Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UnA


UnA
Korrektor

Hát te tudod, de ha az angoloknál szar az idő, akkor ezt ott duplán kell venni.

Kalandnak persze jó.

(#2) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

tartósan gondoljuk párommal. Nem zavar az eső és a hideg :D

(#3) amerigo válasza pelgrim_v1 (#2) üzenetére


amerigo
aktív tag

És a sötét, egy ismerősöm élt ott sokáig. Nem ő írta, de azt mondta szóról szóra igaz :[link]

(#4) pelgrim_v1 válasza amerigo (#3) üzenetére


pelgrim_v1
tag

nyugodt ország kevesebb emberrel. Mi nem szeretjük párommal se a tömeget (meg úgy általában az emberek nagyon nagy részét) se a hepajkodást. Mi tök jól elvagyunk itthon a gép előtt vagy hétvégente egy étterem asztalánál ilyen szempontból meg oj mindegy sötét van e vagy világos :D de a cikket megmosolyogtam

(#5) amerigo válasza pelgrim_v1 (#4) üzenetére


amerigo
aktív tag

Ezen az oldalon van több cikk is Norvégiából, érdemes elolvasni. (Én csak túrázni készülök Észak-Norvégiába)

(#6) pelgrim_v1 válasza amerigo (#5) üzenetére


pelgrim_v1
tag

olvastam őket, kicsit konkrétabb információra van szükségünk

(#7) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szia. Az utolsó mondatot nem tudom értelmezni... 2 év múlva mennétek?

(#8) pelgrim_v1 válasza icemad (#7) üzenetére


pelgrim_v1
tag

1-1,5 év kell mire rendezzük itthon a dolgokat a távozáshoz, kezdő tőkét gyűjtünk és legalább egy alapfokú Norvég nyelvtanfolyamot elvégzünk. 2 év múlva már kint szeretnénk lenne.

(#9) apezka válasza pelgrim_v1 (#8) üzenetére


apezka
tag

Van két facebook csoport, Norvégiában élő Magyarok és Norvégiai Magyarok ha konkrétan leírod, hogy mit szeretnél, nem csak a sokak által használt stílusban "Kiakarok költözni hova menjek?", akkor tudnak segíteni tanácsokkal. Az viszont a sok hasonló kérdésből már leszűrhető, hogy jó ötlet a norvég nyelvtanulás, mert anélkül, hiába jó az angol vagy német tudás nem sok mire jut az ember...

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#10) pelgrim_v1 válasza apezka (#9) üzenetére


pelgrim_v1
tag

mi is erre jutottunk. Mindenhol az olvasható hogy el-el beszélget az ember Angolul is de hosszú távú tervek esetén elengedhetetlen a Norvég. Egy alapot letennénk és a többit majd a környezet tanítja úgy gondolom.

(#11) D1Rect


D1Rect
félisten

Angollal el lehet lenni, de ha hosszútávon szeretnél maradni kell a norvég.
Ha van rendes szakmád és normális életviteled, akkor nagy bajod nem lehet.

(#12) x_o_n válasza pelgrim_v1 (#4) üzenetére


x_o_n
veterán

Én maximálisan megértelek de ezért nem feltétlen kell Norvégiaba menni, ugyanezt csak tenger nélkül a Német, Osztrák, Svájc határnál, talalkozasanal lévő rész és könnyebb beilleszkedni valamint munkát találni mint Norveg részen, bár a Norveg nyelv sokkal könnyebb mint a Német. Norvégiában azért jóval korulmenyesebb a kezdet és az állás is nehezebb, pld én kaptam oda allasajanlatot... De a páromnak nem találtunk egyszerűen semmit...igy meg függőben a dolog, mert bár a fizetés magasabb a megélhetés is így nagyjából ugyanaz a végeredmény mint itt...en nagyon odavagyok Norvégiaert de lehet jobb látogatni, nyaralni mint ott élni, az allalaskereses miatt sokan szenvednek, rendszeresen olvasom.Nagyvarosban itt sem tudnék már élni, és itt nem csak a hepaj, hanem ha hazajutok Budapestre szinte fulladozik az ember azután hogy itt mennyire tiszta a levegő, nincs szmog stb

(#13) ncc1701 válasza pelgrim_v1 (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

Arra is gondolj a tartós címszó alatt, h ha esetleg jön gyerek, és az esetleg nem lesz ilyen bent ülős penészvirág, akkor neki nagyon szar lesz.

(#14) x_o_n válasza ncc1701 (#13) üzenetére


x_o_n
veterán

omg....,ezt te sem gondolod komolyan :)

(#15) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Ha tengeri olajfúrásban jártas vagy, akkor nyert ügyed van.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyönyörű ország, ha sikerül melót találni, akkor hajrá. Ja, ahogy fentebb írták, Novembertől-Februárig zseblámpával kell menni ebédelni:Y.

Nem tudom, milyen szakmával vágnátok neki, de én ezt a sorrendet javasolnám:

1. Azonnal nekiugrani egy olyan melónak, ahol elég az angol
2. Helyben/online megtanulni a nyelvet: sokkal hatékonyabban ragad meg, ha a TV-ből is azt hallod, mintha valaki heti 3x2 órában osztja az észt egy osztályteremben
3. A 2év elteltével még mindíg eldönthetitek, hogy tetszik-e.

