Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PBalázs


PBalázs
csendes tag

Mit kell beállítanom? Mit töltsek le?

(#2) #90088192 válasza PBalázs (#1) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hello

Dosbox ami segit neked :R
Az egy teljes Dos emulator

(#3) Gargouille válasza PBalázs (#1) üzenetére


Gargouille
őstag

Kérlek mondd, hogy csak viccelsz.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#4) PBalázs válasza Gargouille (#3) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Nem viccelek. Nézzék meg a videót:
[link]

(#5) PBalázs válasza #90088192 (#2) üzenetére


PBalázs
csendes tag

A DOSbox csak a DOS-ra írt játékprogramokra vonatkozik. Windows-os játékok esetén is megjelenik a hiba.

(#6) #90088192 válasza PBalázs (#5) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor vmware, és feltelepíteni benne a megfelelő Windows verziót.

(#7) batyuska100 válasza #90088192 (#6) üzenetére


batyuska100
senior tag

Vagy Orcale virtualbox.

(#8) PBalázs válasza batyuska100 (#7) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Letöltöttem, de nem hogyan kell a programmal elindítani az EXE fájlt. Ha viszont a régi Windows programot a Feladatkezelővel akarom betölteni, akkor megjelenik ez a hibaüzenet:

(#9) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

Törődj bele, hogy ez a program nem fog futni! Megoldható lenne, de számos olyan dolgot kellene tudnod elvégezni hozzá, ami neked nem megy.

(#10) Gdi válasza PBalázs (#8) üzenetére


Gdi
senior tag

16 bites szoftvereket nem tudsz már 64bites operációs rendszeren használni. Ez már Win7-en sem ment, kompatibilitási módban sem.

Két lehetőséged lenne:
1: Virtualizált környezetben használsz megfelelő OSt. Sajnos eddigi bejegyzéseid alapján azt kell mondanom ez nem járható út.
2: Tartasz erre a célra egy régi retró gépet. (Igen egy külön gépet, például egy régi centrino laptop valami Pentium M procival, amin Win3.1-től XP-ig használhatsz bármit.) Ennek pár ezer Ft költsége van, nem szükséges megindokolnod miért nem opció.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#11) Samus


Samus
addikt

Win 3.1-re írt játék még bőven DOS környezetre van kitalálva. DosBox kell neked, tessék, segítek, hogy kevesebbet kelljen kattintanod.

Dosbox letöltése innen: [link] (nagy zöld gomb)

Magyar nyelvű videó, hogy mi ez és hogy működik: https://www.youtube.com/watch?v=m3Mb_d0Jny0

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#12) PBalázs válasza Samus (#11) üzenetére


PBalázs
csendes tag

A DOSbox ugyanolyan hibaüzenetet ír ki, mint ha DOS operációs rendszerben akarnék Windows-os programot betölteni.

[ Szerkesztve ]

(#13) D1Rect válasza PBalázs (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Mi ez a játék?
Lehet van böngészőben játszható verzió valami erre szakosodott oldalon.
Akkor semmit nem kell variálni.

(#14) PBalázs válasza D1Rect (#13) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Minden régi Windows-os játék betöltése esetén megjelenik ez a hibaüzenet:

A számítógépem új.

(#15) Gargouille válasza PBalázs (#4) üzenetére


Gargouille
őstag

Oké. A Windows 3.1 alá írt játék nem fog futni Windows 10-en. Ezt magad is tapasztaltad.

A Windows 3.1 még nem volt önálló operációs rendszer (mint például a Windows 10), hanem csak egy grafikus ablakos keretprogram volt, ami MS-DOS operációs rendszeren futott. Tehát az elvi út, amivel működőképessé tudod tenni a játékot:

1. Kell egy működőképes MS-DOS operációs rendszer. (Ezt vagy egy virtuális gépre telepíted fel vagy keresel egy ősrégi de még működő számítógépet amin még elfutott.)

