Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Goose-T


Goose-T
veterán

Ha megint olyan brilliáns ötletekkel jön elő, mint az Itanium vagy a Larrabee, akkor az AMD még röhöghet egy ideig. :DDD

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#2) Duck663


Duck663
őstag

Hmmm, vajon hány elnök-vezérigazgatót fog még megenni az Intel, mire kilábalnak a bajból? Mindenképpen olyan személy kell, akinek van egy életképes víziója, a divíziók eladogatása nem volt különösebb víziónak nevezhető, de az Itanium és a Larrabee sem volt az, de majd meglátjuk, hátha azóta tanult a hibákból.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#3) NoMix válasza Goose-T (#1) üzenetére


NoMix
tag

Intel-grált fogja a markában tartani...

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#4) NoMix válasza Duck663 (#2) üzenetére


NoMix
tag

te szerintem alkalmas vagy erre a feladatra...

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#5) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Végre - lesz egy kis verseny!
A tőzsde jól fogadta
"$INTC is already up +9% on the news of the new CEO today (as of 9:54am ET)."

"""
I am thrilled and humbled to be returning to Intel as CEO. I was 18 years old when I joined Intel, fresh out of the Lincoln Technical Institute. Over the next 30 years of my tenure at Intel, I had the honor to be mentored at the feet of Grove, Noyce and Moore. Intel then helped me continue my education at Santa Clara University and Stanford University. The company also gave me the opportunity to work on the forefront of silicon innovation with the best and brightest talent in the industry.

My experience at Intel has shaped my entire career, and I am forever grateful to this company. To come back “home” to Intel in the role of CEO during what is such a critical time for innovation, as we see the digitization of everything accelerating, will be the greatest honor of my career.

I have tremendous regard for the company’s rich history and the powerful technologies created here that have transformed, and continue to transform, the world’s digital infrastructure. We have incredible talent and remarkable technical expertise that is the envy of the industry.

I look forward to working with all of you to continue to shape the future of technology. While Intel’s history is rich, the transformation from a CPU to multi-architecture XPU company is exciting and our opportunity as a world-leading semiconductor manufacturer is greater than it’s ever been. I will be sharing more in the near-term about my vision and strategy for Intel, but I know we can continue to accelerate innovation, strengthen our core business and create value for our shareholders, customers and employees.

I want to extend my gratitude to Bob for his leadership and significant contributions to Intel through this critical period of transformation. I welcome his counsel and ongoing guidance through the transition period to make it as seamless as possible for our customers and all of you.

I’m sure you will have many questions about what is to come, and I look forward to hearing them, even if I won’t have all the answers on day one. I can’t wait to resume this journey with all of you.

– Pat
"""

és egy fiatalkorabeli képe:

Mottó: "A verseny jó!"

(#6) Reggie0 válasza Goose-T (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat ja, ha uj architekturat hoznak be, akkor az a baj, ha meg nem hoznak, akkor milyen takolt,oskovulet,nem hatekony az x86 es az a baj :)

(#7) Duck663 válasza NoMix (#4) üzenetére


Duck663
őstag

Ha a teljes képet nézzük, akkor nem.

#5 S_x96x_S: Kíváncsian várom, milyen jövőképet vázol fel, és mit sikerül majd megvalósítania abból.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azert kivancsi lennek arra, hogy mennyi igaz abbol, amikor egy ilyen vezetonek - legyen akar az mernok - tulajdonitanak egy termeket. Nagyobb az eselye annak hogy csak egyszeruen pont ott, volt pont akkor, mint hogy a termek koncepcioja, dizajnja, vagy implementacioja az o szellemi termeke. Persze rakerul a neve biztosan sok szabadalomra, az aktualis pozicioja miatt. Aztan kesobb a fejvadaszok nem is biztos hogy arra vadasznak, akire akarnak. Igy konnyen a szakma csucsara juthat egy kozepes, de annal ambiciozusabb szakember is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) S_x96x_S válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Azert kivancsi lennek arra, hogy mennyi igaz abbol, amikor egy ilyen vezetonek -
> legyen akar az mernok - tulajdonitanak egy termeket.

Az a lényeg, hogy a munkatársai minek tekintették:

"Pat was a "boy wonder" at Intel and could do no wrong — until Larrabee. I was working at Intel at the time and remember always assuming that Pat would someday be CEO. His departure came as such a shock to a lot of us, as does his return.
He might have what it takes to turn Intel around." [link]

Érdekesek a többi HN kommentek is ( HN= Hacker News)
persze holnap érdemes ránézni ... mert még friss a hír.

