Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) yaphets


yaphets
csendes tag

Bocsi ha hülye kérdés, de ezt lehet SSD-ként használni? Teszem azt rakhatom rá a Windowst meg ilyetmit? :F

(#2) Qukac


Qukac
tag

Itt letesztelték, mire is képes egy SSD-hez képest. Nem olyan gyors azért, mint egy SSD de csak kicsit maradt el azoktól.

[link]

(#3) westlake


westlake
félisten

Gyors, de akkor is bumfordi (csúnya). Ha már gyors pendrive, akkor SanDisk Extreme PRO.

Play nice!

(#4) lexandro


lexandro
tag

Hm. Kb 1.8x ara van a rendes SSD-khez kepest, bar akinek egy nagy kapacitasu pendrive kell, az tutira lecsap ra :)

Ha visszagondolok az elso 32megas, USB 1.0-s pendrive-omra, akkor azert ez valami brutalis fejlodes. Most meg egy 64 gigas Sandisk figyel otthon az okostv usb slotjaban es egyaltalan nem volt anyagi csod. Keep up the good work :)

Robi

(#5) edari


edari
őstag

Ronda, de gyors. Nem is tudom hogy tetszik-e :(

(#6) Borisz76


Borisz76
veterán

Ha olyan lesz megbízhatóságra mint az előző generáció Ez itt ni...., akkor 1 év után kuka !

Még valahol topikja is van itt :( Sajnos nagyon sok hibás példány került forgalomba annó.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#7) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ez nem olyan újdonság. A Mach eXtreme FX-em is ilyen volt. :K

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Egyrészt ha valakinek gyors pendrive kell gondolom érdekes alternatíva, de hasonló áron lehet venni egy rendes SSD-t és egy 2,5-es USB 3.0-ás dobozt, ami kicsit univerzálisabb kombó, hiszen szükség esetén az SSD használható hagyományos belső meghajtónak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) parkr válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


parkr
őstag

ilyen szélességgel szerintem nem lehet túl praktikus egy ilyen.

(#10) radi8tor válasza westlake (#3) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha már gyors, akkor SanDisk CRUZER EXTREME.
Amit te írtál az egy SHDC kártya neve. ;)

⭐ Stella

(#11) Kendek válasza yaphets (#1) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem Windowszal, de persze igen, mondjuk egy akármilyen, frissebb Linux-disztribúcióval. A csatlakozó miatt a Windows már sokkal kényesebb kérdés. Ez természetesen nem a hardver hibája, sokkal inkább az operációs rendszerben keresendő a probléma forrása.

<-ƘƘ->

(#12) vakond5 válasza yaphets (#1) üzenetére


vakond5
őstag

Lehet USB adattárolóra is telepíteni Windows-t, nekem anno külső vinyón volt 7. Windows alól kell telepíteni egy külön program segítségével aminek a nevét sajnos elfelejtettem, pedig múltkor pont jól jött volna.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#13) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Pendrivenak túl nagy, kinyomja a mellette levő csatiból a másik usb-s cuccot. Az a SanDisk CRUZER EXTREME már inkább pendrive kategória. Ha már úgyis batár, akkor meg miért ne rendes SSD-t vigyek magammal külső házban?

(#14) Szatyor95 válasza yaphets (#1) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Linuxot gond nélkül, Windowsból pedig emlékeim szerint a 8-as az első, ami ezt alapból támogatja. Szóval nagy eséllyel igen, tehető rá.

Nyugodj békében Integra!

(#15) radi8tor válasza Dr. Akula (#13) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

SanDisk-ben is SSD van. :K

⭐ Stella

(#16) Dr. Akula válasza radi8tor (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az nem baj, csak a méret. Az USB portok elég közel vannak egymáshoz, nem jó ha csak minden 2.-at, 3.-at lehet csak használni belőle.

(#17) radi8tor válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

5 cm-es USB extender és problem solved (ha minden portot használni akarsz).

⭐ Stella

(#18) Angel1981


Angel1981
veterán

Nagyon tetszetős darabok!

(#19) azopi74 válasza vakond5 (#12) üzenetére


azopi74
addikt

A WAIK volt az. Innen tölthető.
Itt meg egy leírás, hogy csináld. Vannak más, third party appok is, amivel megoldható ennél egyszerűbben is.
Viszont a win8 az első, ami alapból, out-of-the-box és felhasználóbarát módon támogatja a dolgot.

(#20) Duree


Duree
veterán

Ez már igen,legalábbis sebesség tekintetében,az ára is rendben van,csak hát a mérete az valahogy nincs rendben.

duree54

(#21) Geri Bátyó válasza Borisz76 (#6) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ennek az elődje nem az USB 3.0-s GT, hanem az USB 2.0-s 128GB-os GTR, ami szintén SSD alapú volt.

Hibás darab mindenből lehet, de nem mondanám a Corsair-re, hogy 1 év után kuka, mivel 5 év garancia van rá.

Jobban belegondolva, ez nem igazán a GT szériához passzol, inkább a GS-hez. Annak van alumínium háza.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#22) kkf válasza westlake (#3) üzenetére


kkf
aktív tag

nem kell, hogy szép legyen.
most érkezett az ipari hulladék külsejű pendrive-om egyenesen a kínai gyárból.
sztem 25USD-t megért 64GB, 78/40MB-os tempóval. így már sokkalta nagyobb szeretettel gondolok a kis zöld ocsmányságra :D mondjuk annyi jó biztos van benne, hogy aki meglátja tuti nem akarja ellopni :D

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#23) vakond5 válasza azopi74 (#19) üzenetére


vakond5
őstag

Ez az, erre gondoltam! Köszi hogy megosztottad! :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#24) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

A legszebb egy ilyet megvenni, aztán mp3-at hallgatni róla a kocsiban egy piaci autórádión. :DDD

(#25) malomkaorm


malomkaorm
tag

Ha valakinek SSD kell, az vesz olcsóbban gyorsabbat. Ennek még nem sok értelme van.

Üdv.: Dani

(#26) caprine


caprine
aktív tag

Ezt a sebesség mániát sose értetem. Én most cseréltem le a 3 éves samu 500-a külső vinyomat egy új WD-re, nekem ez hurcoláshoz elég.
Az ár relativ, bár egy 120-s SATA 3 SSD + USB 3 keret is kb. ennyiből jön ki mint ebből a 120-as. Azért a 240-est belöhették volna kicsit kedvezőbbre is.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.