#13: ez attól függ. Nyáron ugye köröket ver az ország a németzsírszagolós nemzethy pocsolyára, a sötét tél a kérdéses. Nem véletlenül tölti minden 3. norvég a déli féltekén a telet, amikor az ember a "fizetés" és "éves szabadság" rubrikákat nézi, érdemes ezeket is belekalkulálni. Előbbibe simán belefér, a szabi mennyisége kérdés, tuti nem lesz 4 hónap, de hátha a standard 1hónapnál többet ki lehet ügyeskedni.

#15: nem tudom, fogadnak-e még betanított munkaerőt a fúrótornyokra. Kemény meló, de jól fizet (+nemigen fogod k.vákra elkölteni:DDD)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) UnA válasza t72killer (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

"Nyáron ugye köröket ver az ország a németzsírszagolós nemzethy pocsolyára, a sötét tél a kérdéses."

Hát ... ugye az, hogy a nap meddig látható a horizont felett, az nem azonos napos órák számával. Majd nézegessél pontos adatokat. ;)

(#18) t72killer válasza UnA (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahhoz, hogy az ember jól érezze magát, nem feltétlen kell faltól falig 100% napsütés. Egyébként van saját adat, úgy két évtizeddel ezelőtt fél évet töltöttem a dánoknál és norvégoknál. Esett is meg fújt is, de amikor kibújt a nap, akkor csodát látott az ember. A Balatonon akármennyire süt a nap, nem látok csodát, csak a Marinénje bögyeit...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) proci985


proci985
MODERÁTOR

(skandinaviaban vagyok, bar nem norvegiaban)

- nyelv kell. angolul beszel mindenki es el lehet lenni, de melot keresni teljesen mas helyzet ha tudsz helyi nyelven
- norvegiaban jok a fizetesek, de draga. ne a magyar berekbol indulj ki, az adott esetben 1100 euros netto minimalber tenyleg minimalber.
- nyaron vilagos van, telen sotet, tel van. ho van, kiveve ha Bergenben elsz ahol csak esik. vannak automata lampak egyebkent szimulalni a nappali ritmust, egy automatara allitott vilagitas csodat tud tenni
- gyonyoru ahogy hallottam mindenkitol aki jart ott. nekem Oslo es a fjordok csak tervben vannak.
- elso par ev kemeny lesz
- ruhazkodasra telre azt erdemes venni, amit a helyiek. magyaroknal van intersport, de skandinav telre valo cuccot nem nagyon arulnak.
- a huvost meg lehet szokni

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20) t72killer válasza proci985 (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Turistáskodni az északi részt ajánlom, Lofoten és hasonlók:K. Tündérország, főleg, ha sikerül egy kishajót is keríteni. Ha nem felkapottabb helyre mész, másik turistát nemigen fogsz látni.

Ja, és a 24 órás nappalnak is megvan az előnye: ha úgy alakul, hogy hajnali 2 és 6 között van szép derült idő, akkor olyankor megy természetjárni az ember :DDD . (bár ezt így két extra x-et hozzáadva az életkorhoz már nem biztos, hogy meg tudnám ismételni)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) proci985 válasza t72killer (#20) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

agyalok rajta, hogy Osloba kene lemenni 1-2 napra, aztan utana tovabb picit eszakra.

elvileg telen is nagyon szep mondjuk, de az a helyi idojaras alapjan necces lehet. 10-15 centi hoban a fouton meg elvezetek, de az ember nem akar beragadni a fagyba. mondom ugy, hogy bent az aso a kocsiban.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22) t72killer válasza proci985 (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Télen nem a kocsi a közlekedési eszköz arrafelé:N, hanem a kutya/motoros szán. Oslo környéke még talán autóbarát, de ahol az érdekességek vannak, ott a hóval kompatibilis járművet kell választani. Az tuti, hogy nem vágnék neki egy cross-scandinavia-tour-nak kocsival januárban:Y.

Egyébként télen kb egy látványosság van, az északi fény, egyébként maradnak a beltéri dolgok, múzeumok, stb.

A nagy távolságok miatt repülni érdemes pl Tromsø-be vagy Altába - természetesen Július-Augusztusban:)). Ezek Oslo-tól kb 1 órányi repülőútra vannak, óriási ország:K.

Emlékeim szerint nem volt drága a repjegy - de ugye ez elég változó dolog...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) x_o_n válasza proci985 (#21) üzenetére


x_o_n
veterán

Én másfél hónapot voltam jó pár éve Svédiországban,nagyon szeretttem,igaz augusztus volt és havazott... de akkor is csodálatos volt,Norvégia..meg...mindig is szivem csücske volt....talán részben emiatt is ragadtam itt Allgauban ahol hasonló az időjárás,föleg a hegyek miatt,hasonlóan sok a látnivaló,rengeteg tó van imádom hogy kilépek a házból és a természetben találom magam..karnyujtásnyira a kiránduló helyek,elképesztő.De persze Norvégia még mindig mozgat...de nem tudom érdemes lenne e átköltözni oda....de jövö tavasszal irány Bergen ..aztán lehet ott ragadok :)

(#24) proci985 válasza t72killer (#22) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

tel egyebkent onnantol, hogy leesik az elso ho, azert nagyon szep tud lenni. tavolsagokat tudom, egyik helyi baratom felig eszaki, kb autoval ugyanannyi ido lemenni Kalyxba

Alta es Tromsø messzebb van ide, mint Budapest :DDD.

x_o_n: ja eszakon megesik, hogy augusztus kozepen esik ket centi ho :).

azon a reszen nemeteknel en is voltam par eve, nagyon szep a kornyek. idojarasban egyebkent nemetek es a delskandinavok kozott (pl Hamburg es Malmö) szvsz nincs akkora hatalmas kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.