Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rauschie


rauschie
senior tag

Ez mien gyújtótávolság?
(és milyen lencse?)

[ Szerkesztve ]

(#2) venember83 válasza rauschie (#1) üzenetére


venember83
nagyúr

Nézd meg a kulcsszavakat! ;)

(#3) Parci válasza rauschie (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Olympus E-1, ZD 11-22 11m-en, f11, 1/320

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) nike_


nike_
addikt

Szerintem szép. :R

(#5) venember83 válasza nike_ (#4) üzenetére


venember83
nagyúr

Szerintem is, de mi nem értünk hozzá ;)

(#6) rauschie válasza Parci (#3) üzenetére


rauschie
senior tag

hoppa..kulcsszavak, tényleg.... :B

nemmintha értenék hozzá de nemlátok torzitást ami nálam 18miliméteren azért már érezhető(persze a kitobi az kitobi..)

(#7) Dany007


Dany007
veterán

Szerintem szép lett akkoris.
Mint fotós sajnos nem tudom nézni a dolgot, viszont mint grafikus igen :) Szóval grat. A látószög tényleg sokat dob rajta!

Persze azt hozzá kell tenni, hogy nemsok olyan képet találtam amibe ne nyúltam volna bele egy kicsit is Photoshoppal =)

[ Szerkesztve ]

(#8) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Valóban nem egy díjnyertes fotó, de hisz tudod: az amatőrnek 100-ból 99, míg a profinak 100-ból csak EGY fotója sikerül. Az hogy látod a képed hibáit már haladás, akkor fognám a fejem büszke lennél erre a képre :)
Ahogyan akkor fogtam mikor először megláttam, ahah :DDD Középre komponált, alulexpózott és ugyan nem látszik a képről, de írtad hogy iso400, szal szép zajos is lehet :)

gottagofast

(#9) R válasza nike_ (#4) üzenetére


R
aktív tag

nekem is tetszik :)

(#10) Parci válasza msgt.fubar (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért hozzátartozik, hogy:
- az égbolt alatti rész (= föld) marha unalmas volt, nem lett volna mit mutatni rajta
- ha nem expózom alul, az égbolt nem ilyen "drámai" (nem volt semmilyen szűrőm)
- a középre komponálás nem vmi 100%-os bűn, sajnos nem voltak például átlósan futó szőlőtőkék, vagy valami hasonló, ami vezette volna a szemed egy jobb kompozíciónál

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) Dany007 válasza msgt.fubar (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Azért én mint hozzá nem értő kiváncsi lennék, hogy miért olyan szörnyű ez a kép ? :)
Okés a kompozícióa az alső tök fekete sáv kicsit bántja a szememet :) De ez ellen nemhiszem, h lehet tenni valamit.
Ahogy én észrevetetm full amatór fotózásban egy átlag géppel a nem megfelelő fényerő okoz zajosságot. Amit mellesleg Photoshoppal már elég szépen ki lehet szedni :)
Amúgy van már olyan topic, ahol szépen leírják, hogy mikre kell odafigyelni a fotózásnál?
Úgyértem, sajnos nekem az iso400 sem mond sokat :( Max annyit, hogy biztos v.mi szabványról lehet szó.

(#12) msgt.fubar válasza Parci (#10) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Naplemente fotózásakor ismerős dolgok. Én általában úgy komponálom (vagy vágom utána), hogy a földből csak egy egészen vékony sáv maradjon. Drámaiságot növelhetsz igényes (nem PS) utómunkával is, kontraszttal és színhőmérsékletekkel. Ebben sokat segít ha nem jpg-ben hanem raw-ban fotózol. Most látom, hogy egy korábbi írásodban írtad hogy raw ruláz, így van :)
Középre kompnálás nem bűn, de unalmas a legtöbb esetben. Én ilyenkor körbejárom a témát és keresek valamit ami támpontot ad harmadolásra, illetve amivel kicsit izgalmasabbá tudom tenni a képet. Persze a napot nem tudod körbejárni, illetve sokszor naplementekor nincs is túl sok idő erre. A kritika lehet hogy kemény volt mindkét hsz-ben, nem rosszindulatból írtam.

gottagofast

(#13) rdi


rdi
veterán

10tára, mint R2 csinálta volna, miközben Skywaker simogatja a tirisztorát :)
balra fönnt azért nincsenek felhők, mert az erő ami nem volt veled, elvitte...

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#14) msgt.fubar válasza Dany007 (#11) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Nem szörnyű, de nem is kimagasló. Átlagkép, nevezhetjük tanulóképnek is. Mert igazából a fotós legtöbb képe ilyen tanulókép... mindig kicsivel közelebb kerül a tökéletességhez, persze elérni azt sosem lehet. Ha megnézed a nagy fotósokat akkor a munkásságuk igen kicsi töredéke maradt fenn a köztudatban, mivel azok az igazán jók. A legjobb példa Robert Capa A milicista halála című képe. Tényleg nagyon jó kép, de rengeteg fotót készített amíg oda eljutott.

Ha érdekel a fotózás technikai része, akkor ajánlom neked a pixinfo oldalát. Ha legörgetsz a lap aljára, majd kiválasztod az Alapfokon szekciót akkor temérdek cikket találsz a témában. Jó olvasgatást :)

gottagofast

(#15) rdi válasza msgt.fubar (#14) üzenetére


rdi
veterán

Főleg ma van ez így, amióta a képkészítés semmibe nem kerül csak tárhelybe.
Anno a feleségem meggondolta, mire lövi el a képet, ma meg mindenfelé lövöldöz...

Fej! Tor! Potroh!

(#16) Parci válasza msgt.fubar (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem gáz a kritika, sőt, egyet is értek... 4-es út mellett megálltunk és ott lőttem a képet, nem volt igazán idő és lehetőség témát keresni, csak jól néztek ki a felhők + nap nagyon. volt amúgy olyan expóm is, ahol nem volt direkt alálőve, de mondom, az alsó sáv jobb feketén, mint normálisan :)

no mindegy, igazából bizsergett a tenyerem, h lőjek egyet a 11-22-vel, azért készült a kép :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) Dany007 válasza msgt.fubar (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm. Most néztem meg. Az alapfokon rész is elég húzós :D Mármint elég sok ahhoz képest hogy alap! De lehet, h hamarosan szükség lesz a még nem létező fotós tudásomra, szóval mindenképpen végigolvasom előbb utóbb. Thx !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.