Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PBalázs


PBalázs
csendes tag

Engem nem csak a nevezetes Omega lemezek érdekelnek, hanem az összes, sőt a borítók is érdekelnének.

(#2) snecy20


snecy20
veterán

Első gondolatom az volt, hogy Jaj, ne... :D :))

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) #72042496 válasza snecy20 (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem a második is.

Aztán lehet, hogy adnak hozzá infót és lesz belőle valami. (Fogadni azért nem mernék rá.)

[ Szerkesztve ]

(#4) Fecogame


Fecogame
veterán

Publii-val tudod megcsinálni magát a honlapot és Netlify-n ingyen tárolni azt. Én is így csinálom :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5) Soderes


Soderes
aktív tag

Ne csesz már ki vele.
Magyart kell ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#6) Eastman


Eastman
őstag

Fontos lépés, én bíztatlak.

Valami wiki-"motorok", azaz sablonok biztosan léteznek.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7) Somatom válasza Eastman (#6) üzenetére


Somatom
veterán

Nem biztos, hogy jó ötlet a bíztatás. A Wiki többször azért moderálta, mert jogsértő volt a tartalom. Ha saját a honlap, akkor rosszabbul is járhat, mint egy moderáció.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

wordpress.com

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#9) UnA válasza Eastman (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

Igen, sok helyen telepíthető (CPanelből) a MediaWiki mint alkalmazás, ami pontosan ugyanaz a motor, mint a Wikipédia esetén. Tehát még a formátum is azonos...

De ingyenes tárhelyeket nem néztem már régóta, abban valaki más talán tud segíteni.

(#10) proci985 válasza UnA (#9) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

pl github tud ingyenes tarhelyet es vannak templatek is, viszont ahhoz nem art nemi frontend hatter

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) Gdi


Gdi
senior tag

wiki-site.com

Ha jól emlékszem ezt korábban is ajánlottam 1-2 másik mellett, amikre már nem emlékszem.
Webarchive-on nincs meg a topik?

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#12) PBalázs válasza Gdi (#11) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Egyenlőre a honlap nem működik. Nem tudom, hogy addig mit csináljak.

(#13) Silverboy válasza Gdi (#11) üzenetére


Silverboy
aktív tag

[miraheze.org]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#14) PBalázs válasza Silverboy (#13) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Szeretnék egy útmutatót a saját wiki létrehozásához!

(#15) Gdi válasza PBalázs (#12) üzenetére


Gdi
senior tag

Megy az. Csak lehagytam a www-t, anélkül valóban nem jön be.

A hátulütője annyi, hogy nem adnak SSL tanúsítványt a saját wikid https-éhez. (De ahogy nézem nekik sincs, ami gáz, de ez van)

Itt kell regisztrálni. (Angol).
Magyart választva a wikioldal nyelvének a frontend és az admin felület nagy része már magyarul lesz.

A "Wiki name" lesz az oldalad neve, és a subdomain is. Tehát ha azt adod meg példáúl, hogy "bakelitlista" akkor a "http://bakelitlista.wiki-site.com" lesz az oldalad címe.
Az "Admin username" pedig a felhasználóneved, azt változtasd meg az alapértelmezett WikiSysOpról.

Regisztráció után a megadott emailcímre kapsz egy levelet az aktiválás linkkel. Ha megerősítetted, akkor az admin felhasználó adataival be tudsz lépni a Login oldalon.

Jelszót valami külön erre a célra szántat találj ki, amit nem használsz máshol, mert nincs https sem, és elég tré az oldal reputációja. A regisztrációt megerősítő levél is valószínű a SPAM mappába fog kerülni, ott keresd.

Többet sajnos nem tudok segíteni, a wikiszerkesztést neked kell csinálnod.
Sok sikert.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#16) Eastman válasza Gdi (#15) üzenetére


Eastman
őstag

Jó ember vagy.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18) PBalázs válasza Eastman (#16) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Nem jön be a honlap. Mit tudok csinálni?

(#19) fatpingvin


fatpingvin
őstag

hajrá, csináld. mi tart vissza?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) PBalázs válasza fatpingvin (#19) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Nem tudom, hogy mit kell megnyitnom. Nem tudom hol tudok magamnak honlapot csinálni.

(#21) PBalázs


PBalázs
csendes tag

A Metawiki-n hogy tudok saját oldalakat létrehozni?

