

Mondtad, hogy nálad bebokrosodott az egyik. Amiatt kevesebb termés van rajta?

"nincs rá lezsóidő"

(#104) looser válasza Thrawn (#101) üzenetére


looser
addikt

Hát ez nagyon szép kis paprika lesz! Most, hogy nézem a képeit, nagyon hasonlít a Little Elfre, az is elképzelhető, hogy ugyanaz, más néven. Egyébként valahol olvastam, hogy ez is, ha beérik, szép piros lesz, ezek az átmeneti állapotok. Egyébként potens kis dög >:>

(#103) petipetya: igazából ha hagyod, és megfelelőek a körülmények, akkor szép nagyra meg tud nőni, sok levéllel és terméssel, minden annál nagyobb (bizonyos határig) amekkora életteret hagysz neki, bár ez talán kissé pongyola megfogalmazás, de kb. így van :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#105) Thrawn válasza petipetya (#102) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez így van, a túl meleg szárító kinyírja a magot, de ugye te is elég rosszul érzed magad 40 fokos testhő felett :)
Egy cserépbe nem biztos, hogy jó ötlet a két palánta, egymástól fogják csak elvenni a teret, fényt, tápanyagot, stb.

looser: A Little Elf-et nem ismerem, de rákeresve meglepődtem kicsit: "It originally comes from Hungary." Beérve biztos, hogy piros, mert amiket kaptam azok is pirosak. Még fel sem vágtam őket, hogy van e bennük egyáltalán mag. Mondjuk bőven ráér még.

Jó sokan összeszaladtunk itt, nem is gondoltam volna :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#106) Earl_Muttley válasza Thrawn (#105) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Sok mag itthon beszerezhetetlen, ugyanis a saját rendeléseim mellett még vagy 4 embernek rendeltem különböző chili magokat. :D

Szerintetek érdemes próbából most elültetni pár Jalapenot? Abból is elég 3 egy tejfölös pohárba elsőként?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#107) upsyka válasza Earl_Muttley (#106) üzenetére


upsyka
aktív tag

ahogy írták, jobb, ha a magokat egyenként ülteted, hogy ne akadjanak össze a gyökereik vagy nagyobb edénybe nagyobb távolságba ülteted, mert szétültetésnél könnyebb!
ültetni mostanában jó, de az sem gáz, ha késöbb ültetsz, mivel 3-4 hónap az érési idő,szóval nem maradsz le semmiről :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#108) pepe091 válasza upsyka (#107) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az én tapasztalatom az volt, hogy ha több mag van egy helyen, akkor sem nehéz az átültetés, mert ebben a fázisban a gyökerek szinte csak lefelé nőnek, oldalra nem, így nem akadnak össze a gyökereik. Persze mikor a magot elülteted ,akkor egymásól távol kell rakni őket a pohárban.

(#109) upsyka válasza pepe091 (#108) üzenetére


upsyka
aktív tag

ezt nemtudtam :) én is még csak jövőhéten kezdek az ültetésnek, de már rengeteget olvastam utána a chili és egyéb növény palántázásának :C
igazából azért írtam,hogy jobb külön vagy távol ültetni, mert kezdő kertészek így még véletlenül sem sértik meg a gyökeret

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#110) Earl_Muttley válasza upsyka (#107) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Koszontem! :)

Es csiraztatni hogy mikent kell? Kell egyaltalan vagy csak ultessek? :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#111) peter9228 válasza Earl_Muttley (#110) üzenetére


peter9228
aktív tag

Szerintem fölösleges. Én sem csíráztattam, mégis kinőtt 10-ből 8. Talán kicsit tovább tart így, de egyszerűbb.

(#112) Nus


Nus
tag

Ez elég gyors volt, pont egy hét:

The sky was pink...

(#113) petipetya válasza Nus (#112) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szép. :C

Nálam még semmi, pedig az első pohár múlt hét pénteken lett elültetve.

