Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) westcoastog


westcoastog
veterán

nemrosz :DDD milyen népszerűek a faházak mostanság... ;]

(#2) aazimi válasza westcoastog (#1) üzenetére


aazimi
csendes tag

Így van:) De ez eredeti fa! Nem holmi rétegelt lemez, pozdorja :))

PÜ a biztos

(#3) Domi_Jani válasza aazimi (#2) üzenetére


Domi_Jani
tag

A szerelés ötletes és teccik, de ritkaronda :D sorry
szerintem kárpitozd be, ha nem akarsz rá sokat költeni tépj szét valami régi kanapét :D

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#4) RexpecT


RexpecT
addikt

Bocsi,de ezt inkább a gányolós topikba kellett volna :).

(#5) lezso6 válasza Domi_Jani (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem elég lenne egy csiszolópapírral alaposan végigmenni rajta, aztán bekenni (festeni) valami favédő vagy akármivel, ami megadná a színét, meg nem engedné hosszabb távon elszürkülni, s akkor fain lenne. :K
Mert így most szvsz csak igénytelen gányolás. :B

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) Vladi


Vladi
nagyúr

Nekem tetszik. Jópofa. A designon lehet picit javítani is. Valamilyen borítást kaphat. Például velúr... :))

Te! Amúgy a hangfal minek bele? :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7) Nordik


Nordik
őstag

Szerintem az elgondolás nem rossz. :)

De nem valami szépen van megcsinálva, gondolom nem voltak meg a megfelelő gépeid, szerszámaid hozzá.
Én asztalos leszek ha nagy leszek (bár nem akarok :D ), még van 1 éve hátra, és voltak hasonló elgondolásaim nekem is. Gyönyörűen meglehetne csinálni az egészet.

Én azt javaslom fuss át rajta körülbelül 120-as csiszolópappírral. Az éleket szépen vedd el, a felületét is csiszold át szépen. A lekerekített részeket is meglehetne csiszolni gyönyörűen, szép ívesre.

Ezután én rámennék valami felületkezelő anyaggal.

(#8) Samus


Samus
addikt

Csak nekem nem mutatja a képeket? (FF2, legfrisebb, még csak a helyét sem jeleníti meg, IETab már mutatja a helyét, de törött linket jelez (x a kép helyén)?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) aazimi válasza Vladi (#6) üzenetére


aazimi
csendes tag

Hali!

Köszi a véleményeket. Igazából teljesen jogos, hogy lehetne rajt még csinosítani, de szerintem elég lenne csiszolópapírral, meg lakkal dolgozni, akkor tuti jó lenne.
A legnagyobb probléma, hogy így panelban nem tudtam vele sokat foglalkozni és nem is pont az volt a cél. Használati eszköznek készült, nem dísztárgynak :)
A Hangszóró meg azért bele, mert azon keresztül szól a gép :))
Legalább elmondható, hogy fadobozos a hangfal :DD

Az igénytelen gányolást kicsit zokon vettem, ha nem baj :D , mert annyira azért nem igénytelen szerintem. Nem vagyok én asztalos! :DD :N

PÜ a biztos

(#10) Nordik válasza Samus (#8) üzenetére


Nordik
őstag

Nekem mutatja. :) (FF 3.06)

A témához kapcsolódva még: nem látom, hogy a csavaroknál előfúrtál volna. Szerintem ha ezt megcsinálod még esztétikusabb lenne és a csavarok feje is szépen "belesüllyedne" a fába. :)

(#11) JColee válasza Samus (#8) üzenetére


JColee
őstag

FF3at használj fiam ;]
nekem itt teljesen jó

persze lehet amiatt nem látod mert kicsit lassú a szerver :(
szerk.: énis lassú vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) Tomate


Tomate
veterán

Miért nem vágtad gérbe a lapok élét és tök faszán összepasszoltak volna...

(#13) Male


Male
nagyúr

Ezt jól összeidőzítettük :DDD

Egy smirglivel az éleket tényleg meg kéne kicsit dolgoznod, meg némi lakkozás utána, az sokat dobna rajta!

(#14) sanzi89


sanzi89
addikt

Csatlakozom, egy kis utómunka, jól fog ez kinézni. :K

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#15) dagonya


dagonya
aktív tag

éljenek a gagyi mod-ok! ezt a borzalmat a kertembe se engedném be ...

