Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VágniValó


VágniValó
addikt

Biztos nem halad a korral megfelelően az ízlésem, de ezek az egerek egyenesen visszataszítóan hatnak. Viszont a Samsung G3 monitor így 70 ropi alatt tetszetős.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#2) Predatorr


Predatorr
őstag

Nem, kedves boltosok, az eszement drágítással nem hozzátok be a kiesett bevételeket. Hogy nem is esett ki, mert boldog-boldogtalan laptopot, pc-t vett a pandémia alatt? Egyre pofátlanabb árakat látok minden héten, pedig még a Ft is erősödött. Pont néztem, a 2080-amnál alig erősebb 3070 3* annyiba kerül, remélem, behozza. :P

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#3) joey04


joey04
titán

mint korábban, most is csak a vga miatt megéri megvenni a teljes konfigot kb.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) Mustaros válasza Predatorr (#2) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Nem értem miért a boltost szidod, mikor nem ő tehet róla :U

(#5) janeszgol


janeszgol
félisten

Őszinte leszek, ebben a VGA terhes időkben ez a gép simán jó vétel. Meg amúgy is.
A monitorok szintén tetszenek.
A lyukacsos egereket nem értem miért jók.

(#6) Predatorr válasza Mustaros (#4) üzenetére


Predatorr
őstag

Persze, ő aztán nem tehet semmiről. Ajánlom megtekintened néhány gazdasági elemzést, különös tekintettel arra, hogy mennyit nőtt 1 egységre vetítve a kereskedők haszonrése 10 év alatt a termelők/gyártók és persze a fogyasztók kárára. A 3070FE natúr ára 499$, ez 150.000Ft sincs, ÁFÁ-val és 30% árréssel 245.000Ft. Valahogy mégis tovább 400.000-rel magasabb a boltban. Szegény ártatlan kereskedők. :P

joey04: Egy 2080 gyorsabb és olcsóbb.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#7) Synthwave válasza VágniValó (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Attól még igencsak jók.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) janeszgol válasza Predatorr (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem komplett gépet kellene cserélnem. Az itt lévő gép:

alaplap: 30k
proci: 70k
ram: 35k
ssd: 21k
vga: végtelen k
táp: 20k
ház: 22k.

VGA nélkül ez 198 ezer ft. Szóval szerintem baromi jó ajánlat az a gép. 12 GB VRAM elég lesz a VGA-n. Jó cucc.

(#9) pusszycat válasza VágniValó (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, megfeküdné a gyomromat. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#10) code1005


code1005
senior tag

649.900 Ft-ért B450-es alaplap?...

[ Szerkesztve ]

plata o plomo

(#11) janeszgol válasza code1005 (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen. Mondjuk en mar nem fizetnek azert plusz 200 ezret, mivel szamomra boven eleg az olcsobb is. (Esetleg sz ssd-t bovitenem. Sokat foglalnak a jatekok.)

(#12) 2018 válasza janeszgol (#11) üzenetére


2018
aktív tag

Nem kerdes , es vita sincs belole , de laptopot sokkal jobban megeri venni. Rtx 3060 boven 350k felett van , en azzal szerelt laptopot vettem 350-ert es egy komplett gepet kaptam ryzen 5600 procival.

(#13) VágniValó válasza 2018 (#12) üzenetére


VágniValó
addikt

Az bizony korrekt vétel volt annyiért, tolsz otthon még bele egy pasztázást és lazulás van :K

Az nagyon jó hőfok, bár én nem alulfeszeltem az adatlapomon lévő masinát. A gyári paszta értékelhető celsiust csak az első hónapban adott, utána mintha erőteljesen degradálódott volna. Kyronaut-al befogtam max 75 fok köré és továbbra sincs alulfeszelés.

Szerk.: Bocs, félreértettelek te a GPU-ról beszéltél én a CPU-ról :R

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#14) 2018 válasza VágniValó (#13) üzenetére


2018
aktív tag

62-64 fok alulfesszel a 3060 -as, szoval a paszta ráér.

(#15) yericho800


yericho800
aktív tag

Nekem van egy razer deathadder choma egerem..nagyon szeretem, már vagy 3 éve meg van. Görgője kezd szarakodni. Lassan cserélnem kéne, de nem látok semmi értelmeset. :( ez a model o max cs:go jó, könnyű... De okádék ahogy ki néz. Ugyanilyet vennék, de nem kapni sehol! :o

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#16) Synthwave válasza yericho800 (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vehetsz annál sokkal jobbat.