2. Ha van már működő DOS-od, akkor arra feltelepíted a Windows 3.1-et és elindítod. Ezen már fog futni a játékod.

Ha leírod melyik játék ez pontosan, akkor lehet van valami kerülő út (mint például amit a kolléga mond, hogy mondjuk létezik böngészőből futtatható verzió stb.)

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#16) batyuska100 válasza PBalázs (#14) üzenetére


batyuska100
senior tag

De mi pontosan a játék neve?

Egyébként semmilyen módon nem fogod elindítani a Win3.1-es játékokat Win10-en, hiába próbálkozol ilyesmivel. Ehhez érdemes lenne befognod valami öregebb gépet, azon biztos, hogy el fog indulni. Amúgy miért Blogbejegyzés formájában kérsz segítséget :F

(#17) D1Rect


D1Rect
félisten

[link] <= itt keress rá a játékaidra, hátha megtalálod.

(#18) Gdi válasza batyuska100 (#16) üzenetére


Gdi
senior tag

Talán ez?
(dots.exe amit dosboxban próbált)
https://archive.org/details/symantec_DOTS

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#19) domos


domos
senior tag

I don’t want to live on this plane of existence anymore :DDD :DDD :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#20) batyuska100 válasza domos (#19) üzenetére


batyuska100
senior tag

Én se.

(#21) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Nem tudom milyen játékot szeretnél elindítani, de ha nem dosos (dosboxxal nem megy), akkor ezzel lehet el tudod indítani (win16 "emulator")
otvdm
kicsomagolod a játék mappájába, nyitsz egy parancssort oda és beírod, ezt hogy:
otvdm.exe jatek.exe

Egyébként a 32bites Win 10ben is van 16 bit emulator gyárilag, esetleg azt érdemes még megpróbálnod.

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#22) PBalázs


PBalázs
csendes tag

[link]

Itt nem tudom beállítani, hogy amikor rákattintok a 8BitFiles-re, akkor betöltse a Winrar-t.

(#23) Kansas válasza PBalázs (#22) üzenetére


Kansas
addikt

Esetleg ezt próbáld : http://loderunnerwebgame.com/game/

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#24) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Felteszel egy Vmware Player-t, vagy kihasználod a Windows 10-edben levő Hyper-V hypervisort. Létrehozol egy virtuálgépet, és teszel rá egy Win 3.1-et. ECCerűbb.
Mondjuk fura, hogy a Win10 nem eszi meg azt, ami a 16 bites Windows-okon ment, de már nem lepődünk meg semmin.

"Itt nem tudom beállítani, hogy amikor rákattintok a 8BitFiles-re, akkor betöltse a Winrar-t."
---? Miért kéne neki? Ez egy zip file. Lemented, és a Windows-ban van beépített zip kibontás... (Jobb katt a file-on.) Egy D64 van benne C64 emulátorhoz.

(De amúgy azt kell beállítanod a Windows alapértelmezett alkalmazásaiban, hogy a zip -et is Winrar-ral nyissa ki.)

Amúgy, hogy hogyan futtass 16 bites cuccokat Win10-en :
https://www.groovypost.com/howto/enable-16-bit-application-support-windows-10/
Hátha.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) PBalázs válasza hcl (#24) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Próbáltam, de a gépemen nincs NTVDM komponens.

(#26) hcl válasza PBalázs (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Home verzió?

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) PBalázs válasza hcl (#26) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Azt tudom, hogy a gépemen Windows 10 64 bites operációs rendszer van. A gépemre nem én raktam fel az operációs rendszert, hanem eleve így kaptam.

(#28) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Feljebb már írtam, hogy a 64bites gépen nincs NTVDM, de viszont le tudod tölteni az OTVDM-et, hátha azzal megy

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#29) hcl válasza PBalázs (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aham, hogy 64 bitre nincs... Akkor a leírás készítőjének is köszi... Meg a MS-nak is, amiért nem oldotta meg :D

(BTW attól, hogy 64 bites, lehet Home, Enterprise... ez volt a kérdés.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.