Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

A megoldás a magántanulóság!
Elvileg bármelyik középiskola megengedi, hogy magántanulóként bejelentkezz hozzá érettségire, de érdeklődd meg a titkárságukon. Inkább személyesen, telefonon leráznak. Igazgatóhelyettesi szinten már tudni fogják, hogy van ilyen, de előtte nézz utána, nem tudom a friss jogszabályokat

Onnantól neked csak a vizsgára kell bemenned. Úgy tanulsz, ahogy akarsz! Legjobb. A tételeket ugyanúgy meg tudod szerezni, mintha bejárnál.

Viszont csak abban az időben tudsz érettségizni, amikor amúgy is az van az iskolában, a többi diákkal együtt! De ha most elkeded, jövő májusra lazán mindenből fel tudsz készülni.

Főiskola: ha nem akarod megszívatni magad, akkor már előtte megcsinálod a középfokú, vagy az elvárt nyelvvizsgát! Óriási előny lesz! Tudom, hogy ez sem egyszerű, de egy angol középfokút pár hónap intenzív gyakorlás után (mondjuk most pont nem tudsz gyakorolni) le lehet tenni.

(#2) pelgrim_v1 válasza Krugszvele (#1) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Alap angolom van, szerintem pár magán órával meg tudom oldani a közép fokú vizsgát.
Utána járok ennek a magán tanuló dolognak. Bár kicsit tartok tőle hogy semmilyen oktató nem lesz felettem aki mondjuk küldi/ mondja hogy na ezt tanuld stb

(#3) #90088192


#90088192
törölt tag

Helló :R

Nem cseszegetésből írom és jó dolog tanulni de:

Szégyelled a két szakmádat és amit elértél?

Tudom nem lehet örökké targoncázni, de abból lehet darus is ami sokkal kényelmesebb például :R

Vagyis nem az a Papir határozza még, mennyire vagy talpraesett intelligens stb. Az vagy így is úgy is :R

Vagyis SZVSZ ha érdekel valami ami a felső oktatásban található meg, először túrj bele a szabadidődben, mert sokkal jobb gyakorlatban kipróbálni, mint ott ülni és hallgatni az elméleti oktatást, amit úgyis csak akkor értesz még, ha ott van előtted a gyakorlat :K

Ha már van terved, és felkészültél a több évnyi orális kényeztetésre(Te fogod nyújtani sajnos) a tekintély alapú oktatásban, akkor tárgytalan amit írtam.
:R

(#4) Luck Dragon

Szerintem az is megoldás lehet hogy a hozzád legközelebb iskolába bemész elmondod azt amit most ide leírtál nekünk majd kiderül hogyan tudnak ebben segíteni mert általában ilyen jellegű témában nagyon rugalmasak az iskolák. Hozzá teszem tapasztalataim szerint.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5) Krugszvele válasza pelgrim_v1 (#2) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Igen, sajnos a magyar oktatási rendszer ezt veri az emberekbe, hogy kell egy valaki aki fölötted áll és mondja, hogy mit csinálj. Ha ezt le tudod vetkőzni, onnantól már nem akarsz majd főiskolára sem járni, mert rájössz, hogy nem ér annyit. (Kivéve, ha gyógyszerész, orvos, vagy gépészmérnök akarsz lenni)

A nyelvtanoddal is kezdeni kell valamit, mert ez mélyen az elégséges szint alatt van. Sajnos még mindig meg kell írni 2-3 oldal fogalmazást és ezt ott lenullapontozzák. Onnantól a tartalmi része is lényegesen kevesebbet ér, mert simán ráfogja, hogy nem lehet érteni, hogy mire gondoltál.

Lásd: magán óra mást jelent, mint a magánóra. Utána járok mást jelent, mint hogy utánajársz. Magán tanuló mást jelent, mint a magántanuló. A középfokú szerencsére nem félreérthető, de ez pár mondatban máris elég hiba, hogyha más hibád nem is lenne, jó esetben elégséges.