(#22) PBalázs


PBalázs
csendes tag

Tessék létrehozni a Ruszó Tibor lapot!

Az ajánlott oldal már délután óta nem működik, s még mindig nem tudom, hogy tudok saját honlapot készíteni.

(#23) Silverboy válasza PBalázs (#22) üzenetére


Silverboy
aktív tag

1. Senki nem fogja neked létrehozni, HA létre is hoznánk ugyan úgy törölnék mint a tiedet.
2. Mirahezehez csak regisztrálnod kell.
3. Metawikire sehogy.

A Weboldalak nem csak úgy "hupsz" lesznek. Azokat meg is kell írnia valakinek/kiknek az alaprendszert hozzá, természetesen van ingyen használható úgy nevezet "motor" ilyen a mediawiki cms is. DE ezekhez kell tárhely és domain cím, amiben ingyenes csak angolul van.
pl.: [link].

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#24) PBalázs válasza Silverboy (#23) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Angol szöveget a Google fordítóval csak-csak le tudok fordítani.

Azért szeretnék saját wikit, mert oda azt tölthetnék fel, amit akarnék, sőt oda még képeket is tölthetnék fel. Csak egy útmutatóra lenne szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#25) Somatom válasza PBalázs (#24) üzenetére


Somatom
veterán

Ez azért nem teljesen így van. Technikailag feltölthetsz olyat is, amit jogilag nem. Egy saját honlap nem csak több lehetőség, hanem több felelősség is. Most azt gondolod, hogy a Wiki téged gátol, korlátoz, de valójában lehet, hogy inkább megvéd.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26) Eastman válasza Somatom (#25) üzenetére


Eastman
őstag

+1.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27) PBalázs válasza Somatom (#25) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Azt azonban elárulom, hogy ha minden E-mailemre kapnék választ, akkor a Wikipédián sem hoztam volna létre jogsértő lapokat.

Ha én választanám ki a Sztárban sztár zsűrijeit, akkor megnézném, hogy a Wikipédián kinek az életrajza van leírva, s közülük választanék zsűrit. Ezért hoztam létre ezt a témát is:
[link]

Ha rajtam múlna, akkor a Sztárban sztár leszek mentorai is nevezetes emberek lennének.
Azt viszont 100 éves koromra sem fogom megérteni, hogy hogy lehet az, hogy a Manuel létre van hozva, a Ruszó Tibor meg nincs, holott 2019-ben Ruszó Tibor nyerte meg az X Faktort.

(#28) proci985 válasza PBalázs (#27) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Azt azonban elárulom, hogy ha minden E-mailemre kapnék választ, akkor a Wikipédián sem hoztam volna létre jogsértő lapokat.
Egy emailre általános esetben nincs senkinek kötelezettsége válaszolnia. A szerzői és szomszédos jogokat viszont jogszabály védi. Ha berángatnak bíróságra jogsértés miatt, akkor ki fogjág röhögni a kifogásaid.

Ha én választanám ki
De nem te választod ki.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29) PBalázs válasza proci985 (#28) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Erre az E-mail címre írtam:
szerkesztoseg@starity.hu

Engedélyt akartam kérni, hogy bemásolhassam a Wikipédiába a honlapon levő szövegeket. Ha minden E-mailre kapnék választ, akkor megkaptam volna az engedélyt.

(#30) proci985 válasza PBalázs (#29) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Az egy kis cég, öt alkalmazottal akiknek ebből élnek. Te meg ingyen akarod a szellemi terméküket felhasználni. Ahelyett, hogy pl megírtad volna a cikked rendesen lehivatkozva.

Hivatalos emaileken vicc kategóriájú kérdésekre általában nem szokás válaszolni. Egyébként ha kaptál is volna választ, az egy kategórikus nem lett volna.

Engedd el, mert jogszabályba ütközik amit csinálsz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31) PBalázs válasza proci985 (#30) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Sablonokat létre tudok hozni, de egy szöveget csak másolni tudok. Még azt tudom megcsinálni, hogy ha az eredeti szöveg egyes szám első személyben van megírva, akkor azt meg tudom fogalmazni egyes szám harmadik személyben.

A Wikipédián meg nem lehet megoldani, hogy az átirányítás egy külső honlapra vonatkozzon.

(#32) proci985 válasza PBalázs (#31) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

akkor azt meg tudom fogalmazni egyes szám harmadik személyben.
Az még plágium marad, át kell rendesen fogalmazni. Jellemzően erre amúgy is szükség van.

