Hirdetés

2021. július 28., szerda

Gyorskeresés

(#1) PBalázs

PBalázs
csendes tag
LOGOUT blog

Jelenlegi IP címem: 176.63.26.74. Azért blokkoltak, mert létre akartam hozni Köllő Babett életrajzát, de csak egy jogsértő szöveget tudok bemásolni. Ha a Sztárban sztár zsűritagjainak és az X Faktor győztesének az életrajza le lenne írva a Wikipédián, akkor most nem lennék blokkolva.
Azzal, hogy törlik az adminisztrátorok azokat a lapokat, melyeket én hoztam létre, s leblokkolnak, azzal csak saját maguknak akarnak jót.

(#2) 8th

8th
őstag
LOGOUT blog

Esküszöm, irigylem a problémáidat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) PBalázs válasza 8th (#2) üzenetére

PBalázs
csendes tag
LOGOUT blog

Akkor hozd létre a hentes és a mészáros lapokat! Addig hozd létre, míg nem fognak blokkolni!

(#4) wintikek

wintikek
tag

vótmá'.
Esküszöm sajnáltalak eleinte, igazából még most is, meg is értem az egészet.
Elképzelni sem tudom milyen lehet autistaként az élet, de már annyian adtak neked a wikipédiás problémádra tanácsot és még mindig ezeken lovagolsz, hogy törlik a csúnya wiki moderátorok a csonka lapjaidat.
Elvileg téged a piros linkek zavarnak, arra is kaptál egy megoldást hogy ne lásd pirosnak, maga a "probléma" pedig valljuk be, rajtad kívül nem sokakat zavar.

Úgyis "egyik füleden be - másikon ki", de tényleg találnod kéne más hobbit mint a wikipédia olvasgatás.
Keress megfelelő youtube csatornákat az érdeklődési körödnek megfelelően, programozni is elkezdhetnél tanulni hátha pont van hozzá megfelelő affinitásod (itt még jól is jöhet ha zavar a piros szín ;]), ha nem tudsz angolul kezdj el angolul tanulni bármi, csak próbálj lejönni a wikipedia függésről. :D
Nagyon szépen fogalmazol, kötve hiszem hogy ne lennél képes (majdnem)akármit megtanulni amit tényleg meg szeretnél.

Azt is meg kéne értened, hogy attól hogy autista vagy még te is találhatsz magadnak barátnőt/feleséget.
Sokkal nehezebb dolgod van mint másoknak, ezt senki sem vitatja, de ezzel, hogy folyamatosan csak igazolod magadnak a posztjaidban, hogy egy autista fiú senkinek sem kell, ezzel a hozzáállással soha nem fog változás történni az életedben.

Nem akarok nagyképű lenni, de 10 éve mindig elsőre sikerült bedugni minden USB eszközt...

(#5) 8th válasza PBalázs (#3) üzenetére

8th
őstag
LOGOUT blog

Dehogy hozom létre. Ha tisztában vagy vele, hogy jogvédett szöveget másolsz be akkor miért csodálkozol, hogy törlik a dolgaidat és letiltanak? Egyebek mellett azért is törlik mert ahogy semmilyen más weboldal úgy a wikipédia sem másolhat jogvédett tartalmat a szerző/tulajdonos írásos belegyezése nélkül. Emlékeim szerint nem először másolsz wikipédiára 1:1 szöveget egyéb oldalakról. Első körben ezen kéne változtatni de ezt már mások is leírták neked korábban.

(#6) 7

7
addikt

Balazs, ez egy szelmalomharc; nem fogod tudni felszamolni az osszes teged zavaro piros hivatkozast a Wikipedian. Sem egyedul, sem masokkal egyutt.

Milyen mas megoldast tudsz elkepzelni?

[ Szerkesztve ]

(#7) PBalázs válasza 7 (#6) üzenetére

PBalázs
csendes tag
LOGOUT blog

Egyik lap sem karácsonyfa. Egy karácsonyfadísz lehet bármilyen színű (lehet piros, kék, vagy akár zöld is). A hivatkozás színe jelent valamit. Ha piros az azt jelenti, hogy a lap egy nem létező lapra hivatkozik. Kék színű a hivatkozás, ha a lap a Wikipédiának egy másik lapjára hivatkozik. Az engem nem zavar, ha egy lapon nincsenek hivatkozások.
A Szent József napköziben tőlem kérdezgették az ottani nevelők, hogy ki az a Papp Szabolcs. Ha a Wikipédián az életrajza le lenne írva, akkor meg tudtam volna a nevelőknek mondani.
Attól, hogy a Liptai Claudia nincs a TV2-n, attól még lehetett volna a Sztárban sztár zsűritagjának olyan nőt választani, akinek az életrajza le van írva a Wikipédián, pl. a Rúzsa Magdit.

