Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Fura... A múltkori partyn még Szeremley féhér pinot noirját (amit én vittem) reflexből fikáztad kóstolás után is. Mindegy, közeledik az ízlésünk.

BTW

Mi Tokajban voltunk a borfesztiválon a hétvégén. Eddig is tudtam, hogy az édes borokat nem szeretem, de most már még jobban egyértelművé vált ez a megállapítás. Egyrészt tokajban más nem nagyon van (na jó, száraz szamorodni, de az szerintem bűnrossz), így próbáltam a többit végigkóstolni, de nem tartott sokáig. Talán legjobban degenfeldék 2005-ös barrique furmintja jött be. Kóstoltam sárgamuskotályt és hárslevelűt (talán az utóbbit tenném második helyre), de egyik sem az igazi. Viszont Anita igencsak élvezte a jégborokat és az aszúat. Nőknek való hely ez a Tokaj :)

less qq more pewpew!

(#2) Parci válasza Polacheck (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ezen agyaltam is, de végül arra jutottam, hogy nem rossz azért a cucc. mondjuk most első helyen kóstoltuk, utána jött kb 4 rosszabb fehérbor, lehet, hogy az szépítette meg az emlékeimet :D

sosem mondtam amúgy, hogy nem szeretem a fehérbort, huszadszorra mondom, hogy jó az, csak nem bor, hanem üccsi. most meleg van, üccsizni jól esik :DDD

tokaj nekem még hátravan, nem ittam tokaji bort, amióta rákattantam a bor témára, csak régen. akkor szerettem az aszút, de az meg inkább likőr, nem bor :D

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) Polacheck válasza Parci (#2) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ezúttal nem mondtam, hogy nem szereted, de az a baj, hogy van benned előítélet :) Én szeretek sok mindent megkóstolni, mert még mindig nem találom az igazit (borban). Mayer kopárból viszont veszek egy üveggel, annyit istenítettétek.

Ha tudsz, vegyél egy üveg szemelt rizlinget is Szeremleytől, az is minőségi cucc, érdemes megkóstolni.

Nekem még elég sok hátravan. Idén az egyik pesti borfesztiválra szerintem kellene szervezni közös látogatást.

less qq more pewpew!

(#4) Parci válasza Polacheck (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mayerrel majd óvatosan, mert sajnos nagyon sok bora dugós. egyre több helyről hallom most már :(. várban lesz borfesztivál, idén 2 napos, én sztem kint leszek mindkét nap :D. gyere!

előítélet amúgy nincs bennem igazán, mert rajtam kívül senki sem fikázta a fehérborokat (max Bog), szülők szeretik, isszák, stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) Bog válasza Parci (#4) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem fikázom én le, csak az nem bor, hanem valami más. Szombaton vettem egy üveg jégbort sokpénzért, de azt például imádom. Desszert helyett, ünnepi alkalmakra.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#6) Polacheck válasza Parci (#4) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Augusztusban lesz borfalu is. Valamelyiket majd kinézzük és egy napra én is kinézek veled.

less qq more pewpew!

(#7) Polacheck válasza Bog (#5) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Mi az, hogy nem bor? Itthon azért elég nag hagyománya van a fehérek készítésének is. Az a baj, hogy túlmisztifikálod Villányt, mint a manapság legdivatosabb borvidéket. Azért elég sok minden létezik azon kívül.

Ja, azt majd elfelejtettem, hogy aki bakardikólát iszik férfi létére, azzal nem tárgyalok piatémáról. :))

less qq more pewpew!

(#8) lesaux


lesaux
veterán

A hozzászólásokból azért látszik, hogy csak a PH házigazdáinak van meg az egzisztenciájuk a nyugodt borozgatáshoz. ;]

(#9) Bog válasza Polacheck (#7) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Most beszóltál. A lány bacardikólát csinált, én meg megtiszteltem azzal, hogy ittam belőle, ha már ott vagdosta a lime-ot ezer darabra.

Nekem nem Villány a kedvencem, hanem Kalifornia, csak azok a borok ritkán jutnak el ide. Maradjunk abban, hogy nekem a fehérbor és a vörösbor két külön fajta ital. Nem véletlenül van az, hogy a borábrázolásokban a bor színe vörös.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#10) Bog válasza lesaux (#8) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az aláírásodhoz: azt vágod, hogy egyszer a tévéújságban félrenyomtatták a Schwarzi-film címét, és az lett az eredmény, hogy ''Conan, a bankár''? :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#11) Parci válasza Polacheck (#7) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Abszolút létezik élet Villányon kívül is itthon. Szekszárd például ;] Meg Sopron, Eger :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.