"nincs rá lezsóidő"

(#114) Earl_Muttley válasza Nus (#112) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Ő mi is? :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#115) Earl_Muttley válasza peter9228 (#111) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Okay, akkor simán csak ültetek párat első körben :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#116) peter9228 válasza petipetya (#113) üzenetére


peter9228
aktív tag

Ne aggódj, nekem 3 hét volt mire kinőtt az első. Erre jó a csíráztatás, úgy gyorsabban fejlődik. Így nézett ki: [link]

(#117) petipetya válasza peter9228 (#116) üzenetére


petipetya
nagyúr

Akkor jó. Helyes kis palánta.

Amúgy a fényről jut eszembe, hogy mikor kibújnak, akkor pozitívum az esti fény nekik, nem igaz? Odakint 18 óra körül kezd el sötétedni, míg a szobában 22-23 óráig ég a lámpa.

"nincs rá lezsóidő"

(#118) bzoley válasza Nus (#112) üzenetére


bzoley
veterán

Sajnos a hétvégi ültetés elmaradt, nem érkeztek meg a magok, de a múlt heti ültetés tegnap elkezdett kibujkálni. Nekem is pont egy hét kellett hozzá. Elkezdem őket átköltöztetni az ablakba, nem kell már nekik a harminc fok.

(#119) Thrawn válasza peter9228 (#116) üzenetére


Thrawn
félisten

Milyen ártatlanul néz ki 1M SHU ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#120) Nus válasza Earl_Muttley (#114) üzenetére


Nus
tag

Megmondom őszintén nem tudom :) Bhut Jolokia, Moruga Yellow, Trinidad Moruga ezek közül valamelyik nem cimkéztem őket. Majd megnőnek akkor kiderül.

The sky was pink...

(#121) Earl_Muttley válasza Nus (#120) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Akkor ott is az erősebbek mennek, látom :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#122) looser


looser
addikt

Egyébként amiket magyarok árulnak pld. a Vaterán, azok jó eséllyel egy valaha kintről rendelt chili leszármazottai. Érdemes szerintem nem magánszemélyektől, hanem nagyobb forgalmazóktól rendelni, akiknél ezer százalék, hogy nem keveredett a drága 1M+ shu-s sztár chilid egy pörgekalapos hortobágyi jószággal, mert az rendesen levág a capsaicin szintből, már ha az a cél, hogy egy terminátort hozz létre (mi másért? >:>). Virágzáskor egyébként is érdemes elkülöníteni őket, hogy ne keveredjenek, bár én magam pld. fülpucával rásegíttetem a porzásra, lévén a kispesti panelba nem tévedt be egy árva méh sem (aminek másrészről örülök, mert tuti infarktust kaptam volna, ha szeretett kis lakásunk rákerül egy közeli méhkolónia virágtérképére...)
Kezd elkapni újra a láz, ha az új csalánlé sem hoz sikert, akkor még a paradicsom+fokhagyma (ilyen olaszos kombótól állítólag döglenek a tetvek) keveréket megpróbálom és még egy vegyszert (Biosect), de ha nem jön össze, feladom neki az utolsó kenetet...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#123) upsyka válasza looser (#122) üzenetére


upsyka
aktív tag

Állítólag a nikotinos permetezés kiîrtja a tetveket! Áztass ki cigicsikket vagy dohányt vízben és azzal prőbálkozz :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#124) petipetya válasza upsyka (#123) üzenetére


petipetya
nagyúr

És ha nem dohányzik? Akkor harcolhat a csikkekért a Kossuth téren a csövesekkel? :)

"nincs rá lezsóidő"

(#125) upsyka válasza petipetya (#124) üzenetére


upsyka
aktív tag

akár, bár amekkora szemét van ebben az országban nem kell se harcolni, se a Kossuth térig elmenni, elég csak kimenni a lakásból...:(

egyébként meg biztos van a környezetében valaki, aki a nemes cél érdekében odaad egy szálat :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#126) bzoley


bzoley
veterán

Egész jó arány, négy pohár nem mutat eddig életjelet, a többiek már napoznak :)
Mit fogok kezdeni ennyi paprikával? És ez még csak egy fajta a háromból.

