Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) badgirl


badgirl
csendes tag

Javul az ízlésed! ;)

Az élet nem fenékig tejföl... De ahol tejföl, ott nagyon!!!

(#2) Parci válasza badgirl (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor már rég normális jazzt hallgatnék :D

viccet félretéve, az iron maidennek van 4-5 száma, ami nagyon okés. paschendale, journeyman, flight of icarus jutnak eszembe így elsőre.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) DArchAngel válasza Parci (#2) üzenetére


DArchAngel
tag

Hmm, szerintem te nem értékeled eléggé a metál zenét ;)
A Maidennek ennél jóval több zseniális zenéje van.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#4) Thrawn válasza Parci (#2) üzenetére


Thrawn
félisten

Milyen zenéket is hallgatsz tulajdonképpen?
Mivel kezdted? Mára abból mi maradt meg? Lett helyete más/új?
Persze csak ha nem vagyok túl indiszkrét :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5) Parci válasza Thrawn (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

anno általánosban metallica, nirvana. aztán később 70-es évek: deep purple, uriah heep, emerson lake and palmer, stb. azóta sincs nagy változás. magyarokat mindig kihagytam, mondjuk a quimby-t szeretem. egy terje rypdalom van még, az is tetszik (jazz). meg maiden, scorpions, meg csomó egyéb populárisabb zene.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) lorcsi válasza Parci (#5) üzenetére


lorcsi
veterán

persze..populárisabb, mint pl.: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) Thrawn válasza Parci (#5) üzenetére


Thrawn
félisten

Köszi!
Hasonlóan kezdtünk, de én később áttértem az eleinte nagyon utált elektronikus zenéhez. A tüc-tüc még mindig nem az esetem, szerencsére van tört ütem is a világon :)
Ha már a jazz tetszik, akkor megtetted te is az első lépést :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#8) adalbert1


adalbert1
veterán

Sajnos az utóbbi pár évben a Maidennek nem igazán jön össze a dolog... A legutóbbi 2 albumukról alig vannak felidézhető pillanatok, és kevés átütő erejű zene van rajtuk.

(#9) Parci válasza adalbert1 (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát nemtom, ha a dance of death köztük van, akkor azon több jó szám is van. a paschendale-t és journeymant írtam többször is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) Renwick


Renwick
őstag

Most mér' teccik bántani, az új R.E.M sztem egész jó lett... :P
Vagy az Iron Maiden imádat mostantól company policy? :DDD

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#11) Parci válasza Renwick (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem. az r.e.m -et én is szerettem, de igazság szerint a green, out of time, automatic for the people albumokon vannak csak számomra hallgatható számok, az összes többi nyávogós, hisztizős, pincsogós valami. és ezeket is szűrném keményen.

de persze a drive, az orange, a what's the frequency kenneth? és jópár nóta a mai napig frankó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) feel good


feel good
aktív tag

Megegyezik a zenei ízlésünk.
:R

(#13) adalbert1 válasza Parci (#9) üzenetére


adalbert1
veterán

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az utolsó 2 albumról talán csak a No More Lies tetszett, a többi számot csak 1-2-szer hallgattam meg, a Brave New World-on még volt pár jó zene (2000-es albumuk, ha jól emlékszem itt jött vissza Bruce Dickinson)...
Viszont egy Troopert, Hallowed Be Thy Name-t, 2 Minutes To Midnightot, Aces Hight, Fear of The Darkot, Can I Play with Madnesst és még sok számot sorolhatnék nagyon nehezen tudnának felülmúlni, gyakorlatilag az én szememben beleestek abba a csapdába, hogy túl jó és túl igényes zenét készítettek szinte a kezdetektől fogva.
Ettől függetlenül hatalmas respect nekik a main napig :R , az említett két számot meg megsasolom mégegyszer.

(#14) Parci válasza adalbert1 (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Másik oldalán vagyunk a spektrumnak :). Az említett számok nekem nem tartoznak a kedvenceim közé, bár a Fear of the Dark és a Hallowed be Thy Name szerintem is nagyon rendben van. Tetszik viszont, most, hogy jobban átnéztem őket, a Judas be my Guide.

