Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

PC csúcsgrafikához szokott szemmel nézve azért látszik, hogy nyers hardvererőben nem a PS3 a king-of-the-hill, láttunk már PC-n komolyabbat (a kommandós csaj blokkhaja egyenesen necces volt, és textúrában is lehetne még jó sokat fejlődni), viszont az MGS4-et a megdöbbentő animáció, rendezés és a nagyszerű story biztosan el fogja adni még szemérmetlenül sok pénzért is. Mert hát az ilyen minőségű animációk kidolgozása nem olcsó mulatság, meg sok időbe is telik...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) Parci válasza rudi (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ilyen minőségű animációt én még nem láttam, persze lehet, h ez engem minősít.

egy játéknál pedig az összhatás számít. vegyük ki M. haját az egyenletből, mert az iszonyúan lerontja az összképet. ha kivettük, onnantól a valóságérzet vmi iszonyúan magas. picit távolodva a kijelzőtől, mint ha filmet néznénk, de tényleg.

szóval nyers erő, aa, af ide vagy oda, összességében számomra eddig ez a legjobb ''grafika''. azt viszont fel nem foghatom ép ésszel, hogy miért került ilyen kevés ram a ps3-ba, igazán nem változtatott volna semmit a szemtelen magas árán már, és nem kéne a textúrákkal szarakodni annyit.

durvák az új cuccok, 3 év múlva már egészen extrém dolgokat fogunk látni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) rudi válasza Parci (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Tudod, hol fogunk egészen extrém dolgokat látni 3 év múlva? PC-n - ha akkor még lesz PC-s játék :) Egy G80 Quad SLI + 3 GHz-es 4-magos Penrey, 4 GB VGA-s és 16 GB rendszermóriával szerinted hányszorosan veri agyon a Cell + teweakelt G7x kombót a maga kis memóriájával?

Egyébként nézz majd meg Crysis vagy Bioshock videót, azok lazán ütik a MGS4 grafikai szintjét és ott van még az Alan Wake olyan időjárásanimációval [link], ami soha nem lesz PS3-on mert egyszerűen kevés hozzá a vas, és szerintem 3 év múlva is kevés lesz. Ha meg aktuális kell, akkor keress PC-s, Obivionos képeket, amiken fenn vannak a parallax mappinges textúrák. Vagyis inkább ne keress, mert el fogsz szomorodni :)

DE!!! Egy PS3 csak 500 dolcsi, (drága?!, GF8, DDR3 memó, az a drága! :D) szóval árához képest baromi teljesítémnye van, azt aláírom. DE!!! távolról sem a legerősebb hardver, amit játékra lehet használni, és soha nem is lesz az. DE!!! Kojima az Isten, szóval az MGS4-ben a grafika ott lesz, ahol lennie kell, tehát a nagyszerű story, rendezés és animáció mögött. Pl. Crysisről mit tudunk? Azt hogy qrvaszép lesz. De hogy milyen lesz a story....

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Nimrod válasza rudi (#3) üzenetére


Nimrod
addikt

Egy hiba van csak a képletben, az hogy a PC-s játékok már egy ideje haldoklanak. Szinte mindenki áttért az online játékokra, ami grafikai romlást eredményezett. Most ott tartunk, hogy mindenki másolja a sikerképletet (WoW, csak hogy példát említsek és a készülő Warhammer is kópia lesz), kevesen próbálnak újat alkotni. Kivétel lehet a Tabula Rasa és a Huxley (meg még pár), új ötletek és saccra Far Cry szintű grafika alapból.
Szumma szummárum, nem a grafika ami lényeges már, hanem hogy mennyire köti le az embert hosszabb távon, itt jön képbe az online játszhatóság. Az összes konzol már fel van készítve az online életre, mi lesz itt néhány év múlva? Megmondom... Neo! Húzd már ki azt a rohadt zsinórt és vidd ki a szemetet! :U