A Wikipédián meg nem lehet megoldani, hogy az átirányítás egy külső honlapra vonatkozzon.
Wikin vannak hivatkozások, így lehet megoldani, hogy valahonnan származik az információ, közben viszont nem egy az egyben lesz bemásolva a szöveg.

Ezzel nem kell egyetértened, viszont ismételten, jogszabályokról beszélünk, és bíróságra fognak vinni. Wikipediáról se véletlenül tiltottak ki amikor nem voltál hajlandó betartani a szabályzatukat, ugyanis a szerkesztőik nekik se szeretnek bíróságra járni azért, mert te nem vagy hajlandó betartani őket. Pedig többször kérték.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33) PBalázs válasza proci985 (#32) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Egy szöveget csak az tud másképpen megfogalmazni, aki nem született autistának. Az autistaság gyógyíthatatlan. Még érettségin is annak örültem, hogy az Irodalom és a Történelem vizsgám kettesre sikerült.

Eleve aki a Wikipédia lapjaiba hivatkozásokat szúr, annak már tudnia kéne, hogy mi nevezetes, s mi nem. Én azokat tiltanám ki, akik a lapokba hivatkozásokat szúrnak.

Már itt is próbáltam megkérni a regisztráltakat, hogy fogalmazzák meg másképpen a szöveget, sőt még akár helyettem is létrehozhatják a lapokat.

(#34) proci985 válasza PBalázs (#33) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Egy szöveget csak az tud másképpen megfogalmazni, aki nem született autistának.
Ez nem igaz. Akadémikusok között nagyon sok autista van és azon a területen alapvető ez a kézség. Viszont idő elsajátítani a kommunikációt. A jó kommunikáció nehéz akkor is, ha valaki nincs az autista spektrumon.

Én azokat tiltanám ki, akik a lapokba hivatkozásokat szúrnak.
De ez továbbra sem a te feladatod.

Már itt is próbáltam megkérni a regisztráltakat, hogy fogalmazzák meg másképpen a szöveget, sőt még akár helyettem is létrehozhatják a lapokat.
De nem fogjá. A többiek értik, hogy csak simán ellopni más oldal tartalmát nem oké. Akkor sem oké, ha nem válaszol és akkor sem oké, ha te nem érzed magad képesnek hasonló tartalmat létrehozni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#35) PBalázs válasza proci985 (#34) üzenetére


PBalázs
csendes tag

A Wikipédián nem oldható meg, hogy az átirányítás egy külső honlapra vonatkozzon. Én annak is örülnék, ha az eredeti szöveg írója hozná létre a Wikipédián a lapokat. Akkor közölhetné, hogy ő írta meg a jogsértő szöveget.

Én csak egy dolgot tudok tenni: azt, hogy beugrok a Dunába vagy a Balatonba, hogy ne lássam azt, ami engem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#36) PBalázs válasza Gdi (#15) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Végre működik.
Köszönöm.

(#40) Silverboy válasza proci985 (#34) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Kommunikáció, az érvelés, az előadás, fogalmazás mind tanulható készség, és igen a mai modern világba nagyon nehéz jól elsajátítani, kevés az emberi kontaktus, rohanunk és társai mind nehezítik. Nekem nagyon sokat segített például a cosplayes korszakom, vagy az amatőr színészkedés a haverokkal illetve az irodalmi estek amiket fősuli alatt csöppentem mert érdekelt az írás/történelem (utóbbi meg maradt), YT csatorna nyitás, vagy csak fogalmazások, glosszák írása.

PBalázs Lehet neked is segíteni fog, a "saját" "wiki" létrehozása, ne másold, próbáld átfogalmazni, törekedj a pontos tartalomra, és a jó érthetőségre :).

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#41) PBalázs válasza Silverboy (#40) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Az iskolában is az Irodalom meg a Történelem azért sikerült nekem kettesre, mert nem tudom, hogy egy mondatot hogyan lehet másképpen elmondani, mint az eredeti szöveg. Egy verset azért tudok megtanulni, mert azt szóról szóra kell megtanulni. Az autistaság nem gyógyítható.
Ha valamit másképp kell megfogalmazni, mint az eredeti szöveg, akkor olyan segítőt szeretnék kérni, aki nem autista.

(#42) Eastman válasza PBalázs (#41) üzenetére


Eastman
őstag

Érthető.

