Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KisSzikra


KisSzikra
újonc

Ha össze lehet kötni a Google Home/Assistant cuccal, és alsó hangon ki/be tudja kapcsolni a TV-t, már instant get :)

(#2) E.Kaufmann válasza KisSzikra (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A másik, hogy hiába sok az okosTV, ha a rendszereiket elfelejtik frissíteni a gyártók, akkor a végén csak kell hozzá egy okosító. Sok Samu-n ki lett lőve a youtube, valamint lehet, hogy egyes streaming szolgáltatókat alapból nem is támogatott, egy frissebb droid okosítón meg pont futna.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3) Reggie0 válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Nvidia shield kell, az amiota kiadtak folyamatosan frissul es meg mindig elbir minden tartalommal, tudja a hdmi2-ot meg a 4k60p-t.

[ Szerkesztve ]

(#4) DarkChild


DarkChild
senior tag

Én a PC-m monitorját használom filmnézésre is, szóval nekem hasznos :) Most éppen egy MiBox van rákötve.

(#5) ggg1 válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


ggg1
aktív tag

Na nekem is ez a bajom az okostévékkel. Nyilván rá kell érezni, hogy melyiket szabad megvenni, de amikor a tv elkezdett magától eltávolítani fontos alkalmazásokat, meg direkt azért vettem drágább okostévét, mert abban már volt fejlett műsorrögzítés, csak azt felejtették el mondani, hogy mindent lekódol, semmi máson nem megnézhető, nem másolható, és ha a hdd tönkremegy, akkor minden elvész. Na ekkor ábrándultam ki az okostévékből. Sokkal jobban jártam volna, ha veszek egy butatévét egy ilyen kis számítógéppel, és akkor nem vagyok így megkötve. Az okostévé megy 8 éve, csak okostévének használhatatlan. Samutól nem jó marketing stratégia, mert soha többet nem veszek olyat. Vehettem volna simán százezerrel olcsóbban egy butatévét monitornak, a többi funkciót meg külön aprópénzért. Csak nem gondoltam, hogy egy gyártó a felhasználóinak az ellensége.

(#6) andor80


andor80
senior tag

Annyira buták az "okostévé" rendszerek,hogy tök buták...
Sebesség funkciók mindenben megeszik őket az ilyen kínai csoda stickek dobozok.Bárcsak kaphatnék modern tévét okossság nélkűl..

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#7) mad823 válasza ggg1 (#5) üzenetére


mad823
őstag

Mindez le van írva a használati útmutatóban, nem kellett volna, hogy meglepetésként érjen. Egy TV okosító pedig sosem fog neked felvenni TVműsort.

(#8) ggg1 válasza andor80 (#6) üzenetére


ggg1
aktív tag

+1 :K

(#9) ggg1 válasza mad823 (#7) üzenetére


ggg1
aktív tag

Köszi a hozzászólásod, de sajnos egyik állításod sem igaz.
1.: Sehol nem szerepel a hozzászólásomban, hogy okosító
2.: De ha úgy tetszik, az az okosító box, amit később hazsnáltam, háromféle tunerrel rendelkezett, simán felvett kódolás nélkül mpeg4 streamet, timeshiftelt, sokkal jobb volt, mint a tv funkciói, az Android+ Kodi, ami volt rajta, ezerszer okosabb, mint a tv bármely része vagy szoftvere, és ha buta tv-t vettem volna, a megspórolt 100 ezerből 3-4 ilyen kijött volna.
3.: Sehol nem szerepelt a használati útmutatóban, hogy a tv egyszer csak majd magától törli a legjobb appokat.
4.: Azért köszi, hogy jöttél megmondani a frankót, kár volt

(#10) Duree


Duree
veterán

Azért lehet piaca neki , sok embernek van régi lcd tévéje amihez remek lehet, de Pl. a netcast rendszerű LGhez is jó dolog lenne.

duree54

(#11) mad823 válasza ggg1 (#9) üzenetére


mad823
őstag

Nyilván rá kell érezni, hogy melyiket szabad megvenni, de amikor a tv elkezdett magától eltávolítani fontos alkalmazásokat, meg direkt azért vettem drágább okostévét, mert abban már volt fejlett műsorrögzítés, csak azt felejtették el mondani, hogy mindent lekódol, semmi máson nem megnézhető, nem másolható, és ha a hdd tönkremegy, akkor minden elvész.