(#16) Klemice


Klemice
senior tag

kis dörzsipapírral átmész a kivágott gánya réseken, és jó lesz
de ez így katasztrófa

(#17) vers


vers
tag

ez egy gánygeci, még az is stilusosabb lenne ha 2 százas szöggel felütöd a falra

(#18) Vladi


Vladi
nagyúr

Én kérem meg a tisztelt fórumozókat, hogy esetleges negatív véleményüket kulturált formában közöljék. Ha már konstruktív ötletük nincs, ne adj isten még ilyet sem tudnak összehozni. :((

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) WD40 válasza vers (#17) üzenetére


WD40
aktív tag

Ez ám a ritka bunkó hozzászólás ecsém :(( Inkább hallgattál volna...
Szerintem ötletes, ha nem is a szoba dísze, de tetszik :) Meg kéne csiszolni, lekerekíteni az éleket, lakkozni vagy pácolni, cseresznyében marha jól nézne ki. Azok a hangszórók meg... érdekesen festenek, szerintem csak ront az összképen, amúgy tényleg jó.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#20) :AMF: válasza aazimi (#2) üzenetére


:AMF:
senior tag

Az elgondolás nem rossz, de sajnos pont azt nem sikerült visszaadnod, amiért ehhez az anyaghoz nyúltál: az igazi fa szépségét. Nekem ez volt az első házam, bár ez csak "holmi rétegelt lemez"-ből készült, parafa béleléssel. Szvsz alkalmasabb a rétegelt lemez házépítésre, mint a fenyő.

(#21) Tomate válasza vers (#17) üzenetére


Tomate
veterán

Az ötlet jó, a hozzáállás jó, a kivitelezésen még van mit javítani, de összességében bejövős.

Amúgy neked meg ez a postod gánygeci, hogy a szavaiddal éljek :((( :((

[ Szerkesztve ]

(#22) Gerisz


Gerisz
addikt

Ez aztán a nem semmi!
Azért remélem ha tovább nézegeted ráveszed magad, hogy a kivágásokat megigazítod.
Én is kedvet kaptam egy ilyenhez, kapcsolókat pl, meglehetne úgy oldani, hogy a fában lévő görcsöket csinálod meg. (He ez zsír, lehet nyáron csinálok egy ilyet)

(#23) Male válasza WD40 (#19) üzenetére


Male
nagyúr

Esetleg a csiszolás és lakk után a hangszórós részre olyan szövetet tenni, amit a hangfalakra szoktak... akkor lehetne egy ál-hangfal :)

(#24) lezso6 válasza aazimi (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Az igénytelen gányolást kicsit zokon vettem, ha nem baj :D"

Akkor úgy fogalmazok helyette, hogy még nincs kész. :)

(#23) Male: Pont ezt akartam én is javasolni, csak megelőztél. :P

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) Archer


Archer
őstag

Az elgondolás nem rossz de van még mit finomítani. Kéne még egy gérvágó meg egy rezgőcsiszoló aztán már meglenne minden szerszám ami kell. Szerintem a legelegánsabb megoldás az lenne, ha gérvágóval levágnád a széleket 45 fokban utána meg belülről összecsavaroznád. Előtte persze alaposan le kell csiszolni az anyagot finom papírral. Utána (mondjuk célszerűbb előtte) festés valamilyen lazúr festékkel. Valami sötétebb színt választanék (mondjuk mahagóni), az olyan "komoly" külsőt kölcsönöz neki :) Nem vagyok asztalos csak én így csinálnám.
:AMF:: Nincs gond a fenyővel, jól lehet vele dolgozni megfelelő szerszámokkal.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#26) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Én úgy látom, hogy nem lett előre megtervezve, illetve nem volt megfelelő szerszám a ház elkészítéséhez. Ezeket kellett volna megoldani és nem lett volna ez rossz, de ez így most tényleg csak egy ötletszerűen elkészített doboz.

Egyébként, ha tudnék normális tápot szerezni, akkor én is faházat készítenék a miniITX-es gépemnek... :U

Tök jól meglehetne oldani a kis Slot-in-es DVD író helyét. :D Mondjuk egy nem slot -in-esre meg rá lehetne ragasztani egy kis fa előlapot, hogy ne lógjon ki a képből. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#28) cizoe válasza Tomate (#21) üzenetére


cizoe
őstag

Olvass a srác után, minden kommentje ilyen. :((( Szóval le se kell sz.rni, majd kap egy kicket.

