Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) pc-eye


pc-eye
tag

Sziasztok annyi kérdésem lenne hogy hogy lehet paypal regisztrációt törölni?

(#252) Winner_hun válasza pc-eye (#251) üzenetére


Winner_hun
félisten

My account / Profile / Close Account

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#253) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!

Paypal-lal kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem:

-Withdrawnél, visszutaláskor (PP accountról hazai számlára), az internetes webkártyához tartozó számlaszámot kell megadnom, vagy a főszámlámét?
-Továbbá a Paypal-on ékezet nélkül vagyok regisztrálva, a bankomnál pedig ugye ékezettel.
Okozhat ez gondot a jóváírás hitelesítésénél?
-Valamint a 400 Ft-ot visszakaptam miután confirmoltam az adataim, de az 1 USD-t azt nem. Azt nem is adják vissza?

[ Szerkesztve ]

(#254) Winner_hun válasza djbahool (#253) üzenetére


Winner_hun
félisten

A kártyához tartozót.
Passz
Az 1 dollár nem az első vásárlásnál kerül beszámításra?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#255) mexel


mexel
veterán

Ha maestro kártyám van amivel nem lehet neten vásárolni az számít? Vagy elég a számlaszám, amiről levon a paypal, és ahová visszautal?

(#256) Winner_hun válasza mexel (#255) üzenetére


Winner_hun
félisten

Számít, mivel a kártyát kell hozzáadni a PayPal accountodhoz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#257) mexel válasza Winner_hun (#256) üzenetére


mexel
veterán

Köszi. Akkor új kártyát kell kérnem, vagy kártya nélkül használni. Végül is csak pár apró dolgot szeretnék vásárolni, kipróbálni a rendelést. Ha viszont pénzt utalok a kártyára, akkor mindenképpen a paypalos átváltást kell használjam, hacsak nem tudok devizát utalni rá devizaszámláról, de az már lehet hogy körülményesebb lenne.

(#258) Winner_hun válasza mexel (#257) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem ajánlott kártya nélkül használni: [KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#259) mexel válasza Winner_hun (#258) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Az a baj amíg nincs webkártyám nem merem a bankkártyát regisztrálni, mert így bármennyit le lehet venni a számláról egy gikszer esetén. Nem látom biztosabbnak a dolgot mint ha bankkártyával fizetnék, mert közvetlenül a számláról von le. (lehet hogy rosszul látom)

(#260) Winner_hun válasza mexel (#259) üzenetére


Winner_hun
félisten

A sima kártyádat tudod neten használni? Ha nem akkor hozzá se tudod adni.
Nem egy esetet lehetett eddig olvasni olyanról hogy a kártyaadatok megadása miatt később is terhelték a számlát. PayPal rendszeren belül ilyen nem igazán van (egyetlen esetről olvastam eddig, Skype-os probléma volt, ismerik is a hibát, vissza is küldték az összeget)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#261) mexel válasza Winner_hun (#260) üzenetére


mexel
veterán

Van több kártya, a meastro nem használható, a másik igen, de azt viszont nem szívesen rendelném a paypalhoz. Annyit viszont nem akarok vásárolni, hogyegy olyan folyószámlára váltsak aminek nagyobb a havidíja a mostaninál, de adnak hozzá webkártyát. Ördögi kör :)

(#262) mexel


mexel
veterán

Még egy kérdésem lenne: A vezetéknév amin a számla és kártya van, tartalmaz ő és á betűt is. Azt olvastam hogy a paypal támogatja az ékezetes nebveket, de valahol azt írták, hogy ne használjuk, mert ha külföldről rendelünk valamit akkor sokszor a betűk helyett krikszkrakszok jelennek meg. ( ahogy azt sok helyen látni), és a postán így nem fog működni a kézbesítés. mi az igaz? Vagy a paypal regisztráció és a cím megadása 2 külön dolog?

(#263) Winner_hun válasza mexel (#262) üzenetére


Winner_hun
félisten

PayPal elfogadja az ékezetes betűket. Néhányszor van hogy tényleg nem jelennek meg az ékezetes betűk, de akkor csak az az egy karakter cserélődik le. Úgy is megjönnek a csomagok;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#264) mexel válasza Winner_hun (#263) üzenetére


mexel
veterán

Nem is a paypal a lényeg, hanem ha pl rendelek egy svéd vagy kínai oldalról, és automatikusan nyomtatják a címet, akkor lehet hogyanév nem is olvasható mert az ékezetes betűk helyett egy összavisszaság kerül be címnek. Inkább úgy kérdem, hogy probléma lehet-e az ha ékezet nélkül regisztráloka paypal-ra? (pl szálán lévő névvel így nem egyezik a regisztrált név, pl: Lővér-Lover)
Nem szeretem az ékezetes magyar betűket használni nemzetközi környetzetben, de nem tudom hogy a paypal hogyan kezelné a számlával való egyeztetés során. (gondolok itt arra, hogy olyasmit olvastam, ha nem egyezik a név akkor többszörösét vonja utalási díjnak)

