Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) parkasz


parkasz
senior tag

Jó kis teszt lett ez kérem szépen!
Egy-két új infóval is gazdagodtam. Köszi! :R

(#2) SWiNEBoY

Remek Teszt lett! :C

(#3) Ádyka


Ádyka
őstag

Gebasz az elején:
K6 III+ 256 L2, K6 -2+ 128 L2

Olvasom tovább. Szeressük az ilyenekt. Sőt csak ezeket szeressük :DD

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#4) JanR


JanR
addikt

Nagyon jo teszt lett. Azert a 900Mh-zes Quake eredmenyen meglepodtem!

(#5) Yutani


Yutani
nagyúr

Gratula a teszthez, sok munkád volt neked is a platformok tesztelésében! :R

#tarcsad

(#6) rx7tomy


rx7tomy
tag

Jó kis teszt lett, ezekből sok volt nekem is, régi szép emlékek hmmm.
Gratula

rx7tomy 144 pozitív a régi rendszerben, 242 pozitív az újban és 0 negatív

(#7) iSonic


iSonic
addikt

Nagyon jó teszt köszike :R :R

(#8) forras2 válasza iSonic (#7) üzenetére


forras2
őstag

Szeretem olvasni az ilyen régi teszteket :K
Köszi az írást :R

(#9) tothl


tothl
addikt

Ugyan a tesztben már pont nem szerepel ez a generáció, de gondoltam érdekességképpen hozzáfűzom, hogy anno az 1.2 -es Thunderbirdömnek pontosan 0.5 másodpercébe került szó szerint elfüstölnie, mikor egyszer véletlenül hűtő nélkül kapcsoltam be. :DDD :N :(

[ Szerkesztve ]

(#10) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mintha a P3-asoknál nem lenne jó a táblázat.

P3 600E 450 MHz?
P3 600 200 MHz?

Egyébként a 600E-től nem meglepő, hogy bírta a 150-es FSB-t, az "E" jelzés azt jelentette, hogy 133-as az FSB-je.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#11) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Azt nem árt tudni az Athlonokról, (vagyis inkább a chipseteikről), hogy nem szerették az aszinkron memória órajelet, tehát hiába lehetett a ramot 133-on hajtani 100-as FSB mellett, az inkább lassított rajta. Milyen tuningot kapott az Athlon? FSB vagy szorzó? Az első VIA chipsetek nem jeleskedtek FSB emelésben, legelőször a KT133A-t lehetett normálisabban húzni, addig maradt a szorzó emelése.
Szerintem a valaha volt legjobb Intel chipset bizony az i440 BX volt.

(#12) zotyesz66 válasza sh4d0w (#10) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nem, nem. Az E a Coppermine magot jelentette. A 133-as FSB-t a B jelezte. Tehát egy Pentium !!! 600EB volt a 133-as FSB-jű Coppermine proci.

(#13) frescho válasza Ádyka (#3) üzenetére


frescho
addikt

Adyka, sh4d0w: koszi, javitom

zotyesz66:

Tudom, hogy nem szereti az asszinkron RAM-ot, de nem volt mas lehetoseg. Szinkronban gyakorlatilag 10%-ot tudott. A tablazatbol lathatod, hogy FSB tuningot kapott, sajna nincs gold finger-em hozza. A lap KT133A alapu, megsem tudott tobbet.

Ahogy irod E=coppermine. Az EB pont azert esett ki, mert nem tudtam tuningolni rendesen a lap miatt.

https://frescho.hu

(#14) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Jó kis írás, köszi. :C
Az emelt órajelű Celeron (Coppermine) tiszteségesen helyt állt, és az MMX es Intel prociban is kellemesen csalódtam.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15) Yutani válasza frescho (#13) üzenetére


Yutani
nagyúr

A CLUB 500 tesztemhez én is beszereztem egy 700 MHz-es Thunderbird K7 SlotA procit, de nem tudtam megoldani a szorzózár kiütését, így végül vettem egy S462 Thunderbird-öt, amit grafitozva 500-on tudtam hajtani. Ráadásul ott volt egy Duron, ami eleve lockmentes volt, így az simán ment 500-on.

