Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Hirtelen elképzeltem egy cm690-es házban hogy festene :DDD

(#2) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Csodálom azt a DVI csatit, na meg mintha arról lett volna szó, hogy Intel bácsi nem szeretné a PCIe portokat ilyeneken látni nem?
Amúgy meg 7 év végül is nem lehetetlen, ha nemrég nyugdíjazták a 3.11-et. Az is ment automatákban.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3) nesa válasza Kendek (#2) üzenetére


nesa
veterán

Ez valahogy kicsitse a legjobb megoldas node mind1.

Kendek!

Miert te latsz ezen PCI-e csatit :F
Mert ami esetleg a lap hatuljan van az szerintem hasznalhatatlan..

[ Szerkesztve ]

(#4) Kendek válasza nesa (#3) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, benne is van a hírben.

Hogy érted, hogy használhatatlan? Ezt nem hagyományos házba szerelik, a lényeg, hogy bele lehet rakni valamit, csak közben a PCI portban nem lehet semmi.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#5) nesa válasza Kendek (#4) üzenetére


nesa
veterán

Latni lattam irtam is :D
De a hasznalhatosaga ketseges szamomra :K megha speci hazban is van eleg idiota kialakitas...

[ Szerkesztve ]

(#6) stevve


stevve
nagyúr

Embedded rendszerekben optimális lehet, de sajnos ennél többet nem várhatunk tőle - joggal, teszem hozzá.

(#7) Kendek válasza nesa (#5) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Inkább az a gáz benne, hogy a kártya vége kilóg hátulra, mert ahogy nézem előrefele néz a port.
Sőt, akkor most nem értem, ha előre néz, akkor mért ne férne el előtte még egy hátulra nem kilógó PCI kártya is? Főleg, ha a PCIe portban csak mondjuk RAID kártya van aminek az elején nincs csatija csak belül.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#8) Kendek válasza Kendek (#7) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah rájöttem, mert előrefele is kilógnak elég hosszan a PCIe kareszok.

<-ƘƘ->

(#9) varga911


varga911
senior tag

Teljesen mindegy hol vannak a portok a lapon, és hogy hova merre lógna ki a kártya. Spéci céleszközöknél simán megoldható hogy egy riserrel oda vezetik a portot ahova kell/lehet. :U

(#10) Kendek válasza varga911 (#9) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na, igaz. Akkor meg mégis csak elképzelhető, hogy egyszerre mindkét portot lehessen használni.

<-ƘƘ->

(#11) Male válasza Kendek (#2) üzenetére


Male
nagyúr

PCIe 16X-et nem szeretne látni.... hogy értelmes VGA-t ne nagyon lehessen belerakni. Az 1X nem érdekli őket.

(#12) Thrawn válasza Male (#11) üzenetére


Thrawn
félisten

Lehet nem szeretne, de azért akad: Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Egyébként x1 pci-e flexibilis riser és a pci-os kártya tudna menni egyszerre vagy valami egyéb korlátja is van ennek?

(#14) vottokar


vottokar
senior tag

És milyen operációs rendszereket támogatnak ezek az alaplapok? Mert ahogy emlékezem a mai lapok inkább XP-től felfele támogatottak. Amikkel meg én találkoztam a munkám során (ipari és panel pc-k), azokon meg inkább vagy valamiféle dos vagy max win2000 futott...

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#15) Metalfan válasza juliabrilke (#13) üzenetére


Metalfan
senior tag

Mért ne mehetne a kettő egyszerre?

vottokar: szerintem adnak hozzá megfelelő drivereket. Átgondolt, jól összerakott alaplap, szerintem nem a szoftveren fognak spórolni :U

(#16) Male válasza Thrawn (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Nem mindig az van amit az Intel szeretne... szerencsére :)

(#17) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sajnos sejtem a választ, de van még ebből a 945 ből? :U

...