(#265) Winner_hun válasza mexel (#264) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fogalmam sincs.
PayPal felületén meg lehet adni egy vagon címet, megadsz egy másikat és azt használod, ennyi:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#266) mexel válasza Winner_hun (#265) üzenetére


mexel
veterán

Ja, értem. Akkor viszont ugyanazzal a névvel regisztréljak ahogyan a bankkártyán és bankszámlán van.
Ami aggaszt, hogy még nincs webkártya a számlához, de ahhotz hogy legyen, módosítani kellene a számlát. A mostani olcsó (vagy ingyenes) és amire használjuk pont jó. Ha viszont webkártyát szeretnénk, a havidíjak magasabbak lennének, akár évi pár ezer ft is. Mivel csak egy-két apróság miatt akarok paypalt, és "csak hogy legyen", nem éri meg váltani. Így viszont zavar, hogy a paypal vásárlással akármennyt le lehet rántani a számláról, mert nincs "köztes állomás". Nincs valami megoldás erre? (pl valami alszámla a számlán belül amire csak annyit utalok amennyi kellene a vásárláshoz, vagy valami ilyesmi megoldás? Nem vagyok ebben nagyon jártas)

(#267) Winner_hun válasza mexel (#266) üzenetére


Winner_hun
félisten

Passz. Ha csak pár vásárlás kell akkor [KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#268) mexel válasza Winner_hun (#267) üzenetére


mexel
veterán

Igen, köszi, már néztem és el is mentettem a topikot, lehet hogy élni fogok a dologgal amíg lehet :) :R

(#269) Balinov


Balinov
félisten

sziasztok, csak emlek frissites gyanant: Maestro kartyat meg mindig nem lehet PayPal accounthoz hozzaadni, igaz?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#270) Winner_hun válasza Balinov (#269) üzenetére


Winner_hun
félisten

Utolsó bekezdés

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#271) richwar


richwar
csendes tag

sziasztok!
nah van nemet paypalom aktivälva is van. az a gondom h nem müködik a kodom pedig mär rendeltem is 3hete, utaltam is pluszba a szämlämra szal jo volt akkor a kodom de mär nem jo söt a 2 biztonsägi kod sem jo hihetetlen vki feltörhette?? fel kell hivnom a nemet paypalt h semmire nem tudom a välaszt es ök akkor megsajnälnak azt adnak uj kodot?? aktiväläskor kaptam vmi pinkodot ha azt lediktälom akkor mär segitenek? vagy az összes szemelyi adatomat le kell diktälom? vki järt mär igy? van vmi egyszerü megoldäs?? :(

(#272) Paul14


Paul14
tag

Sziasztok!

Én most akarok regisztrálni PayPal-re. Igazából nem nagyon tudom hogy melyik típusú fiók lenne jó nekem. Azért kell mert van pár saját zeném ami megjelent és a kiadónak kell a PayPal ahova küldi a pénzt.
Szóval melyik típusú fiókot ajánljátok?

Köszi!

(#273) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Vásároltam valamit Kínából, ki is fizettem PayPalon, de nem érkezett meg. Hogyan tudom visszakapni a kifizetett összeget?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#274) Winner_hun válasza z0d1AK (#273) üzenetére


Winner_hun
félisten

Resolution Center / Dispute a Transaction / Item dispute
Ha pár napon belül nem akarja visszaküldeni a pénzt akkor Escalate to claim.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#275) outsiheder


outsiheder
tag

Jó napot kívánok mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni, hogy a paypal vásárláskor, ha nincs pénz feltöltve a számlára, de szeretnék vásárolni, akkor a beregisztrált, ellenőrzött bankkártyáról automatikusan feltölti saját magát, vagy mindenképpen "kézzel", előre kell feltöltenem a paypal számlát?
És még egy kérdés: a focicsapat reklámos bankom keresztül lehet-e feltölteni, az ő bankfiókjukban, bizonylat kitöltése után?
Számomra nem egyértelmű a figyelmeztető szöveg: " Paypal nem fogad el online átutalásokat,..."

[ Szerkesztve ]

(#276) Winner_hun válasza outsiheder (#275) üzenetére


Winner_hun
félisten

A hozzáadott kártyáról vonja le a megfelelő összeget, nem kell semmit sehova utalni.