A Dance of Death-ről még a Montsegurt érdemes sztem hallgatni a már említett kettő mellett.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) adalbert1 válasza Parci (#14) üzenetére


adalbert1
veterán

Az lehet. :) Viszont ez megint csak az igényességüket jellemzi, hogy ennyi ember megtalálja a számítását a zenéik között... Ugyan megvan az egész diszkográfiájuk, de sajnos annyi időm nem tudom mikor lesz, hogy az egészet végighallgassam figyelmesen.
Ez a Judas be my Guide tényleg nem rossz, efölött is sikerült eddig átsiklanom.
Ami még nagyon bejön: Wasted Years, Man on the Edge, The Clansman.

A Nirvana annak idején szintén kedvelt bandáim közé tartozott, kíváncsi lennék hol tartanának most, ha Kurt nem lövi fejbe magát... Eltüntek volna úgy, mint a többi grundge zenekar, vagy pont az ő megszünésük indította el az egész halálát?

(#16) Parci válasza adalbert1 (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az én tippem: nem tudtak volna ennyi éven át a topon maradni. igazából a nirvana azért tudott ennyire markánsan sajátos, de nem elcsépelt, unalmas maradni, mert nem adtak ki még 10 tök ugyanolyan albumot.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) Eg


Eg
csendes tag

na, tulestel az elso lecken. johetnek a trash/power vonal klasszikusai. testament, slayer es tarsai.

(#18) Bubu79


Bubu79
addikt

A címet meglátva a bal oldalon, rögtön az Iron Maiden ugrott be, de megvallom őszintén, meglepett, hogy azt is találtam belül :)

Régi nagy kedvenceim rengeteg jó számmal.

Én is inkább az adalbert1 által említett vonulat számait szeretem legjobban, de szerencsére tevékenyek voltak a srácok és mindenki megtalálhatja a magának tetszőeket a kínálatból :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#19) Parci válasza Eg (#17) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megvolt a kitérőm a keményebb vonal felé már vagy 15 éve is, de nem jött be. Panthera, Sepultura stb. not my style. Maidenből is a dallamosabb nóták tetszenek, a zúzda önmagában nem. kevés. túl basic. nekem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

No, ha a Flight of Icarus tetszik, akkor sztem jóban volnál néhány warrior metal nótával is, a dallamosabbik típussal ;]

(Én amúgy elég szelektíven hallgatok zenéket, előadónként jó ha 10 számot, már ha tetszik, bár van, akitől kicsit többet, és olyan is van, akitől csak egyet... :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#21) harry


harry
veterán

Gyorsan megjegyzem, hogy nyáron lesz Iron Maiden koncert a Szigeten ;]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22) Parci válasza harry (#21) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fasza, arra kimegyek akkor tutira, úgy sem voltam már évek óta. egy napot kibírok :D

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) Crystalheart válasza harry (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Hát, ha már nekem úgyis ingyé' van, lehet meg kéne ejteni :DDD De a bibi, hogy csak akkor nem kell fizetni, ha anyám is ott van :| Ehm, úgy meg...)

(#24) harry válasza Parci (#22) üzenetére


harry
veterán

Nagyon helyes, én is kinézek mindenképp. Addig pár hír
[link] [link] [link]
jegyrendelés [link]

Crystalheart - ezen ne múljon, én beöltözök (csak a belépésnél: P), és akkor mindketten ingyen mehetünk ;]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#25) adalbert1 válasza harry (#24) üzenetére


adalbert1
veterán

Kösz az infót! :R
Prodigy óta én se voltam Szigeten, de erre feltétlen el kell mennem, főleg hogy a legutóbbi 2 magyarországi koncertjükről sajnos lemaradtam.

(#26) Parci válasza harry (#24) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi, rá is repülök.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) Leslie_K.