A böngészőben azt szeretném beállítani, hogy FTP-ről is tudjak letölteni (azaz innen is tudjak játékokat letölteni).

(#8) DS39 válasza PBalázs (#7) üzenetére

DS39
veterán

Logout-on ennek a hozzászólásodnak minden hivatkozása piros.
A színek azok csak színek, ne problémázz ezen.
Azt sosem fogjuk elérni, hogy minden is fent legyen Wikipédián.

(#9) PBalázs válasza DS39 (#8) üzenetére

PBalázs
csendes tag
LOGOUT blog

Az a hülye, aki a Köllő Babettet választotta a Sztár sztár zsűrijének. Ő tehet arról, hogy blokkolva vagyok. Láthatta, hogy a Wikipédián kinek az életrajza van leírva.

(#10) MasterMark válasza PBalázs (#9) üzenetére

MasterMark
titán

Ez valami vicc?

Switch Tax

(#11) DS39 válasza PBalázs (#9) üzenetére

DS39
veterán

Az első mondatoddal egyetértek. A többit csak te képzeled hozzá.

(#12) PBalázs válasza MasterMark (#10) üzenetére

PBalázs
csendes tag
LOGOUT blog

Nem. Ha olyan nőt választottak volna a Sztárban sztár női zsűrijének, akinek le van írva az életrajza a Wikipédián, akkor nem hoztam volna létre a Köllő Babett lapot, s most nem lennék blokkolva.
Ha már Ruszó Tibor megnyerte az X Faktort, akkor ő maga is leírhatná egyes szám harmadik személyben a saját életrajzát (egész óvodás korától kezdve addig, hogy hogyan lett ő énekes). Ha Ruszó Tibor lenne blokkolva, az engem nem zavarna.

(#13) Soderes

Soderes
tag

Árulj már el valaki mi a probléma ennek a arcnak itt fenn?
Kajak nem értem miről hablatyol. Vagy feltűnési viszketesége van, vagy mi?

(#14) PuMbA válasza Soderes (#13) üzenetére

PuMbA
félisten

Tudtommal autista, de amit biztosan látok, hogy olyan problémákon akad meg, aminek semmi jelentősége az életére nézve. Ő gondolja azt, hogy annyira kritikus a dolog, hogy ha nincs megoldva, összedől a világ. Próbáltuk már megoldani a dolgot többen itt a fórumon, de hiába :( Valószínűleg mi nem tudunk segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#15) 8th válasza PuMbA (#14) üzenetére

8th
őstag
LOGOUT blog

Nem tudsz neki segíteni. Ha egy problémát megoldasz jön egy újabb számára fontos problémával és így tovább a végtelenségig.

(#16) PuMbA válasza 8th (#15) üzenetére

PuMbA
félisten

Ez a szomorú...

[ Szerkesztve ]

(#17) Soderes válasza PuMbA (#14) üzenetére

Soderes
tag

Autisták már csak ilyenek. Belekapnak egy problémába és nem eresztik, mint foxi lábtörlőt.

Én csak azt nem értem (nem tudom milyen korban van), hogy nincs semmi hozzátartozója, aki kiránthatná ebből a helyzetből?
Totál befog gyöpösödni a kölyök. Mert szerintem ez egy kölyök.

Bevágódik ide, mint a cunami. Aztán se ömlesztve ránk zúdítja az információt.
Szerintem ő maga se érti néha.

Ki kellene néha kapcsolni a gépet és kimenni a szobából.

[ Szerkesztve ]

(#18) Gdi válasza Soderes (#17) üzenetére

Gdi
senior tag

Ha visszanézel a korábbi, még nem törölt posztjaiba, onnan kiderül róla sok minden.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#19) Hieronymus válasza PBalázs (#9) üzenetére

Hieronymus
őstag

Azt kellene megérteni, hogy a felsorolt bizonyosan nagyon fontos emberek életrajza senkit sem érdekel hosszútávon. Rövid távon sem.

Próbálj kevésbé káros időtöltést találni magadnak, mint ez az értelmetlen szélmalom harc.

„Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben!”

(#20) Eastman válasza Soderes (#17) üzenetére

Eastman
őstag
LOGOUT blog

Elfér itt ő is.
Senkinek sem rajta kellene levezetnie a feszt, ennyi.
Van aki sánta, fel lehetne lökni az utcán, mégsem tesszük.

Peace.

Schmeichelt lézerfénnyel zavarták az angol szurkolók I> https://streamable.com/zn4cej

(#21) Soderes válasza Eastman (#20) üzenetére

Soderes
tag

El. Csak neki ez nem egészséges.
Járkálnak itt azért néha kötekedő alakok.

