Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peterson_


Peterson_
addikt

Mivel az első írásom, előre is bocsi, ha tele van mindenféle szarvas hibával.
Ha jelzitek, megköszönöm, és javítom(már ha menthető :D :R

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#2) Picike8 válasza Peterson_ (#1) üzenetére


Picike8
aktív tag

Az Xperia S is PSC-s. :K

(#3) Peterson_ válasza Picike8 (#2) üzenetére


Peterson_
addikt

Ezért is tettem hozzá, hogy az olvasatomban ;)
Ott nincsenek játékvezérlők, így halottnak a csók kategória.(szvsz)

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#4) ADAM1337 válasza Peterson_ (#3) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Esetleg tablet archos gamepad ?
Nekem anno volt N-GAGE em, akkoriban szerintem is jó koncepció volt de sajnos az is bukta volt mint utólag kiderült.
Én is hasonló méretekkel és spec-el tudnám elképzelni az utódját. (jelenleg egy xperia s-em van, tv-re szoktam kikötni és tervezem hogy egy ps3 joy-al majd összepárosítom, ha utána nézel mappingolhatóak a pad cuccai)
És zárt bl-el is tudsz romolni de csak 2.3.7-ig, bár lehet van ics leak még a gb-s kernel-re is.

Amúgy játékok terén, amit tudok mondani én ps emulatorozok és jól mennek, nem tudom a play hardware-ét mennyire gyalulja de S-en pl egész jól futnak.

A kép se rossz, arc design-je nekem is tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#5) HuMarc válasza Peterson_ (#1) üzenetére


HuMarc
addikt

Miért nem lett címlapos?

Egyébként összeállítasz ma egy jó HW-t, fél év múlva már le lesz körözve. Ezért halott eleve az Android mint játékplatform.

[ Szerkesztve ]

(#6) ADAM1337 válasza HuMarc (#5) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem hinném, amúgy 4magos soc (1,6ghz), adreno 320, 2gb ram és sima HD bőven elég játékokra úgyis arra fejlesztenek a nagy gyártók gameloft EA rockstar stb.
Én azon agyaltam amúgy hogy van sok gamepad ami bluetooth-os és pár ezres tétel, csak a mappingal kell kicsit szívni de van ami egész használható megoldás, még bkv-n is simán.

(#7) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Ami érdekelhet:
MOGA
Gametel
Gameklip (Ez már annyira nem mobil)
Nyko ezt most találtam
steelseries free ez tetszik a legjobban de nincs telohoz fogatója

És van program ált ezekhez amivel tudod őket programozni, mivel play-nek szerintem nem lesz utódja így ez is megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#8) HuMarc válasza ADAM1337 (#7) üzenetére


HuMarc
addikt

Az nVidia Projeckt Shield-et vétek lenne kihagyni. Illetve nem Androidos, de ide sorolnám ezeket is: Edge, Switch Blade

(#9) Peterson_ válasza ADAM1337 (#4) üzenetére


Peterson_
addikt

Ezzel még nem is találkoztam, pedig az ára sem vészes.:R
Kérdés, hogy mennyire elterjedt és támogatott.

Az Ngage-hez nekem is volt szerencsém annak idején, egyik ismerősömnek volt.
Nagyon tetszett az egész, csak szerintem ott bukott meg, hogy a játékokat külön SD-n kellett ki és be pakolgatni, és épp olcsóak sem voltak.

A méretet az asszony OneX-e alapján lőttem be, mert az nekem még pont kényelmes, és minden tartalomfogyasztás kényelmesebb rajta.:K

Egyébként nekem 2.37-es S UI van most a PLAY-emen, csak épp ez is ilyen "házi" gyártmány, szóval van benne bug is néhol.
De legalább lecserélte a zenelejátszót, állapotsáv kapcsolókat, meg Bravia Engine-t hozott.

Az emulátorokban simán megy pl a Tekken 3, Tenchu II, Crash, de azért van ami már megizzasztja alaposan.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#10) Peterson_ válasza HuMarc (#5) üzenetére


Peterson_
addikt

Köszönöm, ezt bóknak veszem:R
Azért nem lett címlapos, mert viszonylag kis réteget érdekel ez a dolog, nem is olyan összeszedett és informatív írás, aminek címlapon lenne a helye.
Jobb ez személyes bejegyzésnek:)

Ismerem azokat a gépeket amit felsoroltál, de mindegyikkel az a probléma, hogy azok csak arra vannak, de mellette nem telefonok.
Az Archos,amit Adam, koléga dobott fel,már közelebb van a jó irányhoz.