Mottó: "A verseny jó!"

(#10) Duck663 válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


Duck663
őstag

Az utolsó mondatoddal Kodurira gondolsz éppen? :)

Nagyon nehéz megmondani kinek mekkora a szerepe, egymásra utaltság van, hiába van egy nagyon jó mérnökcsapat, ha nincs felettük valaki, aki irányt mutatna. Olyan ez, mint egy hadsereg, hiába van egy halom jó katonád, ha nincs felettük egy hadvezér, de ez fordítva is igaz, hiába vagy baromi jó hadvezér, ha nincsenek jó katonáid. (Most akkor végül is ki nyerte meg a csatát, a katona vagy a hadvezér?)

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#11) Tigerclaw válasza Duck663 (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem csak ra, sot nem is ra, csak ugy altalanossagban. Aki dolgozott mar nagy cegnel az tudja, hogy ritka ha epp a vezetonek jut az eszebe valami jo dolog, amire lehet epiteni. Nem is azert tartjak. Arra ott van a fiatalabb kreativabb reteg, internek es hasonloak. Nezd meg Jobs es Wozniak esetet. Nem akarom elvenni Jobs erdemeit, de tul sok mindent tulajdonitanak neki is. Erdekes lenne tudni az igazsagot.

Az ilyen valtasok gyakran a piacnak szolnak. Egy Intel meretu cegnel nem feltetlenul problemas, hogy penzugyes vezeti, ha kozben jo szakemberekkel veszi magat korbe es hallgat is rajuk. Ugyanugy nem feltetlenul jo dontes ha a legjobb mernokuket teszik a ceg elere. A vezetesi stiluson, viziokon es a szerencsen mulik a vegeredmeny.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) jerry311


jerry311
nagyúr

az Intelnek jelenleg inkább egy tapasztalt mérnökre lenne szüksége, aki képes a fejlesztéseket időre biztosítani a piac számára.

Sosem láttam, hogy mitől lenne képes egy CEO biztosítani a határidők tartását a technikai problémák megoldásával. Megszabhatja, hogy február 32-én ennek piacra kell kerülni, különben ostort hoz a Mikulás, de nem tud lemenni a gyárba besegíteni tranzisztorokat lapátolni.
Nem a CEO hozza el a Szent Grált, amitől hirtelen megnő a kihozatal az Intel gyártósorain...
Nem a CEO javítja ki a 3 milliárd tranzisztor közti vezetékezést egyesével egy hét alatt...
Ha ez eddig nem ment a mérnök csapatnak, akkor nem egy új CEO-tól jönnek új ötletek. Lecserélheti a mérnököket, de azt megteheti akármelyik CEO, úgysem ő méri fel a szakmai tudást...

(#13) Reggie0 válasza jerry311 (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont a CEO donthet arrol, hogy sporol-e a mernokokon, illetve a fobb technikai iranycelokat is meghatarozhatja. Ha pl. 10nm-en nem akartak volna akkora novekedest a tranzisztorsurusegben, akkor valoszinuleg sikerult volna idoben beinditani a node-ot.

(#14) #16939776 válasza S_x96x_S (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez már olyan mintha kommunikálna a külvilággal, amit eddig a cég részéről nem tapasztaltunk. Motiváltsággal és célokkal nem lesz baj, kérdés, hogy az ott lévő ember anyagot meg tudja-e úgy kezelni/szelektálni úgy, hogy közben a morál se essen a béka hátsója alá, és ő se menjen benne tönkre emberileg.
Mondok egy nagyf@szágot: Az előző elnököt vissza kellene tenni a pénzügy élére, és hagyni, hogy ő dolgozza meg azokat akiket ő hívott oda. Azokkal akik régi motorosok vagy Pat vissza akar majd hozni a céghez, azzal meg Pat foglalkozzon. Talán így fog a legkisebb döccenővel végbe menni az újra-tervezés, és nem vesztenek megint egy csomó amúgy jó szakembert, csak azért mert nehezen fogadják be Pat lelkesedését, céltudatosságát az eddigi langyos víz után..