(#127) petipetya válasza bzoley (#126) üzenetére


petipetya
nagyúr

:C

Délben már a húslevest ízesítik, ha ilyen gyorsan nőnek.

Amúgy nem árt nekik az, ha rájuk nyitod az ablakot (még ha csak résnyire is)?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#128) bzoley válasza petipetya (#127) üzenetére


bzoley
veterán

Délben talán még nem, esetleg holnap :)
Ez az ablak szerencsére nem nyitható, viszont nincs messze a bejárati ajtótól. Eleve hűvösebb van, mint a konyhában a szekrény tetején, had szokják a friss levegőt, ennyit még illik elviselniük. Nagyobb gond, hogy keleti fekvésű az ablak, így kevés fényt kap. Déli ablak csak a műhelyben van, ott meg még elég hideg van nekik, de a helyük már megvan. Ha jobb idő lesz, átköltöztetem őket. Főleg, ha az újabbak kiszorítják.

(#129) Thrawn


Thrawn
félisten

Első fecs... akarom mondani Chocolate Habanero:

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#130) petipetya


petipetya
nagyúr

Kint van az első palánta 9 nap után:

Rakhattam volna beljebb is, és kellene lennie egy másiknak is a pohárban, de most ennek is örülök. :C

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#131) bzoley válasza petipetya (#130) üzenetére


bzoley
veterán

Grat! Nem volt hely a pohárban, hogy így kiszorult? :)
Enyémek meg reggel óta megvadultak. Úgy nyúlnak, mintha húznák őket.
Most azt találtam ki, hogy körberakom tükörrel, hogy minden irányból kapjanak fényt. Talán holnapra lesz belőle valami.

(#132) Thrawn válasza bzoley (#131) üzenetére


Thrawn
félisten

Tükör helyett megteszi az alufólia is, de a sima fehér felület is jó.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#133) bzoley válasza Thrawn (#132) üzenetére


bzoley
veterán

Végül is, igen. Ha nem lesz tükör, akkor fehér müa lap lesz betéve. Ha felébredtem ráfekszem a témára.

(#134) Nus válasza Thrawn (#132) üzenetére


Nus
tag

Ez nem rossz ötlet ki fogom próbálni:)

The sky was pink...

(#135) bzoley válasza bzoley (#133) üzenetére


bzoley
veterán

Találtam üveget, gyorsan vágtam is belőle két darabot. Otthon pedig majd feldíszítem az ablakot, a paprikák meg fognak kergülni :)
Már csak egy kis napfény kéne.

(#136) petipetya válasza bzoley (#135) üzenetére


petipetya
nagyúr

Milyen üveget és hogyan használod fel?

Milyen mély lehet ezeknek a gyökere? Mert ha nálam csak az egyik maradt meg a pohárban, akkor a széléről beljebb tenném egy kis földlabdával együtt.

"nincs rá lezsóidő"

(#137) bzoley válasza petipetya (#136) üzenetére


bzoley
veterán

Bocs, valamiért üveget írtam, de tükörre gondoltam. Mondjuk az is üveg:)
Otthon beépítés után lefényképezem.

Szerintem 1-2cm-nél még nem lehet mélyebb. Ha középen vájsz egy lyukat, és oldalról beletolod földdel együtt, valószínűleg észre sem veszi.

[ Szerkesztve ]

(#138) looser


looser
addikt

Én már saját tapasztalatból azt modnanám: egy pohár, egy mag. Filléres dolog a föld meg a műa. pohár is. Apró lyukakat érdemes az aljára fúrni, ha megindul a gyökérzet, ne rohadjon a földben ha túlöntözted. Mert lehet olyan, hogy a föld teteje száraz, de alul mégis összegyűlt a víz.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#139) bzoley válasza looser (#138) üzenetére


bzoley
veterán

Úgy kezdtem én is. Húsz pohár összedugva, majd átküldtem rajtuk egy nyolcas fúrót. Két magot meg azért tettem egy pohárba, hátha legalább egy kikel belőlük. Ilyen jó arányra nem számítottam. Ugyan később még ültettem pár pohárral, hármasával, de azt már csak olyan majd lesz velük valami alapon.