Hát, az azért eléggé erős, ha valaki a Maiden új albumairól pozitív kritikát is tud mondani... Szerintem a "Seventh Son Of A Seventh Son" albummal (1988) le is zárult valami a Mainden életében, azóta csak árnyékuk maguknak, de még szerencse, hogy a turnékon előveszik a régi, igazi nótáikat, nemcsak az ilyen ömlengős-elalvós "A Matter Of Life And Death" valamiket.
A Pantera és a Sepultura köszönő viszonyban sincs a kemény zenével, maximum a heavy metálnál valamivel másabbak, de nem keményebbek. Ha keményről beszélünk, csak nekem jut eszembe a kedvenc zenei stílusom, a brutal death metal? ;]
Na jó, mielőtt még acsarkodásnak tűnne, mindegyik bandának megvan a maga varázsa, el kell ismernem. Valahogy az ilyen populáris bandák, mint a Metallica, Pantera, Sepultura nekem mindig is kimaradtak, a NWOBHM-ból egyből a death metalba ugrottam egy fejest. :B
Ott is ragadtam, meg is látszik. :DDD

(#28) Leslie_K.

Ja, és a szigetes megjelenés kötelező! :K

(#29) Parci válasza Leslie_K. (#27) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Hát, az azért eléggé erős, ha valaki a Maiden régi albumairól pozitív kritikát is tud mondani... - szerintem abban semmi erős nincs, ellenben a véleményedben van két üveg erőspistányi :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30) Parci válasza Leslie_K. (#28) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

max meghalni kötelező. kinőttem a szigetből, úgy 5 éve.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#31) #72042496 válasza adalbert1 (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

A debreceni pedig nem volt rossz. :D
Sajnos csak akkor láttam őket élőben, se előtte, se utána, s lehet, a Szigetre sem tudok elmenni. :O

A címről egyből eszembe jutott, amikor Steve Harris nyilatkozta (lehet, nem szó szerint):
Iron Maiden is not Flight of Icarus. Iron Maiden is Trooper. :)
Az Early Years DVD-n van ez a beszélgetés.

[ Szerkesztve ]

(#32) Parci válasza #72042496 (#31) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33) Leslie_K. válasza Parci (#29) üzenetére

Ennyire nem kell rossz néven venni a tiéddel ellentétes véleményt. Mint mondtam, nem acsarkodni akartam. Általánosságban mindenesetre elmondható, hogy akinek tetszenek az új Maiden albumok, azok nem igazán ismerik a régieket.

A szigetes kötelező megjelenés pedig nem Rád vonatkozott, hanem a Maiden rajongókra!

(#34) Crystalheart válasza Leslie_K. (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azt sosem értettem miért beszél mindenki albumokról - van ember, akinek tetszik egy tetszőleges zenekar tetszőleges - nem bestof - albumáról minden szám? :D Bár elképzelhető, én mindenesetre nem tartozom közéjük... :) (Nagyon finnyás vagyok etéren, mint említettem)

(#35) Parci válasza Leslie_K. (#33) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem tökre nem fáj, ha valakinek inkább a régi maiden tetszik, ahogy az sem, ha szívesen megy ki a szigetre. mindössze azért bátorkodtam szót emelni, mert nem gondolom, hogy "az azért erős, ha valaki az új maidenekről is tud pozitívan nyilatkozni". nem erős, hanem normális dolog - neki az tetszik.

semmi bajom sincs az enyémmel ellentétes véleménnyel, az ilyesfajta abszolút igazságosztással viszont igen. neked nem tetszik az új maiden - a többieket hagyd ki az egyenletből.

a régi albumok pedig mind megvannak, köszi. eddig nem hallgattam maident, most igen, kis túlzással az összes számuk megvan, és bizony több tetszik az új albumokról, mint a régiekről. valami ufó volnék akkor?

no, túlbeszéltük :). és a régi albumokon is vannak fasza számok of course.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#36) #72042496 válasza Leslie_K. (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

A baráti körben sok olyan ember van, akinek az új albumok is tetszenek. Én is ilyen vagyok. Teljesen rendben vannak azok is, csak még nem volt idejük klasszikussá válni. :)

Jó példa lehet erre a Powerslave. Megjelenésekor nagy buktának nézett ki a dolog, turnéztak is a megjelenése után másfél évig - nem véletlenül. Ma pedig ott figyel az úgymond "kötelezők" sorában.
Hiába, nekem pl. változatlanul nem jön be. (Tele van nagyszerű pillanattal ez a lemezük is, de összességében mégis gyengé(bb)nek érzem.)

