Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Parci:] ha én f@szyuppie lennék... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Ez jó! :D :R

when the sun shines, we'll shine together

(#2) morhange


morhange
tag

Hát ez így van.

(#3) EczkE


EczkE
addikt

:D:D:D

Asszem mindenféleképpen!

(#5) tildy válasza Kalandor (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

:DDD :DDD
LOL... :D
Mi lesz majd az első Caffé Néro, vagy Costa kávézó nyitásakor:D

PArci: ajánlom Esmein Megvettem a világ legjobb telefonját! című bejegyzését... Vele is kezdett picit elszállni a ló, rákattant az apple cuccokra (iphne 4 lett volna a következő delikvens) , de hála égnek még időben észhez tért. Bár a macbookjával Starbucksba nem, de a Costába szökőévben egyszer benéz:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) szablya


szablya
tag

Kérek egy MacMenüt! :R

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#8) tildy válasza Kalandor (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

HM.. Tényleg.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) stangli válasza Kalandor (#4) üzenetére


stangli
senior tag

starbucksba még nem voltam, de a costába már van törzsvásárlói kártyám :DDD

(#10) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

big +1 Parcinak :D :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#11) Blaise


Blaise
veterán

Teljesen jól összefoglaltad az apple-fanboy-bloggerek "egymás f@szát verjük" stílusát.

(#12) FPéter válasza Kalandor (#4) üzenetére


FPéter
aktív tag

Elég kiábrándító, hogy készítjük ezeket a képeket, és hetekkel később viszontlátom funpic felirattal, a www.demotivalo.com meg levágva az aljáról :(

Egyébként baromi jól összefoglalja az írás a yuppik mindennapijait és prioritásaikat :))

[ Szerkesztve ]

(#13) proci985


proci985
MODERÁTOR

francba, akkor én nem vagyok egyéniség:D. főleg nem nagy.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14) myteve válasza FPéter (#12) üzenetére


myteve
csendes tag

Te csinálod a demotiválót?? :Y respect. írás lesz a közeljövőben?

Egyébként igen, ez a magatartás. Én is vétkeztem, voltam a starbucksban, de maradok inkább az itthoni házikávénál. :)

(#15) Parci válasza Kalandor (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na ez az. nevetséges! amerikában ezek a helyén vannak kezelve: filléres, sittes, junk-food, jobb híján betérsz és megkajálsz/kávézol gyorsan, a célnak megfelel. egyedül itthon ünnep egy kib@szott meki vagy starbucks nyitása (és kapnak meg ilyen épületeket, bakker), abszurd, de tényleg!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Kurvajó. :D
z

(#17) JoeYi válasza Kalandor (#4) üzenetére


JoeYi
őstag

tényleg öltönyben és kisestélyiben mentek anno a népek meki nyitásra?

(#18) FPéter válasza myteve (#14) üzenetére


FPéter
aktív tag

Nem csak én, jópár ember:)

Ha lesz időm, lesznek, de ajánlhatnátok alapanyagokat:)

[ Szerkesztve ]

(#19) adalbert1 válasza JoeYi (#17) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem nem a meki nyitásának szólt a kiöltözés, szimplán mindennapi viselet a környéken dolgozók/élők között.
Amúgy remek lett a bejegyzés, ha olyan lennék mint a bejegyzésben felvázolt személyek likeolnám facebookon. :D

(#20) Zsom! válasza adalbert1 (#19) üzenetére


Zsom!
tag

Ki volt az a három elvetemült aki rányomott a Tetszik-re?.
Mr.Csizmás: gondoltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Mr.Csizmás válasza Zsom! (#20) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

1 itt :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Parcikám, ez nálad még nem lerágott csont? Nőj már fel basszus..

(#23) Mr.Csizmás válasza Jhonny06 (#22) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szerintem jól kifigurázza ezt az anyagias sekélyes életérzést.... :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24) Parci válasza Jhonny06 (#22) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

taníts!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Kétféle tapasztalatom van a Starbuckszal kapcsolatosan. Az első esetben kávé nagyon finom volt (külföldi város, belvárosi hely, drága kávé). A második esetben ugyanezen város repterén, a kávé nem finom (a munkahelyen jobbat iszok) és mocskos a csésze. Persze az ár ugyanannyi mint először.

Mivel Macbookom van azért kicsit másként olvasom, mintha pl. HP gépen lenne (volt az is). Tudom, kinek nem inge ne vegye magára. De mégis,
ezek szerint érezzem magam fusztrálva, ha bemegyek egy kávézóba és előveszem a Macbookom (ami persze feltűnő, mert van rajta egy bazi nagy világító alma, Steve bácsi ezt jól kitalálta)?