(#140) looser válasza bzoley (#139) üzenetére


looser
addikt

Meg fogod szeretni őket és eszedben sem lesz kidobni, megpróbálod őket elajándékozni és amikor nem sikerül, hagyod őket nőni és benövik a lakást :-)
Nálam ez volt :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#141) petipetya válasza bzoley (#137) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. Ezt a lyukat nem teljesen értem. Vízszintesen gondoltad?

"nincs rá lezsóidő"

(#142) bzoley válasza petipetya (#141) üzenetére


bzoley
veterán

Nem, a pohár alján, hogy a fölösleges víz ki tudjon folyni, mint a cserépnél.

looser:
Biztos fog fogyni belőle, anyós kap néhány pohárral, melóhelyen is elások néhányat. Úgy volt, hogy anyós majd magokat kap, de elültettem, hogy előrébb legyenek. No meg aztán még várok két másik fajtát, amit el kéne ültetni.

(#143) bzoley válasza bzoley (#142) üzenetére


bzoley
veterán

No, hirtelen ezt dobtam össze, hátha kicsivel több irányból kapnak fényt. Kicsit talán lehetett volna magasabb, csak akkor meg a benti meleget zárja el.

(#144) petipetya válasza bzoley (#143) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szép munka. :C

A lyukat azért nem értettem, mert alap hogy van a pohár alján is.

A szélén lévő palántát óvatosan körbeástam egy kávéskanállal, majd beraktam a pohár közepébe. Meglepően hosszú a gyökere:

"nincs rá lezsóidő"

(#145) bzoley válasza petipetya (#144) üzenetére


bzoley
veterán

Már csak a napfény hiányzik, az meg mostanában valahogy nem akar megjönni.
Ezek a poharak a party-részlegről vannak, kannás borhoz valók, gyárilag nem lyukasak, fel kellett tuningolni őket, hogy paprika-kompatibilisek legyenek:)

(#146) petipetya válasza petipetya (#144) üzenetére


petipetya
nagyúr

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#147) bzoley válasza petipetya (#146) üzenetére


bzoley
veterán

Na erre rácsodálkoztam, rendesen nyúlik lefelé. Nem gondoltam volna.
Pont egy ilyet gyilkoltam meg, le akartam segíteni a leveléről a maradékot, de jött levéllel együtt.

(#148) petipetya válasza bzoley (#147) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én óvatosan vizet csepegtettem a levelére, azzal szedtem le a földet.

pepe091: eddig nálam is csak 2 pohárban van élet a 14-ből.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#149) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Nálam még mindig semmi. :( Szerintem a magokkal lehetett valami gáz, mert már tavaly sem keltek ki ezek a Jolokiák, csak a Jalapenok.
Remélem a héten megjön a többi mag, aztán beindulnak.

(#150) bzoley válasza pepe091 (#149) üzenetére


bzoley
veterán

25-30C megvan nekik?

(#151) looser válasza pepe091 (#149) üzenetére


looser
addikt

Még időben vagy :-)
Én nyár közepén ülettem és a Jolokia kivételével mind kibújt, az pedig már csak ősz felé, akkor meg már nem akaródzott termést hoznia és átültetéskor meg sem akart nőni, azután hirtelen úgy megugrott a nagy edényben és ujjnyi vastagra megvastagodott, hogy csak néztem. Szóval én azt mondanám, hagyd még őket, nekem kb. 30 ültetésből 3-4 nem kelt ki. Egyébként évekig elállnak a magok ha nincsenek szélsőséges hatásoknak kitéve (mondjuk mikrós szárítás :-)
Miket fogsz még ültetni?

