Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) Paxker315 válasza ncc1701 (#4) üzenetére


Paxker315
addikt

Itt ugye a wear&tear dolgokra (sor-lánc) gondolsz? :)

Nagyon vicces a HG-93-as (9s XT-Ulti) lánc: valami 12 euró körül vettem 2015-ben. Használtam a szokásos 1 szezont, 7700 km-t. Aztán flaska-benzin, rázogat, fémre tisztít, apróra feltesz 2500-ért, és AZNAP ELVITTÉK. Volt pár álmatlan éjszakám, hogy patkány voltam, de, ahogy mondani szokták: állapotot veszünk, nem kilométert. :K

Én 10s campyval elleszek egy pár évig. Ahogy évekig elvoltam vele eddig is. (sokáig 2 bringám volt, és párhuzamosan használtam 9-10-es szetteket, utóbbi egyértelműen jobb campag-nál)

Most pont 7901-es DuraAce láncom van, előtte HG95-ös XT volt. SOHA senkinek nem szoktam ajánlani Dura Ace láncot, mert, szerintem az Ultegra tartósabb-időtállóbb. De, ez a Dura kb. újként került hozzám brutális 3000Ft-ért, és a campag módszer szerint még mehet. (ők kicsit másképp javasolják a lánccserét, körülbelül akkor kuka-méhtelep a lánc, ha a 0.75-ös nagyjából félig-harmadig belemegy, kiszámolva olyan 0.4-nél mondják, hogy cserélni KELL. (de tényleg. Füllel úgyis észreveszed, mert ronda hangja van, ha már 0.5-nél jár, és a váltás is hezitálós már vele. a 0.75 az a végsőkön is túlhajtott, lelakott, leélt cucc..) Már az ötödik láncot koptatom a soron, ennyire jók ezek a veloce lánckeréksorok...)

egyszer volt michém.. szezon közepére tiszta sorja-csorba-hegyes volt a kedvenc 15-16t-m rajt'.. Szemét

Amúgy tp-om szerint ár:tartósság tekintetében még mindgi a 105 a bajnok, de az Ultegra is van olyan hosszú életű, csak drágább. ;)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.