Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) donciccio


donciccio
csendes tag

xpedo pedálom volt. most adtam el. amúgy kiváló cucc,csak már túl sok pedál összegyűlt itthon. könnyebb,mint a keo blade. :DD az xpedo jobban működött a look stoplival. a sajátjával alig bírtam belelépni. sztem túl sok gumírozás van a gyáriján.

én még klipszes pedálokkal kezdtem,aztán lett look delta,és/vagy delta rendszerű után gyártott wellgo pedálok. az első wellgo kiváló volt,a második meg egy vacak. eltörött a dokkoló része. a klipszes után egy look rendszerű pedál maga volt a felüdülés. nem volt láb égés,meg ilyesmi. na meg persze könnyebb volt kivenni a lábat a pedálból.

most már jó pár éve áttértem a keo rendszerre,de szinte csak gyári stoplival használom. 1x volt vlmi nóném. az eltörött. nálam kimaradt az easy,egyből keo max pedálokat használtam. többnyire használtat vettem belőle mindig. kivéve most. a decában a legolcsóbb jelen pillanatban a keo blade. most ez van az egyik bringámon. érdemes utána olvasni,h melyik pedál mennyire "magas",mert megspórolhat vele az ember némi fájdalmat. a keo max-hoz képest,a blade még 3 mm-el alacsonyabb. egy deltához képest meg sztem már közel 10 mm-el.

(#2) Paxker315 válasza donciccio (#1) üzenetére


Paxker315
addikt

Noh jah. Korábban aktívan gugliztam pedál stack-height adatbázisokra-táblázatokra. Ellenben a cipő is nagyon fontos itt: sajnos vannak csukák, ahol maga a talp s talpbetét vastagabb, szinte olyan, mintha kockával a pedál&cipő közt hajtanál.

A régi delták pöpec cuccok. Csak ne ejtsd le őket a parkettára-csempére, mert utána lesz némi javítanivaló.

Agybaj: pár éve egy ismerős grammozgatott a nyereggel, nyeregcsővel, hajtókarral, persze jó drágán. Aztán félkilós Deltával tolta :W Negyed annyi pénzből vett volna Kéot, azzal is bentebb van 200-250 grammal, és pont mozgatott-forgatott tömegről beszélünk. Mosolyogtam rajt', tudom, nem illik. :D

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#3) Kisszidi válasza donciccio (#1) üzenetére


Kisszidi
csendes tag

Eddig csak SPD pedálokat használtam a trekking bicókon, aztán építettem magamnak egy karbon országútit edzeni meg vettem egy TT bringát versenyezni.
A TT-hez járt Look Keo pedál, vettem hozzá cleateket meg cipőt és gondoltam eljött a kánaán. Semmi extrát nem érzek az SPD-hez képest, csak macerásabbnak találom.
Aztán szereztem egy SPD-SL pedált is. A Look-kal összehasonlítva szintén semmi, hasonló tömeg, nagyon finom csapágyazás, ugyanolyan belelépni és kioldani, 0 különbség.
Fél év Keo és SPD-SL váltogatás után vettem 1-1 szett sima SPD pedált az országútira és a TT-re is, nekem az a tökéletes. :) 280g párja, esetemben ezen semmi nem fog múlni.

[ Szerkesztve ]

(#4) Paxker315 válasza Kisszidi (#3) üzenetére


Paxker315
addikt

sajnos nem tudok érdemit hozzátenni: soha nem volt SPD-m, s valoszinuleg nem lesz (mert feleslegesen minek vegyek? :) )

Vannak előnyei, azt nem tagadom. De a legtöbbek, akiket ismerek, nem használnak aszfalton SPD-t.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#5) Kisszidi válasza Paxker315 (#4) üzenetére


Kisszidi
csendes tag

Valószínűleg azon múlik ki mit szokott meg, egyik sem váltja meg a világot a másikkal szemben.
A környezetemben a többség Keot használ, páran SPD-SL pártiak, de vagyunk néhányan akik TT-n is SPD-ben nyomják, pedig azt hittem egyedül leszek vele. Azért ha eljutok ironman szintig, valószínűleg egy aerodinamikusabb pedállal teszem.

(#6) Paxker315 válasza Kisszidi (#5) üzenetére


Paxker315
addikt

Egyébként a Kéo rendszer népszerűségét kevésbé tudom megérteni (oké, én is azt használok, de az én gondolkodásom egy aberráció).

