Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricardo


Ricardo
félisten

Kíváncsi vagok. Mennyibe fog kerülni, és tudja e a 120Hz-et nagyobb felbontáson?

(#2) rdt89 válasza Ricardo (#1) üzenetére


rdt89
addikt

Ha tudni fogja, akkor a Samsung 480ezres telefonja ultra gáz, mert az FHD felbontáson képes rá csak. :)

(#3) kukacfej


kukacfej
tag

Egyre jobban bejön az Oppo.
Az órát különösen várom.

Ne légy más ha önmagad lehetsz

(#4) joey04 válasza rdt89 (#2) üzenetére


joey04
titán

készül rá frissítés, hogy ne így legyen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) Juhaszatti válasza rdt89 (#2) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Legalábbis egyelőre, a hírek szerint.
Másnak sem sikerült még megoldania, kíváncsi vagyok itt úgy lesz-e.

(#6) SirRasor


SirRasor
őstag

Picit off, de ez a 120hz már elég ahhoz amolednél, hogy ha minimumra veszem a fényerőt, akkor a PWM miatt ne vibráljon? Örök probléma Sza*szung táján...

Make Love not war!

(#7) kutyek válasza SirRasor (#6) üzenetére


kutyek
senior tag

Ez a Hz nem az a Hz. Majd megmérik a pontos PWM frekvenciát (pl. notebookcheck), szvsz nem várható nagy változás e téren.

(#8) laci_csk


laci_csk
senior tag

Jok es szepek ezek az Oppok
A tavaly meg akartam venni, mert negyon tetszett a Find X de nem lehetett

Xperia XZ3

(#9) Juhaszatti válasza SirRasor (#6) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nem hiszem hogy ennek jelentősége lenne itt. Pláne hogy a PWM frekvenciája jellemzően magasabb, mint a kijelzőé. A Samsungok pl kb 240Hz-en.

(#10) rigoberto


rigoberto
őstag

Szép telefon, csak a kijelző szélei elég meredeken esnek.

(#11) SirRasor válasza Juhaszatti (#9) üzenetére


SirRasor
őstag

Vagy nem értem a válaszod, vagy nem érted a kérdésem :D
Szóval ez nem valami elméleti dolog: látom a vibrálást, ha lejjebb veszem a fényerőt...minél lejjebb, annál jobban vibrál.
S3-nál is láttam, a mostani S7-emnél is látom. Érzékeny erre a szemem.
Ami még biztos, hogy IPS-nél ilyet nem tapasztaltam.

Make Love not war!

(#12) Juhaszatti válasza SirRasor (#11) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Külön frekvenviája van a kijelzőnek és a PWM-nek. Hiába nőtt most a kijelző frekvenciája, a PWM-é még mindig jóval magasabb, ilyen téren gyakorlatilag nem változott semmi. Ezért írtam, hogy nem hiszem hogy van jelentősége, valószínűleg nem látnál változást.

Egyébként az IPS-eket sem kerüli el a dolog, vannak gyártók amik azoknál is alkalmazzák.
A Redmi 7-et szoktam felhozni példának, ami a Samsung által használt kb 240Hz-nél is alacsonyabb frenkvencián (100Hz) vibrál, kis fényerőnél.
Itt érdemes nézelődni egyébként, minden PWM-es eszköz listázva van. Lejjebb vannak a telefonok.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#13) laci_csk


laci_csk
senior tag

hat en lehuztam a fenyerot egeszen es nem vibral semmi, pedig nagyitoval is nezem, semmi
azon a listan 240et ir a telomnal
de most mar errol is tudok :C

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#14) Juhaszatti válasza laci_csk (#13) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Én se látom az enyémen, pedig Samsungom van, és mindenki tudja hogy a Samsungok vibrálnak. :P
Szerencsére nem mindenki érzékeny a PWM-re.

(#15) SirRasor válasza Juhaszatti (#12) üzenetére


SirRasor
őstag

Ááá értem, így már világos :)
Thx a linket, ez még jól fog jönni :R

Juhaszatti hát igen, én nagyon beszoptam ezzel (se feleségem, se bárki a családban nem látja..), mert E27-es LED-eket is úgy kell vadásznom, hogy vajon mi az ami nem vibrál. Szerencsére egyre több gyártó tüntetni fel, hogy "flicker free" és már azok se kerülnek olyan sokba pl: v-tac-nak a samsung chipes 5 év garosai biztosan nem vibrálnak, de a dobozon is rajta van.

Amúgy aki nem látja, arra is hatással lehet pl: a kényelmetlen érzéstől a megmagyarázhatatlan fejfájásig terjedhetnek a tünetek, szóval szerintem érdemes erre odafigyelni.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#16) rigoberto


rigoberto
őstag

Tengeralattjárókra jó lesz. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.