(#5) rudi válasza Nimrod (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem meg nem, csak ezt akarják beadni a népnek. Pár kivételes exkluzívtól eltekintve minden játék ott van PC-n is ami Xbox 360-on (Gears of War is költözik idén). Ráadásul a Box és a PC online kompatibilis lesz egymással vagy egy tucat új játékban. Most megy éppen az E3, rengeteg PC-s érdekesség jön, Vista terjesztés miatt őrületesen nyom az MS. Az online felé azért tolnak, mert abban több pénz van :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

MGS4 rulez:) Volt honnan koppintania Tom Clancy gárdájának anno a Splinter Cellnél:) Amúgy PC-re annyi, de annyi pénzt el lehet költeni 3-4 év alatt, amennyit az ember nem szégyel, de valahogy én úgy érzem nem hozza már vissza a befektetett pénzt játékélményben. Oké, grafikailag ott van a toppon és a folyamatosan fejlődő hardvernek ''hála(?)'' mindig is ott lesz, de évek óta úgy érzem, hogy a szép játékok 90%-a csak egy játszható technológiai demó. Nem sokat játszottam még PS3-mal, de amint leültem a legegyszerűbb Virtua Tennis 3 elé a wireless kontrollerrel, elém tárult egy teljesen más világ...az a világ, amit akkor éreztem utoljára, amikor leültem a vezetékes PS2-es kontrollerrel a God Of War elé másfél napra:B:U Szeptember elején én is csatlakozom a ''feketék'' táborához, ha minden jól megy és ideér a PS3 Starter Pack is.

[Szerkesztve]

(#7) rudi válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Virtua Tennis 3 jön PC-re is, wireless kontroller meg már kapni hozzá egy ideje :) 3-4 év alatt konzolra is rengeteg pénzt el lehet költeni - játékra. Múltkor számoltam Neked ugye, hogy a PC-s játékok 20-25%-kal alacsonyabb ára miatt (40-50 font egy konzolos játék), havi egy játékkal számolva is éves szinten 40 000 forinttal olcsóbb egy PC szoftveres ellátása. Ennyi pénzből meg nagyjából szinten lehet tartani a hardvert.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) Alvin_ti4200 válasza rudi (#7) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

VT3-mal játszottam már PC-n (notin), nem rossz, de valahogy konzolon nagy képernyős TV-n jobb volt:B Tudom a gépet is ki lehet kötni TV-re:)

(#9) Parci válasza rudi (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs ezzel semmi gond. egyrészt, én egy olyan kütyüt akartam, amit a nappaliba kirakok, és minden multimédia stuffot kezel. erre a ps3 tökéletesen alkalmas, pc-ből azonban már egy szép htpc kell. van, fejleszthető, dögös, de árban minimum a duplája a ps3-nak. windows-t sem szívesen láttam volna a nappaliban, bár elvileg az mce kényelmes darab.

racionális döntés a ps3, ráadásul a blu ray-ben igenis lehet fantázia, legalábbis az ajándék james bond film tényleg látványos volt.

3 év múlva valóban sokkal erősebb lesz a pc, de
- maximum 5 év múlva úgy is jön új konzol (és sztem nem kell sokkal újabb, csak: kicsit erősebb cell, aktuális nv gpu, picit több ram és helló)
- már a mostani ps3-as grafika is elég szép ahhoz, hogy tökéletes élvezhető legyen egy játék, ha jó

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) Parci válasza Parci (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, játékok: lehet cserélgetni őket, 2-3e ft-ért kicseréled a megunt resistance-ot egy új akármire.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) rudi válasza Parci (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Magyar karakteres feliratot divX-hez kezeli a PS3? Le lehet tölteni vele torrenten a seregnyi aktuális sorozatot? Fel tudod rá tölteni és szerkeszteni a videokamerás anyagaidat, fényképeidet? Tudsz vele ICQ-zni, rendesen (flash-shel, miegymással) weboldalakat nézegetni?