[ Szerkesztve ]

(#15) S_x96x_S válasza jerry311 (#12) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Sosem láttam, hogy mitől lenne képes egy CEO biztosítani
> a határidők tartását a technikai problémák megoldásával.

igazából itt az a lényeg, hogy az arany tojást tojó tyúkot, ami a hosszú távú stratégia célokat biztosítja, ne vágja le - a rövidtávú eredmények miatt.
Egy mérnök háttérrel jobban érzékeli a kockázatokat ... a fejlesztési folyamat hosszúságát és a kutatás-fejlesztés ÉS a későbbi ( akár 5-10 év múlva ) megjelenő eredmények kapcsolatát ..

Egy "könyvelő típusú vezető" csak azt látja, hogy viszi a pénzt a kutatás fejlesztés ... és nem látja a kapcsolatot a későbbi eredményekkel.
:R

Mottó: "A verseny jó!"

(#16) Duck663 válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


Duck663
őstag

Ott a fiatalabb, kreatívabb, tapasztaltabb réteg. De nincs ott, Krzanich leépítgetésének hála.

Az igazságot, kinek mekkora a szerepe egy-egy termékben sohasem fogjuk tudni, de ha megnézed az iPhone hogyan fejlődött, illetve hogyan stagnál, 0 innovációval, akkor azért lehet érezni, hogy nem kis hatása volt a termék alakulására. Azt tényleg érdekes lenne látni, hogy milyen lenne ma egy iPhone, ha Jobs élne, biztos hogy nem ilyen.

Az AMD-nél bevált, hogy egy mérnök került az élére, lehet azt a mintát próbálják lekövetni. Ráadásul neki az az előnye is megvan, hogy korábban az Intelnél dolgozott, a vállalaton belül ismert és elismert szakember, akit maximálisan el is fogadnak. Mindenesetre kíváncsian várom, milyen víziót vázol majd fel, és mit sikerül elérnie.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#17) Hohocali válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Olvasd el Jobs életrajzi könyvét, és többet fogsz látni. :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#18) Abu85 válasza jerry311 (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Például ott, hogy tök felesleges fejlesztésekre nem pazarol erőforrást. Mert azokat el kell vonni máshonnan, és akkor más termék fog csúszni. A Rocket Lake-S és az Ice Lake-SP például tök felesleges fejlesztés. A versenyt nem tudják felvenni, és csak a valóban versenyképes cucc csúszik miattuk. Ehhez viszont kell egy olyan kaliberű CEO, aki egy termék megjelenése előtt két évvel megmondja, hogy azt nem érdemes tovább tervezni. Az AMD is onnan jött vissza az élre a szerverpiacon, hogy egy rakás fejlesztést leállítottak. Egyszerűen kihagytak két teljes generációt, hogy legyen egy nagyon odacsapós. Amíg az Intel nem vállalja ezt be, addig ez nehéz menet lesz. Ez egyébként leírva nagyon rosszul hangzik, de most gondolj bele, hogy mennyit ér az Ice Lake-SP. A Rome platformot sem tudja megverni, és nem is az lesz az ellenfele. Értelmetlen volt az egész erőforrást belerakni, mert csak annyit értek el, hogy a Sapphire Rapids nem 2021H1ben, hanem 2022H2-ben érkezik. De a piaci pozíciójuk attól nem javul, hogy lesz egy Ice Lake-SP. Ezzel szemben a Milan ellen tervezett Sapphire Rapids megkapja a nyakába a Genoát, ami ellen megint nagyon kevés lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) pjani


pjani
tag

A 2006-os i hate amd "poénra" emlékeztek? Amikor megláttam ma a csávó képét, rögtön beugrott...

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#20) adamssss


adamssss
veterán

nagyszabású projekteket irányított anno, mint például az Itanium termékcsalád, illetve a Larrabee,...

Utos termekek lettek. ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#21) Tigerclaw válasza Abu85 (#18) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"Például ott, hogy tök felesleges fejlesztésekre nem pazarol erőforrást..."

Lehet hogy ez az AMD-nel is vannak ilyenek most. Ezzel nem az intelt vedem, csak eszmefuttatas az egesz. A Lucienne a Cezanne mellett hasonloan feleslegesnek tunik, foleg ha lathatoan limitalt a gyartasi kapacitasuk, szoval nem mindegy hogy mire hasznaljak a szukos eroforrasaikat, nem beszelve a tervezesre forditott belso human eroforrasrol.

