Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cythyel


Cythyel
senior tag

könyörgöm :O 65W és intel? ilyen tdp mellett amd-t a népnek! sőt, alacsonyabb tdp mellett is vígan megkapnánk ezt a teljesítményt jobb igp-vel és még csendesebb is lenne a hűtés... úgylátszik egyik oem sem hallgat a népre és nyomják tovább az intel-t... na majd ha náluk is mégjobban beüt a gyártási kapacitás hiánya az intel felől... persze csak reménykedhetünk

(#2) berVi válasza Cythyel (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Van annak valami beteges ba'ja, amikor valaki AMD-vel peldalozik hatekonysag es thermal temaban.

(#3) #92006144 válasza Cythyel (#1) üzenetére


#92006144
törölt tag

Inkább a közelmúltban bemutatott 35 wattos variánsokat tudnám elképzelni ezekben a gépekben, még akkor is ha ez a cserélhetőség feláldozásával járna. Azonos hűtés mellett sokkal halkabb lehetne a szerkezet, két darab normál méretű m2 (vagy m2 + sata) csatlakozóval az asztali gépek 90+%-át kiválthatnák vele.

[ Szerkesztve ]

(#4) edari válasza berVi (#2) üzenetére


edari
őstag

Nem fx időket élünk.

(#5) Cythyel válasza #92006144 (#3) üzenetére


Cythyel
senior tag

jaja, vagy a korábbi embeded v1000 széria is bőven elég lenne, pl az 1605b, teljesítményben simán elmenne bármilyen irodai vagy htpc célokra, de amiket te mondtál is bőven jók lennének "zseb" pcnek még ha cserélni nem is lehetne a procit
próbáltam már beszerezni sapphire-től ilyen v1000-es szériával szerelt deszkát, de 100 db-os tétel alatt nem tárgyalnak -.-"

(#6) DraXoN válasza Cythyel (#1) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

tényleg kár, hogy nincs amds ilyen mérettű gép...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#7) Cefet


Cefet
aktív tag

Cégnél vannak hasonlóak, azok meg sem közelítik a 65W-ot. Szerintem ezek sem.
Az IGP-jük elég gyatra, de office gépnek teljesen elegendőek.

(#8) Armi1P válasza berVi (#2) üzenetére


Armi1P
csendes tag

Ajánlanám, hogy olvasd át az elmúlt 2 év történéseit az informatika világában.

(#9) worxland válasza Cefet (#7) üzenetére


worxland
addikt

+1, két hasonlót használok melóra, az egyik passzív hűtésű, a másik naponta egyszer pörög föl, amikor egy percig 100%-ra hajtom.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#10) velizare válasza Cythyel (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

igazából ez egy vízforraló.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#11) Fred23


Fred23
nagyúr

"A másodlagos M.2 key E 2230 slot egy lehetséges Wi-Fi vagy Bluetooth modul számára van fenntartva."

Szóval még azt is én vegyem meg külön! :C :N

Miért nem lehetett az alaplapra integrálni egy ac-s wifit?!

(#12) Cythyel válasza velizare (#10) üzenetére


Cythyel
senior tag

az egy dolog, de olyan hangja lesz mint egy hajszárító
nemmondom hogy amd-vel jobb lenne a helyzet, látván a méreteket, de egy 45W-os apu még mindig jobb eséllyel produkálna kisebb ventizajt mint 65W bárhonnan, és ha már 45W, akkor arra teljesítményben nincs válasza az intel-nek

(#13) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az "Intel" márkanévvel még mindig jobban el lehet adni bármit, mint az "AMD"-vel, ennyi. Elég ez "magyarázatnak"?

