Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cizoe


cizoe
őstag

Picit zavaró, hogy a pci-e x4 és x16 diagramok skálázása eltér. Szerintem jobb lett volna inkább kisebb léptékben ábrázolni az fps-t, így a két diagramot egymás mellett nézve, adatleolvasás nélkül is látszana a végeredmény.

(#2) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, nem lepett meg az eredmény.
Inkább az lett volna meglepő ha nincs csökkenés...
Mindenesetre így igazolva lett a x16 előnye.

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) Myers


Myers
senior tag

Egyetértek az előttem szólóval, ami a diagram skálát illeti.

Vajon x8-ban hogy menne?

http://www.muszaj.hu/

(#4) ló úr


ló úr
őstag

Cizoe egy szamár akinek megvan a doktoria. Ő Dr. Szamár. Szal amiben neki nincs igaza,olyan nincs is igazából :DD :R

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#5) rootkiller válasza Myers (#3) üzenetére


rootkiller
őstag

Szerintem a 4670 alkalmas P45ben CF-re, ugyanis nem lehet sokkal gyengébb (pár %) 8x-ben, mint 16x-ben, ergo szerintem egyátalán nem használja ki a 4670 a 16x előnyeit, az a 4870/x2 vagy a GTX260/280 kiszolgálására kell, de valszleg az se használja ki 100%-ig, mert akkor már lenne új szabvány.

Artengo TR 990 Pro

(#6) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Kár hogy ilyen rövid lett a teszt, de amúgy már régóta érdekelt engem is!
Akkor maradok az x48nál, és nem csrélem p45re, amúgy naggggyon hasznos volt ez a kis teszt, köszönöm szépen! :R

(#7) rootkiller válasza bacsis (#6) üzenetére


rootkiller
őstag

A P45 az CF-be 8x + 8x. De ha nem akarsz CF-be nyomulni vagy dúrván OC-zni, akk jóó a P45 (bár egy jobb hűtésű deszka kell ahhoz a 4,25ghz-hez), viszont mivel az 65nm, az x48 meg még 90nm, ezért kevésbé melegszik. Egyébként mér akarnád lecserélni az X48at (azon felül, hogy gariba kapsz te elvileg egy zsírúj deszkát)???

Artengo TR 990 Pro

(#8) barnam_ válasza cizoe (#1) üzenetére


barnam_
nagyúr

most már ugyanaz a skála, meg áttettem a képeket a PH-ra.

(#6) bacsis: rövid, de annak nem lenne értelme 10 játékban megnézni a különbséget, ha egy is jól mutatja. megnéztem COD WAW-ban is, ott pl. 20 fps körül volt 1024-ben.

(#9) Loha válasza Myers (#3) üzenetére


Loha
veterán

Itt van egy nagyon jó összehasonlítás a PCIe sebességek között, annyi különbséggel, hogy itt PCIe 2.0-ás volt már a lap. [link]

(#10) .mf válasza rootkiller (#5) üzenetére


.mf
veterán

Azért azt tegyük hozzá, hogy a P45-ben pci-e 2.0 van, ami az 1.1 sávszélességének duplája - tehát egy 2.0-s 8x annyi, mint egy 1.0 vagy 1.1 16x. Volt egykor nagyon régen egy teszt thg-n (amikor még szódával elment), ahol a pci-e sávokat hasonlítgatták össze. x1950xtx vagy mi volt még, és annál x8 --> x16 már csak kis gyorsulást hozott játékokban; na de számításban még ott is jelentős különbség volt. Azóta pedig a kártyák is fejlődtek. meg persze a pci-e szabvány is, hiszen már 2.0-nál tartunk, ami az 1. 0é s 1.1 duplája, és már készül a 3.0 szabványa is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) .mf válasza .mf (#10) üzenetére


.mf
veterán

Lejárt a limit, ezért külön:

az itt tesztelt két (régi) játéknak nem kellett túl nagy sávszél, pci-e 1.1 x8 körül már jól voltak:
[link]

viszont a számítás-intenzív opengl-benchmark nagyon szerette a sávszélt:
[link]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) nesa


nesa
veterán

Ha biosba lebirod venni 8x ra megnezhetned.