Budget opcionak ott volt, ott van a Renoir. A Van Goghnak lett volna ertelme, de ha azt valamiert felretettek, a Lucienne-t felesleges volt letervezni, gyartasba tenni. Az osszes igenyt Renoirbol es a Cezannebol ki tudtak volna szolgalni, aztan par honap, fel ev mulva akar csak a Cezanne-bol.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) Balu77


Balu77
őstag

Az első jó döntés Intel háza táján mostanság. Sajnos azt kell mondjam hogy Mr. Swan még pénzügyesként is csapnivaló volt. Mert ok, hogy eladják, kiszervezik a pénzügyi stabilítás érdekében az egyes részlegeket, de nem mindegy hogy melyiket! Egész pontosan a nand üzletág és ssd gyártásról lenne szó. Azóta a Micron mondhatni szárnyra kapott és a kereslet is hatalmas. Szóval a piacot is tök tévesen mérte fel. Nem is beszélve hogy az Altera akvizíció után jelentősen megnövekedett az Intel adósság állománya is, így amit nyert a kiszervezéssel a réven, azt mindjárt el is költötte egy nem is olyan biztos hogy jövedelmező cégre (egyenlőre). Nekem inkább úgy tűnik, hogy úszott az árral és szerepet cserélve az Amd és más konkurensek követőjévé vált. Kb. olyan vezető, mint anno az Apple élén Gil Amelio, aki szépen vitte is le a lejtőn a céget egészen Jobs visszatéréséig.
Az új ceo ennél csak jobb lehet. Noha az Itanium nagy fiaskó volt neki és valljuk be, nem csak azért volt az a cpu fiaskó mert nem volt elég támogatója, hanem komoly hátrányosságai is voltak eleve a tervezéséből fakadóan. Mindenesetre azóta biztos ő is tanult a hibákból és jobb irányba fogja vinni a céget. Amúgy gyanítható hogy az Intelnél ez a nagy változás ott indult be, amikor Third Point befekektetői csoport Daniel Loeb vezetésével bevásárolt a cégbe. Szinte azonnal változásokat sürgetett, összehívta a befektető tanácsot és tárgyalásokat kezdeményezett. Ennek eredménye azóta: tárgyalás a gyártás egy részének kiszervezéséről (tsmc, samsung), és új ceo kinevezése, mindez pedig december 19-e óta! Szóval gyorsan pörögnek az események. A tőzsde pedig pozitívan vette eme változásokat, hisz a 44 dolláros novemberi mélypontról immáron 58-ra emelkedtek a részvény árak a legnagyobbat ma emelkedve.
Eközben szegény Dell, amely a Vmware tulajdonosa, egész csúnyát esett ma.

izé

(#23) Abu85 válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Lucienne az semmi erőforrást nem vitt el. Egy szimpla steppingváltás, amit eleve megcsináltak már a Renoir esetében, csak most adtak neki egy új nevet, és átszabták a paraméterezést.
Teljesen más amúgy egy már kész processzor esetében új steppinget bevezetni, mert ez mindössze három hónap alatt megoldható. Ehhez képest az Ice Lake-SP 4-5 éves projekt, ahogy a Rocket Lake-S is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) S_x96x_S válasza Abu85 (#23) üzenetére


S_x96x_S
őstag

Azért a 7nm-es bejelentés tartalmára is kiváncsi leszek.
persze ez a befektetőknek szól, hogy ne veszítsék el a reményt ...

"In addition, the company has made strong progress on its 7nm process technology and plans on providing an update when it reports its full fourth-quarter and full-year 2020 results as previously scheduled on Jan. 21, 2021."
https://newsroom.intel.com/news-releases/intel-appoints-tech-industry-leader-pat-gelsinger-as-new-ceo/?prohardver=enable

Mottó: "A verseny jó!"

(#25) Tigerclaw válasza Abu85 (#23) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ertem. Az uj nev es uj szamozas miatt gondoltam, hogy nagyobb valtozas is van, sot valami netes teszt szerint erezhetoen gyorsult. A csikszelesseg sem valtozott?