(#14) #47205632


#47205632
törölt tag

Úgy látom néhányaknak nehezére esik észrevenni az Intel miképp kategorizálja a procikat TDP alapján... :U

(#15) DraXoN válasza SunMount3r (#13) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Intel? Az mi? Nem ment még csődbe a bénázásaitól? ;]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#16) jedis válasza DraXoN (#15) üzenetére


jedis
senior tag

:D :C :C

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#17) StLui válasza worxland (#9) üzenetére


StLui
veterán

Ajánljatok már valami jó kis gépet hasonló méretben irodai munkára (kulcs-soft könyvelés sql szerver alapon), nagyon rég szeretnék ilyet!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#18) #92006144 válasza StLui (#17) üzenetére


#92006144
törölt tag

Sandy alapú gépeket használunk erre a célra. Pár éve pegazustól vettem nettó 11400 körül fuji félmagas gépeket (B65), ezeket kitömtem rammal, ssd-vel és a legmagasabb órajelű 2 magosokkal ("szerver" i3-2130, kliensek G870). Célnak bőven megfelelnek, meg sem fordulna a fejemben cserélni ezeket.
Ha lenne valami durva százalékos támogatás, akkor beneveznék ilyen kis gépekre, mert tetszenek az ilyen kütyük, de könyvelésre bőven jó a sandy is. KS programok nem a sok szál kezelésről voltak híresek, negyed éve már másodpercen belül tudok céget váltani főkönyvben a klienseken is. Gondolom reszeltek valamit a programon, mert hardveres és szoftveres változás sem történt a gépeken.

[ Szerkesztve ]

(#19) MaCS_70 válasza Fred23 (#11) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én azt szeretem, ha valami moduláris, és csak azért fizetek, amit használok is. A BT és a wifi egyáltalán nem szükségszerű komponense egy ilyen gépnek -- fizessen érte szerintem az, aki használni akarja.

Ezeknek a gépeknek a rákfenéje szerintem amúgy is az áruk. Az ügyfélkörömben már féltucatnyi példa volt arra, hogy de marha jó, ilyenek kellenek az irodába -- aztán komponensenként megvásárolva jóval olcsóbb volt gyakorlatilag ugyanaz a teljesítmény azonos szolgáltatásokkal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#20) Synthwave válasza #92006144 (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Teljesen jó elgondolás. Low profil VGA-nak van bennük hely? Mert ha igen, belecsapsz kétezeröccázé egy HD 7470-et, aztán lehet vígan Blu-rayezni is velük.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) SunMount3r válasza DraXoN (#15) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, majd szólj, ha csődbe ment... Nem is ez volt a lényeg, casual consumer és "nooby" céges vonalon gondolkodj... (Igen, sok esetben nyugodtan ide veheted akár a nagyobb multikat is)...

(#22) StLui válasza #92006144 (#18) üzenetére


StLui
veterán

Gépek bően elegek nekem is, csak már rég szeretnék ilyen kicsit. Én is észrevettem a jelentős gyorsulást cégváltáskor

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#23) #92006144 válasza Synthwave (#20) üzenetére


#92006144
törölt tag

Pontosan így néz ki az alaplap, szóval van 16x pcie slot rajta, de az 1 db sata 3 csatlakozónak jobban örültem. A 3 fázisú tápellátás miatt nem akartam 65 wattnál nagyobb procit belerakni, pedig volt nálam 5 db xeon e3-1275. Van még 2 tartalék gép vész esetére, hobbiból tesztelgettem az egyiken a melós gépekbe szánt fejlesztéseket, illetve sokáig ki akartam maxolni egyet (i7 xeon + gtx1050ti), de aztán jött az am4 és a freesync.

(#22) StLui
Nekem is csak a geek oldalam sóvárog ezekért a szerkezetekért, amúgy ész érv nem szól mellettük a méreten kívül.

[ Szerkesztve ]

(#24) ted_tris válasza Cythyel (#12) üzenetére


ted_tris
tag

Az ugye meg van hogy az intel tdp az normal emberi mertekegysegben megadott, az amd tdp meg negyzetparszekliter/kobkilogramszekundumuveggomb-ben megadott ertek.
Naluk 4 magtol 8 magig minden 65 watt.
Ez nem gyanus gondolom..

"learatjuk a pálmát.."

(#25) Cathulhu válasza ted_tris (#24) üzenetére


Cathulhu
addikt

"intel tdp az normal emberi mertekegysegben megadott"

Reg rohogtem ekkorat, remelem szarkazmusnak szantad...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#26) worxland válasza StLui (#17) üzenetére


worxland
addikt

Ezt használom:

[link]
Ami nagyon szimpatikus: 3 db DisplayPort van rajta.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#27) velod válasza worxland (#26) üzenetére


velod
csendes tag

Nagyon, de nagyon nem egy kategória a kettő.
Ez a HP nagyon jól összerakott gép, messze veri a NUC-okat. Amiket volt szerencsém megtapogatni T-s procikkal voltak, azok 35W-os kerettel rendelkeznek. Az árcédulán is meglátszott azért, de nem volt vészes.