ON: Jó az elgondolás, viszont a furatok, a ledek "rései", és a fűrészelt felületeken lehetne bőven szépíteni. Esetleg egy kis kezelés a fának, festés felesekes, csiszolás meg egy kis diópác. ;) Szóval második részre fel! Patchet a népnek! :)

[ Szerkesztve ]

(#29) ^Clown válasza vers (#17) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Te meg egy suttyó vagy, fiam.

Ha lesz rá több időd, jó lesz ez! Egy kis csiszolópapír, egy kis felületkezelés, és máris pofásabb lesz :) Ha megvan, várjuk a következő írást! Sok sikert!

(#30) parandroid válasza vers (#17) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Volt már figyelmeztetésed a stílusod miatt. Ezen három hozzászólásodért ([link], [link] és [link]) egyhetes kitiltást kaptál. Ha nem sikerül finomítani a modorodon, végleg búcsút veszünk tőled.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31) dagonya


dagonya
aktív tag

ja, hogy kötelezően ájuldozni kell egy ilyen sufnihulladéktól is? nem tudtam, de akkor így már nagyon tetszi. valóban nagyon jó ötlet, precíz kivitelezés, szép utómunka, a szoba dísze ...

(#32) Dax27


Dax27
csendes tag

sztem pedíg ott van :D mondjuk én szeretem a sufni tuningot, és tény, hogy nem egy müvészi alkotás, de sztem nem is ilyen szemmel kell nézni. kitalált valamit megcsínálta és még müködik is! :C

(#33) Konflikt válasza dagonya (#31) üzenetére


Konflikt
addikt

Senki nemmondta... de talan az esetleges negativ szubjektiv velemenyt lehet kulturalt formaban is kozolni. mint emlitette a postiro nem asztalos. talan neked sem esne jol ha leganygeciznek amit keszitettel, majd pedig irtal rola... ha ezt nemerted, akkor sajnallak.

Termeszetesen raferne meg egy kis utomunka, de ezt mar paran elmondtak. talan majd a v2.0-ban: )

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#34) forras2


forras2
őstag

Első próbálkozásnak nem is rossz,én várom a feltupírozott változatot! :R :C
A leszóló hsz-ekre meg ne is figyelj oda,lehet hogy gánygecit csináltál,de legalább Te próbálkozol,nem csak kritizálsz! :R ;)

(#35) habo2 válasza vers (#17) üzenetére


habo2
csendes tag

ennyi vagy... :(((

tényleg ötletes, spontán öszedobott kis cucc :R , én is régóta gondolkodom már egy ilyenen, de a fő gepnek csinálnám, csak azt meg kell tervezni, de ha meglesz, ígérem én is irok róla pár sort :K ;]

amúgy egy délután alatt "gatyába lehetne rázni" :R :C

forras2: ezt az időzítést xD ;]

[ Szerkesztve ]

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#36) LJ.


LJ.
tag

a beszólóknak:
bakker, mekkora csicskák vagytok... nemértem mért kell ilyeneket hozzászólni... ha nem tetszik ne olvasd, hanem inkább menj melegebb éghajlatra... :((( vagy írj jobbat, de ne a szájad járjon...

szerzőnek:
amúgypedig nemértem, ha valakinek nem az a célja hogy szép legyen, mert úgyis csak az asztal alatt porosodik, meg lehetősége se volt rá mint azt már leírta, akkor mért kell minden egyes hozzászólásnak erről szólnia? sztem meg maga az írás jó amúgy :K

(#37) tsii_H


tsii_H
tag

nem ertem mirol beszeltek. sztem pont igy zsiros, hogy sittes. Ez benne a feeling. en tuti hozza se nyulnek, max kennek egy kis olajat az oldalara, hogy tenyleg olyan legyen mint ha most hoztam volna be a garazsbol :D

profi munka, igy jo (es egyedi) ahogy van

(#38) zdanee


zdanee
őstag

Nem mondom, hogy szep, de ugyes munka (en mondjuk direkt egy girbegurba, rozsdas, besargult P2 hazba pakoltam a gepemet :D). A hangszorok ele valami racsot (esetleg a teljes elolapra?), es egy kis csiszolas-kenegetes a fan csodakra kepes. A tapot mondjuk stilusosabb lett volna teljesen elrejteni a hazban, nem fert el?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#39) aazimi


aazimi
csendes tag

Hali!