Razer DeathAdder V2. Egy japán Alps encoder amúgy 400 forint.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) jerry311 válasza yericho800 (#15) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az összes Razer egerem a görgő miatt kukáztam. Szomorú, hogy 15 év után még mindig görgő problémákkal küzdenek. Persze, lehet hogy nem küzdenek, csak bevételt generálnak. ;]

(#18) Synthwave válasza jerry311 (#17) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem szép dolog, de párszáz forintból javítható és jobb lesz, mint új korában volt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) Pirosász válasza janeszgol (#8) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Tényleg megéri.
Tegyük hozzá, hogy lefelé kerekítettél, és a szállítási költségeket nem is számoltad.
Inkább 215-220 ezer lesz a vége mire ott lesz nálad, és még neked is kell összerakni.
Tehát 220-225 ezer egy gaming x trio, ami szerintem békeidőben is lenne 170 körül.
A jelenlegi helyzetet figyelembe véve, megéri.

(#20) jerry311 válasza Synthwave (#18) üzenetére


jerry311
nagyúr

Logitechre váltottam az összes gépemen, nyolcból egérből eddig egyen kellett vezetéket cserélni, a többi hibátlan.

(#21) Róby


Róby
csendes tag

Nekem van egy ilyen bitfenix dawn tg házam. Szerintem zseniálisan jó és kényelmes és rengeteg hely van benne. Nagyon ajánlom mindenkinem!

A telefonom erősebb mint a laptopom.. mi lesz itt tíz év múlva?!?! Mikor a galaxy nexus volt a legerősebb mobil, nem gondoltam volna hogy ennyire gyors lesz a fejlődés! :D (Iphone Xs)

(#22) Aprósólyom válasza Mustaros (#4) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az sem gondolkodtat el, hogy a Foramax konfigurációban kínálja az MSI RTX3060 GAMING X TRIO kártyát, viszont különálló hardverként egyetlen egy darab (!!!) RTX3060 kártyát sem kínál?
Bár valahol őket is megértem. Valamilyen úton-módon megpróbálják szinten tartani az eladást. Ez az értékesítési stratégia viszont inkább azoknak kedvez, akik nulláról vesznek gépet.

Jevons paradox

(#23) Aprósólyom válasza Pirosász (#19) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Pont, hogy felfelé kerekítette a hardverelemek árát.
De akkor sem 220-ra jön ki a VGA ahogy számolod, hiszen a teljes konfig ára 440k. Mivel itt-ott a hardverek különböző áron mennek a VGA önmagában legalább 242k és max. 250k közötti értéket képviselhet a végleges vételárban.
A 3060ti-nak csupán egy 399USD-s MSRP-je van, miközben a "sima" 3060 egy jelentősen gyengébb kártya. Békeidőben kb. 180k HUF körül lehetne a 3060ti FE változat. Ahhoz képest viszont túlárazott lenne egy 3 ventis MSI 3060 170k HUF-ért. Szerintem.

"és még neked is kell összerakni"
Miért is neki kellene összeraknia, ha a Foramax egy komplett PC-t kínál? A garanciát is a PC-re vonatkoztatva tüntetik fel, nem pedig a hardverekre külön-külön. Ha nem egyben, összeépítve küldik el, az jóformán a vásárló megtévesztése lenne.

Jevons paradox

(#24) Semplar válasza jerry311 (#20) üzenetére


Semplar
őstag

👍

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#25) Aprósólyom válasza 2018 (#12) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az a 350k nem nettó egész véletlenül?
Másrészről arra is figyelemmel kell lenni, hogy hiába RTX 3060 a neve, a mobile kiadás TDP értékét elég széles tartományban paraméterezhetik a gyártók, így akár nagyságrendekkel kisebb teljesítménye lehet az asztali 3060-hoz képest.

Jevons paradox

(#26) yericho800 válasza Synthwave (#16) üzenetére


yericho800
aktív tag

Sima deathadder az nagyon szar? Az 11k körül láttam.
Meg azt a enkoder genyát én forrasztás nélkül tudom cserélni? Nem szoktam egeret javítani.. :F :R

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#27) 2018 válasza Aprósólyom (#25) üzenetére


2018
aktív tag

Brutto es 130w tdp. A mobil rtx 2070 nyakán van. ;)

(#28) Baltazár123 válasza Aprósólyom (#23) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Az a gond ilyenkor, hogy a bányászok megveszik a komplett gépet és kiherélve tovább adják valami gyenge vga-val vagy ha van benne igp, akkor csak úgy magában.

(#29) janeszgol válasza Baltazár123 (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Csak nem! A fenebe mar veluk!

[ Szerkesztve ]

(#30) Baltazár123 válasza janeszgol (#29) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Sajnos igen. Ismerős így vett gépet bányásztól. Egy kevéssel ár alatt, amit ő kalkulált egy ilyen konfigra, de nyilván a vga-t kiszedte belőle.

