Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

A múltkori szimpatikusabb volt, bár ez meg hatékonyabb... a passzív bejövős.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) Duddi válasza AxBattler (#1) üzenetére


Duddi
aktív tag

Abban amit linkeltél volt egy teszt ami állítja hogy a videokártya lat is jócskán hűt a borda bár én ezt nehezen hiszem el. Sajnos kivezetett hőcsöves változat még nincs (mint anno a réz déli híd hűtők voltak).

(#3) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Na ez az idő is eljött, víz az "ssd" re :C :R

(#4) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Na, arra az 5 wattra amit egy ilyen megeszik, nagyon kell a víz.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#5) .mf


.mf
veterán

Billentyűzetre való vízhűtő mikor várható? A LEDek 0.6W-jához is kell ám ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Ezt lehetne olyan "gamer" ssd hűtőnek is nevezni. Fölösleges rá, de rátesszük, mert jól mutat, meg beköthető a vizes körbe stb..... Már csak a led hiányzik róla.

[ Szerkesztve ]

(#7) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hm, érdekes ez a vízhűtés. Hogy érdemes ezeket sorba kötni, melyik komponens hője fűtse az utána következőket? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#8) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Van hetkoznapi hasznalatban elonye az m.2 SSD-nek a SATA-hoz kepest? :F

[ Szerkesztve ]

OK

(#9) Tomassy00 válasza Z_A_P (#8) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Talán az hogy mekkora "helyet" foglalnak, hogy mennyire kompakt :F Csak tipp. A gyorsasággal kapcsolatba majd nyilatkozzanak olyanok akiknek volt/van mindkettő :R

[ Szerkesztve ]

(#10) marositech válasza Z_A_P (#8) üzenetére


marositech
senior tag

Őőő nVMe szabvány?
550 MB/s korlát helyett 3000-4000 MB/s?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#11) Tomassy00 válasza .mf (#5) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Egérre se lenne utolsó ilyen időkben, AQUA SHIELD :))

(#12) kretenallat válasza marositech (#10) üzenetére


kretenallat
senior tag

a kérdés nem az volt, hogy gyorsabb-e, hanem az, hogy hétköznapi használatban érezhető-e a különbség.

részemről csak egy kicsit olvasgattam utána, de nekem nem úgy jött le, hogy egy kocagamernek érdemes lenne a meglévő ssd-jét nvme ssd-re cserélni, egyelőre maradok a réginél, pláne a jelenlegi árak mellett.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#13) opr


opr
veterán

Van ennek az egvilagon barmi ertelme?
Marmint, a vizesnek biztos vagyok benne, hogy konkretan semmi, ha cpu-vga utan van kotve, valszeg meg konkretan art is, de a passziv bordanak m2 ssd-re van valami ertelme?

Ugy ertem, kivancsisagbol rakerestem, samu 850 m2 ssd full tereheles: Max 2.4W / 3.5W

3.5W. Harom es fel watt. Maximum.
Hozom a folyekony nitrogent, illetve ertesitem a napot, hogy nem kell tovabb sutnie, ne faradjon, megoldottuk... :U

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14) Televan74 válasza marositech (#10) üzenetére


Televan74
nagyúr

És egy átlag felhasználónak kell a 3000MB/s ? ;]

Én a passzívra beneveznék egy 960Evo társaságában.Csak nem tudom mennyire változtatná meg a házam hűtését. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) Z_A_P válasza marositech (#10) üzenetére


Z_A_P
addikt

Jo, de ez hol jon ki? Boot? Atlag app inditasanal?

@Tomassy00: igen, kettovel kevesebb kabel kell.

OK

(#16) BandiT85 válasza macilaci78 (#7) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Egyik komponens a másik után egy jó méretezett vízhűtésnél nem igazán oszt-szoroz. Sorrend nagyjából mindegy, nem igazán észrevehető a különbség, Pl SLI-nél egy két fok talán egyik másikhoz képest. Az egész rendszert kell nézni egyben, és azt lehűteni, olyan gyorsan körbeér a hűtőfolyadék. :K

(#17) pengwin válasza Blindmouse (#4) üzenetére


pengwin
addikt

Igen, ezekre elég egy pár passzív RAM-sün, minden más csak felesleges overkill.

Üdv, pengwin

(#18) tudi13 válasza opr (#13) üzenetére


tudi13
aktív tag

Tájékozódj mielőtt baromságot írsz.
Nvme ssd-k vezérlői 100 fok fölé is felszöknek, aztán jön a throttling.
Na erre van kitalálva. :) Bár a vízhűtést túlzásnak érzem.

[ Szerkesztve ]

(#19) #72042496 válasza Z_A_P (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tudom, mire gondolsz, de alapvető fogalmi zavar látszik a kérdésben. Az M.2 a kialakításra vonatkozik, ami annyit jelent, hogy az SSD kisebb, és nem 2,5"-os például, mint amire te gondolsz.

Az M.2 SSD használhatja az AHCI intefészen keresztül a SATA buszt (Samsung 850 EVO), AHCI-n keresztül a PCIe buszt (Samsung SM951), vagy az NVMe interfészen keresztül a PCIe buszt (Samsung 960 EVO).

