Hirdetés

2019. augusztus 18., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Parci:] Nikon D3x

(#1) rudi

rudi
(nagyúr)

Azt írd meg lécci, hogy most a belépő szintű DSLR-ek közül melyik a kóser! :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) Parci válasza rudi (#1) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

kinek, mi célból, mennyi pénze van rá, mik a fontos szempontok? mennyire akarja majd fejleszteni az évek folyamán?

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#3) Dare2Live válasza rudi (#1) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

-gépkocsit akarok venni milyet vegyek?
-Erre jön 86 hsz, WW, Honda(über alles)....
-vki rákérdez:
-Mire kell?
-Válasz:
-Ukrajnában téglát szállítani.
-Ja akkor billenös kamazt.....

btw láttatlanban szvsz most tuti belépő a kifutó D80váz olcsón és rá kezdésnek egy Nikor 18-105VR. Ha esetleg több pénzed van akkor D90+18-105VR.

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#4) Parci válasza Parci (#2) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

digifenykep.hu és edigital.hu árakat célszerű nézni.
egyelőre plusz infó nélkül:
- ha nem kell stabi: e-420 duplakit
- ha kell a stabi: e-520 duplakit

vagy
- d60 + 18-55 II
- d60 + 18-105 vr

a d80-at én piszkosul utáltam, ellentétben a d40, d40x, d90 vázakkal, azt nem javaslom, és annyira nem is olcsó. a felsorolt nikonokat fejleszteni kicsit nehéz lesz, mivel csak af-s obikkal autofókuszálnak a d80/d90-nél egyszerűbb vázak. ráadásul a d60-at fél éven belül tuti váltja a nikon, és ha a d90 szenzorát kapja az új váz, azért megéri várni.

az olympus mindkét váza qrva jó, de pici a keresőjük. számomra ez kizáró ok lenne, ha a célszemélyt nem zavarja, akkor akárki akármit mond, bitang ütős holmik. egy stabis e-420 lenne a tökéletes, de mivel nincs, ezért lehet választani. az oly kitobik elég tökös darabok, ráadásul egyre inkább lehet használt zuikókat találni jó áron.

az biztos, hogy én az oly vázakat szerettem a legjobban használni, az e-3-at a mai napig visszasírom, pedig a d90 sem egy rossz darab.

"Egy dologban válogatós nagyon és az a hálózati kábel. Energikus, jó felbontású és dinamikájú kábellel igazi zenei élményt varázsol stílustól függetlenül."

(#5) Dare2Live válasza Parci (#4) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

D80al mi volt a bajod?
sztem amilyen áron adja Nikon a belépőben talán a legnagyobb bestbuy.... persze a D90 a cmos érzékelővel, +1.5fpsel + 640*480as LVs kijelzővel még jobb. :)

más: Nem is tudtam E3ad volt.... az egy überállat váz.

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#6) Lenry válasza Dare2Live (#5) üzenetére

Lenry
(nagyúr)
LOGOUT blog

pedig a mai napig ott az adatlapján ;)
Cuccok
LS400 + E-3

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) Parci válasza Dare2Live (#5) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

a legnagyobb bajaim:
- pocsék jpg motor (és egy kezdőnek ez fontos - megjegyzem, ebben az oly sokkal jobb a nikonnál)
- nem a legjobb mátrix fénymérés (aktív af ponttal korrigál, túlságosan, pedig egyáltalán nem kéne)
(- my menü nélkül a menü kezelhetősége elég rossz)

(#8) rudi válasza Parci (#2) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Speciel egy olyan emberkének kellene, aki látta az én D40 + 18-135-ös kombómat, és nagyra értékelte, hogy a kompaktjához képest mennyivel jobban teljesít nagy teremben. Elsősorban céges akciókon kellene vele fotózni, nagy teremben is, gyenge fénynél. Gondolom, itt azért lenne értelme a stabinak, bár lehet, hogy inkább egy alap külső vakura kellene költeni helyette, mert egy díjátvételnél fontos a gyors reakció, rövid záridő. Valamekkora tele tartomány sem ártana. Természetesen az árnak szokás szerint a legalacsonyabbnak kellene lennie. Én az E-420 duplakit + külső vaku kombón gondolkodtam, mert az E-520 ára lenyomja az övét, és a célnak megfelelne - asszem :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Parci válasza rudi (#8) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

hmm, hát ez nehéz feladat ám. igen, vaku nem árt ilyen helyre. meg izóbajnok gép. viszont nikonból a legolcsóbb izóbajnok a d90. az oly e-420 pedig nem az (ahogy a d40/d60 sem).

én lehet, h ezt venném. e-520 + 14-42 + fl-36r.

így van stabi, komolyabb váz, wireless félprofi vaku (nikon sb-600-nak megfelelő az fl-36r), meg az alapoptika is. de azért azt is végig kéne gondolnia, h milyen fókusztávolságokat használna leginkább. mert lehet, h a végén elég lenne neki egy nikon 85/1,8 obi mindenre, az viszont nem megy fel olympus vázra. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Dare2Live válasza Parci (#7) üzenetére

Dare2Live
(nagyúr)

Annyira azért nem rossz az jpg motor egy D50/D70hez képest meg könnyen is korrigálható: itthon képek azonnal letöltődnek gépre aztán máris megy másik könyvtárba a jpg konvertálás. :)

De az a nyomorult matrix.... ha jól müködik mindenhol D80on mért van elk*v??? :O

Ettöl még szvsz 190Kért egy D80+18-105VR elég bestbuy.

Egyébként meglepődtem, rengetegen fképeznek D80al és nem veszik észre, hogy a MATRIX mennyire is el lett cseszve.... pedig nem nehéz.

Egy dolog D90el: (dpreview.com)
# Over-enthusiastic metering a little prone to blown highlights
# We believe more of the captured dynamic range could be incorporated into Jpegs

hm

(#11) Parci válasza Dare2Live (#10) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

én csak azt tudom, h a d80-ast rühelltem, a d90-et szeretem. de a d90-nél ügyesen kikerültem a mátrix mérőkét (csak akkor mászik el, ha single point af-et használsz, de átraktam 3d trackingre, ami ugyanúgy működik (sőt), de nem mér félre). a jpg motorja pedig szerintem klasszisokkal jobb a d90-nek.

de amúgy tényleg nem rossz ár a d80 kitért, csak én semennyiért sem akartam d80-azni. nem jött be.

(#12) D4rkm4n

D4rkm4n
(őstag)

Oké, hogy a felső dSLR kategóriában mapanság a Nikon túlnőtt a Canonon, de az alsóbb kategóriákban és kompaktok terén még mindig csak kistestvér az "Ágyú" mellett. ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#13) Parci válasza D4rkm4n (#12) üzenetére

Parci
(HÁZIGAZDA)

ez így van, kompaktokban kullog. dslr alsóbb kategóriában mondjuk nem, sőt, ott nőtt fel igazán (d40-d40x-d60 szériával, viszik, mint a cukrot).

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Parci:] Nikon D3x
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.