Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Balukoma


Balukoma
csendes tag

Szerintem nem neki kell hirtelen még több pénz, hanem a kiadónak. Amikor még anno templomegere volt a néni, kötött velük egy szerződést, és most ők használják fejőstehénnek, és hajtják ki belőle az eladható terméket, meg a pereskedés is valszeg inkább az ő érdekük.

Legalábbis az utolsó résznél úgytom ilyesmi volt a helyzet...

(#2) ladybug


ladybug
őstag

Ezen a híren én is kiakadtam. Ez a nő már betege lett ennek az egsz Potter dolognak.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#3) brownus


brownus
veterán

sry, 2x ment(em) el

[ Szerkesztve ]

(#4) brownus


brownus
veterán

az eladásokból multimilliomos lett fontban mérve, a vagyont 100m font körülire becsülik

itt többről lehet szó, nem? nem hinném, hogy ilyen hisztis pitsa lenne... bár lehet idegbeteg és xanaxon él és kikészült:) mintha egyszer már öngyi akart lenni, nem? vagy az még a siker előtt volt?

szerk: a SW-re, olvastam, hogy a clone wars animációt is filmre viszik. nem 100% de esélyesa dolog:)

(#5) Parci válasza Balukoma (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ebből még mindig nem értem, h miért kéne kikészülve, élettönkretételről beszélnie stb. ha a kiadó balhéja lenne, leszarhatná. mostanában már pláne, végtelen pénze van. de tény, hogy nem lehet belelátni az ilyesmibe. és nincs kétségem a kiadó kapzsisága felől. 100m fonttal mondjuk simán azt mondanám a kiadónak, hogy "bocs, majd akkor írok, ha kedvem van, és ha ez nem tetszik, gyanítom, találok másik kiadót, aki normálisan áll majd hozzám".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) dabadab


dabadab
titán

"Plagizálni nem szép, sőt, tilos."

Egyreszt nem feltetlenul tilos (a szepseg meg szubjektiv kategoria :) ), masreszt a szoban forgo mu eleg nehezen nevezheto plagizacionak.

DRM is theft

(#7) Johny Bravo


Johny Bravo
csendes tag

Vajon ha valami kis szakadt bt elkezdené a ri/os-t használni a saját portáljához, akkor is le lennének-e szarva a szerzői jogok ilyen hanyagul?... My ass.... :)

(#8) Parci válasza Johny Bravo (#7) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Olvasd már el, amit írtam... ki mondta, hogy le kell szarni a szerzői jogokat?

(és igen, ha majd lesz 100m fontom, és egy szakadt kis site csinál egy RI/OS hobbioldalt, nem fogok könnyes szemmel bíróságra járni)

Úgyhogy valóban: you're (an) ass!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) Johny Bravo válasza Parci (#8) üzenetére


Johny Bravo
csendes tag

Elolvastam, de a hőbörgésen felül kevés hasznos dolgot tudtam kihámozni. :)

Szerintem a lopás nem szolidáris alapon megítélendő. Akár csak 100 fontot keresett a HP könyveken, akár ha a 100 milliót, ugyanúgy megilleti a jogi védelem.

My ass...

(#10) Parci válasza Johny Bravo (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Megpróbálom akkor másképp megfogalmazni. Odáig egyetértünk, hogy lopni tilos, de ezt írtam is (erre mondtam, h olvasd el, mert áttételesen azt állítottad, h szerintem szabad). Azt viszont nehéz megértenem, hogy 7 könyv és 100m font után hogy lehet könnyes szemmel panaszkodni, bíróságon összetörni, életmű kettéroppantásáról beszélni. Számomra ez nem hiteles, mi több, undorító. Főleg, hogy látod a fotókon a testőröket, tudod, hogy ilyen ismert embernek milyen jogi védelme lehet, illetve, hogy ilyen mértékű pénzzel már gazdálkodnia kell, bárkié is.

