Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#114) Ghoosty válasza UnA (#110) üzenetére


Ghoosty
őstag

Nekem nem kell mondani. Ezért szokás azzal számolni, amit tudunk. Ha meg nagyon komolyan akarjuk csinálni, akkor lehet csinálni optimista (pl jelentősen nő az áram ára), meg pesszimista (pl. megszüntetik kötelező átvételt és netto elszámolást) számítást is.
De mint látható az én számításom már tartalmaz megtérülés szempontjából pozitív eseményeket is, hogy nem lesz semmi baj, nincs extra költség, jól sikerül felrakni, így hozza az ígért teljesítményt.

Én magam is szeretnék napelemet és alapvetően pozitívan állok a dologhoz, de ameddig ennyire beláthatatlan időn belül térül meg és erős negatív kilátások is vannak, addig nem fogok belevágni. Időnként megnézem és kiszámolom, hogy mi a helyzet.

Még egyszer hangsúlyozom, nem akarok senkit lebeszélni a napelemről, csak annak aki felrakatja abban tudatosuljon, hogy ez nem fogja visszahozni az árát, így más motivációk legyenek a hangsúlyosak. (pl. környezetvédelem, jövőbeni alacsonyabb rezsi, függetlenedés a szolgáltatótól, biztosíték egy esetleges nagy áram drágulásra, stb.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.