Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Egyelőre még közel dupla áron futnak a PCIE 3.0-s variánsokhoz képest, ha a tárkapacitást nézem...lesz ez még lényegesen olcsóbb is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) Lacika112 válasza snecy20 (#1) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Mivel nem létezik még jó ideig papíron se konkurencia....
Mikor tehetsz ilyet inteles gépbe? nem mostanság.

"5000 MB/s az elméleti maximum"

Kíváncsi lennék ha ezek pl 4950 MB/s-t tudnak csak akkora hiszti lesz e mint egy turbó miatt nemrég vagy ez oké? :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#3) snecy20 válasza Lacika112 (#2) üzenetére


snecy20
veterán

Ez lényegében már így van, van jelenleg nálam 3db m.2-es SSD, CrystalDiskMark-os méréseket követően mindegyik alatta marad 10-20-50MB/s-kel a ráírt írási/olvasási sebességnek.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4) Dragon3000 válasza Lacika112 (#2) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sírni ilyeneken azok szoktak, akiknek semmi sem jó, amúgy tárhely sebességénél általában labori körülmények kellenek, pl üres meghajtó...... Cpu esetén sokan el felejtik, hogy azért illik normális hűtésről is gondolkodni, meg normális vrm-mel rendelkező alaplapról, hogy meg legyen a kellő boost, ami, mint minden cpu-nál csak megfelelő körülmények közt van meg. A hőbörgőknek viszont abban igaza van, hogy már elég rég piacon van a 3000-res széria és még mindig van gond a kiadott biosokkal, még az x570 esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#5) M@cika válasza Lacika112 (#2) üzenetére


M@cika
őstag

Bármikor beleteheted őket Inteles gépbe is, csak az adatátviteli sebességük a fele lesz kb, tehát mondjuk 2500 az 5000 helyett. de egy NVME SSD sebessége elég ritkán jelent manapság egy gépben szűk keresztmetszetet.
Ennek ellenére nekem nagyon tetszik, hogy a PCIE 4.0 képes (zen2 procik/alaplapok) megjelenése után hamar jönnek az erre készült eszközök. Így lesz idő a felmerülő problémák kiküszöbölésére és nyilván minden felhasználó az árcsökkenést várja majd.
(olyan pletykát is hallottam valahol, hogy az Intel kihagyja ezt a lépcsőfokot és egyből PCIE 5-ös alaplappal/procikkal jön ki majd legközelebb.)

Nasit a kis fehér medvének!

(#6) Lacika112 válasza snecy20 (#3) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Tisztában vagyok vele :R

A napokba akkora hiszi lett belőle hogy 1% os difi a vásárló megtévesztése egy maximumnak megadott értéken hogy kíváncsi lettem itt is epilepsziás görcsöt kapnak e rajta :C

Vicces számomra, veszel 1000 darab 1 Ohmos ellenállást rámérsz nem fogsz találni 2 ugyan olyan értékűt (persze színezve is van rajtuk a szórás határa) de azon se lázad senki.
Itt meg már inkvizíció volt lassan 25-50 Mhzn.
Alaplapot se látott még az ember ami pont kerek számmal szorozna stb azon se tör ki tömeglázadás......

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#7) Dragon3000 válasza Lacika112 (#6) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sok esetben nem 25-50MHz volt az eltérés, mert a gyári hűtéssel több száz MHz is lehet, ha terheled, de mint írtam ez nem felel meg a feltételeknek, mert max arra alkalmas, hogy használni lehessen a gépet, míg az ember nem vesz egy normális hűtést, na meg kérdés, hogy milyen a gépház szellőzése is. Szerintem nagyobb gond, hogy még mindig nézegetni kell a biosokat, hogy minden rendben működjön, ezen a téren rendbe szedhetnék magukat, mert ez a drága x570 alaplapokat is érinti, ahogy olvastam a fórumot.

(#8) Noukoum válasza Dragon3000 (#7) üzenetére


Noukoum
veterán

Ugye tudod hogy a Max turbo azt jelenti hogy maximum annyi. Nem minimum.
Akkor van gond ha a minimum orajelet nem tudja

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#9) Dragon3000 válasza Noukoum (#8) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha értelmezed az írásom, akkor rájöhetsz, hogy ez nem lényeges, viszont a bios problémák, amiket lehet olvasni a fórumon már gáz.

(#10) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

3500-at tud egy PCIE 3.0-ás Samu 970 Pro is. Egy 4.0-tól a dupláját azért elvárnám.

(#11) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Egyátalán nem éri meg a Gen4 m2. Annyival gyorsabban nem fog betölteni a windows, a játék se lesz gyorsabb a Gen3nál. Ez csak arra jó hogy ha már van pcie 4.0 géped és a VGA-d is az már, akkor ne rontsa a képet egy 3.0 alkatérsz.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.