Azt már le sem merem írni, hogy 100m font után esetleg mégiscsak kevésbé zavarna, hogy valaki megpróbál hasznot húzni belőlem. Már ha egy lexikon írása haszonhúzás. Ha ugyanis az, akkor a Harry Potter filmektől kezdve is elég sok dolog az. És az egyetlen dolog, amiben ezek különböznek, hogy az egyikükből van royalty-ja, a másikból nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) tkazmer


tkazmer
addikt

nem egészen értem, hogy ennek mi értelme. Ha fontos nekik a pénz, akkor nem érné meg jobban a megszeppent lexikon íróval leülni, és %ot követelni a lexikon eladásaiból befolyt haszonból? Nem hiszem, hogy egy ilyen kísérletnek ellenállna...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#12) Rive válasza dabadab (#6) üzenetére


Rive
veterán

...a szoban forgo mu eleg nehezen nevezheto plagizacionak.
Hacsak nem Rowling - vagy a rajongója - felfedezte az időutazást...

Ha valaki írásra vetemedik, annak illendő lenne elfogadnia, hogy írása esetleg valami olyanná növi ki magát, ami már nem csak az ővé/a vele szerződésben álló kiadóé. Hanem legalább annyira az olvasóké, rajongóké is. És egy füst alat elfogadni, hogy a művéről bizony írni fognak.

Azt csodálom, hogy a kiadóknak még nem jutott eszükbe beperelni pl. a kritikusokat. Bakker! Hivatkoznak az eredeti művekre, sokszor kárt okoznak a kiadónak, esetlegesen csökkentik az író kreatív energiáit... Micsoda kártékony banda :U

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13) Parci válasza Rive (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(no igen, én még ezt az irányt nem is boncolgattam...)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) dabadab


dabadab
titán

Talan egy kicsit kapcsolodik a temahoz:
http://caracallablog.blog.hu/2008/04/16/nyilvanos_a_szerzoi_jogi_torveny_modositasa

("Na, ezt irjak meg az ujsagban!" ;) )

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ez a nő nem okos. Megnyerte az irodalom ötös lottóját. Ennyi. A marketing gépezet kitermelte neki a milliókat. Igazán ülhetne rajtuk. Nem értem, hogy miért nem látja be, hogy egyműves szerző. A kiadó pedig kereshetne másik fejős tehenet.

A középszerűség diadala a HP.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#16) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A könyves.blog hozzászólásai között beleszaladtam a legjobb marketing szövegbe, hogy a HP gyermekek millióival kedveltette meg az olvasást.

A legkisebb húgom HP-függő. Nem is vett a kezébe másik regényt, csak néhány ásványokkal, lovakkal foglalkozó könyvet. Nem szeret olvasni. Azonban legalább igénye van új ismeretekre az általa favorizált témákban. Az érdeklődése független Rowling olvasást megkedveltető "csodatévő" hatalmától.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#17) twollah


twollah
nagyúr

Ugye nem baj ha nem sajnalom Rowling asszonysagot.

(#18) Parci válasza Algieba (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nem tudom, hogy okos-e a nő, nem derült ki ilyesmi a fentiekből. A könyvei viszont jók. Nyilván nem Dosztojevszijjel indul egy versenyben, de nem is ugyazoknak az embereknek szól. Mindenesetre én egyedül a konkrét esetben mutatott viselkedéséért hőbörögtem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) Wolverine válasza tkazmer (#11) üzenetére


Wolverine
félisten

Ott a lényeg a könyvesblogos írásban: Rowling saját lexikont akar írni; és annak a bizniszét rontaná a jelenlegi :DDD Szimplán arról van szó, hogy a konkurenciát le kell takarítani a piacról.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20) Johny Bravo válasza Wolverine (#19) üzenetére


Johny Bravo
csendes tag

Te tényleg ekkora satu vagy?

Nem egyszerűen "rowling bizniszét rontja a jelenlegi". Hanem a rowling által megírt HP könyvek szövegeiből van össze ollózva. Akármilyen lelkes amatőr (kac) csinálta is, ez akkor is lopás, rowling szellemi termékének jogtalan felhasználása. Ugyanolyan visszaélés, mint engedély nélkül HP figurákat gyártani, HP tolltartót csinálni, akármi.