(#6) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Plusz kolleganőm lánya idén végzett, iskola pszichológus, amihez ugye diploma kell. Bruttó 210 a fizetése, ráadásul nincs választási lehetősége sem, hisz mivel a köz szolgálatában dolgozik, bármely iskolába megy, ennyit fog keresni, cafeteriát + egyebet nem tudom, hogy van-e, de diplomával garantált bérminimumért dolgozni. Hát...
Szóval jól meg kell fontolni van-e értelme, mit szeretnél tanulni.
Targoncásként nem keresel szarul.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#7) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

A helyesírásom a hurka ujjaim, kis telefon és az xperia auto correct gyönyörű szerelem gyereke jelenleg. Tollal/billel nincs probléma. Nem tartom kevesebbre azt aki nem tanul tovább, egyszerűen én úgy érzem többre vagyok képes és többre vágyom mint hogy egész életemben mások utasításai alapján betanult műveleteket folytassak egy gyárban.

Amúgy logisztikai vagy köz gazdaság tan irányában gondolkodtam. Mind a ágon találtam számomra érdekes szakokat

(#8) kemotox válasza Fr@nkieWilde (#6) üzenetére


kemotox
addikt

Létezik ám más szempont is a fizetésen kívül. A példa amit felhoztál nagyon szélsőséges. Mi az, hogy nincs választási lehetősége? Ugyan már

[ Szerkesztve ]

(#9) pelgrim_v1 válasza kemotox (#8) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Persze örülnék a jobb keresetnek (jelenleg nettó 250) de nem ez miatt tanulnék tovább.

(#10) D1Rect válasza Fr@nkieWilde (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez azért a két szélsőség.
Nekem van olyan ismerősöm aki skandinávisztika vagy mi a tököm szakkal helyezkedett el egy norvég cégnél.
Pedig amikor jelentkezett, én instant lementem hídba, hogy ennyire büfészakot nem is láttam.

(#11) Fr@nkieWilde válasza kemotox (#8) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Elolvastad, amit írtam?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#12) D1Rect válasza Fr@nkieWilde (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

Én elolvastam.
Te elolvastad?

(#13) kemotox válasza Fr@nkieWilde (#11) üzenetére


kemotox
addikt

Továbblépés, továbbképzés? Áh az túl bonyi.
MINDIG van mit tenni

[ Szerkesztve ]

(#14) dabadab válasza Fr@nkieWilde (#6) üzenetére


dabadab
titán

Azért egy ilyen kép összerakásához már nagyon komoly önigazolási szándék kellett.

DRM is theft

(#15) pelgrim_v1 válasza Krugszvele (#1) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Telefont is ragadtam a javaslatodra. 3 iskola itt pesten nem igazán akart velem foglalkozni de a negyedik felajánlotta a magán státuszt azért hogy ne érjem el a maximum hiányzási számot de úgy, hogy ha tudok bármikor mehetek órára (mindig megyek amikor nem dolgozok, ez a terv). Nyelv könyvek kivételével minden könyvet ingyen biztosítanak a könyvtárukból, a képzés ingyenes.
Nagyon segítő készek voltak. Mondták több embernek segítettek már így. Jövő héten a beiratkozás. Jön két év tanulás. Ja és rendes állami gimnázium nem képzési központ vagy magán iskola.

Meglepődtem hogy állítása szerint bármelyik felnőtt képzést tartó iskola meg tudná ezt oldani hogy segítsék a tanulni vágyót de mégis a legtöbben nem igazán akarnak segíteni

(#16) vince válasza pelgrim_v1 (#15) üzenetére


vince
őstag

Az intézmények általában nem kapkodnak a magántanulókért (tisztelet a kivételnek), mivel nem kapnak utánuk állami támogatást, tehát gyakorlatilag önkéntes munkában tanítják és vizsgáztatják őket, miközben munka és plusz adminisztráció bőven van velük.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#17) pelgrim_v1 válasza vince (#16) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Persze el hiszem. Én hajlandó lettem volna fizetni is érte amúgy. De így szerencsére hogy találtam egy jó fej sulit még ezt is meg spórolom

(#18) woodworm válasza pelgrim_v1 (#15) üzenetére


woodworm
veterán

Levelező vagy esti tagozat meg sem fordult a fejedben?