(#22) hokuszla válasza Eastman (#20) üzenetére

hokuszla
aktív tag

+1

8700 16GB 1050Ti 256+1024GB

(#23) PBalázs válasza Hieronymus (#19) üzenetére

PBalázs
csendes tag
LOGOUT blog

Viszont a nevelők, akik a Szent József napköziben dolgoznak, azok pontosan tőlem akarják hallani. Ha azt mondom, hogy ők a Sztárban sztár zsűrijei, akkor mindegyik emberről tőlem kérdezik meg, hogy kicsoda. Utálok két szék között lenni.

[ Szerkesztve ]

(#24) mephi666 válasza PBalázs (#23) üzenetére

mephi666
veterán
LOGOUT blog

Nézzenek utána google-el :) lehet, hogy kicsit paranoid vagyok, de nem lehet hogy van bennük valami rossz szándék? Vagy csak nincsenek tisztában azzal, hogy ilyen terhet pakolnak rád ezzel?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#25) Gargouille

Gargouille
senior tag

Már leírta korábban, hogy 43 éves, szóval nem "kölyök". Aki nem ismeri testközelből az autizmust, annak nagyon furcsa és érthetetlen. Sajnos ilyen nincs, hogy valaki "kirángatja ebből az állapotból", ez nem olyan mint a szomorúság, hogy jön valaki aki felvidít.

(#26) muszurkefal

muszurkefal
aktív tag
LOGOUT blog

Furcsa érzés lehet ott összefüggéseket és ok okozatokat látni, ahol valójában nincs.

(#27) 7 válasza Soderes (#17) üzenetére

7
addikt

Csak halkan jegyzem meg, hogy a kora, és a betegsége is feketén-fehéren szerepel a témaindító írásban. :P

[ Szerkesztve ]

(#28) PBalázs

PBalázs
csendes tag
LOGOUT blog

Az Omega sablonjából már kétszer kiszedtem a zavaró linkeket, de valaki mindig visszaállítja.

Én maximum a testvéremet csókolhatnám meg, de ő fiú. A Wikipédia adminisztrátorait nem érdekli, hogy mi bajom van.

(#29) Soderes válasza 7 (#27) üzenetére

Soderes
tag

Nem néztem meg.

Probléma, hogy esetleg megkérdeztem ki ez vagy mi a baja?
Nem rosszindulatból tettem.

(#30) 7 válasza Soderes (#29) üzenetére

7
addikt

Nekem aztan nem problema, hogy megkerdezted. Egyszeruen meglepett, mert a #13-as hozzaszolasod alapjan azt gondoltam volna, hogy elolvastad a temaindito irast, de valahogy megsem regisztraltad a valaszt ket explicit kerdesedre sem.

[ Szerkesztve ]

(#31) PBalázs

PBalázs
csendes tag
LOGOUT blog

Itt valami megbeszélés van. Azt nem tudom elmagyarázni a Wikipédiának, hogy engem ne azonosítson Balázs6-tal. Azt nem akarom, hogy anyukám mérges legyen, de ha saját lakásom lenne, akkor kérnék az internetszolgáltatótól egy másik IP címet. Nem tudom, hogy mi lenne, ha a Wikipédiának az egész Magyarországot blokkolnia kellene. Én minden egyes blokkolás után kérnék másik IP címet.

(#32) MasterMark válasza PBalázs (#31) üzenetére

MasterMark
titán

Mondjuk lehetne téged komplexebben blokkolni, nem csak IP alapján, hanem összetett id alapján, és akkor hiába cserélgetnéd akkor se tudnál visszajutni.

Switch Tax

(#33) PBalázs válasza MasterMark (#32) üzenetére

PBalázs
csendes tag
LOGOUT blog

De akkor egész Tatabánya nem tudná szerkeszteni a Wikipédiát.

(#34) MasterMark válasza PBalázs (#33) üzenetére

MasterMark
titán

Nem, hanem csak te nem. Összetett id alapján arra gondolok, hogy nem csak egy adat alapján azonosítanak, hanem több azonosításra alkalmas adat összessége alapján.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#35) PBalázs válasza MasterMark (#34) üzenetére

PBalázs
csendes tag
LOGOUT blog

Pl. azt is meg tudnám csinálni, hogy direkt átmegyek a szomszédba, azért, hogy szerkesszem a Wikipédiát. Mindent megtennék, hogy a Wikipédia ne jöjjön rá, hogy mit kell blokkolni.

(#36) MasterMark válasza PBalázs (#35) üzenetére

MasterMark
titán

Ők is meg tudják csinálni, hogy akkor a szomszédot is blokkolják.

