Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Raymond


Raymond
félisten

Tatra-val az a gond, hogy gyakorlatilag komplett ki kene cserelni a nepet. Marmint azokat akiknek a turizmussal kene foglalkozni. A legkisebb hotel/panzio takaritojatol a turizmus fejleszteset felygyelo bizottsag elnokeig. Ha jo is az ido amikor odamesz arra amit csinalni akarsz (nyaron napsutes turakhoz, telen ho sieleshez) akkor is lelohaszt a szolgaltatasok katasztrofalis ''minosege''. Es ez igy van sok-sok eve. Valtozast nemigen latni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2) blueMerle válasza Raymond (#1) üzenetére


blueMerle
veterán

Mint a fórumon is jópáran tudják, én szlovákiai vagyok. Párom is az. A történet lényege pontosan ez.

Tavaly nyáron egy céges továbbképzés keretin belul kellett a Fátrába mennem /Tátra mellett van/ egy nagyon szép, csendes környezetbe, egy igényesnek tunö hotelba, gondoltam elviszem magammal a párom, legalább egyutt leszunk és jól érezzuk magunkat. Megérkezunk, szokásos csomagbecipelés a portára, majd természetesen kérik a személyi igazolványt. Ekkor 5 perc csend a recepciós hölgy részéröl, majd megkérdi hogy mi a párom nemzetisége? Mivel hogy a páromnak kifejezetten magyaros neve van. Rávágjuk hogy magyar, nade ugyanúgy szlovák állampolgár mint akár ö vagy itt bárki más. Hogy ez baj, és akkor öt kulföldinek kell beírni! :Y

Brutális ledöbbenés, köpni nyelni sem tudtunk, hadakozás hogy ez miért fontos majd kiderul: a keruleti idegenrendészeti igazgatóság parancsa!!! MIVA? Akkor mi most rendörállamban élunk??!!?? A dolgot természetesen nem hagytuk annyiban, de a dolog többi része már nem nyilvános mivel hivatalos útra vittuk a dolgot.

Azt még hozzá kell tennem hogy mindenhol szurós szemmel néztek ránk a helyiek, ahol csak megszólaltunk magyarul, jóhogy nem lincseltek meg. :(

Szlovákia olcsó, ez tény. Van itt olcsó elektronika, benzin, szép tájak...csak a körítés nem a legmegfelelöbb. Óvva intek minden magyar ajkú embert Észak-Szlovákia tájaitól...Ennyit a Szlovák turizmusról.

(#3) shev7


shev7
veterán

Csak kivancsi vagyok, hogy Chopok melyik oldalan voltal, az eszaki vagy a deli?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4) Parci válasza blueMerle (#2) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekünk nem volt ilyen gondunk, bár tény, hogy a chopokon lévő tömeg legalább fele magyar volt. szóval nem csak a magyarok álltak sorban 20-40 perceken / csúszás, hanem mindenki, chopok általánosan felkészületlen ekkora forgalomra. kár, de cserébe ausztria sincs messzebb (viszont ott most nincs hó).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) Parci válasza shev7 (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jah, kimaradt, jogos, déli. északra megpróbáltak többen átsíelni közülünk, de a legfelső és az alatta lévő felvonó sem ment, szóval cumi volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) shev7 válasza Parci (#5) üzenetére


shev7
veterán

hat igen, a deli oldalon tenyleg csak fekete, meg meg feketebb palyak vannak. (Ismerosom egyszer elesett, es a jeges palyan szo szerint egesi seruleseket szenvedett...) De az eszaki oldalon sem sokkal jobb a helyzet, ket eve mikor ott voltam, akkor sem vittek tulzasba a karbantartast...

Iden Ausztiaban voltam, Gerlitzenen, igaz hogy papiron csak 60-70 centi ho volt, de a palyak 90%-a sielheto volt, ezen kivul sieles kozben semmi hatranyat nem ereztem a keves honak, jo allapotban tartottak a palyakat.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#7) Parci válasza shev7 (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából csak első nap volt halálfélelmem :), meg utolsó nap, amikor fent olyan köd volt, hogy SEMMIT sem lehetett látni, és leszakadtam a többiektől, majd kicsit elsodródtam. ott álltam a semmi közepén, egy nagy vakító fehérségben és fogalmam sem volt, hogy hol vagyok. annyit láttam, hogy ahol vagyok, ott még nem síelt senki aznap, érintetlen volt a hó.

qrvára ijesztő volt, próbáltam hang alapján tájékozódni, végül sikerült, de izzadós volt az a 15 perc, amíg ott álltam tanácstalanul és kerestem a kiutat :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) Hca


Hca
csendes tag

A sétálós rész nekünk is megvolt. :)

A felvonók 16:00-ig járnak, 15:50-kor azonban a felvonó megadta magát. (A tökös egyik húzókája átfordult a drótkötélen, tehát nem súlyos üzemzavar.) A kezelőszemélyzet viszont úgy döntött, hogy erre a kis időre már nem érdemes megcsinálni, úgy hogy a nap végén a hegyről lejövő rengeteg síelő cammogott fel a Krupova aljáról.