(#19) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Esti képzésnèl is van heti 2-3 nap 4-6 óraval. Ez jó párszor bele esik a műszakomba. Illetve szükségét érzem hogy ha nem is tudok ott lenni minden órán de azért legyen egy tanár aki xy dolgot el magyaráz. Töri irodalom stb gond nélkül menne de pl fizikánál, mateknál szükségèt érzem (ezekből pont hogy emeltet szeretnék)

(#20) Kisgépkezelő válasza pelgrim_v1 (#15) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Megkérdezhetem, hogy melyik suli? Nekem ugyan megvan az érettségi már vagy 10 éve, csak épp nem az lett a választott tárgyam ami kéne, mert 18 évesen a fene se gondolta, hogy ott kötök ki, ahol most vagyok, úgyhogy egy hatodik tárgyból is le kéne tenni.

(#21) pelgrim_v1 válasza Kisgépkezelő (#20) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Check pm

(#22) updog válasza pelgrim_v1 (#15) üzenetére


updog
senior tag

Csak így a part mellől: riszpekt! :R

Nem panaszokkal indítottál a bejegyzésben sem, hanem leírtad a tényeket és hogy tenni akarsz azért hogy ne ragadj meg ott ahol most tartasz (ami még csak nem is feltétlen rossz helyzet) - és teszel is.

Tök természetesnek tűnik hogy a dolgok így működnek (így kéne), mégis annyi panaszos van, aki bármit megtenne, feltéve ha nem kell csinálni semmit :)

Sok sikert a továbbiakhoz!

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#23) pelgrim_v1 válasza updog (#22) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Igazából az a kérdés hogy valaki elégedett e a helyzetével vagy nem. Ha valóban nem érzi megfelelőnek akkor tenni kell ellene. Én 3milliós tartozással és 8. Általánossal indítottam az életem 18 évesen a család miatt úgy hogy az első 2-3 évben szállós munkát kellett keresnem. Azóta ki nulláztam magam, jogsi, autó és két szakma, illetve 5 pecsét a gépkezelői jogosítványomba. Ha minden jó lesz akkor most érettségi utána fő suli / egyetem. Bár előre félek hogy hogy fogom megoldani a felső oktatási idő finanszírozását de ezzel majd akkor foglalkozom ha oda értem.

Lényeg a lényeg. Aki valóban tenni akar valamiért az meg találja a módját az én véleményem szerint

(#24) Freiherr válasza dabadab (#14) üzenetére


Freiherr
őstag

Én moralizálás helyett qrva jót röhögtem rajta, kösz Frenki. :DDD
Sarkít, de van benne igazság.

XXX

(#25) szipipeti


szipipeti
csendes tag

Csináld!
Én 46 évesen érettségiztem a 3-ik szakma után. Nem bántam meg...
Mondjuk 4 évet végig tudtam ülni, mert a munkahelyen fél 3-kor végeztem.
Ha jók a tanárok, sokat segít ha hallod is, nem csak a jegyzet van meg... 4-es is lett az átlag!
Ma már alapkövetelmény....
Én "levelezőn" csináltam, de párhuzamosan minden kedden és csütörtökön leadták zanzásítva azt az anyagot, amit ugyan azon a héten tanultak a gyerekek délelőtt... (nekünk délután 6-6 vagy 7 óráink voltak) - és mivel jók voltak a tanárok a vizsgák (és az érettségi is) masszív 80-85%-osakra sikerültek külön "rátanulás" nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#26) terratech


terratech
csendes tag

Szia. Nekem van érettségim, igaz nem túl jó, viszont szerettem volna menni egyetemre és azzal kellett szembesülnöm, hogy kötelező egy emelt tantárgy a felvételihez. Ez azért dühít mert 2006-ban érettségiztem és szerintem nem korrekt visszamenőleg elvárni. Most melo után matekra, angolra, infora járok havi közel 90 ezerért..