(#123) upsyka: uppsz, csak most láttam, hogy nekem írtál :-
Nem merem egyelőre dohánnyal kezelni, mert az ugye az emberre is ártalmas, de valószínű, hogy az lesz a következő lépés. Most naponta 2-3x lemosom és még a növény is hálásnak tűnik érte, bár a vízsugár mindig letép róla 1-2 virágot, de ha meggyógyul majd hoz újakat :-)
Illetve csináltam egy cslános vizet, de nem főzve, hanem áztatva, egy hete van két csalántea és két kamillatea filter fél liter vízben. Amikor a legjobb állapotúnak tűnik majd, lefújom párszor. Ha nem segít, jön a dohány. Nem dohányzom, de megoldom :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#152) pepe091 válasza bzoley (#150) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen.
Eleve a Jalapeno magok sima felületű, enyhén sárgásak voltak. A Jolokia magok meg kicsit görbültek és inkább barnás színűek. :F Lehet az akitől vettem, nem megfelelően szárította ki őket.

(#151) looser

Akkor jó, lehet ezeknek akkor tényleg több idő kell mint az átlagnak. Ha megérkeznek akkor Trinidad Scorpiont, Red Habanerot és Serranot fogok még, meg paradicsomot. :D

[ Szerkesztve ]

(#153) Thrawn válasza pepe091 (#152) üzenetére


Thrawn
félisten

Jolokiánál ne csodálkozz ha 3 hét után még nem kelt ki egy sem :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#154) bzoley válasza Thrawn (#153) üzenetére


bzoley
veterán

Ez ilyen kényelmes fajta? Jó tudni. Habaneroról valami esetleg?

(#155) pepe091 válasza Thrawn (#153) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Akkor megnyugodtam. Így nézve akkor még bőven ráér, mert csak bő 1 hete ültettem el.

[ Szerkesztve ]

(#156) Thrawn válasza bzoley (#154) üzenetére


Thrawn
félisten

Igen az, a habanerok nagy része is lassan csírázik ki.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#157) upsyka válasza looser (#151) üzenetére


upsyka
aktív tag

nyugodtan kipróbálhatod, a növényeknél máshogy működik a dohány,nem káros rájuk nézve. egyéb károkozó állatkákra meg a fokhagyma dugaszolva a földbe nagyon jó, csak vigyázni kell, hogy ne hajtson ki...

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#158) petipetya válasza upsyka (#157) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha kihajt a fokhagyma, az is nevelhető panelban, igaz?

"nincs rá lezsóidő"

(#159) bzoley válasza petipetya (#158) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem minden nevelhető :)
Tavaly licsit ültettem, sajnos a kutyát nem vettem számításba, pedig már elég szép nagyok voltak.

Más:
Végre megérkezett a maradék szállítmány egyik fele(10db Bhut Jolokia mag a PremierSeedsDirect-től(nem eröltették meg magukat)). Ugyanakkor ugyanonnan rendeltem Habanero-t is, azt nem sikerült mellé csomagolni, úgyhogy az még várat magára. Talán holnap. Gyorsan el is ültettem, és várok heteket türelmesen.

Közben úgy néz ki, valamennyire bejött a tükör-trükk, tegnap délután 45 fokban álltak a palánták, lestek ki az ablakon, ma szép egyenesen felfelé. Ezek szerint az a kevés fény, ami ebben a borongós időben akad, minden irányból érte őket.

[ Szerkesztve ]

(#160) vgyuri válasza bzoley (#159) üzenetére


vgyuri
őstag

Hot Pepper - Jalapeno - Appx 300 seeds - 7 munkanap alatt megérkezett Angliából, 50 Seeds Bhut Jolokia Indiából még úton van, nemsokára én is ültetek. Papírboltban lehet venni 2-3 dl-es műanyag poharakat, a 30 fokos meleg + sok napfényt még meg kell oldanom, északi fekvésű a házunk.