Feltöltést nem tudom és sose fogom használni, felesleges.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#277) outsiheder válasza Winner_hun (#276) üzenetére


outsiheder
tag

Köszönöm szépen a választ!

(#278) mexel


mexel
veterán

Anyukámnak szeretnék csinálni egy paypal számlát, hogy próbálgathasson ebayról apróságokat, bizsukat vásárolni. Éppen ezért nem akarom a kártyáját hozzárendelni, mert igencsak kezdő fázisban lenne a dolog. Az megoldható hogy az én paypal számlámról $-t küldök át neki? Arra jó lenne hogy apróságokat vásárolgasson gondolom, a korlátozások így nem lennének érdekesek szerintem.
Másik, pedig hogy a saját számlára tudok "feltölteni pénzt, hogy legyen rajta egyenleg? (pl amikor jó árfolyamon van a $ akkor küldök a paypal számlára a bankszámláról) Vagy csak ft-ot küldhetek? ha csak ft azt átválthatom ott $-ra, hogy az $-ban is maradjon? (talán érthető vagyok)

(#279) Szabesz válasza mexel (#278) üzenetére


Szabesz
őstag

Szerintem egyszerűbb, ha kérsz egy internetkártyát, amire utalgatod a pénzt, és azt regisztrálod be PayPalon (én pl mindig a fizetés előtt vezetek át rá pénzt; mivel bankon belüli átvezetés, ezért azonnali, és a fizetés azonnal mehet)

¯\_(ツ)_/¯

(#280) mexel válasza Szabesz (#279) üzenetére


mexel
veterán

Kb ezt akarom kiváltani így. Csinálok egy paypalt neki, és utalok az én PP-mről pénzt neki amivel lehet gyakorlatozni :) ha esetleg még szüksége van rá akkor még küldök. Így viszont max annyival lehet terhelni a számláját amennyi van rajta, így nagy gondot nem tud okozni, és nem kell webkártyát sem kérnie. (ahhoz be kellene menni egy fiókba, és vidéken él, így időben ez gyorsabb lenne, ideiglenesen.

(#281) Szabesz válasza mexel (#280) üzenetére


Szabesz
őstag

De ezt te is meg tudod ejteni, saját nevedre, majd azt regisztrálod be, és arra vezetsz át a saját számládról. Így megúszod a macerát a paypayra utalással (átutalási idő etc).

¯\_(ツ)_/¯

(#282) mexel válasza Szabesz (#281) üzenetére


mexel
veterán

Ezt most nem értem. Miért kellene az én nevemre?
Azt nem szeretném hogy a paypal számlája összeköttetésben legyen a bankszámlámmal :) Véletlenül leüt egy kisrepülőt 30 millióért akkor behorpad a számlám :)

[ Szerkesztve ]

(#283) Szabesz válasza mexel (#282) üzenetére


Szabesz
őstag

Na. Internetkártya, legalábbis a CIB banknál úgy működik, hogy egy alszámlához fog tartozni, teljesen más számmal. Oda bármikor átvezetek, majd a kártyaadatok megadása után (pl paypal) vásárolhatok vele. Az idő 99%ban nincs rajta pénzem, csak akkor amikor vásárlok, és akkor is annyi, amennyit tudom hogy vásárolni fogok. A te esetedben annyit vezetsz át arra az alszámlára, amennyit szánsz anyukád vásárlásaira. Közvetlen nincs kapcsolat a te fő számlád és a PayPal között így.

Tehát egy példa. Fő kártyámon van a pénzem, vásárolni akarok 50$ értékben, PayPalon keresztül. Amikor elérek a PayPal fizetés oldalára, kiírja pontosan hány Ft-ot fog leemelni a beregisztrált kártyáról. Ekkor átvezetek fillérre pontosan annyit az Internetkártyára. Megnyomom a fizetés gombot, és már le is emelte a PayPal a netkártyáról az összeget.

Oké, továbbra sem értem milyen utazás lenne a netkártyával. Ez csak egy lehetőség, a többi rajtad áll :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#284) mexel válasza Szabesz (#283) üzenetére


mexel
veterán

Az internetkártyát ismerem, de fentebb leírt okok miatt nem akarok vesződni vele egyelőre. (utazás, várakozás, stb) Szerintem teljesen mindegy hogy a nem regisztrált paypal számlájára utalok 50$-t vagy az internetkártyára. A kérdésem az, hogy tudok-e egyik paypalról egy másik nem regisztráltra $ utalni, és van-e nagy hátránya a nem regisztrált paypalnak ksebb pár dolláros ebay-os vásárlásoknál?