A HP "brand", az hogy HP-val minden szar eladható már, az - tetszik, nem tetszik - rowling szellemi munkájának köszönhető. Ha nem írja meg a könyveit, akkor egy HP lexikon, heppimil figura vagy fürdőköppeny értéktelen.

Persze kár ilyesmiről Magyarországon vitatkozni, ahol a lopott vindóz sikk, mindenki torrentezik agybafőbe, és fel van háborodva, ha a köcsögök bezárják a torrentszervert. És amúgyis, dögöjjön meg a róling meg a billgécc, miafaszt ugatnak amikor már gennyesre keresték magukat.

(#21) tkazmer válasza Wolverine (#19) üzenetére


tkazmer
addikt

azt gondolom, hogy jobban megérné neki, ha az ilyen kezdeményezésekből kérne jelentős részt, mintha mindig sajátokat írna. kevesebb munkával több pénzre tenne szert.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#22) Rive válasza Johny Bravo (#20) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem a szótár- és lexikonkészítők pereljenek be mindenkit, oszt' kész: az összes többi könyv az ő műveikből van 'össze ollózva'. A kritikusokat - a többi szerző műveire épülnek a dolgaik, minő borz-alom! - meg le kell lőni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#23) dabadab válasza Johny Bravo (#20) üzenetére


dabadab
titán

"a rowling által megírt HP könyvek szövegeiből van össze ollózva"

Ez egesz konkretan nem igaz. Nem osszeollozasrol van szo, a szoveg teljesen sajat es minden jel szerint hosszas munka eredmenye (ugye, errol se feledkezzunk meg).

"Akármilyen lelkes amatőr (kac)"

Ha mar masokat satuzol, akkor igazan utananezhetnel a tortenetnek, ugyanis jelen esetben tenyleg egy lelkes amatorrol van szo, aki rengeteg dolgozott a lexikonjan, ami evek ota ott van a neten, egyebkent.

"ez akkor is lopás, rowling szellemi termékének jogtalan felhasználása"

Ajanlanam tanulmanyozasra a szerzoi jogrol szolo szabalyzast (akar a magyart is, mivel ezen a teren a nemzetkozi jogharmonizacio eleg magas fokon all, de az USA vonatkozo szovetsegi szabalyzasat is vegigraghatod), ugyanis nem igazan lehet talalni benne olyasmit, ami effajta lexikonnak az elkesziteset tiltana. A szerzoi jog ugyanis konkret szovegre vonatkozik, nem masra. Az "otletek, elgondolasok" explicit modon kizartak a szerzoi jogi vedelem korebol.

DRM is theft

(#24) Parci válasza Johny Bravo (#20) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

picit egyszerűen olvasod a leírtakat. az általam leírtakat mindenképp. pereljen róling, akit akar, de ne rinyáljon közben, h őt mekkora tragédia érte. ha védi a brandet, ami az övé (ha az övé), az egy gazdasági döntés. racionális, hideg, érzelemmentes. annyira mindenképp, h az ember nem bömböl a bíróságon a kreatív energiái miatt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25) Sirpi


Sirpi
senior tag

Akik hőbörögnek: próbáltam picit beleképzelni magam JKR helyzetébe. Ha most tényleg igaz, hogy egy ideje már fontolgatja, hogy csinál egy saját HP-lexikont, akkor én személy szerint meg tudom érteni, hogy kiakad, ha jön valaki, és őelőtte (engedély nélkül) kiad egy hasonló dolgot. Főleg, ha több olyan dolog tök máshogy szerepel a már elkészült verzióban, mint ahogy azt az írónő elképzelte, és esetleg beépül a HP-fanok "common knowledge"-ébe. Szóval innen nézve nem jogos, hogy személyesen is érinti a dolog? A saját lexikon bevételét meg elvileg jótékony célra fordítaná, a szemétje.

[ Szerkesztve ]

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#26) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

jkr kicsit több levet eresztett, mint itt elhangzik, a pontosítás okán egy tavalyi cikk:
http://www.forbes.com/2007/01/17/richest-women-entertainment-tech-media-cz_lg_richwomen07_0118womenstars_lander.html

cantante di sampietrini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.