Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szablya


szablya
tag

Sajnos tipikus eset: fiú-lány barátság. A dolog tipikus szenvedői a fiúk, akik általában a jobbik fajtából vannak. Megpróbálnak lelkileg közel kerülni a lányhoz, azt hiszik jó úton járnak, pedig a lány már elkönyvelte őket barátnak. Aztán gyün szépen a tipikus mondatok közül valamilyik: "Baráttal SOHA", "maradjuk csak barátok", "úgy gondolom <...> ezért maradjunk inkább barátok". A lány pedig nagy valószínűséggel már soha nem fog kitérni ebből az álláspontból. Meglehet próbálni kezdeni a helyzettel valamit, de saját példámon okulva azt tanácsolom: felejtsd el :(

Azt képtelen vagyok felfogni, miért mindegy az a csajoknak, hogy melyik <idióta barom állat - jelzőket szabadon lehet szaporítani> tologatja bennük a fszát, és miért akarnak a valamire való fiúkkal mindenképpen barátok maradni... Persze aztán utóbbiaknak sírják ki magukat, hogy a legutolsó <idióta barom állat> épp hogyan használta ki őket, stb.

Kapcsolódó anyag: The ladder theory - A létra elmélet -> sok érdekes dolog benne a lányok pasi-barát rendszeréről :(

Én azért megpróbálom. Minden attól függ, mennyire szereted az illető lányt. Nekem eddig lassan 2 évet vett el az életemből ez a fiú-lány "barátság"...

Talán lesz a témáról címlapos írásom, Ice?! buzdítására neki is fogtam, csak... szar ez így :(

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#2) Ice!?


Ice!?
őstag

Nekem is rengeteg mondanivalóm lenne, de sehogy se tudom összeszedni. Nehéz. Mire eljutok odáig, hogy elkezdjem az írást, megszűnnek a gondolatok.
A cikkhez: Ha azt mondta, hogy "barát", akkor már nem nagyon lehet köztetek több.:(

szablya::R

[ Szerkesztve ]

(#3) Samus


Samus
addikt

Sajnos pontosan tudom, mit érzem, milyen a helyzeted. Én a mai napig "jóban" (ha nem beszélünk, csak évente egyszer, könnyű ezt mondani) vagyok. Konkrétan rajta kívül egy embernél éreztem, hogy ilyen szinten el tudok Vele beszélgetni. Valami hihetetlen dolog, érzés. Csak sajnos MINDIG (nem véletlen a nagybetű) túl szép, hogy igaz legyen. Egy részük azonnal megsértőik, és örök harag, ha felmerül a több, mint...azonban az igazival ez után is ugyanúgy lehet beszélgetni, mint előtte. Csak a szívem szakad meg közben...

szablya: bocsáss meg, hogy ilyet mondok, de le vagy maradva. Nekem négy évet vett el az életemből a fiú lány barátság, kezelése, a sorozatos próbálkozások, kudarcok, mert szinte csak azok voltak, EGY lánnyal. Akivel mára már köszönő viszonyban sem vagyunk. Ha pedig ezt szóváteszem, én vagyok a zsarnok, zsarolni próbálom, stb, stb, stb. Azóta nem keresem, haragszom rá. Én sem voltam Angyal, de úgy érzem tényleg mindent megpróbáltam, vagyis egyet nem: soha nem próbáltam megcsókolni. Voltam annyira "úriember", hátha majd akad egy pillanat. Amikor pedig akadt volna, fent, a várfalon sétáltunk este ünnepség alatt, egy másik fiúról kezdett el beszélni, akivel majd randizni fog, "ha velem végzett". Itt egy világ omlott össze bennem, és a szeme láttára felhívtam Bellát (Ő egy külön történet az életemben), és elpanaszoltam Neki mindent. A lány csak nézett, hogy én mekkora paraszt vagyok, hogy egy másik lánynak mesélem ezt még a találkozó közben. De jó esett Bellával beszélni, akkor már tudtam, hogy a négy év után végleg vége a lánnyal. hazakísértem, ez volt az utolsó találkozásunk.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) Metalfan


Metalfan
senior tag

Mért van az, hogy "baráttal soha", de egy szinte vadidegennel azonnal? Aztán értetlenül csodálkozik azon, hogy pár hónap alatt, jobb esetben 1-2 év múlva vége a kapcsolatnak :(
...legalábbis én főleg ezt tapasztalom a környezetemben.

(#5) Szten Márs válasza Samus (#3) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Huhh. Egy dolog bizonyos, egy barátság egy lánnyal számomra abszolút szent és a létező legfontosabb dolgok egyike. Szerencsére bőven van benne részem, és baromira szerencsésnek érzem magam miatta. Azért vagyok barátja egy lánynak, mert szeretem, mint embert. Ez a szeretet nem kell, hogy "az" a szeretet legyen. Ha "az" a szeretet, akkor vannak gondok, de ha nem is "az" a szeretet, akkor is fontos, pokolian fontos, ha meg az, akkor pláne.