- Samsung Electronics takes no legal responsibility for any interruption of the Smart Hub service caused by the service provider for any reason.
- The services provided are subject to change by the Smart Hub service provider without notice.
- Before using the Timeshift and a record function: Recorded videos are DRM (digital rights management) protected and cannot be played on a PC or other TVs. Note that files saved on the TV cannot be used after the main board is changed.

(#12) bolvar válasza mad823 (#11) üzenetére


bolvar
senior tag

Nekem pl egy régi plazma pana tv van a rendszere már semmire se jó a youtube a flash kivezetésekor utolsó frissítésként kivették.
Gondolkodok ilyenen mert a tv nincs gond nem érzek késztetést 300e kidobni egy tv hogy adott esetben legyen youtube rajta mondjuk.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#13) ggg1 válasza mad823 (#11) üzenetére


ggg1
aktív tag

Szia!

Igen, ezek azok, amik a használati útmutatóban abszolút nincsenek benne. Egyébként örülök, hogy így buzog az emberekben a segítési szándék, köszönöm, hogy jól megmondtad, sokat segítettél, hálás vagyok, most már büszkén fekhetsz le aludni.

(#14) ballazol válasza bolvar (#12) üzenetére


ballazol
senior tag

Osztom, nálunk 3db LG 42” van a családban, 8 évesek. Kíváncsi leszek erre a mütyürkére... :P

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#15) ggg1 válasza bolvar (#12) üzenetére


ggg1
aktív tag

Igen, ez nagy tanulsága ezeknek a dolgoknak (is), hogy a túl integrált funkcionalitású műszaki dolgok csak akkor jók, ha minden része általános célú. Gondolok itt arra, hogy egy Android, mint operációs rendszer általános célú, könnyebb helyettesíteni, cserélni egy programot egy másikra, még akár driver is telepíthető. Ha egy ilyen okostévé túl specifikus és zárt rendszert tartalmaz, és túl sok minden van integrálva, akkor idővel sok funkció válhat használhatatlanná, vagy eleve felesleges. Viszont így sok mindent eladnak egyszerre. Én pl. szerettem volna a programrögzítést, de abszolút nem akartam 3D tévét, viszont ami rögzítős volt, már 3D is volt, meg smart. Ezeket mind megvetették velem, a 3D-t egyszer se használtam, soha, szemüvegem sincs. Jobban jártam volna egy buta tévével, ami csak monitor, amibe nincs sok minden integrálva, a többi funkció, pl a külső rögzítő box pedig külön cserélhető, igényekhez alakítható, és nagyon sok pénz megtakarítható. Ilyenekből tanul az ember, nem biztos, hogy a túl integrált dolgok a legjobbak.

(#16) mad823 válasza ggg1 (#13) üzenetére


mad823
őstag

Onnan másoltam ki, csak most, csak neked. :DD De tény, hogy az eladó nem fogja mindezt elmesélni TV vásárlás előtt, ettől még nem kéne meglepődni rajta.

(#17) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mivel kisebb és remélhetőleg olcsóbb lesz mint egy mi box, remélem megáll 10-12k körül az ára

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18) misaj


misaj
csendes tag

Ez jó áron érdekes lehet. Jelenleg egy NEC P401et nyúzok, es amíg működik le nem cserélem :D viszont ami rajta van kis kínai okosító (vmi mbox z69 vagy ilyesmi) az eléggé haldoklik, plusz a HBO go-t se szerette... Kíváncsi leszek...

(#19) Luck Dragon

Ez is olyan bug halmaz lesz mint a Mi Box 3 & Mi Box S akkor inkább ne! Szoftveres gondokat kellene először átfogóan kitapasztalni , megtanulni majd jöhetnek ezek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#20) strogov válasza Luck Dragon (#19) üzenetére


strogov
senior tag

Nálam Mi Box 3 teszi a dolgát 1,5 éve. HBO Go, Kodi, Netflix, Youtube, Chromecast megy rajta. Egyetlen bug-gal szívok néha, hogy ha alszik akkor a cast ugyan felébreszti, de az alkalmazás csak teker, de nem játszik le semmit.

Az ilyen stick-ek legnagyobb baja a kis antenna szokott lenni. Nekem egy "beugróban" van a tv, így 4 tégla fal kerül a router és a tv közé. Stick-ek amiket próbáltam még 2,4GHz-en is döglődtek. Mi Box 3 5GHz-en is teljesen jól játsza a fullhd filmeket NAS-ról.

