Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Parci válasza Kalandor (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából a tétel lényege az a szigorúbb megállapítás, hogy soha nem lép vissza külső kényszer nélkül. ami engem picit meglepett, amikor végiggondoltam magamon.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) tildy válasza Parci (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem ez változik, illetve nevelés kérdése is lehet.

Annak idején dőzsölhettem volna Norvégiában, mégis csak havi 25 ezret költöttem kajára.(és nem túl sokkal többet magamra)

Itthon is legalább tripla, duplaannyit keresek, mint amennyit költök. És tipikusan az a házsártos asszonyság vagyok, aki nyaraláskor is azt lesi, no ezt megengedheti-e még magának, hogy fér bele a keretbe...
Ilyen szempontból semmit nem változtam az évek alatt :D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) Parci válasza tildy (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tehát: az életkor növekedésével (nem szigorúan) monoton növő.
nem mondasz ellent, csak ha konkrétan visszaléptél és kevesebbet költesz, nem rosszabb életkörülmények mellett.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) tildy válasza Parci (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem feltétlen. Inkább az infláció növekedésével folyamatosan növő.
Jobb életkörülmények közt sem., és életkor növekedésével növelem a költésem. Erre céloztam.
Sőt sokkal jobban megnézem, mire mennyit adok ki :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) Parci válasza tildy (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tildy, a monoton növő függvény fogalmát te is tanultad 100x. :)
nem szigorúan monoton növő, csak monoton növő. az f(x) = 2 is egy monoton növő függvény. vagy én emlékszem már rosszul a sok bortól? :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) Lengyi válasza Parci (#6) üzenetére


Lengyi
aktív tag

f(x)=2 az hova nő? :DDD

(#8) Csakénvagyok válasza Parci (#6) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Az pont hogy monoton, de nem növekvő fügvény

(#9) tildy válasza Parci (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Ok, megfogtál. :P Nem emlékszel rosszul, bár ennyi erővel monoton csökkenő is lehetne :D Nem szigorúan persze:D
Az f függvény az értelmezési tartományának egy intervallumában monoton növő (csökkenő), ha az intervallum bármely x1 < x2 értékeinél a megfelelő függvényértékekre fennáll ( f(x1)=<f(x2)).
Csakénvagyok a monotonon a monoton növekvő vagy csökkenőt értik... az f(x)=2 éppen ezért monoton növő és csökkenő is egyben. Sima monoton emlékeim szerint nincs .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) dabadab válasza Csakénvagyok (#8) üzenetére


dabadab
titán

A monoton, am nem szigoru novekves azt jelenti, hogy ha x2 > x1, akkor f(x2) >= f(x1), marpedig 2 >= 2.

DRM is theft

(#11) Dany007 válasza Parci (#6) üzenetére


Dany007
veterán

"emlékszem már rosszul a sok bortól? "

Jaaah szal így megy nálatok a szerver javítás! ;]

Sry :B

(#12) Parci válasza Csakénvagyok (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

rosszul tudod, lásd tildy következő hsz-e. és azért írtam monoton növőt, mert az esetek nagyrészében szigorúan monoton nő, csak nem minden esetben. átfogalmazva a tétel végét: "a turista utazásai során sosem költ csökkenő mértékben".

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) Parci válasza Dany007 (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt a rendszergazdák csinálják, meg panther, én csak iszom az egészségükre, stresszelek és imádkozom. ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) Foglalt név válasza tildy (#3) üzenetére


Foglalt név
addikt

Jézusúristen! Te milliomos is vagy?! :Y

(#15) tildy válasza Foglalt név (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, ha az az 1 (részvényekkel picit több ) már annak számít. de szükség is lesz rá :P

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Dany007 válasza Parci (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Úgy néz ki bejött! (kopp-kopp-kopp) Egyből esett is vissza a munkamorálom : ) )

Hja, hogy on is legyek. Én nem túl gyakran jutok el nyaralásra, de akkor azt jó előre betervezem. Még a nem várt költségeket is. És úgy kalkulálom az egészet, hogy amit magammal viszek, azt nyugodt szívvel el is költhetem. Így ha elköltöm mindet, akkor beigazolódott a lehetséges számításom. Ha valami megmarad, akkor az csak pozitív.
Az, hogy mennyit költök az szerintem aktuális jövedelem függvénye (direkt nem írtam fizetést).
Én például idén Dubaiba szerettem volna kimenni. Meg mondjuk tavaly is, de mind1. És Tunézia lett belőle... Arabok-arabok végülis. Csak az épületek vannak más dimenzióban...
De tény, hogy a tavalyi Zeg-i kiruccanásunknál többe került. Hogy jövőre lesz-e azt még nemtudom... De én fölfelé törekszem : )

(#17) Foglalt név válasza tildy (#15) üzenetére


Foglalt név
addikt

Csak azt számoltam, hogy pesten miből lehet megélni, és te annyit vagy 2x annyit félre tudsz tenni egy hónapban, abból azért gyorsan összegurul :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.