(#18) #95561216


#95561216
törölt tag

Fuhu, cf kari meg kér gigás ethernet miatt pöpec kis rútert lehetne építeni belőle, csak sajnos sejtem, hogy az árazása a felhasználási területhez szabott lesz :F

(#19) bartucc


bartucc
addikt

Látok benne realitást, ha jó áron lesz. Win-7re alapvető feladatokra elég lesz. Ha a win7 hozza az XP szintjét, akkor sokáig nem kell az op rendszer igényeivel foglalkozni, és elég lesz egy atom-os gép is, pl munkahelyekre, csak az ára is olyan legyen.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#20) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Mennyi 945 van a raktárakban, hogy másfél éve szórják bele mindenbe és még mindig van??

(#21) shabbarulez válasza CsíkosMókus (#20) üzenetére


shabbarulez
őstag

Ez nem úgy működik hogy 4 éve feleslegesen legyártottak mondjuk 100 millió 945-ös északi hídat és ICH7 déli hídat, berakták egy raktárba hogy 1x majd biztos jó lesz valamire, ha meg nem akkor a nyakukon marad és bunktak ~egy milliárdot.

A termékeketből a kereslet és a megrendelések függvényében gyártanak megfelelő mennyiséget akkora amikorra szükség van rá. A 945-öt is az elmúlt 1.5 év alatt folyamatosan gyár(tat)ják annak megfelelő mennyiségben amekkora megrendeléseket leadnak az eszközgyártók. Addig amíg igény van rá a felmerült keresletet ki is fogják elégíteni, ha pedig nem lesz már rá igény akkor nem fognak többet gyárta(t)ni.

[ Szerkesztve ]

(#22) CsíkosMókus válasza shabbarulez (#21) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Azt nem értem, hogy miért erre adnak le megrendelést.

(#23) Alex91 válasza CsíkosMókus (#22) üzenetére


Alex91
félisten

Mert az Intel ezzel adja el az Atomot. Egyszeruen vagy ezzel veszi a gyarto a CPU-t kedvezo aron, vagy ha nem hajlando ezzel a chipsettel szerelni az atomot, akkor joval dragabban adja el neki a CPU-t. (Valoszinuleg olyan aron, hogy a vasarlo jol meggondolja, hogy neki igy megeri-e? :) ) (Es ha jol tudom eros megkotesek vannak, hogy mibe, hogyan, mikent szerelhetik, adhatjak el a cuccot a gyartok.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24) CsíkosMókus válasza Alex91 (#23) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Nem hiszem, hogy az Intelnek akkora üzlet olcsón adni az Atomot úgy, hogy valószínűleg kevesebb gépet adnak el így, mint egy normálisabb chipsettel.
Ők nem hülyék, én ehhez az vagyok, így ez biztos hülyeség.

(#25) lenox válasza CsíkosMókus (#24) üzenetére


lenox
veterán

Kevesebb atomot adnak el igy, de tobb core2-t, amin nagyobbat kaszalnak, akkor csak megeri, nem?

(#26) Alex91 válasza CsíkosMókus (#24) üzenetére


Alex91
félisten

Pont az a lenyeg, hogy korlatozni akarja a felhasznalast :). Nezz utana egy kicsit a neten, es majd rajossz! Jelenleg egyszeruen nem erdeke, hogy jobb gepeket keszitsenek belole.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#27) CsíkosMókus válasza Alex91 (#26) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Egyre tudok gondolni, túlságosan bejött nekik, és senki se veszi a drágább terméket, ha van egyszer Atom is ugyanarra a célra. Kis laptopok és egyszerű asztali gépek, oda elég.

(#28) current88


current88
csendes tag

Nekem tetszik ez a cucc... Hol lehet beszerezni egyet otthonra? Ja még annyit, hogy ez télleg passzív hűtéses? Arra gondolok, hogy a winchesteren kívül nem ad ki más hangot? Mert valami ilyesmire gondolok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.