Nem szeretem az Apple hívőket, de a Thinkpad hívőket sem. Persze az előbbiek többen vannak, feltűnőbbek és idegesítőbbek.

(#26) Eszleny válasza szablya (#7) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Ott a képernyő felső részén. Ja, hogy te Windowst használsz... Akkor neked nincs. :D

(#27) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Ez nagyon jóó! :R :DDD

(#28) Jhonny06 válasza Mr.Csizmás (#23) üzenetére


Jhonny06
veterán

Inkább el kéne tudni fogadni, ha valaki sikeres és van miből.. nem egyből letámadni, hogy csak szar ember lehet, ez annyira gáz. No offense, egy ügyintézés miatt én is kurvára megutáltam Handrást, soha többet XMS, stb., de ennek ellenére a hozzászólásom eleje fennáll, ilyet az irigy lúzerek csinálnak, ami minden közül a leggázabb. De látom, nem esett le. Sajnálatot és szánalmat érzek. A vicces az, hogy sok ilyen emberrel/írással találkozom, egytől-egyig ugyanaz..

Eszleny: Értelmes ember nem veszi magára ezt a faszságot, Te se tedd.

[ Szerkesztve ]

(#29) Oliverda válasza Jhonny06 (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

Viszont mintha te egy kissé magadra vetted volna. Szerintem nem törvényszerű hogyha valaki sikeres akkor ilyen irányba megy el. Sőt...

Amúgy én is jót szórakoztam rajta. Elég sokan attól érzik magukat valakiknek ha a kezükbe, nyakukba aggathatják ezeket a státusszimbólumokat. Én akkor érzek sajnálatot és szánalmat ha ilyeneket látok.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) Parci válasza Jhonny06 (#28) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem akarlak megbántani, úgyhogy nem is válaszolnék komolyan (talán mondhatom, hogy valamennyire sikeres ember vagyok, annyira mindenképp, hogy ha akarnám, én is megvehetném a teljes apple palettát, és kávézhatnék a starbucksban. tehát nem arról van szó, hogy irigyelném ezeket a remek termékeket bárkitől is. arról van szó, hogy nincs az az Isten, hogy közösséget vállaljak azzal, amit ezen termékek hazai - önjelölt - apostolai művelnek.).

mégis válaszoltam. többet nem szeretném magyarázni a bizonyítványom. ja, és nem vagyok a "Parcikád", Durcikám.

(a faszságozással meg óvatosan, a blogomban vagy, ott szólsz hozzá, érted...)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31) Mr.Csizmás válasza Jhonny06 (#28) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Szokásos apple védés részedről :)

"valaki sikeres, és van miből."

vagyis akinek nincs almája, az már nem is sikeres, meg lúzer. Szép meglátás.

Alma nélkül is sikeres embernek érzem magam.

Nem irigykedek, inkább sajnálom őket, hogy kisebbségi komplexusban szenvednek....hogy alma, szarbuksz, stb. = menő és vica versa. :U

(#29) Oliverda +1

mod.: nem sorolnám ide azokat az apple usereket, akik tényleg használják, pl. joey20, NewL, és még páran innen.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32) tildy válasza Mr.Csizmás (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

Egy ismerősöm, aki anno az applenél dolgozott, mondta:

Van egy nagy csapat apple user, akik segítőkészek, akik nem akarják beléd magyarázni, hogy csak az apple termékek a jók, viszont ha kérdésed van, szívesen segítenek. Na ők a csendes többség. És van pár ember - jellemzően starbucksos, otthon is notimutogatós (azok, akikről PArci is beszél) - és sajnos ezen hangos kisebbség miatt van olyan megítélése az apple usereknek ami.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) JoeYi


JoeYi
őstag

világító alma logójuk ne lenne a notik hátulján, ettől lesz az egész kicsit olyan magamutogatás. Amíg kevés mac noti volt addig ez egy jó önreklám volt, de mos már bántja az ember szemét. Bármelyik noti gyártó megtehetné, hogy az éjszakát sugárágyúként ketté vágó fényességű logót rak a gépe hátuljára, de szerencsére mégsem teszik.

[ Szerkesztve ]

(#34) JoeYi


JoeYi
őstag

meglestem jhonny által említett apple figura blogját, egy komment, ami mindent elmond:
Shuffle
Gombokat tettek rá, azta

:D

(#35) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Nos, én ezt legszivesebben posztolnám (linkelném) a facebookra, de mégsem...