Szerintem nem biztos, hogy az egyre több PC-s fícsörrel bíró konzol jobb megoldás mint maga a PC. Lehet, hogy egyszerűbb - pláne a hozzá nem értő átlagfelhasználónak - de nem jobb. Éppen most van nálam egy ''wireless audio kábel'' és próbáltam bluetooth billentyűzet + egeret. Mindkettő boldogul 10 méterről, betonfalon keresztül, szóval a ''htpc-m'' a szomszéd szobában van. Valamivel földhözragadtabb a HDMI vagy az Ethernetes kapcsolat (xbox 360 tud vezérelni MCE-s windowsos gépet).

Ami az árakat illeti, szerintem nézegess aktuális hazai pályákat, mert nem vagy képben :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) rudi válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Mielőtt pegveszed azt a PS3-at, azért csak gondolkozz el rajta, hogy az árának az aktuális PC-dbe fektetésével milyen lehetőségeid lesznek. Érdemes a PC-t TV-re kötöm és távolról wireless vezérlem módszert megfontolni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) Alvin_ti4200 válasza rudi (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Igen ezen már én is gondolkodtam, egy baj van vele, hogy a szobám elrendezése miatt be kellene iktatni plusz egy asztalt, amire a wireless billt és egeret teszem és azt a szoba közepére kell húznom, amikor játszani szeretnék. Nincs most PC-m, úgyhogy nulláról kellene építkezni.:(

(#14) Keitaro válasza rudi (#11) üzenetére


Keitaro
addikt

Ezt mint PS3 tulaj írom: amit alapból lekezel a saját rendszere azt SOKKAL kényelmesebb azon belül elintézni mint wireless egérrel bohóckodni aminek azért kell valami felület is. Amit nem képes elintézni, mint például a feliratos filmek arra ott van rajta a Linux.

Fotókat nézegetni nagyon jó a család előtt, még a nagymama is boldogul vele :DDD

Weboldalakkal eddig nem volt problémám, bár pár alap oldal és youtubeos video kivételével sokmindent nem néztem rajta.

Szvsz kicsit felesleges azon vitatkozni mi a jobb, mert mi a szempont?
Mi tud tobbet? A PC, nem kérdés, általános célú és omlik rá a szoft.
Mi kényelmesebb és egyszerűbb? A PS, és én úgy érzem ez sem kérdés.

Akinek meg olyasmire van szüksége amire nem képes, az úgy sem fog azt venni.

(#15) Keitaro


Keitaro
addikt

Hja és ami kimaradt. MGS4 FTW :DDD

Csak lenne már a meghajtóban :)

(#16) Parci válasza rudi (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egész elméleted ott dől meg, hogy axióma, hogy adott egy notebook.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) Parci válasza rudi (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, és a notebookodra BÁRMIT le tudsz tölteni, torrentezni, akármi, aztán stream a ps3-ra. szerintem te is nézegesd az 1.82-es firmware feature-eit, mert elég durván kezd sokat tudni a gép. arról nem is beszélve, hogy távolról is be tudsz rá jelentkezni, a psp-vel is egyre okosabban kommunikál (be is fog figyelni egy psp, ha végre lesz 30e ft környékén -- ja, és akkor jöhet a metal gear solid portable ops! :D)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18) feka007 válasza rudi (#5) üzenetére


feka007
nagyúr

Meg a Crysis is píszíexklúzív, más platformra nem jön, úgyhogy már egy nagy cím, ami a PC mellett szól. Az UT3 is PC-re jön legelőször és PS3-ra, Xdobozra csak később...