Ez az egész amolyan ízlések és pofonok dolog, nem kell az alapján kategorizálni az embereket, hogy a régi vagy új Maiden albumokat hallgatja-e szívesebben. ;)
Tudom, nem is tettél ilyet, csak éreztem a hozzászólásodban egy erre való hajlamot. :)

[ Szerkesztve ]

(#37) Leslie_K. válasza Parci (#35) üzenetére

Tartozom egy bocsánatkéréssel, ne haragudj, ez így tényleg erős volt.
Jómagam is egy külön kasztba tartozom a Maiden rajongást illetően, mert a mai napig az első két album a kedvencem, leginkább Paul DiAnno hangja miatt. Emiatt többen köveztek már meg, de Dickinson orgánuma számomra sokszor túl "power metalos". Ettől még mindig az all time favorite nótám a The Trooper. :B

(#38) Parci válasza Leslie_K. (#37) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

no prob. a troopernek a zenéje amúgy nekem is tetszik, de az ének számomra hazavágja a számot. eleve fura nekem a twist + metál így együtt :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#39) adalbert1 válasza #72042496 (#31) üzenetére


adalbert1
veterán

Sajnos élőben még nem láttam őket, de ami késik nem múlik.
Nekem csak a Visons of the Beast és a Rock In Rio van meg dvd-n, de amit te mondtál az is érdekesnek tünik.

Szerk.: még annyit, hogy lehet hogy tényleg érniük kell az újabb albumoknak a hallgatóságban... Legalábbis az utolsó 2 albumnak nálam biztos. :)
Viszont anno mikor megvettem a Brave New World-ot, egyből beleszerettem abba az albumba, pedig az se tipikus régi Maiden anyag.

[ Szerkesztve ]

(#40) twollah


twollah
nagyúr

Anno meg porbafingo koromban en is Iron Maidennel kezdtem, most mar a goregrind, grindcore, death metal stilusnal tartok.

Melegen tudom ajanlani a Cliteater egyuttes "Bruce-Dick-In-Son" szamat.

Gy.k. (gyengebbek kedveert) Bruce Dickinson az Iron Maiden frontembere, enekese.

[ Szerkesztve ]

(#41) Crystalheart válasza twollah (#40) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Csomóan elmennek a durván keményebb irányba :D
(Én pár éve megrekedtem a power/warrior metal féle irány körül... :) Hiába, akinek 12 évesen a kedvence Beethoven, annak monumentalitás kell a metálban is ;])

(#42) twollah válasza Crystalheart (#41) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha monumentalitasra vagyok zenekar ugyben akkor ott a Slipknot.

(#43) Crystalheart válasza twollah (#42) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát, Slipknot alá nem tudnék elképzelni egy hősies, vászonra illő középkori csatát, szóval én valahogy másként értettem :D Kinek mi, ugyebár :)

(#44) twollah válasza Crystalheart (#43) üzenetére


twollah
nagyúr

Latom nem esett le.
A zenekar tagjainak a szamara gondoltam es igy a nagysagara is.

(#45) Crystalheart válasza twollah (#44) üzenetére


Crystalheart
senior tag

No hát nem ismerem a Slipknotot, csak hogy milyen stílus kb, nem csoda, ha nem esett le...

(#46) lenox


lenox
veterán

Buta zene a metal

Haha, nincs is olyan, hogy 'a metal'. Mondhatnam azt is, hogy altalanositani altalaban nehez, ez a mufaj meg a kulonosen nehez halmazban van.
Pl. hogy lehet Judas Priest-et, Kreator-t, Emperor-t egy lapon emliteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.