A Shim azonos árú pedáljai jobbak-tartósabbak-megbízhatóbbak. Mégis, inkább a Kéot választják a népek. Lehet, egyfajta régi beidegződés. Ld: Stihl fűrész analógiájára "Look Pedál". Utóbbit szinte minden 3csavaros felfogatású klikkesre rámondják. :W

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#7) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Ifjú titánként amikor még a KSI-ben róttam a ligetköröket, valami olcsóbb look koppintással tekertem, de asóta átszoktam az SPD-re. Montira volt egy egyik oldalán taposós, másikon patentos pedálom, aztán országutira is egyszerűbbnek láttam venni egy PD-M520-at, minthogy két cipőt tartsak. Lehet nem olyan jó, de már nem is versenyre kell.

(#8) donciccio


donciccio
csendes tag

érdekes abból szempontból ez a pedál kérdés,h tényleg van a look-nál jobb pedál,mégis sokan ezt használják. többek közt én is. az xpedo pedáljaim könnyebbek a keo blade-nél,de vlmiért mégis a blade mellett döntöttem. lehet,h márka hűség,vagy vlmi tök más.

campa szettet használok. adná magát,h campa pedálom legyen,de hát megálltak a fejlesztéssel,és mára már nem igazán versenyképes a konkurenciával szemben. legalábbis sztem.

nem esett szó még 2 ismertebb márkáról,de sztem ne menjünk el mellettük.

az egyik a speedplay. drága,és könnyű. legalábbis,ha a stoplikat nem számoljuk. a legtöbb modell közülük kétoldalas. nem tudom mennyire könnyű dokkolni vele,de azért kipróbálnám.

a másik meg a jó öreg time pedálok. a look delta tömegben a kanyarban sem volt régen ehhez a pedálhoz képest,meg közelebb is volt jóval a tengely a talphoz. itthon nem terjedt el,de sok profi használta sokáig. (Indurain,Riis,Ulrich,Pantani) na ezt is kipróbálnám,de tudom,h spéci talp kell hozzá. mondjuk a mostani time pedálokat is szívesen kipróbálnám,igaz,azok már más stoplival vannak ellátva.

(#9) Paxker315 válasza donciccio (#8) üzenetére


Paxker315
addikt

A Time mostani rendszere az RXS pont a nagyon könnyű használhatóságával, kis kioldóerővel és talán fiziológiásabb lábfejmozgást lehetővé tevő kialakítással tűnik ki. A "régi" Time rendszerrel azért nem foglalkoznék, mert halott platformmal nem érdemes.

A helyi boltban dolgozó egyik 'srác' nagyon kedveli az RXS szériát, főleg kezdőknek ill. gyermekeknek szokta ajánlgatni. Egy ideig nézegettem őket, de, a csapágyazás minőségéről& megbízhatóságról ÉS plattiélettartamról borzalmasan lesúlytó vélemények voltak a belépő&középkategóriában. Kétség kívül optimálisnak látszik a nagy kontaktfelület, szabadabb lábfejmozgás, kisebb kioldóerő, alacsonyabb stack height, de, mindig van kompromisszum.

A Speedplay-jel azért nem foglalkozom, mert rétegcucc, és, számomra érthetetlen módon van 1-2 vallási fanatikus követője, aki szerint nem is lehet más pedállal tekerni (kár, hogy a bringások 99%-a mégis képes rá.. )

Én először az ára miatt keo-ztam még 2013 elején, aztán meg rajt' maradtam, mert nem volt különösebb problémám vele. Első pedálom egy "Guerciotti" feliratos Keo Easy volt, természetesen PX-ről, egy Chain Nova II cipővel. Utóbbi köszöni szépen, jól van, pont pár hete vettem elő jó 2 év nemhasználat után, mert hihetetlen jól szellőzik, 30 fokban fázik a lábam benn'. ;]

A Guerciotti pedál meg fogalmam sincs, kinél van, elment egy bringával együtt. Szerintem a Keo easy pl. kifejezetten jó választás elsőre: pont megfelelő a rugóerő, egyszerű, olcsó, nem sajnálod. A klasszik sem lenne rossz, de igazából a rugóerő-állításon kívül a régebbi klasszik nem igazán különbözött a sima easytől. S mivel én minden pedálnál azzal kezdek, hogy a legcsirkébbre állítom a rugóerőt, így számomra egy teljesen irreleváns feature volt.

Az Exustar nagyon jó, a kis kínai meg itt van előttem dobozban, hétvégén lesz lehetőségem kipróbálni. Vicces, mert Keo kompatibilisnek írja& szemre Wellgo keo grip stoplikkal adták, de a pedál meg nagyon a 6600-ás ultegrákra hajaz megjelenésben :W

:D és az is leesett, hova lett az Xpedo Thrust pedálom, amit 1 próbakör után hirdettem meg.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#10) Paxker315


Paxker315
addikt

Hát ez bősz.

SpeedPlay replika? :)

ennyiért még simán megéri próbálgatni :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.