(#27) pelgrim_v1 válasza szipipeti (#25) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Az érettségi miatt annyira nem aggódom összességében. Az emelt matek és fizika miatt viszont annál inkább. De meg próbálkozom vele mert ha ez nem megy akkor a fő suli/egyetem sem. Logisztikánál és közgáznál jobban érdekelne amúgy valami IT de félek tőle nagyon őszintén bevallom. Attól függően mennyire sikerül jól az érettségi teszem függővé melyik irányba haladok tovább. Azért naív se vagyok, sem pedig beképzelt. Nem gondolom magamról hogy csettintèsre le diplomázom. A pénz tényleg csak másodlagos ok. Nem elhanyagolandó, de fontosabb szempont hogy végre tudjam mire vagyok képes, hol vannak a határaim. Ha a végén csak egy érettségi és egy komolyabb középfokú szakmával zárok mert ennyire futotta, azzal is elégedett leszek végülis. Akkor ennyit bírók.

(#28) freeknight


freeknight
őstag

Nagy respect neked! :R
Szerintem menj be személyesen érdeklődni egy közeli gimibe, ahol ezeket így elmondod, biztos vagyok benne, hogy rugalmasan fognak hozzádállni, nem lesz belőle probléma, ha nem vagy ott minden alkalmon.
Attól meg ne félj, hogy ne tudnád letenni az érettségit, anélkül, hogy minden órára bemennél. Nagyon-nagyon könnyű a középfokú érettségi, ha az értő olvasás megy, már egy 3-ast borítékolhatsz. Gondolj bele, milyen legalja type-c emberek átmennek kettessel, pedig írni is az orkok tanították őket, és valószínűleg nappali oktatás mellett is kevesebb órát látogattak, mint te műszak mellett fogsz.
Emelt esetleg kellhet, attól függ, mire szeretnél jelentkezni (nem vagyok nagyon képben a mostani felvételivel, én 10 éve csináltam, akkor még jogra se kellett emelt), illetve cél-e az állami ösztöndíj. Szerintem mindenképp célozd be azt, egy mérnökin nincsenek elérhetetlen ponthatárok, és nem mindegy, hogy félévenként 300k-t csengetsz ki, vagy 0 ft-ot. Diákhitel is megoldás lehet még, ha keresett szakmát választasz, nem probléma visszafizetni.

#6 Fr@nkieWilde: hagyjuk már ezt a 700k-t kereső autószerelő legendáját. Nem egy, nem kettő autószerelő barátom van, alkalmazottként összeteszik a két kezüket, ha hó végén 300k-t utal nekik a főnök, nagy többsége ennyit sem kap. Magánvállalkozóként lehetséges, HA nagyon értesz a szakmádhoz, és van már kiépült ügyfélköröd, akik hajlandóak költeni is, nem a fillért basszák. Autószerelőnek jól felszerelt műhely sem árt ezek mellé, ha versenyképes szeretne lenni. Azért a havi nettó 700k már masszívan egy senior, multinál dolgozó fehérgalléros munkatárs bére, melósként ez nem annyira elérhető.
A plafon Magyarországon kb 500k, én villanyszerelőként most ennyit kapok, de ezért már rengeteget kell dolgoznom, hétvégén is.

A kiscsajnak meg nagyon jó az az iskolapszichológus munka. El kell kezdeni valahol, meg kell tanulni a szakmát, arra tökéletes. 5 év múlva, magán praxisban nem az lesz a kérdés, hogy eléri-e a havi nettó milliót a keresete, hanem hány millió lesz majd ;) . Első sulis barátnőm is iskolapszichológusként kezdte, egyetem után mindenki nevetett rajta, hogy éhbérért dolgozik, most meg a járvány közepén zsír új Q3-at gurított ki a szalonból. Melósként ez nagyjából elérhetetlen. Ja, és nem kell napi 10 órákat könyékig olajosan görnyedni az autók felett, megteszi a klimatizált iroda napi 4-6 órában.

[ Szerkesztve ]

(#29) janeszgol


janeszgol
félisten

Látom a hatos hozzászóló már elkezdte a fikázást. Nincs diplomád és zavar? Akkor menj és szerezz egyet!

A blogírónak: így sem az érettségit, sem a diplomát nem tudod megszerezni. Vagy munkahelyet váltasz (nos igen), vagy leteszel ezekről.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#30) pelgrim_v1 válasza janeszgol (#29) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Lehet nem olvastad a kommentem, találtam gimit aki segít hogy 2 év alatt meglegyen az érettségi így, műszakolás mellett. Persze ha rá pótlom otthon a saját részem (és állami iskola, nem magán felnőtt képzési központ)

(#31) janeszgol válasza pelgrim_v1 (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Oké. Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) waccamár


waccamár
senior tag

Kib*sz*tt jó vagy! Nem a rinya megy meg a körülmények hibáztatása, meg ez jutott nekem, meg minden tré, hanem meg akarsz csinálni valamit és teszel is érte, még ha baromi nehéz is. Tisztelet, tényleg! A legjobbakat kívánom!