A felháborodott mac usereknek meg elmondanám, hogy a külöbség kb akkora, mint amikor valaki

- kilépve egy irodaházból történetesen egy bmw-be ül be, majd indexelve áll ki a parkolóból vagy
- a nyakában tartott bmw-s badgetartóra akasztott bmw slusszkulccsal (ezt így kell leírni?) köszönget messziről mindenkire, hogy lássák, neki fussa a stílusra

(#36) Jhonny06 válasza Oliverda (#29) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nyilván jót szórakoztál rajta, nem csodálkozom. Többek között Te vagy az egyik, aki mindig ugrik a hasonló témájú írásokra. Ilyen irányba? Milyenbe? Van pénze és szereti költeni? Most akkor ki a szar ember? Aki egy bejegyzésben ócsárol, vagy az, akinek van pénze és szereti költeni és nem érdekli más emberek véleménye? Ugyan már.. az aláírásod kicsit visszanyalt, úgy tűnik.

Parci: Attól még, hogy megveszed ezeket a termékeket, nem leszel olyan. Ezek egyszerű luxuscikkek. Nem értem, hol a probléma.

Mr.Csizmás: Mindösszesen egy iPhone-om van, egyáltalán nem foglalkozok az Apple-el. Itt már rég nem a márkáról van szó.

tildy: De könyörgöm, attól még, hogy beül valaki egy MacBook-al a Starbucks-ba, miért lesz egyből fanatikus sznob? Azért, mert szereti a minőséget? Aki meg egy Acer-el ül be, az kevésbé gáz, mert szarabb laptopja van? Tipikus szánalmas magyar mentalitás, az ilyenektől hányok.

[ Szerkesztve ]

(#37) bLaCkDoGoNe válasza tildy (#5) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Magyarországon már legalább másfél éve van Costa, úgyhogy ez (t.i. nagyon nyugatninak akarok látszani messziről) most nem jött be.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#38) Parci válasza Jhonny06 (#36) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem érdekel, hogy szerinted mi szánalmas, és mitől hánysz. láthatóan nem érted a bejegyzést, rendre izomból és hülyeséget reflektálsz rá, az biztos, hogy ez engem nem minősít. elég ciki volna, ha most elkezdeném magyarázni a nyilvánvalót, miszerint egy apple termék megvásárlása önmagában nem jelent semmit. persze, hogy nem.

ha azonban a bejegyzésben leírt dolgok valakire 90%-ban vonatkoznak, nos, akkor az egy f@sz yuppie. nem szeretném finomabban fogalmazni.

tudod, a fogyasztói világnak is van kultúrája. nekünk magyaroknak nem sok jutott belőle eddig. eleget éltem ahhoz külföldön, hogy pontosan lássam, tudjam, értsem a különbséget.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39) zoo8800 válasza szablya (#7) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez jó :D

rip and tear, until it is done

(#40) Yutani válasza Parci (#30) üzenetére


Yutani
nagyúr

Már azt hittem, ennyire jóban vagytok... :DDD

Nekem a Starbucks-ról mindig csak az jut eszembe, hogy el kéne menni és megkóstolni azt a drága kávét. Igen, 1000 Ft egy kávé, ugyanúgy 5 USD, mint odaát. Csak hát az amerikában az 5 USD a kávéra mondhatni szokott dolog, de ha én itthon 500 Ft-ért iszok egy capuccinot, akkor már drágállom.

És én azért akarok elmenni, mert az USÁ-ban a keresztanyám már évek óta vezet egy Starbucks kávézót valahol Chicago környékén. Reggel 5-re megy be, kinyitja az üzletet, jönnek az alkalmazottak, majd később megy tanítani egy középiskolába, ahol szintén dolgozik. És mivel én már évek óta kapom Amerikából a szarrá pörkölt eredeti Starbucks szemeskávét (amit az üzletben lefőzve kapsz meg), k*rvára kíváncsi vagyok, hogy milyen kávét főznek abból, ami az itthoni kotyogóból csak egy sz@r, keserű kávéként folyik le.

Asszem leírtam mindent.

#tarcsad

(#41) joey04


joey04
titán

Érdekes. Általában akik a legjobban hordják le Handrast mindenfélének, pont azok akik szerintem a legjobban el vannak szállva maguktól, és ez süt a kommentjeikből, és a blogjukból. pl Parci, moonman.
szerintem is sznob egy kicsit, nem arról van szó, teszem hozzá. de ilyen szintű fröcsögést... na mentem is, mert biztos egyedül maradok a véleményemmel. és mivel nem vagyok Parci, így a vitában a flame, meg személyeskedés alól egyébként sem kapnék felmentést. persze ezzel a véleménnyel is egyedül maradok.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Jaj de komoly:DDD
Egy se igaz rám. Akkor jó vagyok nem?:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#43) Gergő_ válasza Jhonny06 (#36) üzenetére


Gergő_
őstag

Az Apple holmijai nagyon nem luxuscikkek, de még presztízsterméknek sem mondanám.

