Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Fuk jeee!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) Neovenator


Neovenator
senior tag

Már várjuk!

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#3) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Durván hangulatos trailer lett...(és ne felejtsük el...ma patch-notes is lesz :D)

(#4) mentoloshypo


mentoloshypo
senior tag

Ritka hangulatos videó!

(#5) dunc


dunc
nagyúr

Nekem ez a játék kimaradt, de video alapján elpopsizza a D3 at! Tényleg ennyire ütős, és ingyenes? Sima reg. és jöhet lefele a játék? A D3 ra mennyire hasonlít, ebbe is van solo campany?

(#6) puffadt válasza dunc (#5) üzenetére


puffadt
csendes tag

Én kipróbáltam. Időhiány miatt nem sokáig jutottam. Szerencsére inkább a Diablo II-re hasonlít. Jó kis játék szerintem.

(#7) dunc válasza puffadt (#6) üzenetére


dunc
nagyúr

Este kiprobálom, já volna phs társakkal. :))

(#8) Kirtam


Kirtam
tag

Valaki vágja, hogy ez most pontosan, hogyan fog működni? Amikor meghalok akkor lesz belőlem valami más és úgy használhatom az új tartalmat? Oder miért mutatják egyfolytában a halálokat?

(#9) Nordic válasza dunc (#7) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Teljesen ingyenes, a mikrotranzakciós shop-ban csak effekteket, peteket illetve egyedi skineket lehet venni, semmi olyat amivel előnyhöz juthatsz a többiekkel szemben.

[link] - vagyunk egy páran pH!-ról. ;) Lassan kész az első hsz is, elvileg ha minden jól megy ma befejezem. :U

Kirtam: Alapjáraton két permanent ladder van hardcore és softcore. Ha viszont meghalsz a hardcore karaktereddel, akkor mehetsz tovább vele softcore-on.

[ Szerkesztve ]

(#10) dunc válasza Nordic (#9) üzenetére


dunc
nagyúr

Este kiprobálom, jó megérzésem van a játékról. Mennyire játszható minimális angollal? Gépigény? Gondolom I5 3100-3700 mhz, 8 Gb ram, R9270X, és ssd vel nem akadály?!

(#11) Nordic válasza dunc (#10) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ez bőven megfelelő...az én gépem még picivel gyengébb is mint a tied és 1920*1200ban tolom. Angol végülis nem nagyon kell, max ami egy ilyen hns-játékhoz szokott kelleni. Inkább időigényes beletanulni, mert elsőre lehet a sok infó ijesztő lesz.Bemutató is van róla :).

[ Szerkesztve ]

(#12) KisDre


KisDre
senior tag

Új terület nem lesz? Már mint, úgy, tényleg új. (Tehát hogy nem teleport kő izével, még csak level32 vagyok szóval nem tartok ott csak tudom hogy van :D)

KisDre.artstation.com

(#13) Nordic válasza KisDre (#12) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Új Act nem lesz...4 hónapja volt release, ennyi idő alatt nem is várható el szerintem, másoknak egy komolyabb patch elkészítése kerül ennyi időbe.

(#14) #57919488 válasza dunc (#5) üzenetére


#57919488
törölt tag

Sok tekintetben igen :K de kemenyebb is azert. D3 inkabb casual baratibb mint azt a Blizzard jatekainal megszokhattuk :)

(#15) Reggie0 válasza dunc (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem a laptopomon C2Q 2GHz es 4670M-mel is ment roccenes nelkul FHD-ban. Egyedul anaglyph 3d-ben volt neha akadas.

(#16) Zol01 válasza Nordic (#11) üzenetére


Zol01
tag

"mert elsőre lehet a sok infó ijesztő lesz."

Hát van benne valami, én a képesség fát mikor megláttam majdnem dobtam egy hátast! :Y
Amúgy a játék nagyon hangulatos, pont a napokban akartam újra elkezdeni a D3-mat de az már elmarad! :))

(#17) Har_melin


Har_melin
addikt

Kíváncsi leszek a passzív fa átalakítására, hogy ez hogyan fogja érinteni a meglévő 10-50 közti karaktereimet?

Vártam, hogy legyen itt is valami hír róla. Ahhoz képest, hogy tavaly az Év Játéka lett a Gamespot-on (én is úgy találtam rá), csak egy korai bétás állapotú ismertető van fent, pedig azóta a játék fényévnyit változott.

