Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

Majd eljön az az idő, amikor már tökmindegy lesz ki csinálta és mi az, csak ne neked kelljen előállítani és rendet rakni utána :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) Parci válasza rudi (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hosszú párkapcsolatok megkopott tapasztalatai ezek... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) brownus


brownus
veterán

mi is szeretünk együtt főzni és kisérletezni pl. tegnap chilli con carnét csináltam, egy neten talált recept szerint. ami plusz volt a hozzávalókban: egy ek. méz, +két tk. gyömbér és a vége felé 2-3 cl mézes pálinka. a pálinka már az én ötletem volt és finom lett a végeredmény:) a pálinka úgy látszik mindenhez jó, ez már axióma ha szabad ezt mondanom.

(#4) agent_k


agent_k
őstag

Nekem most nincs munkám, egyrészt ezért is, de azért is, mert szeretek főzni, én készítem a vacsorát, mire megjön a feleségem.
Nem szégyen az ha egy férfi tud főzni. A pulykás mutatványt pedig hétvégén kipróbálom. Bár a gyümölcsöket nem szeretem, de a gyömbér és a méz az nagyon bejön :)

(#5) v.gyuri


v.gyuri
csendes tag

egy ideje főzőcskézem (úgy 93 óta). ötletem:

Pulyka bele ebbe (mellfil leginkább, s minimum ujjnyi vastag szeletbe vágva):
- dijoni mustár: 1 ekanál
- friss gyömbér vékonyka csíkokra vágva: 1 teáskanálny (kb 6 dkg)
- méz: 1 teáskanállal
- tejföl: 1-2 evőkanállal
- só ízlés sterint
ezeket összekevered, és bekened vele a pulykaszeleteket, hűtőben pácolod min 2 napig.

alma+körte:
almát megfelezed, letisztítod a héját, és kevés margarinon egy teáskanál mézzel megpárolod
körte: margarin (teavaj jobb) + citrom héja, a fehér rész nélkül (ezt vékony csíkokra vágod), méz ízlés szerint. a körtét lefelezed, a vajban a citromhéj forgácsokat kissé előpuhítod, a körtéket belerakod - átpárolod.

a pulykamellet kiveszed a pácból, forró serpenyőben olivaolajon a két oldalán pirosra sütöd (sütés előtt fűszerezheted , sózhatod). amikor kész, kiveszed, megkened friss dizsoni+méz keverékével vékonyan, éa mellé tálalod a gyümölcsöket.

a csajok tuti imádni fogják!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.