(#31) pusszycat válasza Baltazár123 (#30) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Meg az SSD-t. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#32) k-adi válasza Aprósólyom (#25) üzenetére


k-adi
nagyúr

bruttó, de tegyük hozzá az alzas elárazás nem a jellemző ára, így nem éppen jó példa de mind1

(amúgy nem írta, de legion5 a gép és a lenovo "full" tdp-s kártyákat tesz bele, így ebben az esetben ~130W a tdp)

(#33) Rockstone


Rockstone
tag

Végre egy mini kialakítású, Cherry kapcsolós bill. és mihez képest az ára sem annyira vészes :)

(#34) sb válasza k-adi (#32) üzenetére


sb
veterán

Ehh. Néztem a Legion5-öt és láttam a 350-es árral.
Nem vagyok képben az árakkal kapcsolatban mert nem játszom ill. nem is tudom követni az elszállt vga árakat de még így is elég jó ajánlatnak tűnt.

Gondolkodtam rajta, hogy kosárba teszem de én onnan néztem, hogy majdnem ua. árban mint a desktop gépben, a cpu még jobb is. :D A vga meg RX 470 vs 3060 mobile. :D
De aztán nem tettem be, ezek szerint hiba volt. :)

Desktop vs mobil 3060 között a legnagyobb különbség talán a 6 vs 12GB vram. De ettől függetlenül erőre 130W-ból elég jó így is azért az árért az a vga. Azóta már sikerült utánajárnom. :D :D

(#35) sb válasza jerry311 (#17) üzenetére


sb
veterán

Nem számoltam ki de nekem szerintem 15 éves Razer Dimondback-jeim mennek most is. Vagy mikor volt sulinet akció? :D :DDD

Logitechből azóta 1-2 fordult meg a kezeim között de nekem tejfölösdoboz feelingem volt, semmi minőséget nem éreztem a régi egereikhez képest. Bár azok olcsóbb modellek voltak, azóta volt a kezeim között G203, most meg vettem egy akciós G305-öt (ha nem bírná mégsem a végtelenségig a DiamondBack ill. szerettem volna wireless-t, de engem anno a lag kiakasztott desktopon is, játék nélkül, így vártam vmi gyorsabb megoldásra).
Hát ezek sem nyűgöztek le érzésre.

Hogy ON is legyek, a lyuggatott egerektől meg a hideg kiráz. Itt már szerintem a csík tolja a repülőt. Értem, hogy könnyebb, de mennyivel? És ez megéri, hogy más szempontból 10x annyit kell vele sz*pni: tisztítás? Ezek hogy fognak kinézni 15 év múlva? :D

(#36) _cHAos_


_cHAos_
aktív tag

Bekerült a Modell O vezetekes paletta az ajanlóba? :D
Legendás lesz mint az optikai Intellimouse ;) Ez szubjektív vélemény. Nincs kiemelve a cikkben, nagyon komfortos kisegér :K

[ Szerkesztve ]

(#37) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Matt Model O-t ne vegyetek, karcolódik rajta a biliműanyag keményen, meg ragad is az egész, főleg nyáron. Amúgy rohadt jó egér, csak kell rá egy grip tip hogy ne legyen undorító.

(#38) hallador válasza Mustaros (#4) üzenetére


hallador
addikt

A magyar kereskedő már 30 éve nem tehet semmiről. Aki megvesz tőle valamit az a hülye és igaza van a kereskedőnek, ha valakit hülyének lehet nézni, akkor nézze is hülyének. Sajnos ez mindenhol így van a világon, csak otthon ez a támogatott forma ameddig máshol azért simán bezárhatná a boltot mert ugye egy nyugat európai vásárló először a hozzászólásokat nézi meg, utána a vásárlói elégedettségét, majd úgy választ, de kB a nagyobb nyugati boltokon felül akik nem magyar nagykertől vásárol, senki nem vállal semmiért felelősséget így mindenhol ez van. Nincs nagy választék.
Ez volt 1998-2008 között is, csak pár név a kiváló magyar kereskedelemből, mistral, bluefish, alien stb. Addig voltál fontos ameddig megvetted. Csak most már ott tartunk, hogy az árak is az egekben. Ami nem megy azt nem kell csinálni ennyi röviden.

Arról még nem beszélve hogy a kínai típusú jótállási rendszer sem sokat segít a helyzeten. Mert ameddig pl nyugatabbra a kereskedőnek kell bizonyítani, hogy hibátlan terméket adott fel, addig otthon nekem, hogy a kereskedő vert át. És esetleg ha valamilyen vitás helyzet áll fenn na az ziher, hogy nem a vásárló jön ki győztesen.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#39) Synthwave válasza _cHAos_ (#36) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Bekerült a Modell O vezetekes paletta az ajanlóba?"

Már nagyon régen benne van, de a vezeték nélküli is. Sőt, most jön a Model D wireless.

"Nincs kiemelve a cikkben, nagyon komfortos kisegér"

Kényelemmel kapcsolatos szubjektív érzéseket nem szoktunk általános érvényű tényként tálalni. Lyózsi szerint kényelmes, Béla szerint nem, Margit szerint viszont... :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40) Fitzgerald válasza Fitzgerald (#37) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Glossy-t akartam írni, csak már sok volt a sör meg a foci EB.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.