#tarcsad

(#16) frescho válasza Yutani (#15) üzenetére


frescho
addikt

Igen, ez apro gond volt, de nem lehet minden tokeletes. Most csinaltam egy tesztet, amiben 400 vs 440 vs 450MHz-es procik vannak. Majd par het mulva elolvashatjatok :)

zoltanz: A Coppermine Celeron nekem csalodas volt. Marmint az arat akkor megerte, de most nem raknam semmibe.

https://frescho.hu

(#17) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Jó kis teszt! :C

Eszembe jutattad a régi szép időket amikor még a 400-as PII procimmal én voltam az isten a faluban(főleg hogy fel volt rántva 533mhz-re), olyan jól tette a dolgát hogy csak a p4-ek megjelenése után váltottam egy 1,7ghz-es celeronra(persze ezt is tuningoltam) ez is el volt egy ideig, de valahogy a celeronok soha nem voltak a kedvenceim. :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#18) huszar90


huszar90
aktív tag

Nagyon jó kis olvasmány kedvet kaptam szét szedni a pentium 2.es gépem és jobban megvizsgálni :K

(#19) sislaciii


sislaciii
aktív tag

Király írás lett! Jó volt olvasni, mivel sajnos 95-ös születésem miatt ez a kor kimaradt. Lehet befektetek egy P3-as Intelre. :)

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#20) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

A celeron 533-am még mindig meg van :D
600-on is simán futott emlékszem :D

(#21) zoltanz válasza frescho (#16) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen, de a K7 Duron-okat is olcsón vesztegették. :K

A videó enkódolásra miért nem a Micimackó és barátait találtad meg. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22) Z$ee


Z$ee
csendes tag

Még, még, még, ennyi nem elég! :))
Gratulálok a cikkhez! :C :C
Várom a folytatást!

zsee

(#23) frescho válasza zoltanz (#21) üzenetére


frescho
addikt

A Socket A nagyon jol sikerult, de a szememben az mar masik era volt.

Mekk eleket akartam, de eppen kolcsonadtam. Azt hiszem jobban illett volna a teszt hangulatahoz.

Z$ee: Sajnalom, de ebbol a vonulatbol nem lesz tobb. Egyszeruen nincs Socket A cuccom egy darab sem, de van a tarsolyban mas csemege.

https://frescho.hu

(#24) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Huhh havernak volt eloszor K7-es CPU ja, vallogatott 550-es volt ami stabilan ment 700-on...512mb ram ASUS V6600 deluxal karoltve...csak lestunk milyen grafika van a hardveres T&L -el :K
Regi szep idok.

...

(#25) Skodry


Skodry
aktív tag

Szép munka!
Emlékszem a kis 333asom 413-on ment 128sd vel 6,4GB-s IBM vinyóval Asus V3000 4mb os karirval egész éjszaka játszottam a commandossal meg a network rallyval:)

[ Szerkesztve ]

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#26) PH-User


PH-User
addikt

Nagyon jó kis teszt, köszönöm!
Első gépemben PII - Klamath processzort volt, azt mondták, fullos P4-es gépet kapok, kaptam helyette azt megspékelve egy integrált 2MB VGA-s Dell lappal.
Wolfestein ment a konfigon, de más nem. :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#27) tothl


tothl
addikt

Ja meg ment az Athlon forrasztgatás ezerrel, jómagam is csináltam párat... :)

(#28) fanti


fanti
addikt

régi szép emlékeim......

imádom az ilyen teszteket olvasgatni és a képeket nézegetni!

köszönöm a szerzőnek a fáradozását, szép munka!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#29) alamuszi


alamuszi
senior tag

Ez tök, jó, annyira jók ezek a tesztek, nagyon emlékezetnek a régi gépeimre, amiket nagyon szerettem. Volt 300 MHz-es nem A-s celeronom, ami nagyon jó volt, meg egy 600-as, Duron, egy 850-es Athlon, meg egy 667-es coppermine, mert a 850-es athlon elégett, egy Sztikkerezett Acorp (jnc) tápnak köszönhetően. :) Király volt az a7 1999 - 2001 közötti korszak, imádtam!!!