[ Szerkesztve ]

(#285) Winner_hun válasza mexel (#278) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sima PayPal accounttal annyit költesz amennyit akarsz, viszont pénzt fogadni csak korlátozott számban lehet, ahhoz már üzleti (ami fizetős) PP acc. kell.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#286) mexel válasza Winner_hun (#285) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! A refund az működik pl ebayról? A saját pp számlára tudok "feltölteni" egyenleget pl dollárban?

[ Szerkesztve ]

(#287) Winner_hun válasza mexel (#286) üzenetére


Winner_hun
félisten

Működik. Gondolom kártya nélkül is:F
Nem tudom hogy lehet egyenleget feltölteni, sose csináltam és nem is fogom. Csak kártyával használom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#288) mexel válasza Winner_hun (#287) üzenetére


mexel
veterán

O.K. Köszi!

(#289) mexel


mexel
veterán

Ja, még valami: Ha paypalról egy másik paypalra utalok csak úgy hogy beírom a másik pp címét akkor a fogadónak vagy nekem kell valamit fizetni?

(#290) Winner_hun válasza mexel (#289) üzenetére


Winner_hun
félisten

Attól függ hogy küldöd. De valamelyik félnek kell fizetnie.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#291) mexel válasza Winner_hun (#290) üzenetére


mexel
veterán

Akkor nem jött be az ötletem :(

(#292) mexel


mexel
veterán

Hmm. Lehet hogy megtaláltam: A fogadó fél fizet 3,4%-ot + 90ft. Talán ez az.

(#293) Winner_hun válasza mexel (#292) üzenetére


Winner_hun
félisten

Attól függ hogy küldöd. Az is lehet hogy te fizetsz, ő meg nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#294) mexel válasza Winner_hun (#293) üzenetére


mexel
veterán

Mivel családban marad így mindegy, a lényeg hogy nem ingyenes. :(

(#295) bcrics


bcrics
tag

Hello,
ebayről vettem Ezt azt, de az eladó visszaküldte a pénzt, miután elutaltam neki, mivel már nem volt meg neki a rendelt termék,khm mindegyis. Ebayen, paypalon keresztül is kaptam mailt hogy a pénz visszaküldve, de a Számlámon még mindig nincs rajta, ez ma reggel történt, mennyi átfutási ideje van ennek míg újra a számlámon lesz a pénz?
vagy előfordulhat hogy beragadt az összeg a paypalban és manuálisan kell visszairányítanom a számlámra?

Talán a következő lehet a probléma..?
Status: Unverified ;Get verified
Már aktiváltam, remélem 1-2 napon belül megérkezik a kód és úgy tudom élesíteni a rendszert, ha pedig nem ez a probléma forrása akkor sejtésem sincs.
Ha megjön a 4 számjegyű kód, akkor pontosan mit is kell vele csinálnom?
Hová kell beütnöm?

köszi.

(#296) Winner_hun válasza bcrics (#295) üzenetére


Winner_hun
félisten

4-5 nap.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#297) Pubszon


Pubszon
veterán

Jó ideje használom a paypallt a magyar kártyámmal, de most hogy Angliába vagyok, szeretném ezt a kártyát is hozzá csatolni.
Ez megoldható?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#298) Winner_hun válasza Pubszon (#297) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezzel kicsit gondban vagyok. Úgy tudom hogy magyar reg-hez csak magyar számla, illetve ahhoz tartozó kártya csatolható. A PayPal topikjában kérdezd meg. Aztán írd meg az eredményt:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#299) Pubszon válasza Winner_hun (#298) üzenetére


Pubszon
veterán

Hi.
Bocs, csak most vettem észre, hogy válaszoltál.

Na de a lényeg az, hogy meg próbáltam hozzáadni, nem engedte emrt ugye nem lehet országot választani ezért félbe is hagytam.
Mikor legközelebb vásároltam az ebay-ről, az angol kártyámról vonta le az összeget ha a szállítási cím is angol. Ha magyarba rendelek valamit, akkor a magyar kártyáról vonja. :D
Ez meglepett, de jó így. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#300) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!

Pár éve használom a Paypal-t és most bankot váltottam így megszeretném változtatni az adatokat.
A bankszámlaszámomat megadtam, viszont amikor a credit card-ot regisztrálnám akkor hibaüzenetet kapok:

"This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card."

"Debit Cards (also called check cards, ATM cards, or banking cards) are accepted if they have a Visa or MasterCard logo. Enter your card number without spaces or dashes."

Az új bankkártyám mastercard-os, az előző visa volt. Megadtam mindent a leírtak szerint elvileg helyesen.

Erre nincs valakinek ötlete??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.