(#44) adalbert1 válasza Yutani (#40) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem is eszembejutott valami a meki-starbucks-Usa-Magyarország négyszögről. Valamelyik nap néztem a Food Inc. című filmet, és volt benne egy spanyol(vagy latin-amerikai vagy latino vagy minek is mondják :) ) család, aki konkrétan azért kajál gyorsétteremben, mert az a legolcsóbb reális lehetőség (oké, kicsit túl van játszva, viszont a kevés pénz mellett időhiányban is szenvednek). Ha valakit érdekel 4:44-től itt van.

joey20 : szerintem Handras nem kicsit sznob, hanem nagyon. Ami nálam végleg kiverte a biztosítékot a blogját olvasgatva, az a mire cseréljem a 2 éves 335i-t bejegyzés...

(#45) Parci válasza joey04 (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

értem. tehát ő rinyál ország-világ előtt, hogy
- mire cserélje a 2 éves 10 milliós kocsiját
- miért nem első volt a sorban az ipad premieren
és hasonlóan banális fasságokon, és én vagyok elszállva magamtól. logikus... :(

Handrás a tökéletes megtestesítője annak, ami én sosem, semmi szín alatt nem szeretnék lenni, 100 km-ről sem. és ha összekevered mondjuk a borok iránti rajongásomat azzal, hogy "ő nem vesz lexust, mert az egy szar, hagyja már mindenki békén, az utolsó kocsi, amit venne a lexus" (nyilván nem a konkrét autó a lényeg, hanem az attitűd), akkor valami gond van az értékítéleteddel.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46) Parci válasza Yutani (#40) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szokták szeretni a starbucks-os kávét. én nem kávézom, úgyhogy annyira nemtom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47) tildy válasza Jhonny06 (#36) üzenetére


tildy
nagyúr

Esm is beul. Epp most, itt Londonban , es valoszinuleg hasznalja is a MAcjet . Mert itt nem megy annyira az arcoskodas a mac /iphone usereknel , kb a diakok jo reszenek is ez van. Nem tunik fel. Es meg csak Luxuscikknek sem mondanam, egy havi minimalberbol kb megveheto egy 13"-as macbook pro. Mintha kb 60 ezer forintos geppel ulne be valaki otthon, valahova.

Es barmennyire nem vagyok apple fan, elismerem: minosegi termek. Mitobb , kb ket ev mulva nekem is macbookom lesz, szeretnem megorokolni ezt a gepet, mert jo, tetszik, jol ossze van rakva, szep es jo. De ha eloveszem nem magamutogatasbol fogom eloszedni, hanem mert dolgom van rajta. Elkepzelheto , hogy aki otthon beul a starbucksba es eloveszi annak is dolga van rajta , csak eppen ahogy mas is mondta , otthon bizonyos emberek bizonyos mentalitast adtak hozza.

Itt pl. nem is erdekel , ha valaki BMW-vel megy , otthon meg inkabb nem akarok vele konfliktusba kerulni. Remelem erted mire gondolok.

Viszont ami otthon van : Azert mindent elmond az, hogy ezekrol az emberekrol mi a velemenye egy volt apple-s munkatarsnak is.

Blackdogone: oke, Costa van, ezt buktam ( a cinikus hangnemed azonban legyszi rakd felre, ha kerhetem ). Viszont Caffe nero? Vagy Pret-a-Manger?
Remelem erted mire gondolok.

PArci:a legfontosabbat kihagytad, bar ezert tiv83us a nyakamat szedi: rozsaszin ingben , maccel ulni a starbucksban :D:D Bocsanat, nem hagyhattam ki:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) CséZé válasza tildy (#47) üzenetére


CséZé
őstag

igazából az nem is baj, ha valaki beül egy Apple cuccal egy kávézóba. az a baj h jön a nője és leírja egy fórumba.

(#49) tiv83us válasza tildy (#47) üzenetére


tiv83us
veterán

:U

Nekem van rozsaszin ingem es Mac-em es, bar egy evben ketszer kavezom.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#50) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Jó kis írás :D

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Parci:] ha én f@szyuppie lennék... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.