A Van Gogh -rol semmi publikusan megoszthato info nincs? En azt vartam a legjobban az AMD-tol.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) Tigerclaw válasza S_x96x_S (#24) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Par nap mulva kiderul, mit jelent a "strong progress" a marketing szotarukban? Meg nem fejeztek de, de mar majdnem elkezdtek. :P

Ha annyira strong lenne, nem az szerepelne a tobbi hirben hogy epp a bergyartok elott terdepelnek. Ez inkabb arra utal, hogy se iden, se jovore nem tudnak meg elkezdeni a gyartast.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) szmörlock007


szmörlock007
aktív tag

FINALLY, THE RIGHT PILOT AT THE INTEL HELM

Részletes technikai leírás, többek közt architect volt a 486-osnál, és a nagy sikerű Nehalem-ből is kivette a részét, tudása az van, meglátjuk főnökként milyen lesz, de az elmúlt 2-nél szerintem jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

vissza a gyökerekhez ... régi Intel Logo ( ~ 1972 )

"My favorite Intel logo -- and spirit -- from 8008's User Manual (Nov1972).
I hope the spirit returns soon"

https://twitter.com/InstLatX64/status/1349441759282143235

Mottó: "A verseny jó!"

(#29) genlog válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


genlog
junior tag

A vezetőmérnök az vezetőmérnök - gondolom.

(#30) dokanin válasza Tigerclaw (#26) üzenetére


dokanin
aktív tag

Már vizualizálták a project felállításának koncepcióját... :)

(#31) buherton


buherton
őstag
LOGOUT blog

de az Intelnek jelenleg inkább egy tapasztalt mérnökre lenne szüksége, aki képes a fejlesztéseket időre biztosítani a piac számára.

Ez mekkora marketing bullshit. Ugye nem a CEO-tól várják, hogy mérnökösödjön?! Az ő feladata, hogy az alatta lévő pozíciókban megfelelő emberek kerüljenek és bratyizzon a többi a vállalattal.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#32) floatr válasza adamssss (#20) üzenetére


floatr
veterán

Ha van miből próbálkozni, akkor az egy kifejezetten jó dolog, hogy mernek belevágni hasonló projektekbe, még ha nem is jön be. Ha nincsenek újítások, akkor évek múlva is a 14++++++ lesz a téma. Az sem működik, hogy pénzügyileg optimalizálnak zéró innováció mellett.

(#33) Emilió válasza Abu85 (#18) üzenetére


Emilió
junior tag

Ha jól emlékszem, már 2018ban az epyc 2017es megjelenése után olvastam tőled olyat, hogy senki nem fog xeon szervert venni, mert semmi nem szól mellette. Ehhez képest talán öt százalék az amd szerver piaci részesedése 2021 elején.

A sapphire rapids csúszását megerősítette az intel, vagy ilyenre csak amd negatív hírek esetén van szükség, hogy beszélj róla? Kérlek hagyjuk az ellenőrizhetetlen belső "forrásaidat". ;)

A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs. Főleg a kis trollokkal, akik lenyúlják az idézeted, és azt hiszik, ettől okosnak tűnnek majd.

(#34) Abu85 válasza buherton (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt nem, de a CEO-nak lehet annyi esze, hogy tök hasztalan fejlesztéseket nem visz végig, amúgy hasznos fejlesztések kárára. Ehhez kell mérnöki háttér, hogy meg tudja mondani két évvel a projekt befejezése előtt, hogy érdemes inkább törölni, mert úgy sem lesz versenyképes az AMD-vel. Ez nagyon fontos, mert így lehet csökkenteni a lemaradást, hogy az erőforrást a későbbi projektekre csoportosítod.

#33 Emilió : És gondolom láttad is, hogy az AMD az EPYC megjelenése óta megtízszerezte a szerverpiaci részesedését. Ez bajos az Intel számára.

Ez egy 2019-es útiterv: A Sapphire Rapids kódnevű fejlesztésnek most kellene megjelennie. [link]

Ehhez képest a valóság, hogy az Ice Lake-SP esetében most jelentett be az Intel, hogy elkezdték tömeggyártani, míg a Sapphire Rapid egy 2022-es fejlesztéssé vált. Plusz az útitervben még szereplő Cooper Lake-et törölték.

Annyit változott még a helyzet, hogy jön az Emerald Rapids, a Sapphire Rapid után, ami egy 2023-as fejlesztés, és a Granite Rapids 2024-re lett csúsztatva, holott 2019-ben még úgy volt, hogy 2022 elején érkezik.