(#33) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Miért akarjátok amúgy meg szavazni nekem a becsület érdem érmet ezért? :DD Szerintem tök természetes és normális valamit tenni ha nem vagyunk elégedettek a helyzetünkel. Minden esetre köszönöm mindenkinek a biztató szavakat. Jól esik. Tényleg lelkesítő

(#34) D1Rect válasza pelgrim_v1 (#33) üzenetére


D1Rect
félisten

Mert az emberek többsége egy lusta szar és pont annyit tesz, amennyit nagyon kikényszerít az élet.
(te meg nem, de erre már rájöttél)

[ Szerkesztve ]

(#35) #90088192 válasza D1Rect (#34) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ebben egyet értek veled :R

Nem sok ember megy és kérés problémát magának, mert csak a problémát látják :R

(#36) 13128814


13128814
tag

Szia!

Tök jó a projekt! Csináld!

Hasonló helyzetben vagyok én is, annyi a különbség, hogy nekem minden "reguláris" papír megvan, csak nincs emeltszintű érettségim, ami sajnos már feltétel. Mivel hamar lépkedtem a szinteket a melóba a szeretett "rugalmasmunkaidőben", nemegyszer reggel 6-tól este 10-ig éltem az autóipari rabszolgaéletemet + minden szombat... (Igen, japán multi... :D) "Szerencsére" a COVID letérdeltette az ipart, én meg úgy döntöttem nem keresek melót, inkább magamba fektetem, mint te.

A lényeg, hogy én matek emeltszinten gondolkodom, mert a Kandóra szeretnék menni villanyra. Ezzel szeretném megosztani a tapasztalatom, mert szereintem tapasztaltad te is, hogy nehéz jó forrást találni.

Kezd el az alapoktól.

Khan Academy

Nézd meg. Igaz az amerikai oktatási rendszerre van szabva, de talán ez a legjobb weboldal az interneten! Átveszi az alapokat az 1-8 osztályban, onnan következik az ottani gimi, majd bevezet a főiskolai matekba. Tematikailag nagyon jól összerakott cucc.

Csináld úgy, hogy ess neki az első osztálynak. Majd csináld meg végig 8-ig. Kicsit hülyén hangzik, meg nekem is degradáló volt, de ha kiestél a gyakorlatból, régen matekoztál, veszíteni valód nincs. Ok, az első 2 osztály vakon is teljesíthető, de hamár csinálod, csináld rendesen. (Garantálom, hogy lesz rész ahol elfogsz vérezni, úgyhogy nem linkeskedni, csinálni! :D)

Ha megvagy az általános iskolai részével akkor lehet folytatni itt a gimis matekra vonatkozó anyagokat. De itt már érdemes bevonni egy matektanárt, mert ő tudja "szinkronizálni" a szükséges témaköröket. Ha máshogy nem, heti 1 alkalom, ahol megnézitek a progressziót és kitűzitek a milestoneokat.

Ezzel párhuzamosan ajánlom még a matekinget, ami szintén jó oldal (igaz a fentebb említett nekem szimpatikusabb), de ez a magyar középiskolai anyagra szabott. Igaz nem ingyenes, de azthiszem valami 1500 forint félévre, ne legyenünk itt ezzel fillérhágók.

Itt fontos megjegyezni, hogy ugyan jó oldal, de nagyon kevés a példafeladat. Ezért átveszed az elméletet, megoldod az ottani feladatokat, és keresel plusz feladatokat a neten és azokat is megoldod.

Az elméleti részéhez én ajánlom az ANKI használatát, ami egyfajta memoriter program. Nyelvtanuláshoz használják, használtam, de itt is működik.

+ 1: ha elakadsz, kérdésed van, akkor ne magyar fórumokon keresgélj, hanem irány a reddit, pl a r/learnmath. Illetve engem is kereshetsz, ha tudok segítek szívesen!