(#21) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nekem egy kb 2008 körüli fullos Sony buta Tv-m van. Tv nézésre szinte soha nem használtam, de filmekre máig első osztályú, beleértve a képminőséget is. A médialejátszó, meg a youtube hiánya ami hiányzik belőle, de ezekért meg nem fogok soktízezres boxokat venni hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#22) Luck Dragon válasza strogov (#20) üzenetére

Nálam is ugyanúgy meg van, plusz újraindítás után három napig megközelítőleg semmi baka , majd mintha meg nyomta volna beállítást és a menü meg általába véve minden úgy szakadozik hogy önmagát lefagyasztva újra indul, de az Android töltő képernyőn már nem tudd tovább lépni . Csak a teljes áramtalanítás segít . :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#23) drotsztyuart


drotsztyuart
tag

"amelynek technikai specifikációi és ára egyelőre nem ismertek."
Pedig ezen bukik vagy all meg a cucc.

Az okos tv-k hardverei egytol egyik olcso szarok.
A youtube appal meg elboldogulnak ugy ahogy, de akinek esze van az keruli a tultolt reklamok miatt, igy marad valami reklamblokkolos browser amitol meg hanyattvagjak magukat...
Marad a raspi es klonjai, valami olcsobb kis pc, vagy az ilyenek.

#20 "Az ilyen stick-ek legnagyobb baja a kis antenna szokott lenni." :K

[ Szerkesztve ]

(#24) hakkelr válasza mad823 (#7) üzenetére


hakkelr
újonc


andor80!
Mindenben egyetértek. Nekem lg 60uh8507 3D TV van. A Xiaomi Box 3, amit a vetítő okosítására használok és sokkal jobb, mert még a tájszólást is érti, jobb találatokkal. Amit hiányolok ennél az a google. Ha ezen az új pendrive méretű okosítón leszgoogle, akkor veszek.

(#25) bupemko


bupemko
senior tag

Nekem 50-es, 2008-as Pioneer plazma van Mi Box S van rákötve. Android 9-re frissítés nem tett jót neki, de nemrég jött ki újabb frissítés, az nagyjából orvosolta a problémákat. Nvidia Shield-ről én is sok jót olvastam, de itthon nem nagyon lehetett kapni normális áron (legalábbis én nem találtam, amikor vettem a mostani kütyüt).

Nézegettem a TV-ket az elmúlt évtizedben, de még nem jött ki olyan értelmezhető áron, amire szívesen lecserélném a plazmát.

(#26) Reggie0 válasza bupemko (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

Jetson Nano DevKit-bol lehet meg csinalni, az olcsobb, mint a shield.

(#27) Jakuu


Jakuu
őstag

Marmint, sok mar az okos tv nem hasznal mar senki okositot ? :P
Ja foleg akkor nem, ha egyedi es nem androidos rendszert hasznal a TV, amire nem lehet rendes alkalmazast se telepiteni.
Nem veletlenul viszik meg most is a TVBoxokat, mint a cukrot, az okos TV=k melle.

(#28) E.Kaufmann válasza Jakuu (#27) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A Samunak volt moduláris koncepciója, de a 70-ezer Ft-s okos update modul nem volt valami költséghatékony megoldás.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#29) bupemko válasza E.Kaufmann (#28) üzenetére


bupemko
senior tag

Ja, nálunk is van egy ilyen Samsung tovább okosítható TV, szerinted vettünk bele modult? :) Kamerája is van, elején használtuk Skype-pal, aztán ott is biztos változtatott valamit a szolgáltató, úgyhogy Skype alkalmazás ugrott... ugyanígy egy darabig volt hozzá TV GO, aztán az is ugrott... szerencsére még YT, Netflix, HBO GO megy rajta, de nincs olyan minőségű a stream, mint mikor Mi Box S-ről nézem...

(#30) Songoman


Songoman
aktív tag

A most 13 éves Panasonic 42PV60-as tévémhez vettem 3 éve egy Beelink GT1-et + egy Logitech webkamerát + mikrofonos légegeret. Ez így mindent IS tud.

