Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Az a kép... :W :R

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) petata válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


petata
őstag

problem? :D

D1Rect: bizonyos ársávban bestbuy

nyilván, 30ezres kerettel nem ajánlunk dellt :DDD

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

Pedig a TN jó, a Dell meg drága. ;] :DDD

(#4) petata válasza D1Rect (#3) üzenetére


petata
őstag

vagy ironizálsz? bocs, 19:40 nekem már késő :P

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#5) D1Rect válasza petata (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Van mögötte szmájli. ;)

Most mennyi egy normális monitor 50K?
Mennyi egy konfig? Naugye, hogy nem drága.

[ Szerkesztve ]

(#6) moha21


moha21
addikt

Miért kell a kukába dobni a TN panelt?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7) petata válasza D1Rect (#5) üzenetére


petata
őstag

Ja jó :)

Pont ez az. Egyesek adatlapján ~600k-s konfignál láttam TN-t...

Én is vettem egy elég jó gépet, hozzá egy csilli Philips-et, pedig 7k-t kellett volna ráfizetnem az IPS-re. Aztán megbántam, de így a csere kb. ~20-kra jött ki... ezvan tanultam belőle, ezért nem akarom, hogy mások is beleessenek ebbe a hibába :K

moha21: ha olvasod a "milyen monitort" topicot, akkor láthatod, hogy TheChos3n arra értette, hogy mi abban az ársávban, amiből csilivili tn kijön, rá akarjuk beszélni az embereket az IPS-re.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#8) deicide válasza petata (#7) üzenetére


deicide
veterán

Embere válogatja, én a kezdetek óta (AG-Neovo S-19, Samsung 242MP) inkább minőségi monitorok előtt ültem, aztán tönkrement a 242MP és vettem egy 2330B-t vagy mit, aztán rájöttem, hogy semmi különbséget nem látok a kettő között. Filmet nem a monitoron nézek, hogy számítson a homogén fekete, játékra meg szintén halál mindegy, vagy csak a szemem nem tökéletes. Ennek ellenére most egy S27A850 előtt pötyögök, de 27"-ból nemigen volt olcsóbb/gagyibb, amit megvehettem volna... :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9) moha21 válasza petata (#7) üzenetére


moha21
addikt

Nem olvasom a topicot azért kérdeztem.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#10) Isual válasza moha21 (#9) üzenetére


Isual
veterán

Az első hsz próbálja az sugallni az embereknek, hogy 35-40k-s kerettel - ha nem akut és megteheti az ember, s hisz nekünk - jegeljük egy picit 45-50k-ig a monitorvásárlás kérdését, 40k felett meg elfelejteni a TN panelt.
Ez lenne az üzenet, hogy 40k-s keret körül már legyen mindenki számára evidens, hogy errefelé (elérhető közelségben) már vannak (nem sokkal többért szignifikánsan jobb /kép/minőségű) IPS-monitorok (ha van épp aprón, akkor 40k körül már ott is - ha nincs akkor 42-50k-ért több új LG, Dell).

Aztán akinek nem megy, az nyilván nem tud mást venni, mint TN-t, itt a lényeg csak az, hogy ha már TN, akkor 30-40k-s kerettel inkább 30k felé konvergáljon az erre kiadott pénz, mert nincsenek olyan különbségek a 30-32k-s és 38-40k-s TN-ek között, amiért megérné egyikre vagy másikra többet áldozni.

Ez alatti keret esetén meg semmi szép és jó nincs, erős kompromisszumokkal lehet csak "monitort" venni ott, vagy venni egy régebbi használt modell-t, akár jobb panellel szereltet is (régi xVA-k, S-IPS-ek, ha épp van aprón).

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#11) petata válasza deicide (#8) üzenetére


petata
őstag

nem baj az persze, de azért a topicban, ha a keret engedi, mindenképp a (-z akár "butított") prémiumpanelre beszéljük az embereket... sok mindenkinek bevált, sok ember nem vesz észre különbséget.. :)

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#12) moha21 válasza Isual (#10) üzenetére


moha21
addikt

Így már érthetőbb a dolog.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.