Plusz a pénz kérdés. Tudom leleszek ugatva, de megemlítem mint opciót. Én anno pélyakezdőként (bazzz, 7-8 éve :Y ) mikor volt szabadidőm, akkor online pokereztem. Jobban kerestem azzal mint a melóban. Most hogy jött a COVID, megint elővettem a témát, mert az ún. mikorlimiteken relatív könnyen verhető a mezőny. Bár az is igaz, hogy ehhez is rengeteget kell tanulni, most egy 600 oldalas könyvel frissítem fel a tudásomat, aminek a fele játékelmélet/matematika. Én javasolnám, hogy ha van 1-1 szabad órád naponta, akkor olvasd el a könyvet, és gondold meg, hátha. Ha nem érdekel, akkor is legalább gyakoroltad a nyelvet (minden angolul van).

Hajrá!

Szerk: nem tudom milyen szakmáid vannak, de van olyan opció is, hogy adott OKJ-s papírt elfogad néhány fősuli, egyetem, amit plusz pontért beszámítanak a felvételinél, ennek is nézz utána, hogy mid van, mit fogadnak el.

[ Szerkesztve ]

(#37) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szia. A cégnél, ahol dolgozol, nincs egy hr-es, aki tudna ebben segíteni? Nekem nyelvsulit intéztek, a főnököm még örült is neki. Támogattak mindenben, a munkaidőmre is találtak megoldást.

(#38) bkercso válasza pelgrim_v1 (#7) üzenetére


bkercso
nagyúr

többre vágyom mint hogy egész életemben mások utasításai alapján betanult műveleteket folytassak egy gyárban.
Pl. arra, hogy mások utasítása alapján írjál dokumentumot egy multiban, diplomásként? Magasabb lenne a fizu és lenne klíma is...

A tanulási hajlandóságért max. respect részemről is, de sajna nem olyan könnyű ez. Az sem világos, miért szeretnél érettségit és diplomát. Ha későn kezded (vagyis nem huszonéveidben diplomázol), eleve ferdén néznek rád mindenhol. Nagyon jónak kell úgy lenned, mert hátrányból indulsz, ha egyáltalán behív a HR-es. Ráadásul meglett emberként, de friss diplomával, szakmai referencia nélkül felejtős. Ez van. Plusz egy feltételeett munkahelyen se szívesen dolgoznál olyan huszonévesekkel, akik okosabbak és tapasztalatabbak nálad. Mo-on nagy eséllyel valami kisvállalkozásban kötnél ki, ahol vagy kiba..nának veled, vagy csalásra használnának, vagy mindkettő.

Ha a magad lábára állnál, akkor vállalkozz, mert szakemberből így is hiány van! Redőnyös, klímás, asztalos, bútorrestaurátor stb.
"Bámit csinálsz, azt csináld jól!"
Ambrus Attila - aki (már ;] ) keramikus.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#39) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Sajnos az előttem szóló nagyon igazat mond, létezik betanított mérnök.

Én az elmúlt években az egyetem mellett kereskedelmi mérnöki pozíciótól a kutatóvegyèszig sokat láttam közelebbről, egyedül a tervezőmèrnök maradt ki.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#40) draco31


draco31
veterán

Nálunk indul mindig levelezős érettségi, heti 2x van este 3 órás ha jól tudom.
Szerintem biztosan van a környékeden is, próbálj rákeresni google-ba.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#41) storm3


storm3
senior tag

De orulok, hogy ratalaltam erre a diskurzusra. Tanulni sosem keso, sajnos ezt en is 30evesen konstataltam. Azota egy kozepfoku angol nyelvvizsgat kisajtoltam magambol, es angol nyelven vizsgaztam ISTQB CTFL-bol is, bar sajna itt megrekedt a sztori, nincs IT eloeletem - igy a jelentkezeseim lepattannak, meg egy szoftvertesztelo akademia utan is - bar nyilvan ez sem egy nagy kaland. En is arra jutottam, hogy ujra szeretnek erettsegizni, emelt szinten - amit anno 2005-ben csinaltam, az eleg gyenge lett, kozepesek, kozep szinten.

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.