Épp ezért nem értem, amit írsz. A lány valószínűleg nem tudta, hogy mit érzel iránta, barát barátnak gondolt, és mint ilyennek, abszolút nyíltan, sőt örömmel elújságolhatja, hogy megy randizni. Persze, lehet szar érzés, de ha szeretünk valakit, akkor én úgy gondolom, hogy annak többnek kell lenni valamiféle birtoklási vágynál, így valamiféle keserű örömmel lehet nézni az ilyesmit és keserű örömmel lehet szurkolni, ha úgy tetszik magunk ellen, de érte - nem velünk lesz, de ha minden jól megy, akkor találhat valakit, aki boldoggá teheti. Ebbe a képbe nekem nem fér bele az, amit írtál.

paulsimon69:
Vannak lányok, akik úgy gondolják, hogy ha valaki tényleg akar velkük párkapcsolatot, annak lépnie kell, tennie kell határozottan az ügy érdekében - mi okból? Majd meginterjúvolok párat, most már érdekel a téma. De tény, hogy létezik ilyen típus, akinél, ha x ideig nem történt semmi, már kevés az esélyed. Valószínűleg utána már ő is furán érezné magát egy teljesen más típusú ember-ember kapcsolatban, mint amiben kettőtöket megszokott. Nem nagyon tudja már áttenni a címkét, ha így tetszik. Ettől ő még nem lesz roszabb, gonoszabb, vagy akár csak ésszerűtlenebb gondolkodású, egyszerűen ilyen, neki ilyen a személyisége, így kerek egész, így kell elfogadni, sőt, így kell szeretni.

Amúgy igazából verbálisan "mi lenne ha" típusú kérdést nekiszegezni egy lánynak csak akkor szabad, ha a, semmi vesztenivalója az embernek, és egy próbát megér alapon van (de ha így van, akkor amúgy is mit ér az egész?), b, egészen biztos az ember abban, hogy igent fognak neki mondani. Egyébként, ha létezik dolog, amit egyszerűen kötelező elkerülni, mindenféle kapcsolatépítés (avagy becsajozás) során, az pontosan ez a kérdés. Ha kell valaminek alakulnia, az alakulni fog - persze, ha teszünk is érte valamit. Nem, nem verbálisan. Fene tudja, érzi az ember, hogy mikor mit lehet, és lehet látni, hogy hogyan alakul egy-egy kapcsolat. Ha valakivel tényleg közelebbi és bensőségesebb a viszony, akkor az ember érti, sőt, inkább érzi annyira a másikat, hogy tudja hol is állnak és mit is kéne tenni, az adott helyzetben meddig lehet elmenni és hogyan, és úgy egyáltalán, hogy mivel lehet előremozdulni. Nekem eddig még csak barátságból lett párkapcsolatom, és nem vagyok az a típus, aki gyakran váltogatja a csajait. Az előző barátnőmmel 3,5 évig voltunk együtt, a mostanival már több, mint 3,5 éve. Voltak olyan barátságok, ahol történtek a barátság határán túlmenő lépések, sőt, de aztán mégsem lett belőle semmi, és ez bizony szar volt, sőt, ha történelmileg hű akarok lenni, akkor azt mondom, hogy szenvedtem, mint állat, de egy pillanatig sem gondolkoztam azon, hogy akkor most mi lesz, tudtam, hogy számíthatok rá, mint barátra ezentúl is, én pedig akartam őt továbbra is barátnak tudni - miért veszítsek el egy olyan embert, akit szeretek, pont azért, mert szeretem. Ennek semmi értelme nem lett volna.

Lényeg a lényeg: a fenéket fogom azt mondani, hogy felejtsd el. Miért tennéd? Az élet egy férfinak gyakran ilyen buli: meg kell tanulni barátként együtt lenni azzal, akit máshogy szeretsz. Néha kínlódós, de nem éri meg elveszíteni a másikat csak azért, mert az a könnyebb út. Sokkalta értékesebb egy ilyen kapcsolat, és sokkalta értékesebb az adott lány annál, hogy csak azért, hogy ne kelljen valahogy magunkba rendbe tenni ezeket a dolgokat és elviselni a dolog keserűsűgét, hagyjuk elveszni.

(#6) paulsimon69


paulsimon69
újonc

Köszönöm a hozzászólásokat, talán a legutóbbi fogott meg legjobban, olyan típus vagyok, hogyha minimális remény van, akkor teszem a dolgom, és nem adom fel. Más már rég kiszállt volna belőle. Én többnek érzem magam. De lehet hogy hiába...?

Egyébként nagyon igazad van, én is úgy véltem hogy a kérdés tök gagyi dolog, de valahogy úgy éreztem - külső nyomások hatására is - ha nem teszem fel, nem vagyok férfi, és ha fél évig semmi nem volt, eztán sem lesz. Egyébként ez a valószínű, dehát... Holtig remél az ember...

(#7) Szten Márs válasza paulsimon69 (#6) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Most mi a helyzet? Beszéltek azóta a lánnyal, ha igen, akkor változott bármit a kapcsolatotok azzal, hogy megkérdezted azt, amit? Nem viselkedik azóta máshogy veled?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.