Egyre inkább gondolkodom, hogy veszek egy akármilyen aktuálisabb telefont, és akkor usb/bluetooth gamepaddal nyomom majd, végülis útközben belefér, hogy összerakom-mondjuk a folyamatos mappingoláshoz már nagyon nincs kedvem, emulátorban is utálom, ha kell-

Tisztában vagyok vele, hogy mennyire gyorsan elszalad a hardverek felett az idő, de azért egy Snapdragon 600 ezzel az összeállítással még jövőre is igencsak jó ajánlatnak számítana, és nem is volt célom, hogy egy megdönthetetlen HW rekordert álmodjak.

Szerintem ez az a szint, így a közeljövőbe tekintve, aminek elkérnék az árát, de nem lenne elérhetetlen.
A mai játékokat röhögve futtatná, és jó darabig megbirkózna bármilyen alkalmazással kompromisszumok nélkül.
Emellett takarékosabban üzemel, ami megint csak nem mindegy.
Ha pár hónapja írtam volna meg a cikket, tuti Tegrát tettem volna bele, de pár hónap alatt kitapasztaltam, hogy azért jócskán vannak hátrányai.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#11) Peterson_ válasza ADAM1337 (#7) üzenetére


Peterson_
addikt

Igen, ezek lesznek az alternatívák.:R

Csak ugye tényleg azért sajnálatos, hogy a PLAY így járt,mert tényleg ott voltak a beígért exkluzív tartalmak, és ebben lehetett volna igazán kimagasló ajánlat a többihez képest.

Ahogy a hardverek pedig manapság fejlődnek, tényleg nem is lenne olyan nagy feladat a PS1 mellett a PSP címekkel való kompatibilitás.
Azért ez elég nagyot durranna, mert ott voltak szép sikerek, emellett pedig megintcsak ott lenne, hogy trükközés nélkül, és kompakt, kényelmes kivitelben.
Előkapod a zsebedből, szétcsúsztatod, és játszol, még bírja szuflával.

Most még úgy sem aktuális a váltás, majd talán egy fél év múlva visszakanyarodok a témára, csak nehéz lesz megfelelő példányt találni, és akkor még mellé keresni egy ilyen kütyüt is.
.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#12) ADAM1337 válasza Peterson_ (#11) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Igen a támogatottság nem biztosan megoldott soknál nézem hogy utólag kell bohóckodni vele sajnos.
De az archos gamepad videónál van egy button mapping ami nagyon jó megoldás, ahol nem támogatott ott is lehet kirakosgatni a gombokat.
http://www.youtube.com/watch?v=rgsJ7gUK1cA

[ Szerkesztve ]

(#13) Peterson_ válasza ADAM1337 (#12) üzenetére


Peterson_
addikt

Látom neked sem működik a linkelés és társai:(

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#14) ADAM1337 válasza Peterson_ (#13) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem megy vmi motorbug.

(#15) Tv


Tv
senior tag

Jó cikk, köszi. Én meg jelenleg gondolkodom egy play beszerzésén, mert eléggé lement az ára. Bár nem tudom valamiben lenne-e visszalépés, mert jelenleg Huawei Ascend g300-am van. Vissza azért nem szeretnék lépni semmiben. Talán a kijelző minősége ami kérdéses, mert a g300-ban (nyilván kategóriájához képest) elég jó van.

[ Szerkesztve ]

(#16) ADAM1337 válasza Tv (#15) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Kb ugyanaz a kijelző van. proci a playben erősebb.
playre nincs ics csak leak ami bugos.

(#17) Tv válasza ADAM1337 (#16) üzenetére


Tv
senior tag

A g300-ban ips van. Play sajnos még nem is láttam élőben, így nem tudom igazán összehasonlítani. Mondjuk a g300-ban is van olyan fícsőr ami nekem nagyon tetszik, pl. kikapcsolva is ébreszt, ezt pedig elég kevés okostelefon tudja (nyilván nem annyira fontos dolog, de akkoris). Jelenleg árulják még műszaki üzletben ( pl. MM) a play-t? Jó lenne élőben is látni a kijelzőt meg a készülék méreteit is.

[ Szerkesztve ]

(#18) ADAM1337 válasza Tv (#17) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem biztos hogy árulják még.
Az ips elvileg jobb a tft-nél de a g300 egy alsókategóriás telefonnak indult szóval nem a legjobb ips lehet benne.
Érdemes meglesni.

(#19) Peterson_ válasza Tv (#17) üzenetére


Peterson_
addikt

A Media Marktban érdemes lehet körülnézni, elég sokáig készleten szokták tartani a telefonokat, ha kitéve nincs is.
Ugyanakkor használtan most már elég nyomott áron hozzá lehet jutni, talán úgy a legérdemesebb.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.