Emiatt nagyon fontos egy olyan CEO, aki képes előre gondolkodni, mert erőforrásokat nyomtak olyan projektekbe, amelyeket vagy töröltek a megjelenés előtt, vagy eleve nem versenyképesek. Egy pénzügyi szakember ezt nem látja, sosem tanulta meg, hogy honnan lehet észrevenni a jeleket. És ugye a helyzet az, hogy amióta az EPYC megjelent azóta az Intelnek nemhogy csökkenne a technológiai hátránya az AMD-hez képest, hanem egyenesen nő. Teljesítményben, fogyasztásban, biztonsági technológiákban is. Ezt rég látnia kellett volna Bob Swannak is, és már a Rome bemutatásakor azt kellett volna mondania, hogy kuka az Ice Lake, mostantól csak a Sapphire Rapids a fókusz. Az Intel össze tudta mérni az Ice Lake-SP várható teljesítményét a Rome platformmal, tudták, hogy nem elég, mégis folytatták a fejlesztést. Ez az erőforrások pazarlása, aminek a Sapphire Rapids, minimum egy éves csúszása lett az eredménye. Most már a Sapphire Rapids sem elég, várhatnak a Granite Rapids-ig, ami két évet csúszik. Igazából az Intel oldalán egy marha nagy reset kellene. Egy épeszű mérnök a Sapphire Rapids után minden fejlesztést törölne, és kezdenék egy újat, amit be is fejeznek időre. Mindenképpen 2025 körül lesznek újra versenyképesek, de nem mindegy, hogy akkor nagyon odacsapnak az AMD-nek, vagy csak meglegyezik őket. Egy CEO-nak fel kell fognia, hogy előbbi többet ér.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hű, az Intel talált egy igazi nagyágyút, kiváncsi leszek, mire jut majd Gelsinger.

https://www.coreinfinity.tech

(#36) buherton válasza Abu85 (#34) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Véleményem szerint a CEO-nak az irányt kell mutatnia, ami nyilván együtt jár a termék és piac ismerettel, de főleg ezek viszonyát kell ismernie. És rengeteget kell bratyiznia a többi vállalattal. Minden másra ott vannak, azok akik alatta dolgoznak.

Azért nehezményezem ezt a marketing fogást, mert nem tudom eldönteni, hogy mi a céljuk ezzel, a marketinget leszámítva. Kettő lehetőséget látok:
- a mérnöki hozzáállás alatt azt értik, hogy az ember racionális döntéseket hoz és megtervezi/kitalálja a jövőt,
- konkrétan szakmailag mélyen belelátó magatartás.

Az elsővel kb lehülyézik az összes nem mérnöki szemleletű embert. A második pedig képtelenség a köbön.

MOD: azóta jól kiegészítetted :D .

Az utolsó bekezdésedre reagálok. Ha a CPU helyére termék és a kódnevek helyére betűk kerülnek, akkor ebből az kerekedik ki, hogy ez színtiszta projektmenedzsment. Semmilyen mérnöki/szakmai tudás nem kell a józan paraszti észen kívül.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#37) S_x96x_S válasza buherton (#36) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Ha a CPU helyére termék és a kódnevek helyére betűk kerülnek,
> akkor ebből az kerekedik ki, hogy ez színtiszta projektmenedzsment.
> Semmilyen mérnöki/szakmai tudás nem kell a józan paraszti észen kívül.

projektmenedzsment == végrehajtás ..
de valakinek meg kell hoznia a stratégia terveket, a fókuszt ...
és meg kell érezni a következő 10 év trendjét ..
Mert mit hajtasz végre ?

Vagyis kell egy alapos vízió - ami mögé tudja állítani az egész céget ..
De csak úgy lesz víziód, hogyha benne vagy az egész technológiában te magad is ...
azt lélegzed be ... látod az összefüggéseket ... meg tudod jósolni a trendeket.

Az Intel előző menedzsmentje ott hibázott, hogy a cél az X86 -os piac legnagyobb részesedésének elérése volt ... ezt kimaxolták ..
és utána - újabb vízió nélkül - elkezdték költséghatékonnyá tenni - leépíteni .. de nem vették figyelembe az ARM és az AMD vízióját ... és hogy nem ülhetnek ölbe tett kézzel

Hasonló, mint amikor a Polaroid elérte, hogy a legjobb analóg fotós technika legyen ..
sikerült nekik .. de a világ közben rámozdult a digitális fotózásra.

Hasonló mint a Nokia .. aki a világ legjobb telefonja lett ... de közben a világ elmozdult az okostelefonok felé ..