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#30) eziskamu


eziskamu
addikt

Én főleg az MP3 és a DivX miatt kedveltem azt az időszakot. Bár háttérzenélgetzés Winamppal már ment Pentium MMX-en is teljes minőségben. (486-dx4-100-on már ment a winamp fél minőséggel, bár az is teljes terhelés volt )

(#31) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Köszi a tesztet! :R Itthon is van egy rakat Pentium II és III egy részük használatban is van. :)
A Quake 3 tesztek milyen beállítások mellett futottak? Csak, mert nálam az 1,6 GHz-re tuningolt Tualatin P3 a húzott 9600 XT-vel megy 90 FPS-t 1600x1200-ban maximum grafikán, a 900 MHz-es Coppermine-od a GeForce4-el meg 133-at ment. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#32) frescho válasza Badman 4ever (#31) üzenetére


frescho
addikt

openGL render 1024x768, high beállítások
timedemo 1 default demo hang nélkül

Valoszinuleg jot tett neki az agyonhuzott memoria es AGP busz is. Bevallom oszinten azt hittem, hogy hamarabb meg fog fekudni a rendszer, fokent a videokartyatol tartottam.

All: Koszonom mindenkinek, orulok, hogy tetszik.

https://frescho.hu

(#33) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is nagyon tetszik a teszt. Le is mentettem, mint az első kettőt is. Tudom hasonlítgatni a saját gépeimhez és az archív folyóiratok tesztjeihez is. A BX nagyon jó szerintem is. Robosztus teljesítményt nyújt, kis fogyasztás mellett.Netezni, zenét hallgatni napjainkban is jó.
Gratula :C

[ Szerkesztve ]

(#34) DasH_001


DasH_001
tag

Kiváló teszt lett!

A slocket kifejezésen pedig mosolyogtam egy jót, nagyon találó!

(#35) Gyula84


Gyula84
veterán

Jó kis teszt :R
Nekem is van egy pentium 2 es 350mhz gépem, de találtam egy p3as 450mhz-s CPU-t bele is próbáltam a bios sír, de a gép megy :D mellé egy mx440 (128mb) és már szépen megy a COD1 :C

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#36) nebancsa


nebancsa
senior tag

Uhh már akkor is hogy utáltam a CPU-s slot-okat, csak gond volt velük, gyakori érintkezési elmozdulási hibák... -szerencsére a PII korszak után hamar jött a P3-om.

(#37) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

első oldal utcsó kép alatti szöveg:

Slocketben

(#38) frescho válasza hejesírásó (#37) üzenetére


frescho
addikt

Nem hiba. A Slot 1 - Socket 370 atalakito neve slotket vagy slocket Ez utobbi van az atalakitom hatara kasirozva.

https://frescho.hu

(#39) Pyton


Pyton
aktív tag

Jó volt olvasni, anno én 300-as cerkófot hajtottam ZX-es lapban. Ez a BX olcsóbb verziója volt, de szépen ment 110 MHz-en is, 3 év alatt volt benne 300A Celeron, Coppermine Celeron, és végül Tualatin Celeron is.

Egy ragozási hibát találtam, a mit számít az L2 cache végén van egy fölös "-t".

(#40) Yaye válasza frescho (#38) üzenetére


Yaye
őstag

A Slotket emlékeim szerint valamelyik gyártó (talán Abit?) konkrét típusneve volt, valszeg neked is olyanod van.
A kasírozás pedig egész mást jelent (valami merev alapot ragasztóval és papírral beborítani) :B

(#41) #65675776


#65675776
törölt tag

Jók ezek a retro tesztek...

Áh, az az Athlon nem jól lett húzva. Anno aki kicsit is komolyan gondolta, az leszedte róla a burkolatot és a hővezető lemezt. Ezután megnézte mégis milyen mag van rajta pontosan, annak megfelelően átforrasztotta (vagy ha maga nem tudta megcsinálni, akkor forrasztatta) a szorzóáramköröket (CPU multiplier mindenképpen, szükség esetén a VCore és a Cache multiplier-t is piszkálni kellett), és alaplaptól függetlenül használta a procit a magasabb órajelen. Ki lehetett fogni nem gyenge darabokat. (Egyébként biztos, hogy Argon és nem Pluto vagy Orion?) Pl a 600MHz-esek között is előfordult, amelyiken 950MHz-es mag volt. Egy laza forrasztás után már lehetett is élvezkedni. Természetesen a lemezt és a burkot vissza kellett rakni. [link]

És akkor még ott volt ugye a lehetőség a feature card használatára, bár az koránt sem volt olyan hatékony, mint a forrasztás.