Köszönök ismét minden hozzászólást, a negatívakat és a pozitívakat egyaránt!
Első írás után legalább egy kis segítség a jövőre, illetve az újabb publikálásokra nézve.
A munka tényleg nem tökéletes, de mint mondtam inkább a méret csökkentés volt a cél. A másik alternatíva az lett volna, hogy egy rendes méretű házba pakolok be mindent, ami kb. vagy kétszer ekkora, 10-15 éves és szoba dísznek sem lett volna szebb. A munka inkább gányolás, mint alkotás, de nézzétek el nekem, sajnos nem voltak meg a megfelelő szerszámaim hozzá.
Itt inkább az volt a cél, hogy a meglévő lehetőségekből mit tudok kihozni.
Nincs se gérvágóm, se mahagóni lakkom itthon, emiatt a ház miatt meg nem akartam befektetni pár ezer forintot sem, mert azon inkább veszek egy használt vinyót, vagy egy procit, vagy valami ilyesmit, amit használok is naponta.
A tápot azért nem tudtam elrejteni, mert a fa anyag szélessége adott volt, a proci hűtő miatt meg nem kerülhetett közelebb a táp a laphoz, hogy ezáltal keskenyebb legyen.
Így olyan terminátoros, amikor már a fél arcáról hiányzik a bőr :)) :DD

Nekem mindenesetre kellemes időtöltés volt, amíg készült. Ha lesz rev. 2, akkor megosztom veletek. A következő ténykedéseimben megpróbálok a szépség iránt érzékenyebb olvasókra is tekintettel lenni. :K

Üdv.

PÜ a biztos

(#40) nrgia


nrgia
őstag

Az elgondolás zseniális ,a kivitelezés elfogadható. ergo...nekem tetszik!!! :K
A taplóknak meg az erdőben van a helyük ...távol a civilizációtól!!! :((

[ Szerkesztve ]

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#41) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem túl szép, de praktikus, meg ugye megvan az az öröm, hogy megcsinálta magának az ember. :)

(#42) jaja1981


jaja1981
addikt

Ez ám a ház!
Tényleg le kéne csiszolni, lakkozni szépen, és utána eldugni az ágy mögé! :P

(#43) Majstor


Majstor
senior tag

Hőszigetelés RuleZ!!! :DDD
1ébként nem annyira rossz... valóban egy kis smirgli/lakk kombó ráférne. :C

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#44) EasyR


EasyR
tag

vagy ha nem akarsz csiszolni és festeni(pácolni), akkor esetleg le is lehet ragasztani valami öntapadós tapétával...

;

(#45) Kevinmaster


Kevinmaster
tag

Vajon miért gondolta minden alaplapgyártó 10 évvel ezelőtt, hogy ez a mustárszín a jeszoké? :D
Egyébként tetszenek a fa házak, melegebb benyomást keltenek, még akkor is, ha nem profi munka :) Szóval riszpekt... :K

(#46) #21810944


#21810944
törölt tag

Vissza a természetbe. Egyébként grat.

(#47) lakisoft


lakisoft
veterán

aranyos :D

(#48) Balage21


Balage21
tag

Sztem ez nem gány.Kis lakk neki és már jó is.Grat.

(#49) kukee


kukee
csendes tag

Korrekt írás...korrekt alkotás....R.E.S.P.E.K.T :R

A jojó eredetileg egy Fülöp-szigeteki fegyver volt...nanebassz Inkább priviben vagy telon,az MSN szinte lehetetlen próbálkozás

(#50) leviske válasza aazimi (#2) üzenetére


leviske
veterán

"Nem holmi rétegelt lemez"

Az eredeti fát meg kell tisztelni. Az alapötleted jó, de szerintem még csiszolásra szorul. Ha már fa, legyen szépen kidolgozott, lelakkozott, letisztult.

Szerintem a hangfalakat és a fölső ventit érdemes volna valami kevésbé feltűnő dologgal eltakarni, a táp oldalát úgyszintén.

Nem vagyok asztalos, de szerintem ez a minimum, amit már megérdemelne, ha már igazi fát használtál és nem "holmi pozdorját". :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.