Ami a sok éves D2 tapasztalat után egyértelmű pozitívum a számomra (azoknak, akik csak ismerkednének vele). D3-mal nem játszottam, megnéztem a leírásokat, karaktereket és egyszerűen úgy éreztem, ez nekem ennyi pénzt nem ér meg:

- közös stash minden karakternek. Nem kell trükközni, hogyan adom át a varázslónak való cuccot, amit a barbárom talált. A láda elég nagy, alapból 4 x 480 "rekeszes", és bővíthető. A legkisebb cuccok (gyűrűk, orbok, kövek) 1 rekeszt, a legnagyobb kétkezes fegyverek 8-at foglalnak el.

- sokkal jobb drop. Tudom, sokan szidták/szidják, de nekem most van kb. 15 unique cuccom, mind talált és alapvetően casual játékosnak tartom magam, heti talán 10 órát játszom vele kb. egy hónapja.

- a passzív fa + gem rendszer sokkal nagyobb változatosságot enged meg, mint a Dio, sokkal könnyebben találok számomra érdekes irányokat.

- a játék imminens része a képességek utólagos variálása, tehát ha véletlenül elszúr az ember valamit, akkor vagy a kapott respec pontokkal, vagy ha nagyon félre ment, akkor a található/cserélhető gömbikkel helyre lehet hozni.

- egyszerre 25 karaktered lehet, tehát szabadon lehet próbálkozni. A közös stashnak köszönhetően pedig az első három-négy után már nagy eséllyel felgyűlik pár olyan, kezdőknek való cucc, amivel az új karakterek már sokkal könnyebben haladhatnak.

- ingyenes. Tényleg, teljesen. A vásárolható kiegészítők közül viszont hosszabb játék után szerintem egy láda bővítésre mindenki benevez, az elsőre hatalmasnak tűnő láda a hozzám hasonló hörcsögöknél ("ez jó lenne egy EK crit shadow-nak, úgy is ki akartam egyet próbálni") vészes tempóban képes megtelni. A mikrotranzakciókhoz pontokat kell vásárolni, jelenleg 200 pont 20 dollár, egy 6x480 rekeszes bővítés pl. 150 pont. Viszont folyamatosan és rendszeresen vannak 20-30%-os napi akciók, pl. amióta játszom már lehetett venni pontokat olcsóbban és a bővítést is kevesebb pontért, szóval ha figyeltem volna, akkor kb. a feléből meg lehetett volna úszni.

- solo barát. Meg lehet kövezni, én jobban szeretek egyedül játszani és nagyon élvezem, hogy eddig sehol nem akadtam el azért, mert a játék kiköveteli a multit. Ugyan ez igaz a csereberére is. Egy hete csak próbaként kipróbáltam, de igazából szükségem még nem volt rá. (hozzáteszem: teljesen simán működött.) A több szintes craftolási rendszernek köszönhetően jó eséllyel találsz saját magad is olyan cuccot, amit megfelelővé alakíthatsz, ha nem akarsz csencselni. (bár Normál fokozathoz valók esetén szinte biztos, hogy olcsóbban jön ki az ember a cserével.)

- nekem tetszik, hogy nincs pénz, csak alapanyag. Egyrészt ha szerencséd van, akkor "csóróként" is pottyanhat az öledbe egy ritka orb, másrészt eldöntheti az ember, hogy mit szed fel és mit nem. Ráadásul mivel az azonosítást szolgáló tekercseket csak találni vagy fehér cuccok hordalékából lehet összerakni, időnként azért azokat is összeszedem, ha éppen kifogyóban vagyok.

- Hátrány: a desync. Nekem néha nagyon lagzik, ez hardcore-on vagy a két magasabb fokozaton, ahol XP vesztéssel is jár az elhalálozás, sokaknak idegesítő lehet. Volt már, hogy a Normál fő boss-ánál a harc közepén kivágott. A jó hír (amit akkor még nem tudtam): ha azonnal visszalépsz, akkor ugyan abba az instance-ba tesz vissza, így elég a legközelebbi waypoint-tól gyorsan visszarohanni, legfeljebb a HP-je/pajzsa gyógyul vissza az ellenfélnek, nem kell elölről kezdeni az összes csicska lemészárlását.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#18) dunc válasza Har_melin (#17) üzenetére


dunc
nagyúr

Igen szerintem is zseniális! A passzív fa is rendben van(bár van pár zsákutca)!

[ Szerkesztve ]

(#19) Har_melin válasza Kirtam (#8) üzenetére


Har_melin
addikt

Annyit még, hogy a két lap league mellett van két időszakos is (most az Ambush és az Invasion lesz), az egyik softcore, a másik hardcore karaktereknek. bizonyos cuccok, események csak ezekben fordulnak elő, ezek igazából négy hónapos élő bétatesztnek tekinthetők. Az ezekben talált cuccokat viszont bármelyik másik, akár másik ligában indított karakternek is átadhatod.