Viszont, lehet, hogy ezután magyartanárnőkkel kellene randiznod... ;) :) :D

...ajánlom a könyvtárakat...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43) Silverboy válasza PBalázs (#41) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Neked Balázs, az elmúlt évekre is visszamenőleg, proci985 fórumtárs után szabadon:
Tudjuk, hogy nem gyógyítható. Dolgoztam veled egy cipőbe járóval, és BTM-SNI-s iskolába jártam ahol minden évfolyamba volt egy olyan osztály akik olyanokból is áltak mint te, de az hogy mindent az állapotodhoz kötsz, klasszikus tagadás. Bele vagy szokva egy olyan közegbe, ahol kvázi mindent a szádba tesz édesanyukád. Ez itt az internet, mi nem azért vagyunk, hogy úgymond kiszolgáljunk téged, Segíteni szeretnénk, mindenki a maga modján, de első körben magadon kell segítened, és a saját láncaidat leverni. Az hogy minden konstruktívításra azt mondod "Én autista vagyok, Én nem értek hozzá, Én nem tudom" mint, ha egy Jolly Joker lenne, ezzel "szembeköpsz" itt mindenkit. Tudom, hogy a járatlan utat a jártért ti nem tudjátok úgymond követni, de meg kell próbálni, kisérletezni kell. Igen, elhiszem, tudom, hogy sokkal nehezebb minden mint nekünk, hogy nem találod a "helyed" (KÉPLETESSEN értve) a világban, földön lakók túlnyomó része nem találja (csak megjegyzem).

---

Segítségek fogalmazáshoz:
Használj szinonímákat: https://szinonimaszotar.hu/
Tedd szinesebbé metafórával: http://enciklopedia.fazekas.hu/retorika/Metafora
és sose feledkezz meg a forrásokról :K

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#44) Eastman válasza Silverboy (#43) üzenetére


Eastman
őstag

Van más, szelídebb vélemény is: [link]

Ami arra utal, hogy egy helyzetnek több nézőpontja is lehet. :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#45) kenwood


kenwood
veterán

Szoktam olvasni a bejegyzeseidet,es a commentjeidet.
Felmerult bennem egy kerdes.
Minden bejegyzes arrol szol,hogy segitseget kersz tolunk, vagy valamire panaszkodsz.
Az lenne a kerdesem, hogy te mit adsz nekunk ?
Varhato, hogy valami pozitiv dologrol irsz egyszer, vagy valamit hozza is teszel a kozosseghez,nem pedig csak panaszkodni,kerni fogsz?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#46) PBalázs válasza kenwood (#45) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Szoktam feltöltögetni a data.hu-ra olyan albumokat, amik nehezen szerezhetők (ha egy lemez, kazetta, vagy CD nem kapható, vagy letöltöttem, de az a honlap már megszűnt), s warez oldalakon szoktam megosztani a linkjeimet.
Elárulom, hogy a YouTube-ra is töltöttem már fel valamit. Sőt a Wikipédián is hoztam létre lapokat, amíg nem jelölték törlésre. GhostDestroyer100 nem akarja, hogy szerkesszem a Wikipédiát. Balázs6-ot kitiltották, s most ahányszor regisztrálom magam, az új felhasználónevem mindig Balázs6 zoknibábja lesz.

(#47) Csorbi válasza Eastman (#44) üzenetére


Csorbi
addikt

Arról már nem is beszélve, hogy az autizmushoz társulhat értelmi sérültség (ez a jellemzőbb), de vannak teljesen ép értelmű autisták is.

(#48) PBalázs


PBalázs
csendes tag

Ezt nézzék meg:
[link]

Nem akarom én megnyitni a Wikipédiát, de vannak dolgok, melyek máshova nincsenek leírva. Ha valaki véletlenül rákattint egy piros hivatkozásra, akkor bejön egy szerkesztő, s ha rákattintó nincs blokkolva, akkor még akár hülyeségeket is írhat.

(#49) Silverboy válasza PBalázs (#48) üzenetére


Silverboy
aktív tag

És utána ő is blokkolva lesz :DD . Ez az élet rendje.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#50) #55525888 válasza PBalázs (#33) üzenetére


#55525888
törölt tag

Kíváncsi lennék szakember véleményére, hogy valóban az-e a bajod, amit állítasz, vagy csak valaki szórakozik.
Az, hogy "autista", ezer féle kondíció lehet. Konkrétan mi van veled?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.