[ Szerkesztve ]

(#31) E.Kaufmann válasza Songoman (#30) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Csak érdeklődnék, hogy kellett-e már szervizelni legalább a táp részét a TV-nek?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32) Szári


Szári
tag

"Az ilyen modellek igazán 5-6 éve voltak népszerűek, de amióta minden televízió okostévé, és egyre több az elérhető alkalmazás a különféle rendszereken, azóta ezek száma jelentősen megcsappant." Ja akinek van 3+ éves fasza full HD tv-je az venni fog. Egy jó minőségű FHD-tv nem fognak kukázni az emberek. Ja meg biztos azért viszik a Fire stick 4k-t mint a cukrot mert olyan fasza a beépített okosság.

(#33) ggg1 válasza Szári (#32) üzenetére


ggg1
aktív tag

:D Egyetértek!

De ettől még az igaz lehet, hogy mióta vannak okostévék, azóta megcsappant a kereslet az okosítókra, hiszen elég széles skálán mozoghat, hogy kinek mire van igénye okosság ügyében.
És szerintem ez nem is azon múlik, hogy valakinek 3+ éves tévéje van, vagy épp tíz éves vagy nulla éves, hanem azon, hogy amit a tv nyújt, az megfelel-e a gazdájának. Bizonyos rétegnek az akármilyen régi is megfelel, valakinek pedig a legújabb se lehet elég jó.

(#34) #54625216 válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az odáig oké, hogy a TV mellé nem árt a külső médialejátszó, mert a tv os-eket jobb esetben is csak a modell kivonásáig frissítik, csakhogy ez ugyanígy igaz a kínai androidos kütyükre is.
Jön néhány update - általában kritikus bugfixek - aztán fél-egy év után kihoznak egy új terméket, a korábbira meg még a support oldal is elérhetetlenné válik.
Azaz ha nem adnak el belőle jó pár milliót és nem alakul ki körülötte online közösség, akkor a cucc gyakorlatilag kuka, mert még főzött romot sem találsz hozzá.

Ezért a legjobb szvsz valamilyen megbízható megoldást keresni, mint Nvidia Shield, Apple TV vagy valamelyik patinásabb médialejátszó márka.

(#35) E.Kaufmann válasza #54625216 (#34) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Melyik fáj jobban? Egy stick/dobozka cseréje, vagy egy pl már bútorként/szobadíszként is használt és drágább TV cseréje, aminek esetleg másfajta fali konzol kell, vagy nincs rajta már VGA bemenet, de pl a régin használatban volt ésatöbbi...?
Ok, vannak jobban, hosszabb ideig támogatott eszközök, de inkább az avuljon el, mint a komplett megjelenítő.
Amúgy meg, ha spórol az ember a kábelTV díjakkal, lehet évente kijön belőle egy frissebb kínai stick ára.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#36) Hieronymus válasza ggg1 (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"csak azt felejtették el mondani, hogy mindent lekódol, semmi máson nem megnézhető, nem másolható, és ha a hdd tönkremegy, akkor minden elvész."

Nem felejtették el elmondani. A tévék csak így rögzíthetnek.
A felvételekről készíthetsz másolatot. Egy a tévéhez "kapcsolt" merevlemezre vissza lehet másolni a felvételt. Így kerülhető meg a merevlemez hibája.
Kódolt csatornák esetében a csatorna beállíthatja a sugárzási jogának végét. Akkortól a már létező felvétel is lejátszhatatlanná válik. A tévé cseréjével az összes felhasznált merevlemez üresnek lesz tekinthető. Minden tévékészüléknek egyedi azonosítója van.

Abban viszont teljesen igazad van, hogy az okostévék okos szolgáltatásai gyorsan avulnak el. A tévé vásárlását ezekre alapozni nem érdemes.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#37) Songoman válasza E.Kaufmann (#31) üzenetére


Songoman
aktív tag

Még sosem

(#38) Rozisoft_Bp


Rozisoft_Bp
tag

Volt szerencsém okosTV-hez, de nagyon idegesített, milyen lassan reagált, pedig átfutott a kezeim között addigra pár gagyi és lassú tv okosító, de mindet alulmúlta sebességben.

Én is azt mondtam a rokonaimnak, hogy ne okosTV-t vegyenek, hanem azon az áron egy nagyobb átmérőjűt extrák nélkül, és hozzá egy TV okosítót. Ha már nem elég amit tud, akkor eladja a régi okosítót és vesz egy újat. A TV-re meg nem kell költenie évekig. Mondtam nekik, hogy segítek is benne. Maradtak az okosTV mellett, mert elég az nekik, meg egy távirányítóval kevesebb.
Jómagam aztán teljesen a másik véglet vagyok, mert még tv-m sincs, csak projektor + mini pc + TV tunerek + kodi + androidos kodi remote a táblagépre. :) Erre a verzióra mondjuk már senkit sem szoktam kapacitálni, mert van vele munka menet közben is.