A BME -n ezt a témát úgy nevezik, hogy "Technológia menedzsment"

> Véleményem szerint a CEO-nak az irányt kell mutatnia,
> ami nyilván együtt jár a termék és piac ismerettel, de főleg ezek viszonyát kell ismernie.

Ez a Vízió !

Meg kell tudni jósolni a jövő trendjeit ( a versenytársak lépéseit )
és a legjobb pozícióba kell navigálnia a céget

Mottó: "A verseny jó!"

(#38) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

jövőre rögtön 3nm -re ugrik az INTEL ????? :Y utolsókból az elsők ????

TSMC To Produce Intel Core i3 CPUs on 5nm Process Node in 2H 2021, 3nm Mainstream & High-End CPUs Enter Mass Production in 2H 2022
https://wccftech.com/tsmc-mass-produce-intel-core-cpus-5nm-3nm-process-nodes-2h-2021-2022/

Mottó: "A verseny jó!"

(#39) Goose-T válasza S_x96x_S (#38) üzenetére


Goose-T
veterán

Ugyan már, ez csak tűzoltás, legalábbis az i3 része. Az Enter Mass Production in 2H 2022 meg azt jelenti, hogy minimum két év, mire látunk belőle valamit. Vagy nem.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40) And01 válasza S_x96x_S (#38) üzenetére


And01
aktív tag

Szerintem a bérgyártásra számítanak de a többi fake news inkább.
Az 5nm tech waferára 15000$ körül van azon alacsony árrésü
cpu-t gyártani ostobaságnak tünik nekem. (nem kifizetődő)
ráadásul elérhetö kapacitás nem igazán van idén.
Apple,Qualcom,Amd már rég lekötötte előre.
A 3nm 2022 ben jóslás meg nagyon meredek.

(#41) Pingüino válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


Pingüino
senior tag

"Egy Intel meretu cegnel nem feltetlenul problemas, hogy penzugyes vezeti, ha kozben jo szakemberekkel veszi magat korbe es hallgat is rajuk."
Ezzel annyi a gond, hogy ha a vezető nem is top mérnök, de legalább némi rálátásának lennie kellene a technológiára, amivel foglalkoznak, mert am honnan a fenéből tudja, hogy ha bejön hozzá egy alkalmazott x ötlettel, megéri-e foglalkozni vele?! Persze, kikérheti a többi mérnöke véleményét is a dologról, de ha ennek ellenére sem jön be, azzal a saját pozícióját kockáztatja.

(#42) arn


arn
félisten

Szvsz jo dontes... de majd par ev mulva kiderul.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43) tasiadam


tasiadam
veterán

Most mit akarnak ezekkel a bergyartasos mokakkal? Az alder oke h milyen lesz, oke, sajat superfin 10nm, de utana egybol 5 es 3? Felet sem hiszi el az ember. Ha kiszerveznek a TSMC-hez a bergyartast arra a nyakam rateszem h esetleg uj szerverprocikat viszek, es tuti h nem a mainstreameket. Aztan lenne tovabbra is 14nm pentium, amivel igazabol abszolut semmi problema, es 10nm big.LITTLE? Vagy a 13genrol vannak mar tervek? Vagy fugg a 12 sikeretol a big little?

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#44) Busterftw válasza tasiadam (#43) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem mindent fognak gyartatni TSMC 5nm es 3nm-en.
Pontosan, nem a mainstreameket, mert a TSMC nem tudna annyit gyartatni.
Lasd mi van 7nm-en. Semmit nem lehet kapni.

(#45) genlog válasza Busterftw (#44) üzenetére


genlog
junior tag

Szerintem a TSMC már épít vagy három gyárat párhuzamosan, hogy lefedje az igényeket, mert három még fullon menne vagy 50 évig, a mostani kihozatalt (nem)látva.

(#46) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Intel Problems ( January 19, 2021 )
https://stratechery.com/2021/intel-problems/

Mottó: "A verseny jó!"

(#47) Busterftw válasza genlog (#45) üzenetére


Busterftw
veterán

Arrol nem lennenek hirek? Uj gyarak eleg nagy beruhazasok.

(#48) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Na, ez érdekes lesz: Gelsinger visszahívta Glenn Hintont, aki ezt elfogadta. Hinton vezette a P4 mikroarchitektúra fejlesztését, előtte P6, legutóbb pedig a Nehalem fejlesztésében volt az egyik vezető tervező.

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.