Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PBalázs


PBalázs
csendes tag

Az allmusic nevű honlapon minden évben 500 Ft-ot ki kell fizetni, különben az egyenlegemet kinullázzák. Ha nem nulláznák ki az egyenlegemet, akkor a pénzt beosztanám. Az allmusic olyan dolgokat ír, melyek egyetlen könyvben sincsenek leírva. Arról nem is beszélve, ha egy előadónak (énekesnek vagy együttesnek) új albuma jelenik meg, akkor a megjelenés után bekerülhet az adatbázisba.

(#2) icezozo


icezozo
addikt

mekkora egy f@aszság ez a jutalék a banknak!

http://qwankido.hu/

(#3) e=mc² válasza icezozo (#2) üzenetére


e=mc²
őstag

A bank szolgaltat. Ha van szamlad, te igenybe veszel egy szolgaltatast. A szolgaltatasnak ara van. Tobb szolgaltatas tobb kiadas.

A bank sem karitativ szervezet, a profitmaximalizalas a celja, mint minden mas gazdasagi tarsasagnak. A bank tulajdonosai a te altalad igenyelt szolgaltatasok arabol is el. A bankban dolgozo pedig a bank tulajdonosatol kapja a fizetest. A bank dolgozoja nem egyenlo magaval a bankkal.

Mit nem lehet ezen barkinek is megerteni?!

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#4) icezozo válasza e=mc² (#3) üzenetére


icezozo
addikt

na abba ne menjünk bele,hogy egy banknak mi a profitmaximalizálás célja.
de ,hogy "jutalék" szerepeljen a kivonaton na az a durva!

http://qwankido.hu/

(#5) e=mc² válasza icezozo (#4) üzenetére


e=mc²
őstag

De, menjunk bele. Kivancsi vagyok, hogy szerinted mi?
Szerinted mi az, hogy jutalek?

Nagyon divat lett utalni mindent, amit a mediaban lehet hallani. Az egybites userek pedig a csordaszellemet kovetve egymast harsogjak tul, de gozuk nincs, hogy egyaltalan mirol is skandalnak!

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#6) icezozo válasza e=mc² (#5) üzenetére


icezozo
addikt

egy célja van,hogy mindenkit lehúzzanak.

sajnos itt nincs ez rendszabályozva nem úgy mint bármelyik EU-s tagállamban ahol a külföldi bankok csak megtűrt "intézmények"

itt fordított a helyzet. Sehol nincs ennyi bank mint MO-n.

tudom mi a jutalék mert kereskedő vagyok ! ( tisztességes, nem úgy mint a bankok )

http://qwankido.hu/

(#7) e=mc² válasza icezozo (#6) üzenetére


e=mc²
őstag

Egy celja van, igen, az, hogy eredmenyesen mukodjon. Pont ugyanugy, mint a sarki kisbolt, az utcaban mukodo fodrasz, vagy a varos szelen uzemelo gyar is! Ezt kell felfogni. Mivel a bank egy roppant kenyelmi intezmeny, aki teheti/akarja hasznalja. Minel tobb az ugyfel, annal tobb a bevetel. Pont ugyanugy, mint a sarki kisboltban, az utcaban mukodo fodrasznal, vagy a varos szelen uzemelo gyarban is.

A bankszektor igen is van szabalyozva, nem is kicsit. Legjobban a tv-bol lehet informalodni, ugye.

Szerinted mennyi bank van Magyarorszagon? Es Ausztriaban, Japanban, Nemetorszagban, Braziliaban, Usaban?

Szoval kereskedo vagy. Akkor mondd el kerlek, mi a jutalek, ami a kereskedelemben hasznalatos! Es mondd el, mi az ami a bankszektorban.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#8) icezozo válasza e=mc² (#7) üzenetére


icezozo
addikt

most komolyan gondolod,hogy össze hasonlítok egy fodrászt egy boltot egy bankkal?
ne vicceljünk már. meddő vita az egész.
te úgy gondolod én meg másképp.

kereskedelemben X forgalom után Y a jutalék.
a banknál nem tudom és nem is érdekel.

http://qwankido.hu/

(#9) e=mc² válasza icezozo (#8) üzenetére


e=mc²
őstag

Csak igy frocsognek az emberek, mint a birkak mondjak azt, amit kapnak a szajukba, anelkul, hogy tudnak mi is a kotta. Ez itt a problema. Nem a bankok.

Nem tudod, es nem is erdekel, de a velemenyed (tudatlanul) megis meg van rola.

Rendben, befejeztem.

Ambulimax Provider

(#10) icezozo válasza e=mc² (#9) üzenetére


icezozo
addikt

mivel nem akarok személyeskedni, én is befejeztem!

http://qwankido.hu/

(#11) Kolondrum


Kolondrum
félisten

csak? Több ezer nálam újabban. :(

(#12) PBalázs válasza Kolondrum (#11) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Az 550 Ft-ot rendszeresen kéne fizetnem. 2x550=1100, 3x550=1650, stb.

(#13) Kolondrum válasza PBalázs (#12) üzenetére


Kolondrum
félisten

Még az is kevés. 5k-ból marad is ha magamat nézem. Sajna ez van.

(#14) PBalázs válasza Kolondrum (#13) üzenetére


PBalázs
csendes tag

Nekem már a 400 Ft is sok, ha nekem kell kifizetnem. 2004. augusztusa óta nem kapok pénzt. Ha anyu ad nekem zsebpénzt, akkor azt be kell osztanom. Egy jutalék olyan, mint ha egy CD-n nekem két szám tetszene, megvenném a boltban a CD-t, azt a két számot lemásolnám, s az eredeti CD-t kidobnám.

(#15) BullZeye válasza e=mc² (#3) üzenetére


BullZeye
veterán

A bank szolgáltat, ezért a banknak én kölcsön adom a havi fizetésemet, és a megtakarításomat, hogy ő használja, befektesse. Nem lehetsz annyira naiv, hogy azt hidd, hogy a banknál a pénz nem csinál nekik pénzt.

Majd ha a bank havi 500Ftért kölcsön ad amúgy 0% 1,5 millát 10 hónapra 150k havi törlesztőre, majd akkor lesz fair.

De most váltok bankot, mert K&H az eddigi 1000~ forintos havidíjból csinált 2600Ft-ot, mert ugye ő szolgáltat.

(#16) bigdady válasza BullZeye (#15) üzenetére


bigdady
nagyúr

Lehet azért emel mert idén rávertek évi kb 10-20 Mrd bankadót ami eddig nem volt.
A bank egy vállalkozás nem fog ingyen adni semmit.

Teljesen egyetértek e=mc2 véleményével.
Amúgy Oroszországban kb 1000 bank van, csak,egy pl icezozo-nak

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.