Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Enton


Enton
addikt

Jól néz ki! Habár gondolom az ujjítással a külsőhöz nem nagyon nyultak, szóval már az előző is tetszett volna ha látok olyat! :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#2) .mf


.mf
veterán

"200-szoros"? Az a 30MB/s milyen tetülassú százéves pendrivehoz képest 200-szoros? :W :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) Pompi válasza .mf (#2) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az 1x cd olvasóhoz képest, ami 150kb/sec volt anno ;)

Feel Good Inc.

(#4) X@b3e


X@b3e
addikt

Van olyan újabb pen, ami nem támogatja readyboostot? :U

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#5) Szondar


Szondar
csendes tag

mit jelent ez a funkció?
ReadyBoost
Kérem valaki írja meg.

(#6) Pompi válasza Szondar (#5) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

ReadyBoost elméletben.

X@b3e: van. Ez sebességfüggő és nem minden új pendrive elég gyors hozzá.

Feel Good Inc.

(#7) Jofi81 válasza Szondar (#5) üzenetére


Jofi81
őstag

(#8) Depression válasza Enton (#1) üzenetére


Depression
veterán

Kép
Azért előben nem is olyan nagy szám, csak egy a sok közül kűlsőre.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9) jasohn


jasohn
tag

Használja egyébként valaki a Ready Boost-ot?
Gyorsít a rendszeren?

(#10) Hani


Hani
aktív tag

Az még rendben is van, hogy 200X-os sebességű, hát istenem.
Viszont az a mondat, hogy "Ez az érték hozzávetőlegesen 20-szor gyorsabb az előző generációs modellekhez képest." Ijj. Kicsit erős megfogalmazás, mit mondjak.

Szerk: offba.

[ Szerkesztve ]

(#11) Jofi81 válasza jasohn (#9) üzenetére


Jofi81
őstag

Én használom, de nem tudnám megmondani, hogy gyorsabb-e a rendszer, mint nélküle...

(#12) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Kit érdekel az olvasási sebesség, amikor jellemzően a gagyi pendrive is tud 15 mega olvasást és 2 mega írást másodpercenként..

Inkább az írási sebességben jeleskedjen.

(#13) Alchemist


Alchemist
addikt

30 Mb/s.?? a notim vinyója is csaknem kétszer ennyit tud... persze a seek értéke az SSD-nél más nagyságrend. Ezzel együtt szerintem 100-150 Mb/s-os olvasás környékén érné meg érezhetően.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#14) spln válasza Cs_Laci (#12) üzenetére


spln
tag

Ezt a modellt ReadyBoost-hoz "fejlesztették", ami inkább olvasásra használja a pendrive-ot

Alchemist:
USB 2.0-n keresztül nehezen fog 100-150 MB/s-t elérni. :))

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#15) Metalfan


Metalfan
senior tag

ReadyBoost funkció támogatása ma már nem nagy szám, a legtöbb pendrive külön csinnadratta nélkül is tudja. Saját tapasztalataim szerint a ReadyBoost meg egyáltalán nem gyorsított semmit a rendszeren, pedig a pendrive-om tud kb 15 MB/s-mal olvasni, meg feleennyivel írni. Az meg különösen furcsa, hogy külső vinyóval lemondhatok a RB-ról, holott az csípőből képes 15 megára még egy szar vezérlőchippel és noti vinyóval is (nem felel meg a sebességteszten). A lefoglalt 1-2 giga meg szinte nem is számít.

(#16) spln válasza Metalfan (#15) üzenetére


spln
tag

ReadyBoost nem az olvasási/írási sebesség miatt lenne gyorsabb. Hanem azért, mert egy flash meghajtó elérési ideje 1-2 nagyságrenddel kisebb, mint egy átlagos HDD-jé.
Külső vinyoval azért nem is ajánlja fel, mert teljesen értelmetlen lenne, ugyanis az elérési ideje nagyobb, mint a belsőé (főleg ha laptop vinyo).

"Danger! Avoid death!"

(#17) Whito válasza jasohn (#9) üzenetére


Whito
csendes tag

Én használom. Kb. 15 másodpercet spórol meg a bootolás ezzel ahhoz képest ha nincs Előtte 1 perc 5 sec volt nálam a gép indulása utána 50 sec lett. Leginkább észrevehető a változás a desktop betöltésekor van (tehát miután beloginolsz a windowsba és elindulnak a szolgáltatások, desktopot kirakja, ikonokat, oldalsáv, stb.). Hamarabb áll készen a rendszer munkára a login után, mint RB nélkül. Én egy 40MB/s meghajtóval használom. Nem lesz rakéta ettől a géped, de azért érezhető a változás. És valóban a random seek sebesség számít (ami egy átlag vinyóhoz képest 50-100x sebességet jelent) és ezért az olyan műveleteket tud gyorsítani, ahol sok kicsi file-t kell matatni.

(#18) Metalfan válasza spln (#16) üzenetére


Metalfan
senior tag

Akkor már értem. Köszi, hogy felhomályosítottál :R

(#19) FTeR válasza jasohn (#9) üzenetére


FTeR
addikt

egy ideje már nem használtam notimon (egy idő után hanyagolni kezdtem, mert mindig kihúztam,h ne törjön le), de most a kérdésed kapcsán beraktam a külön erre a célra vett (27MB/s*) pqi 2gigásomat és elég látványos lett a változás.
szinte alig nyekereg a vinyó, régóta megnyitott, de nem használt és így swappolt alkalmazások is gyorsabban reagálnak.

egyébként nincs mit támogatni ezen a fícsörön, csak marketing rizsa az egész. vista csatlakoztatás után ellenőrzi a sebességét és ha elég gyors, felajánlja a használatát.

*mint már többen is írták, a véletlen elérés számít, de arra nincs mércénk

(#20) Pompi válasza FTeR (#19) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"egyébként nincs mit támogatni ezen a fícsörön, csak marketing rizsa az egész. vista csatlakoztatás után ellenőrzi a sebességét és ha elég gyors, felajánlja a használatát."

ReadyBoost esetében azt jelenti ez a "támogatás", hogy az adott pen bír-e azzal a sebességgel ami a ReadyBoosthoz kell. Ennyi.

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.