Switch Tax

(#37) Hieronymus válasza PBalázs (#35) üzenetére

Hieronymus
őstag

Téged már nem IP alapján azonosítanak. A tevékenységed alapján azonosítanak.
Csak neked fontos az tartalom nélküli linkek törlése, mások nem foglalkoznak vele. Észre sem veszik, átsiklanak fölötte.
A másik IP percek alatt válna használhatatlanná.

(#38) PBalázs válasza Hieronymus (#37) üzenetére

PBalázs
csendes tag
LOGOUT blog

Ami más embereket nem zavar (Wikipédia és ZENEMOZAIK) az engem azért zavar, mert a számítógépezésen kívül maximum a testvéremmel tölthetném a szabadidőmet, de ő fiú.
A csajoknak legalább szép, csinos ruhájuk van, de egy fiún csak annyi látnivaló van, hogy szokott-e borotválkozni (nadrágot lányokon is lehet látni).

(#39) muszurkefal válasza PBalázs (#38) üzenetére

muszurkefal
aktív tag
LOGOUT blog

Javasolnám akkor, hogy kezdj el játszani valami MMO RPG-vel, például a World of Warcraft-tal, és tűzd ki célul, hogy megszerzed az összes achivement-et. (Az jó időre lefoglal majd a számítógép előtt. Csak az Ashes of Al'ar mountot másfél évig farmoltam 6 karakterrel, mire kiesett.)

Még nekem is OCD jellegű tüneteim vannak a játéktól, pedig minden feliratkozáskor elhatározom, hogy csak az aktuális kontenttel játszok, aztán pár nap után azon veszem észre magam, hogy 10 évvel ezelőtti kiegészítők achivement-jeit vadászgatom.

Szerk.: körülbelül úgy lehetek én az achivement-ekkel, mint te a piros linkekkel. Zavar, ha szürke és nincs megszerezve.

[ Szerkesztve ]

(#40) Fehér Farkas válasza muszurkefal (#39) üzenetére

Fehér Farkas
senior tag
LOGOUT blog

Ez egy marha jó ötlet. Gémerkednie kellene. Van egy csomó játék ami erre jó is lenne. Más kérdés, hogy van-e hozzá hardver.

Elza és Mása emlékére, a falkavezér sír.

(#41) Hieronymus válasza Fehér Farkas (#40) üzenetére

Hieronymus
őstag

Elméletileg össze lehetne dobni neki egy használható konfigot fórumozók ajándékaiból.

(#42) kenwood válasza 7 (#6) üzenetére

kenwood
addikt

Szelmalomharc az is, amikor reagalsz az irasaira :D

Szakmai kerdesekre privatban nem valaszolok. A forumon sem, mert semmihez nem ertek.

(#43) Silverboy válasza muszurkefal (#39) üzenetére

Silverboy
tag

+1

"A bolond ember eléggé logikus, csak az épelméjűek bírálata felületes." / gordulokovek.hu

(#44) Gargouille válasza Hieronymus (#41) üzenetére

Gargouille
senior tag

Nemes gondolat, korábban felajánlottuk itt többen, hogy egy normálisabb telefonra összedobunk neki, de nem tartott rá igényt. Hátha ez a játékos gépes ötlet tetszik neki.

(#45) PBalázs

PBalázs
csendes tag
LOGOUT blog

Ha anyukám szerkesztené a Wikipédiát, az IP miatt róla is azt hinnék, hogy ő a Balázs6.

(#46) MasterMark válasza PBalázs (#45) üzenetére

MasterMark
titán

Igen, ezt hívják elfogadható veszteségnek.

Switch Tax

(#47) 8th válasza Hieronymus (#41) üzenetére

8th
őstag
LOGOUT blog

Ez egy remek ötlet.

(#48) PBalázs

PBalázs
csendes tag
LOGOUT blog

Előfordul az, hogy a buszon kiszemelek magamnak egy lányt, de ő vagy a külső ülésre ül (nem az ablak mellé), vagy pedig a mellette levő ülésre teszi a táskáját, sőt amikor mellé akarok ülni, akkor még szól is nekem. Ebből azt szűröm le, hogy nem akar egy 44 éves autista fiú mellett ülni.

Ha anyukám nem lesz, akkor a testvéremre leszek szorulva, s ő is fiú. A csajoknak legalább szép, csinos ruhájuk van, de egy fiún csak annyi látnivaló van, hogy szokott-e borotválkozni.

(#49) MasterMark válasza PBalázs (#48) üzenetére

MasterMark
titán

.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#50) PuMbA válasza PBalázs (#48) üzenetére

PuMbA
félisten

A lányok többsége bizonytalan a teljesen ismeretlen emberekkel szemben, de ez érthető is. Ismerkedni ezért könnyebb csoportos programokon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.