(#13) HSM


HSM
félisten

Érdekes írás...
Viszont szerintem van két dolog, ami nagyon nem mindegy: 1. a videokártyán lévő VRAM mennyisége (1GB-s kártyával valszeg a "felesleges" éppen nem használt textúrák és egyebek is elférnek, kevesebb a mozgatandó adat...) Valamint nem mind1, milyen játékkal próbálunk játszani. (Tudtommal az FC2 pont egy memóriaintenzív játék, úgyhogy ez kb. ilyen legrosszabb helyzet ezzel a VGA-val, de viszont egy erősebb VGA-val valszeg nőne a különbség....)
A THG-s tesztből is szépen látszik, valahol még a 4X PCI-e se lassult a 16X-hoz képest.... Valahol meg már a 8X-s is....
Na mind1, nem zavarok tovább... ;)

Szerk.: Jut eszembe, volt valahol egy kis teszt, ahol még a P45 8-8 leosztása is szépen kikapott komolyabb beállításokon az X38-48 mögött....

[ Szerkesztve ]

(#14) barnam_ válasza HSM (#13) üzenetére


barnam_
nagyúr

512MB vram van a kártyán; ugyan vista alatt nem írja ki mennyi vramot használ, de mikor xp volt fenn, akkor nem ment a vram használat 500MB fölé.

nesa: szerintem nem lehet állítani, mert amióta megvan ez az alaplap, nem vettem észre ilyen lehetőséget a bios-ban. meg a foglalatban is csak x4-re vannak a fémtüskék.

[ Szerkesztve ]

(#15) atti_2010 válasza rootkiller (#5) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Teljesen eggyetertek, szerintem se mindeggy hogy hd 4870es vagy 4670-es vga rol beszelunk, amugy en is azt tervezem hogy osszedrotozok 2 4670-es lapot.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#16) bacsis válasza rootkiller (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Elvileg keddre megjöön a lapom...
Kicsit gondolkodtam hogy lecseréljem p45extreme-re de akkro inkább maradok az x48 dq6-nál
igaz hogy jobban melegszik az északi híd, tapasztaltam is, de mivel vízzel hűtöm, azaz fogom hűteni, innentől kezdve nekem annyira már nem is olyan nagy hátrány ;)

(#17) #19617792 válasza bacsis (#6) üzenetére


#19617792
törölt tag

A P45 már PCI-E 2.0-s, ezért x8-on is ugyanannyi a sávszél, mint 1.x esetén x16-on. És általában a PCI-E 2.0 x8 és x16 között nincs hatalmas különbség kisebb kariknál. PCI-E 1.x esetén már nagyobb lehet. X48-at amúgyse érdemes P45-re cserélni... Én nem cserélném, az biztos. ;) Valami olyasmit is olvashattam talán Abu-tól, hogy az X38, X48 (és a régi 975X) azért alkalmasabb a CF-re (nemcsak a 2* x16 miatt, bár a 975X 2* x8) a P45-nél, mert náluk a CF-hez kellő összes PCI-E vezeték az északi hídban van, míg P45-nél néhányat a déli hídből is "kölcsönvesznek" a 2* x8 CF-hez. És a CF jobban szereti ha a hozzá kellő PCI-E vezetékek "egy tőről fakadnak". :)

[link] [link] Meg van. :)

(#18) bacsis válasza #19617792 (#17) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Megint okosodtam, köszönöm az infót!
És ezért van jobban leterhelve az x38 x48 északi híd, és ezért bírnak kevesebb fsb-t eltaláltam? ;)

(#19) _L_ válasza barnam_ (#14) üzenetére


_L_
tag

Lehet hülyeség, de próbáld meg leragasztani szigszalaggal az érintkezőket a kártyán 8x-ig :DDD


Tesztben is így csinálták :DDD

(#20) barnam_ válasza _L_ (#19) üzenetére


barnam_
nagyúr

nem hiszem hogy ezzel kísérletezni fogok ;)

(#21) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Nagyon érdekes jelenségre lettem figyelmes a saját konfigommal. Mikor bekapcsolom a gépet és betölt a rendszer egyből akkor a 2.0 x16-os pcie port nagyszerűen üzemel ezen a sebességen. Ugyanakkor ha újraindítom a rendszert, nyomok egy resetet vagy belépek a biosba és úgy indul újra a gép, akkor egyszerűen átvált x8-as sebességre a port. Ha kikapcsolom majd újra be a gépet megint megy maxon. Valakinek erre magyarázata esetleg?