Azt viszont kizárom, hogy Thunderbird magos lenne az az Athlon. Az Asus K7V-T esetén ugyan a T a Thunderbird támogatásra utalt, azonban az a lap nem volt képes stabilan kezelni a T'bird-öket (Asus egyik aljas hazugsága, amivel nálam örökre elásta magát), jó esetben talán 30-40'-ig ment bennük fagyás nélkül ilyen proci. Persze nem meglepő, elvégre a Via kijelentette, hogy időzítési problémák miatt a KX133 nem kompatibilis a T'bird-del. A többi gyártó nem is szerepeltette a KX133-as lapjainak a támogatási listáján ezeket a procikat, sőt tipikusan kiemelték, hogy nem kompatibilisek. Mondjuk maga a K7V(-T) sem volt éppen egy tuninglap, eléggé középszerű volt összességében.

Szegény Covington magjával mit sikerült csinálnotok?

Az első oldal alján a Coppermine-128-at sikerült Copermine-128-nak írni...

[ Szerkesztve ]

(#42) citrom904


citrom904
tag

Grat! Jó kis teszt! Nosztalgia hangulatom lett ....óóó...azok a régi szép idők :D

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#43) frescho válasza #65675776 (#41) üzenetére


frescho
addikt

python: javitva

daa-ra: A K7-es proci nem az enyem volt, (750-em van) igy nem kaptam szet, golden fingerem meg nincs hozza. Jol irod, nem Thunderbird, hanem Pluto magos. Covingtont igy kaptam kolcson, szerintem valaki raragasztotta anno a hutobordat, amit egy masik szakerto lefeszegetett. Copermine javitva, koszi.

Yaye: Asus Akkor legyen szitaszas :)

https://frescho.hu

(#44) #65675776 válasza frescho (#43) üzenetére


#65675776
törölt tag

Golden fingers nem is feltétlenül kell, csak biztos kéz és egy jó páka. Viszont ha Pluto, akkor alapból max 850MHz-es lehet. De az már legalább 0,18μm-en készült.

(#45) frescho válasza #65675776 (#44) üzenetére


frescho
addikt

Van hozza minden, hogy megcsinaljam, de nem a sajatom. Mas lapban sikerult kihuzni belole a 800MHz-et, de annak nem mukodott az AGP portja.

https://frescho.hu

(#46) Wyco


Wyco
tag

Van otthon (Magyaro.) egy Pentium II Overdrive ES procim, erdemes lenne megfuttatni neha egy sima P2-vel szemben :)
Jo iras egyebkent.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#47) frescho válasza Wyco (#46) üzenetére


frescho
addikt

Ezt bacsinak kellene megemliteni, O kapna rajta.

https://frescho.hu

(#48) Wyco válasza frescho (#47) üzenetére


Wyco
tag

Gondolom :) Csak nehezen lenne megoldhato mert en nem lakom az országban, anyamek meg nem nagyon tudják mit kezdjenek a geppel ami el van dugva. Majd egyszer talán osszehozzuk. Mondjuk P2OD sima verziot eleg egyszeru szerezni, az enyém ES, amibol csak 3-4 db létezik osszes a foldon de nem tudom mennyire relevans ez teljesitmeny szempontbol.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#49) Gallac


Gallac
senior tag

Hm régi szép idők, nekem volt AMD is meg Intel is a teljesség igénye nélkül:)

Abit BF6 lapban, 300 Celeron A 450-en szaladgált vagy jó 1,5 évig:), aztán
megörököltem egy Asus P3BF lapot, ebben később lett proci is cserélve
egy 633-as Cele 2, ami 950-en ment:), ja és 4 db totál más 64 megás SDvel hibátlanul :)
videokártyában hmm Asus alapú, Gef 2Ti asszem:), ezzel a 720p-s egyszerűbb wmvnek is nekivágtam Mplayerrel:) igaz cinkesen de ment:)

Amd vonalon egy K62-es 266-ost tolt meg haverom 375 re:) és ment neki valami Acorp
öszvér lapban, TNT 2-vel:), SD és Edo ramokkal:)

nah grat a cikkekhez.

várjuk a folytatást... :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#50) Szirtimorc válasza Wyco (#48) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Én már egy ilyen"simának" is örülnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.