[Szerkesztve]

(#19) Keitaro válasza feka007 (#18) üzenetére


Keitaro
addikt

Az UT3 PS3ra jon előszor aztán majd PC-re majd Boxra. Sorry nincs rovid ő-m.
De ízlések és pofonok: Heavenly Sword, God of War3, Final Fantasy, MGS4, Lair egy pár játék ami hirtelen jobban érdekel PS3-ra mint a Crysis XD
És akkor még nem is beszéltünk róla, hogy én még PS2-re is várok játékot. Rogue Galaxy-t tobbek kozott. :R

(#20) Viktor77 válasza feka007 (#18) üzenetére


Viktor77
titán

Majd nézd meg a sok sírós hsz-t, mikor mindenki rádöbben, hogy lehet akármilyen konfigja, szarul fog futni a játék (Crysis). Ha meg vissza kell butítatni, akkor meg már megette a fene az egészet. Konzolon ilyen nincs.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21) Parci válasza Keitaro (#19) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

PS2: Okami - csekkold! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#22) Keitaro válasza Parci (#21) üzenetére


Keitaro
addikt

Listára van véve koszi :)
És már nem is 15k-ba kerül

mod: Jelenleg épp FF XII-zgetek, és a héten voltam barátnőmnél Sony Trinitron CRT-n játszani és borzasztó mennyivel jobban néz ki azon mint TFT-n XD

[Szerkesztve]

(#23) feka007 válasza Keitaro (#19) üzenetére


feka007
nagyúr

Én PS3 beszerzését a közelgő zseniális Gran Turismo sorozat 5. részéért tarom indokoltnak. Ez miatt mindegy hogyan, de be fogok szerezni egy példányt belőle ;] Final Fantasy vhogy engem hidegen hagy, nem jön be a stílus.

(#24) adalbert1 válasza Parci (#9) üzenetére


adalbert1
veterán

És ha azt nézed, az az új konzol kiadása után is el lehet játszogatni még 1-2 évig, ps2-re még most is nyomnak ki játékokat.

Amúgy szerintem a legoptimálisabb megoldás egy pc + konzol kombó lenne. Pc-ből elég olyan erős, hogy elfusanak rajta a régi játékok, esetleg 1-2 új stratégiai játék (azoknak úgysincs olyan durva hardware igényük), net, meg még ki mire használja.

A konzolon meg új játékok + konzol only game-ek is mehetnek.


Amúgy ps3-nál jól megoldották a ps2-es kompatibilitást?

(#25) feka007 válasza Viktor77 (#20) üzenetére


feka007
nagyúr

A látványnak ára van... Másrészt konzolra nem jön Crysis. Én bízom a CryTekben, a Far Crynak sem volt a látványához képest olyan ördöngős a gépigénye, az akkori Ati középkategórián (esetemben 9600XT-n) 1024-es resivel maxon szűrők nélkül tökéletesen futott, és még ma is milyen szép. A Crysisra meg azt ígérik, hogy jól lesz optimalizálva. Aztán persze hamarosan kiderül, ha sumákoltak... De az biztos, hogy nem az iskolai Celeronon fogunk vele lanozni...

[Szerkesztve]

(#26) Parci válasza adalbert1 (#24) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem verték nagy dobra, de mostanra már szinte minden ps2-es játékot visz a ps3. én is azon nyomom az okamit, mgs3-at, prince of persiákat. nem hibátlan még, de gyakorlatilag nincs para.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) Alvin_ti4200 válasza feka007 (#25) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

egyetlen játék miatt PC-t venni/fejleszteni/fenntartani? Elég vicces.

(#28) adalbert1 válasza Parci (#26) üzenetére


adalbert1
veterán

Na ez jól hangzik. Előszőr x360-at akartam, de mostmár gondolkodóba estem eléggé, hogy melyiket is érné meg venni. Az x oldalán áll az alacsonyabb ár, viszont a fenének van kedve gányolni a hűtését, szégyen hogy ezt nem képesek normálisan megoldani (mondjuk haveromnál tökéletesen megy egy hűtésmód nélküli gép is, de amiket lehet olvasni ezzel kapcsolatban azok elég kiégetőek.
Ps3 ellen szólt a viszonylag sovány játékfelhozatal és az ára is, idővel viszont ezek remélhetőleg pozitív irányba fognak változni. Jelenleg a várakozó álláspontot képviselem. :) Viszont már arra is gondoltam, hogy addig időelütésnek be lehetne szerezni egy ps2-t is, mostmár a játékok ára se valami magas, a tartozékoké sem, csak szerintem azt nem lehet dvi/dsub csatlakozós monitorra kötni.