<-ƘƘ->

(#22) IDZ


IDZ
tag

nagyon jó teszt
lehetne csinálni 2×8, 2×16, meg sima express és 2.0 összehasonlításokat is :D
hehe :DDD

Gigabyte GA-990FXA-UD3 | AMD FX-8150 | 16GB DDR3-1866 | nVidia GeForce GTX260-216

(#23) IDZ válasza _L_ (#19) üzenetére


IDZ
tag

lol

Gigabyte GA-990FXA-UD3 | AMD FX-8150 | 16GB DDR3-1866 | nVidia GeForce GTX260-216

(#24) hcl válasza Kendek (#21) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

BIOS frissítés...?
SW-esen nem lehet izélgatni a PCIE buszokat rajta?

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) Kendek válasza hcl (#24) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A legújabb BIOS van rajta. A PCIE beállításoknál a 2.0 supportálásos résznél auto-ra raktam minden porthoz. Amúgy be lehet állítani SW-t meg HW-t is de ha megmagyarázod, hogy mire jók ezek annak örülnék. Szóval a 2.0-ás sebesség megy mindig csak így néha visszavált x8-as sebességre és ez zavaró.

<-ƘƘ->

(#26) Bluegene


Bluegene
addikt

nagyon jó teszt!

engem főleg az érdekelne h egy mai erősebb kártyát mennyire fogja vissza a PCI-E 1.0 a PCI-E 2.0-hoz képest

hallottam nem sok, de mi lesz ha megjelennek még erősebb kártyák? asszem a 4870X2 már mérhetően gyengébb PCI-E 1.0-val

mondjuk jó lenne letesztelni egy P35 vs P45 lapban :U :R az lenne a teszt!

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#27) gbors


gbors
nagyúr

Jó kis tömör teszt! :R

Egy dolgot javasolnék: ha két dolgot vetsz össze egymással, akkor a grafikonokat úgy érdemes szervezni, hogy az összehasonlított dolgok egymás mellé kerüljenek - pl. a tesztben használt clustered bar chartban nem a min/max/avg lett volna egy clusterben, hanem a x16 / x4 .

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#28) hcl válasza Kendek (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Annyira azért nem értek a dolghoz, csak azt reméltem hogy van valami sw-es állítgató cucc a lapodhoz, amivel meg lehet oldani hogy reset után pipálsz egyet és visszateszi 16x-ra... :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) #19617792 válasza bacsis (#18) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ezt már nem tudom, bár lehetséges, mert a több PCI-E vezetéket kell működtetni, vezérelni, adatokat mozgatni rajta, plusz munka az északi hídnak. :)

(#30) Chaser válasza rootkiller (#5) üzenetére


Chaser
titán

Van új szabvány, PCI2.0, az említettt vga-k is ennek megfelelően készülnek.

szerk: látom már közben írták :B

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) JanR


JanR
addikt

Jo teszt, tetszik :R

(#32) Loha válasza Bluegene (#26) üzenetére


Loha
veterán

A THG-s tesztben GeForce 9800 GX2-vel teszteltek, PCIe 2.0-ás lapban, a 8x PCIe 2.0 sebessége elméletben megfelel a 16x PCIe .1.1-nek.
Flight Simulator X-et kivéve a 8x PCIe 1.1 (4x PCIe 2.0) sebessége bőven elég mindenre, ott is csak azért van jelentős eltérés, mert a játék textúrahasználata jelentősen túllépi VRAM kereteit, és így igazából PCIe sebességtől függetlenül lassú és gondolom szaggat rendesen. Szóval a lényeg ugyan az mint eddig, ha a játék csak picit használ több textúrát mint a VRAM mérte, akkor a 8x PCIe 1.1 elég mindenre.

(#33) Bossi


Bossi
őstag

Sziasztok,

segítséget kérnék
adott 1 ASUS P7P55D alaplap ami ezt tudja:
1 x PCI Express 2.0 x16 (single at x16)
1 x PCI Express 2.0 x16 slots (@x4 mode, 2.5GT/s)
a kérdésem az, hogy ha PL. helyhiány miatt az 1 x PCI Express 2.0 x16 slots (@x4 mode, 2.5GT/s) slotba rakom a VGA-t akkor is lassul? csak 1VGA lenne benne de az alsó slotba

köszönöm. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.