A halálozásokat szerintem csak azért mutatták annyit, mert a kiegészítő sztorija az áldozatról, az önfeláldozásról (illetve mások feláldozásáról) szól De lehet, hogy lesz valami achievement szerepe is, majd kiderül.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#20) Nordic válasza Har_melin (#17) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Azért az túlzás, hogy korai béta állapotú ismertető...bőven futott már a az open-béta amikor megírtam. Amúgy aki ismeri tudja, hogy sokat változott a játék(tudja mikben), sőt azok tudják, hogy immáron másodjára kapunk új skill-fát. Azért azt nem várhatod el, hogy minden változásnál új tesztet írjon bárki... :U

A desync-ről annyit, hogy ezt nem lehet megszüntetni. Szerencsére a GGG engedi a külső script futtató programok használatát, aminek köszönhetően, ha én desync jeleit érzékelem, csak megnyomom az egerem egyik oldalsó gombját, az lefuttat kb 1sec alatt egy /oos parancsot és mehet is tovább a játék.

A halálozásokat szerintem csak azért mutatták annyit, mert a kiegészítő sztorija az áldozatról, az önfeláldozásról (illetve mások feláldozásáról) szól De lehet, hogy lesz valami achievement szerepe is, majd kiderül. - az szerintem az Invasion liga miatt mutatták...konkrétan közölték, hogy az Invasion úgy lett megalkotva, hogy a karakterek meghaljanak(talán a sima HC már túl softcore :DDD).

[ Szerkesztve ]

(#21) Har_melin válasza Nordic (#20) üzenetére


Har_melin
addikt

Nem várok el semmit, csak amikor januárban felfedeztem, néztem, hogy van-e róla itt valami? A tavaly márciusi állapotához képest elég komoly változások történtek a játékban, az akkor a kommentekben kritizált vagy leszólt dolgok jelentős részét én úgy gondolom kiküszöbölték vagy megváltoztatták. Úgy érzem, ezek a változások sokkal komolyabbak voltak, mint amit egy játéknál az open béta és a végleges változat között megszoktunk.

"Amúgy aki ismeri tudja, " - általában ismertetőt, tesztet olyan játékról keres az ember, amit nem ismer. Én meglepődtem azon, hogy egy ilyen kaliberű és ekkorát változó játékról ennyire kevés aktuális információ volt. Mielőtt félreérted: nem tesztről beszélek, hanem arról, hogy a hírekben sem szerepelt semmi a változtatásokról. Egy teljesen új karakterosztály, keményen átalakított skill fa, hogy csak néhány olyan apróságot említsek, amiről a tesztet olvasóknak fogalma sem lehet. (Még egyszer: ez nem a teszt hibája.) Még a hivatalos megjelenést bejelentő hír is elintézte egy, a tesztre mutató linkkel, egyetlen hanggal sem említve, hogy azóta sok minden változott. Szerencsére én előbb kezdtem el játszani vele és csak utána keresgéltem, mert ellenkező esetben az akkori állapotról szóló vélemények alapján azt hiszem inkább hagytam volna a fenébe.

A desync tudom, hogy a rendszerből fakad, ezzel együtt ez egy olyan probléma, ami elveheti valaki kedvét a játéktól, de legalább is jó, ha felkészül rá.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#22) Reggie0 válasza Har_melin (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezerszer jobb a D3-nal.

(#23) Har_melin


Har_melin
addikt

Még egy megjegyzés, de ez inkább az adminoknak: nem lehetne a játék gamepod-os fórumának a linkjét is berakni vagy a cikk alá, vagy a cikkbe?

Csak azért, mert most találtam meg és így már érthetőbb Nordic kicsit indignált reagálása - ezúton is gratulálok a részletes leíráshoz. Ráadásul a játék részleteire, a játékos problémákra vonatkozóan is sokkal informatívabb az 1500+ komment, mint a három cikk alatt összesen összegyűlt kb. 200.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#24) KisDre válasza Nordic (#20) üzenetére


KisDre
senior tag

Ami nekem leginkább szembeötlött változás az a látvány-grafika. Na nem vagyok egy AAA fullmax grafika mániás, de a bétában még jóval fapadosabb hatást keltett a játék, mint akkor amikor már Steammel telepítettem és próbáltam ki már a teljeset :)
Mondhatni, korunk Diablo-ja

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.