(#29) Parci válasza adalbert1 (#28) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valóban nem lehet. drága a ps3, de azért 130-140 körül el lehet már hozni, és cserébe qrva jó, igényes darab. ha belefér, hajrá, nem fogod megbánni. ha nem fér bele, ráérsz, most még tényleg nem olcsó.

(kontrollerek nem kompatibilisek (ps2 - ps3), ps2-höz memókártya is kell, stb).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30) rudi válasza Parci (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, Nálad van egy notebook, de nem mindenkinél van (vagy akinél van, annak lehet egy desktop gépe is). Ha valaki ott áll egy alsó középkategóriás PC-vel, hogy már nem nagyon tud játszani a játékokkal, de szeretne, az lehet, hogy sokkal jobban jár a konzol helyett a PC-je izmosításával. 100-150 000 forintból már elég sok minden lehet venni (pl. felsőkategóriás GF8-at + 2 GB memóriát + XP MCE-t). Persze rengetegfélék az igények, akárcsak a lehetőségek. Pl. anno volt szerencsém ezekhez [link], kevés kontroller tudja ütni őket.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) rudi válasza Parci (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Drága?! GeForce 8800 Ultra a drága :D
Ami a konzolokat illeti. Január végén vettem a Wii-met, azóta még egyszer annyit ráköltöttem mint a vételára volt (kontrollerek, 5 db játék).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) Viktor77 válasza rudi (#31) üzenetére


Viktor77
titán

Persze, mert PC-re pár óra lewarezolni egy játékot.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33) Keitaro válasza adalbert1 (#28) üzenetére


Keitaro
addikt

Lehet PS2-t monitorra kotni, de sajnos rémesen drága hozzá a D-sub kimenet. 10-14k, és csak 640*480-at tud emlékeim szerint.

(#34) rudi


rudi
nagyúr

Végre egy wii szintű ötlet a ''konkurenciától'' [link] :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) Szabtom válasza adalbert1 (#24) üzenetére


Szabtom
senior tag

Nálam pontosan ez a terv. PC-n megy majd a net meg a retro és a stratégiai játékok, PS3-at meg rákötöm a Sony LCD-re és gyakok a Heavenly Sworddal. :DDD
PS3 vásárlással megvárom a karácsonyt, de akár jövő év elejét is.

Amúgy szerintem a legoptimálisabb megoldás egy pc + konzol kombó lenne. Pc-ből elég olyan erős, hogy elfusanak rajta a régi játékok, esetleg 1-2 új stratégiai játék (azoknak úgysincs olyan durva hardware igényük), net, meg még ki mire használja.

(#36) adalbert1 válasza Parci (#29) üzenetére


adalbert1
veterán

Inkább még csak elmélkedek hogy mi lenne az optimális megoldás, beruházni még biztos nem fogok egyik konzolra se egy évig, akkor biztos nem csinálnám meg a maradék vizsgámat+szakdogát meló mellett, ha egy ilyen a tulajdonomban lenne. :)
Viszont addigra már legalább letisztul biztos a helyzet az x és a ps3 között, így sokkal könnyebb is lesz választani.
Amúgy valami notebook+konzol kombót én is el tudnék viselni, az asztali gép meg menne otthonra a szülőknek (főleg hogy hardware vásárlási szokásaim kimerülnek annyiban, hogy 3-4 évente komplett új gép, akkor már ennyi erővel cserélhetnék notebookot meg konzolt is 3-4-5 évente)

Szerk:

Keitaro: akkor ennek sincs sok értelme, főleg ha a ps2 játékok nagy részét viszi a 3 is, gyakorlatilag mire egy használható konzol lenne kitenné a ps3 árának majdnem a felét is, így felesleges megoldás (ugye konzol+plusz kontroler+memó kártya+ez a kütyü) Most így hirtelen utánaszámolva lenne vagy 60k.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.