A SATA és PCIe közti különbséget említették, az AHCI és NVMe közötti különbségekről itt olvashatsz:
- Wikipedia
- Anandtech

Ahogy látom, az AHCI/SATA ritkul már, az AHCI/PCIe szerintem sose volt jellemző, így szerencsére az NVMe/PCIe terjed az újabb M.2 SSD-knél.

[ Módosította: radi8tor ]

(#20) #72042496 válasza Z_A_P (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

App Program indításnál nem érezni annyira ezt a különbséget, de az egy (vagy akár két?) nagyságrenddel magasabb IOPS értéket sem, mert egy SATA SSD is elég gyors már ahhoz, hogy az ember teljesen gyorsnak és reszponzívnak érezze a gépet.

Ha valakinek olyan feladata van, hogy gyakran ír/olvas, sokszor dolgozik nagy fájlokkal, akkor látszik a különbség. Otthonra szerintem nem igazán érdemes PCIe SSD-t venni (ugyanakkor tervezek egy elég komoly példányt, mert hát tetszik). :)

Biztos van aki nem ért ezzel egyet persze, én vitába nem akarok szállni emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#21) kromatika


kromatika
veterán

Hihetetlen hogy itt tartunk.Víz hűtés kell az ssd-re.

(#22) Jhonny06 válasza kromatika (#21) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pont ez az, hogy egyáltalán nem kell, de úgy látszik, hogy ezt nekik nem magyarázta el egy mérnök sem.

(#23) Lacc válasza Z_A_P (#8) üzenetére


Lacc
aktív tag

Telen jobban melegiti a kezedet, ha laptopban hasznalsz M.2-t. :D
En beraktam, egy regibbe, es ott szepen melegszik a muanyagresz. (Raadasul az uzleti laptop)

Hetkoznapi hasznaltot definialni kellene, mert mindenki mashogy hasznalja. Ha altalabban csak 2-3 program fut egymas mellett, akkor nincs ertelme, de ha egyidoben 20 programot inditasz el, es igen aktiv I/O muveleteket vegez foleg az SSD-n, akkor erezni, hogy egyenletesebb teljesitmenyt ad le. Nincs az a meg-meg torpanna a rendszer I/O muveletek eseten.

Ez olyan, mint anno amikor volt a gepben 128MB ram, ekkor meg ez volt az atlag, teljesen jo volt a gep, de ha 256MB-ot raktal be, sem ereztem gyorsabbnak, viszont betoltesnel, amikor a Windows 98 felallt, akkor simabban, egyenletesebben ment a dolog. Persze egy ido utan az is keves volt.

[ Szerkesztve ]

(#25) opr válasza tudi13 (#18) üzenetére


opr
veterán

Es ez olyan korulmenyek kozott jon elo, amikor van annyi hely, hogy elferjen ez a borda meg rajta?
Mert ha ez egy mobil workstation-nel jon elo, ott egyreszt nem esik nehezemre elhinni, masreszt viszont oda mar nem nagyon fer be egy extra borda, szoval a termek megintcsak felesleges.
De ha ez desktopoknal is tenyezo, akkor igazad van, a bordanak van ertelme. :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26) Z_A_P válasza #72042496 (#20) üzenetére


Z_A_P
addikt

:R

Tulkepp atlag usernek akkor egy szempont szamit ha valasztani kell: az ar, melyik az olcsobb.

OK

(#27) bteebi


bteebi
veterán

Vizes SSD hűtő, ráadásul SSD árban? :Y OMG. Persze ilyet nyilván nem a SATA2-es 32 gigás cuccra tesz az ember, de akkor is...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) tudi13 válasza opr (#25) üzenetére


tudi13
aktív tag

Igen, a desktop Nvme SSD-k is ilyen forrófejűek. :)

(#29) opr válasza tudi13 (#28) üzenetére


opr
veterán

Akkor visszavontam, ezesetben jogos. :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#31) #72042496 válasza Z_A_P (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha eltekintünk a nem ajánlott SSD-ktől, akkor igen, én úgy látom, leginkább az árat érdemes nézni. Én azért egy 3 év garanciát még elvárok egy SSD mellé, de annyit szoktak is adni rájuk.

(#32) mzso válasza WarCow (#30) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem kiadhatnának végre egy hűtő hűtőt.
Esetleg valamilyen adatkábel hűtőt. De ráférne a csavarokra, gombokra és a csatlakozókra is némi hűtés.

(#35) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Csak nyernék már a lottón!

eleget...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#36) Bird


Bird
addikt

Vízhűtés SSD-re.... Ezt is megéltük.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#43) tecsu válasza ledgeri (#35) üzenetére


tecsu
addikt

Vagánykodnál a vízhűtős SSD-vel, mint kolopele? :DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#44) opi01


opi01
újonc

:))

[ Szerkesztve ]

(#45) #10829568


#10829568
törölt tag

Bele kell rakni a gépházat a fürdőkádba azt meg nyitni a csapot és akkor nem csak az ssd kap viz hütést olcsó meg oldás higgyétek el :))

(#46) tecsu válasza #10829568 (#45) üzenetére


tecsu
addikt

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#47) csakszabi


csakszabi
csendes tag

Vízhűtést mindenre!!!
Lassan a ventillátorok is kapnak vízhűtést, vagy a monitor, ezaz.
Vízhűtéses monitort mindenkinek!!!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.