(#161) Nus válasza bzoley (#159) üzenetére


Nus
tag

Én az alufólia megoldást próbáltam ki, beválni látszik, mert eddig igen az ablak felé álltak, de a fólia óta kiegyenesedtek.

The sky was pink...

(#162) bzoley válasza vgyuri (#160) üzenetére


bzoley
veterán

Ugyanez a Jalapeno nekem is megérkezett 5 munkanap alatt(hétvégén rendeltem, pénteken megjött).
Most csúsztak kicsit, nem adták fel hétfőn.

Nus:
Na, akkor volt értelme bíbelődni vele:)
Csak lassan kiszorítják egymást a pohárból, tényleg nem kellett volna három magot beledobálni.

(#163) petipetya


petipetya
nagyúr

Ezt tákoltam össze. Az alján fehér papír, míg az oldalán fólia van, az ablak felé pedig nyitott. A kép csalóka, mert a középső sor olyan magas mint a doboz pereme. Nem tudom, hogy ez így elég-e, de több fóliát nem pazarlok el rá. Papír még van.

"nincs rá lezsóidő"

(#164) bzoley válasza petipetya (#163) üzenetére


bzoley
veterán

Nincs nagyon körbefalazva? Nem a hosszú oldalt kellett volna nyitva hagyni? Mondjuk tényleg csalóka a kép, lehet, hogy így a jó.

(#165) looser


looser
addikt

Kaptam egy kollégámtól egy ilyen kis kütyüt, remek ízesítő, igazán; egy liter paradicsomlébe két csepp és odatesz rendesen. Ízlés szerint persze az egész flaska beleönthető :-)
Amolyan Bloody Mary Virgin :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#166) bzoley válasza looser (#165) üzenetére


bzoley
veterán

Többek között tervben van a dzsolokia-olaj készítés is, majd ha eljön az ideje, és persze lesz miből.

(#167) looser válasza bzoley (#166) üzenetére


looser
addikt

Remekül hangzik! Hogyan kell készíteni?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#168) bzoley válasza looser (#167) üzenetére


bzoley
veterán

Még nem mélyedtem el a témában, csak épp ma véletlenül olvastam, de majd még rákeresek.
"...szőlőmagolajat felhevítettem jó forróra, majd elzártam alatta a lángot, beledobáltam néhány összetört szárított dzsolokiát meg némi szárított fokhagymaszeletet, és némi további hűlés után üvegbe szűrtem. Sajnos ennek az olaja túl forró volt, és a fokhagyma kissé elszenesedett benne. A végeredmény így sem rossz: kellemesen füstös, piszok csípős, és nagyon aromás fűszerolajat kaptam..."
Érdekes olvasmány

(#169) looser válasza bzoley (#168) üzenetére


looser
addikt

Jól hangzik :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#170) bzoley


bzoley
veterán

Végre megérkezett a maradék árú is Habanero Red formájában, gyorsan el is veteményeztem.
(a szintén ma érkezett epermagokkal kevesebb gondom volt, be a frigóba, és kész:) )

(#171) petipetya válasza bzoley (#170) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem is azt kérdezem, hogy mit, hanem hogy mit nem ültetsz? :)

"nincs rá lezsóidő"

(#172) bzoley válasza petipetya (#171) üzenetére


bzoley
veterán

Mindent, ami eszembe jut :)
Két évig paradicsommal próbálkoztam, ezer fajtával, egyik sem győzött meg igazán, meg nem is igazán érezték jól magukat. Ültettem licsit, szépen el is kezdtek növekedni, aztán a kutya megette. Nyáron fügét, és szedret is ültettem, korábban szőlőt, ők jól vannak, a kutya kicsit megmetszette őket, most már mindent kerítek. Aztán elő jött a probléma, hogy sehol nem találok jó paprikát, úgyhogy idén paradicsom helyett paprika a menü(és hagyma). Epret már csak kíváncsiságból nevelek magról. Aztán meg ami még eszembe jut :)
Paprikából meg, ha lesz termés, minden lehető formában feldolgozom. Szárítom, sózom(darálva, egészbe), savanyúban nem vagyok biztos. Most rákattantam erre a paprika nevelésre, de ti vagytok a hibások :)