Nekem tetszettek a pályák, különösen, hogy nincs is kijelölt rész fent, hanem mindenki arra megy amerre lát. (Freeride Zone) Ja, hogy ti nem láttatok semmi?? :DD [link]


(#9) Parci válasza Hca (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

freeride zone korrekt, meg a természeti adottságok qrva jók, de az infrastruktúra gyenge. az egyik korongós felvonó mindig akkora rántással indul, hogy egy nagyot ''aqrvaanyád''-ozok :)

de tényleg frankó volt, így utólag a ködös élmény is :D
meg a kosodrevinai szállás is mókás volt, generátorszoba mellett laktunk :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) Hca válasza Parci (#9) üzenetére


Hca
csendes tag

Itt legalább megtanul az ember húzósliftet használni. Mert ugye nem akar az ember 2x sorba állni. :)

A mi szállásunkon megkértek minket, hogy csak 6 után használjunk áramot a világításon kívül (hajszárító, mobil-töltő, magnó stb) mert akkor már más tarifával számolják.

(#11) blueMerle válasza Hca (#10) üzenetére


blueMerle
veterán

A mi szállásunkon megkértek minket, hogy csak 6 után használjunk áramot a világításon kívül (hajszárító, mobil-töltő, magnó stb) mert akkor már más tarifával számolják
Ez a fajta áram a mi háztartásunkba is be van vezetve, és nevetséges villanyszámlát fizetunk. Hidd el, okos dolog :)

(#12) Raymond válasza blueMerle (#2) üzenetére


Raymond
félisten

Ebbol nem tudom mennyi van (marmint a sztoridban szereplo sotetsegbol). En ugy altalaban mondtam. Elmeletileg mindegy honnan vagy, a szolgaltatasok minosege nem az igazi. A masik dolog pedig az hogy a tuloajok nem invesztalnak eleget igy sokminden vagy nem mukodik vagy haldoklik ahogy az a tobbi hsz-bol itt kiderul.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) Dare2Live válasza Raymond (#1) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

így van.

1*voltam 3éve szlovákiában, soha többet egy katasztrófa volthogy 25percet áltam felvonóra, ami egyébbkéntis tetülassú, hóágyú nuku 3hétig nincs hó akkor sorry kártyázzatok....

ehez képest 4éve ausztriában, tavaly olaszban, idén frben voltam, pályák megcsinálva, a max várakozási időm kb !!2perc volt, ha kellett minden este hóágyuzták a pályákat.
ez megér évi 60-80Kt. A szlovák semmit se adnak csak pénzem kell meg nem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) ftc válasza Dare2Live (#13) üzenetére


ftc
nagyúr

én is voltam és semmi gondom nem volt...csak nem a felkapott helyekre kell menni

A fejlesztésről... több pénzt fektethetnének bele ,de nincs miből...


A szlovák semmit se adnak csak pénzem kell meg nem-ezt elmondhatom a Balatonról is :U

(#15) Dare2Live válasza ftc (#14) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

el nem merem képzelni milyen a nem felkapott hely.....

amíg pedig 15-20-25percet állok és várok a sífelvonóra (napi 2-3ht síelés, uszikálás... helyett) addig köszönöm nem.

Engem vhogy nemérdekel nincs rá pénzük. ha ugyanannyiból kijön olaz/ausztria is odamegyek, márpedig kijön.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) viharhozo válasza shev7 (#6) üzenetére


viharhozo
addikt

Napkozben ezzel nem sokat lehet kezdeni, Ausztriaban elvileg tiltjak az uzemidoben torteno ratrakolast, ejjel meg mindenhol karbantartanak.

Voltam tobbszor is a Jasnan, nem volt rossz. Az infrastruktura kisse gazos, viszont a liftek rendben voltak. Tudtommal egyebkent osztrak vircsaft az egesz.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#17) viharhozo válasza Dare2Live (#13) üzenetére


viharhozo
addikt

A hetvegi idoszakban mindenhol varni kell. Zillertal tokig van hat- es nyolculeses felvonokkal, megis sorban allas van fennforgasilag. Tiz evvel ezelott kb. negyedennyi ember sielt, nem kepesek tartani a tempot.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#18) Dare2Live válasza viharhozo (#17) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Fenét kell mindenhol várni. Hétvégén gyorsabban megy az egyébként se szlovák gyorsaságú francia/tojásos felvonó.

és ez engem semennyire..... csináljanak több páylát, csinálják meg a felvonokat, hogy ne ácsorogni kelljen 10*10-20perceket, vegyenek hóágyút, hogy ne szétjegesedett pályán kelljen csúszni és változtassanak egy baromi nagyot a mentalitásukon úgy amblokk, a magasorrú franciák stílusos vendégszerető emberek a magyargyülölettől remegő szlovákokhoz képest.
Ezt nemakartam/akarom idekeverni de volt részem 3éve ebben abban. Jó magyarul beszélgetni szlovák területen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19) Parci válasza Dare2Live (#18) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

chopokon nem volt ilyen gáz, semminemű atrocitás nem ért minket.

a franciák is szuper kedvesek voltak (pra loup). viszont technikai fejlettségben ég és föld a két hely, ez tény, és valóban szar 30 percet állni 5 perc csúszásért. pra loupba én bármikor visszamegyek, szuper volt!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#20) tkazmer válasza Parci (#7) üzenetére


tkazmer
addikt

Ilyesmi velem is történt, amikor életemben először kerültem nagyobb sípályára(Gerlitzen), addig csak bánkúton sieltem. Felértem a csúcsra, ahol a csapatnak várnia kellett volna, de nem így volt, így a teljesen ismeretlen(igaz csak piros) pályán indultam el egy irányba, és persze a köd miatt a pálya mellett lévő naracssárga rudakat sem láttam... Később kiderült, szerencsére jó irányba:D


[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.