(#39) Bumbi válasza Szári (#32) üzenetére


Bumbi
tag

FireTV 4K azert viszik, mert egyszerre tud 4k-ban Netflix-et, Prime-ot, Hulu-t, Desney+-t etc a megfelelo DRM-el egyetemben, szoval megy a 4K, DolbyVision, etc, amit sok masik device nem mondhat el magarol.
Toredeket nem adnak el, ha menne a 4K pl browserbol...

42

(#40) Bgyarmati


Bgyarmati
csendes tag

Nekem lenne igényem egy ilyenre. Van egy sokéves PANASONIC lapostv-m, amely, amikor vettem, még csak "félig" volt okos (akkor még az okostv-k kantáros nadrágban jártak), de a Pana jó néhány éve felhagyott a támogatásával, most már a Forecast se igazán működik rajta, a Google fotók 2-3 éve haltak le róla, más meg egyáltalán nem működik...
A TV (csak ne kiabáljam el) még tökéletes. Na, ha ezt TÉNYLEG felokosítja, akkor örülnék neki.

(#41) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

AppleTV 4K szerintem a legjobb. Piszok gyors, minden filmet visz plex-en keresztül. A távirányító elképesztően jól ki van találva és tölthető akksi van benne gyárilag. Ennél jobbat még sosem láttam és használtam...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#42) Hieronymus válasza kazsmerlaca (#41) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A legjobb távirányító, a tévé tárirányítója. Ha nem kell több távirányító között szörfözni, mert a tévé tovább adja a jelet az érintett eszközöknek, megkönnyíti az életet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#43) kazsmerlaca válasza Hieronymus (#42) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

A TV-k távirányítója nagyon elavult az AppleTV távval szemben. Ha TV-zek akkor a hagyományos távot használom. Ha mozizok akkor az appletv. Ennél jobb nem kell...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#44) #54625216 válasza E.Kaufmann (#35) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az okostv-nél szerintem is jobb a tv okosító, csak a kínai tv okosítók pont abban gyengék, mint amiben az okostv-k: nem frissítik a szoftvert és egy idő után használhatatlanná válnak.
Az oké, hogy olcsóbb kihajítani a sticket, mint a TV-t, de szvsz több értelme van egy márkás(abb) médialejátszónak, amit legalább addig támogatnak, amíg a TV-d bírja.
Így a pénzedért nem csak egy időtállóbb eszközt, de jobb kép- és hangminőséget is kapsz.

(#45) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy ilyen cuccot és a VLC-vel próbálok videót átküldeni, de csak egy állókép jön be. Tudja valaki mi lehet a gond? Köszi

(#46) vpanangin válasza kazsmerlaca (#41) üzenetére


vpanangin
senior tag

Szia!
Hogyan lehet tölteni a távkapcs. akksiját?

(#47) bupemko válasza Andris_2 (#45) üzenetére


bupemko
senior tag

VLC Chromecast funkciója azt olvastam nem tökéletes, helyedben inkább feltenném a VLC-t a stick-re és onnan nyitnám meg a forrást a gépen.

(#48) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Érdeklődnék, hogy UPC Direct app elérhető-e a készülékre. Ha a Chromecast funkcióval küldök ki rá tartalmat, pl. HBO Go vagy Netflix ill. hasonlók, akkor a távirányító használható-e beletekerésre, léptetésre?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#49) vpanangin válasza tylerddd (#48) üzenetére


vpanangin
senior tag

"Érdeklődnék, hogy UPC Direct app elérhető-e a készülékre."

Ha estig nem válaszol senki, akkor 19:00 körül megnézem neked. Addigra érek haza.

(#50) tylerddd válasza vpanangin (#49) üzenetére


tylerddd
veterán

Rendben, köszönöm előre is! :R

Azt nem írtam külön oda, hogy lehetőleg tényleg a Direct app-re lennék kíváncsi, tehát a UPC műholdas szolgáltatáséra. Gondolom a UPC kábelszolgáltatónak is biztosan van, de nem ugyanaz a kettő.

Köszi még1x!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.