[ Szerkesztve ]

(#173) Thrawn válasza bzoley (#172) üzenetére


Thrawn
félisten

A jalapeno igen jó savanyítva, bátrabbak eltehetnek habanerot is a hideg téli napok felmelegítésére :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#174) pepe091 válasza bzoley (#170) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nekem is ma hozta a postás a Habanero + Serrano magokat, holnap én is elültetem őket. A Trinidadi még várat magára, mert az Kínából jön, ezek meg Amerikából vannak.

(#175) bzoley válasza Thrawn (#173) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, azért vetődött fel az ötlet. Képek alapján alkalmasnak tűnik savanyításra, és egyelőre elég sok palánta bújt ki ahhoz, hogy ilyesmire is jusson. De majd meglátjuk.
Ellapátoltam a Habanero magokat is, így újra tele a keltető a szekrény tetején. Ezúttal letakartam a poharakat folpackkal, hogy ne száradjon ki olyan hamar, végül is elég sokáig ott lesznek. Azt mondjuk nem tudom, hogy ezzel ártok-e a magoknak. Meleg, és párás környezet, ebből indultam ki. Esetleg poharanként kilyuggatom, hogy levegő is legyen.

pepe091:
Ha ma már nem ültetsz, akkor esetleg beáztathatod a magokat, had szívják meg magukat.

[ Szerkesztve ]

(#176) pepe091 válasza bzoley (#175) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Köszi a tippet, bár ma már nincs kedvem bíbelődni velük, holnap elültetem őket.

(#177) petipetya válasza looser (#165) üzenetére


petipetya
nagyúr

Én is rendeltem egy ilyet tegnap, hiszen nem nagy pénz. Viszont egy élmény lesz elmenni érte a 3. kerületbe.

"nincs rá lezsóidő"

(#178) petipetya válasza petipetya (#177) üzenetére


petipetya
nagyúr

Tud valaki tud ilyen jellegű boltot a belváros vagy metróvonal mellett?

Én is rákeresek, így nem ezt kérem tőletek. Csak ha vett már valamelyikőtök ilyesmit közelebb, azt légyszi ossza meg.

Tudom hogy pofátlan dolog, de hogy el nem megyek a 1039 Budapest, Baross u. 10. alatti címre, az fix.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#179) petipetya válasza bzoley (#164) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem is szar volt, át is terveztem az egészet. Ennyi hely van az ablak mellett, mivel a párkány vékony, a radiátor pedig apró.

"nincs rá lezsóidő"

(#180) looser válasza petipetya (#178) üzenetére


looser
addikt

No offense Petya, de akkor miért rendelted meg vagy miért nem mondod le?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#181) petipetya válasza looser (#180) üzenetére


petipetya
nagyúr

Felindulásból. :)

upsyka: köszi. :R

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#182) upsyka válasza petipetya (#178) üzenetére


upsyka
aktív tag

szószt nem, örleményt találtam, személyesen is átlehet venni a Duna Pázában

Sátán vére

Egyébként mekkora cserépbe illik kiültetni a növényt, hogy az ne legyen kicsi neki és folyamatosan tudjon növekedni? nem szeretném állandóan átültetgetni, első átültetésnél a palántát már a végleges helyére ültetném

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#183) petipetya válasza upsyka (#182) üzenetére


petipetya
nagyúr

Itt sehol sem látok Duna Plazás átvételt. Csináltam egy megrendelést (10db jalapeno + 10db habanero), de ott is csak a postai utat tudtam volna kiválasztani...

Ám a kapcsolat fül alatt van egy cím, amihez közel lakok, így telefonon megdumáltam az ingyenes átvételt velük.

"nincs rá lezsóidő"

(#184) upsyka válasza petipetya (#183) üzenetére


upsyka
aktív tag

jah, elfelejtettem írni, hogy emailban kell leadni a rendelést a személyes átvételhez és beleírni, hogy úgy kéred :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#185) petipetya válasza upsyka (#184) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem gond. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#186) upsyka


upsyka
aktív tag

Obi áruházba akciós az 50 literes virágföld, 480 Ft :) Auchanba 50 literes palántaföld 799 Ft.
Betáraztam mindkettőből :))

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#187) petipetya


petipetya
nagyúr

Ma reggelre újabb 4 pohárban jelentek meg palánták (alig látszanak mert csak most bújnak ki) az eddigi 4 mellé (ezek már több centi magasak és leveleik is vannak). :C

"nincs rá lezsóidő"

(#188) upsyka válasza petipetya (#187) üzenetére


upsyka
aktív tag

gratula :) alig várom már én is, hogy elültethessem őket, ma megyek a chilioázistól rendeltekért, hétvégén ültetés :DD

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#189) bzoley válasza petipetya (#187) üzenetére


bzoley
veterán

Ez most melyik fajta a kettőből? Ha jalapeno, akkor elég lustára vették a figurát, habaneronak meg túl korai lenne, ahogy olvastam.
Nekem meg szerintem szét kell ültetnem néhányat, mert szoronganak a pohárban.

[ Szerkesztve ]

(#190) petipetya válasza upsyka (#188) üzenetére


petipetya
nagyúr

Miket rendeltél? Mert magból nem sokat láttam.

"nincs rá lezsóidő"

(#191) petipetya válasza bzoley (#189) üzenetére


petipetya
nagyúr

21-i jalapeno pohár: 1 db palánta most bújik ki

21-i jalapeno pohár: 1 db palánta több centis levelekkel

22-i jalapeno pohár: 2 db palánta több centis levelekkel

24-i jalapeno pohár: 1 db palánta több centis levelekkel

24-i jalapeno pohár: 1 db palánta most bújik ki

24-i jalapeno pohár: 1 db palánta most bújik ki

24-i jalapeno pohár: 1 db palánta most bújik ki

Mikor is ülteted szét őket? Már cserépbe?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#192) bzoley válasza petipetya (#191) üzenetére


bzoley
veterán

Egyelőre csak több pohárba kéne átrakni, mert három sok, nem férnek. De lehet, hogy ha már megbolygatom, egyből nagy cserépbe kéne átrakni, csak akkor meg nem férnek el az ablakba. Ki nem ültethetem, mert még hűvös van, fagyok lehetnek, és nincs elkerített terület sem előkészítve, szóval nem tudom.

(#193) upsyka válasza petipetya (#190) üzenetére


upsyka
aktív tag

jalapeno-t, red habanero-t és braziliai csodaparadicsomot! de én a Duna Pázába megyek átvenni :)
egyszerre ültetem el az angliából rendeltekkel, kiváncsi vagyok melyik milyen lesz, marad meg

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#194) peter9228


peter9228
aktív tag

Nekem így áll a legfejlettebb: [link]

Szerk.:
Január 20-át ültettem. De ez Jolokia, úgyhogy lassan fejlődik.

[ Szerkesztve ]

(#195) bzoley válasza peter9228 (#194) üzenetére


bzoley
veterán

Ó, ez már nagyon előrehaladott. Mikori ültetés?

(#196) petipetya válasza peter9228 (#194) üzenetére


petipetya
nagyúr

Gyönyörű. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#197) upsyka


upsyka
aktív tag

Juppiiii,megjöttek a magok Angliából is :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#198) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Na, ma elültettem a Habanero, Serrano és paradicsom magokat. :) Már csak a Trinidadinak kell megérkeznie, aztán teljes lesz a létszám.

(#199) petipetya válasza pepe091 (#198) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem gyenge felhozatal. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#200) petipetya válasza petipetya (#191) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez volt 8 db az előző hsz. írásának időpontjában, amiből azóta 14 db palánta lett. Úgy beindultak mint a huzat. :C

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.