Az ASRock meg tisztán bolond ha azt hiszi hogy ebbe a formába be tud lőni egy 65W-os procit. Mármint persze, belefér, aztán meg majd throttleol ezerrel mint a Macbook.

(#28) StLui válasza worxland (#26) üzenetére


StLui
veterán

Hát akkor most sem lesz hasonlóm :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#29) BoWDaN válasza StLui (#28) üzenetére


BoWDaN
tag

Na erre kene egy thunderbolt 3

Es a tetejere egy 2080ti
Kulon tápkabelel

PocoPhone F1; i7 8700K 4.4GHZ, 1080TI G1 Gaming, 16GB RAM 3200Mhz, 4TB HDD, 250GB SSD

(#30) worxland válasza velod (#27) üzenetére


worxland
addikt

Hát az enyémben i5-6600 van (T meg U nélkül)... :D

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#31) MuldR válasza worxland (#26) üzenetére


MuldR
tag

300 000ft? Azért gamer PC-t kapni nem ilyen office dobozt :)

(#32) worxland válasza MuldR (#31) üzenetére


worxland
addikt

Gamerke gépet, maximum. Sajnos. Télen vettem gyereknek új gamergépet, bill+egér+monitor+SSD nélkül (azok már megvoltak). Jóval több volt, mint 300k.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#33) Synthwave válasza worxland (#32) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Bizonyos dolgokat (amiket amúgy érdemes is - az egyik pl. a proci) aprón vásárolva (ofc korrekt és megbízható emberektől) ~3 kilóból összeraksz olyat, ami mindent visz 60+ fps kb. maxon, 1080p-ben.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34) b1sti válasza Synthwave (#33) üzenetére


b1sti
senior tag

Hasonló lenne a cél, mint amit említettél...de eddig nem sikerült 3k körül kihozni egen gamert. :O :N

(#35) worxland válasza Synthwave (#33) üzenetére


worxland
addikt

A cucc nagy része Giannitól volt beszerezve, már jóval azelőtt is vásároltam tőle, minthogy neked eladtam volna az Eizomat, pedig az se mostanában volt. :D Meg olyant akartam venni, ami nem csak kábé tudja a 60 fps-t 1080p-ben, és nem csak idén.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#36) Lacika112 válasza berVi (#2) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Ne tudd meg tesó, a p4 em is fűt de legalább teljesítménye sincs :D
Bocsesz azt hittem nosztalgia party van és retrózunk :)

65W egy ilyenbe ? hááááát, nem mondom hogy lehetetlen csak nehezen hiszem el. (hogy ne úgy trottyoljanak mint az almák)

Azon gondolkodtam el hogy a 65 watt az tartalmazza a spectre meltdown tervezési hanyagságot is ? :D vagy azért van a felár ? :D

Nem is értem a gyártókat, ennyire sok a kék kenőpénz hogy megérje nekik egy sokat fogyasztó, ehhez képest kis teljesítményű, "igp"nek gúnyolt valamivel ellátott cuccot tervezni ?

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#37) Synthwave válasza b1sti (#34) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

CPU: i7-3770K - 45k ----> 4,3-4,5 GHz, oszt hadd szóljon
cooler: valami értelem - 10k
lap: fullos Z77 lap - 30k
RAM: 2 x 8 GB bordás, értelmesebb DDR3-1600/1866 - 30k, ezt is belövöd
VGA: GTX 1070 Ti, még némi garival - 130k
SSD: bót, jóféle 240/250/256 GB - 20k (de én nemrég pl. ennyié vettem 100/100-as, 480 GB-os Intelt, 1 hó garival és 5 TB írt adattal)
ház: ennyiért bótban is találni már valami modern használhatót - 20k
táp: valami Seasonic belsős 5-600W - 15k
----------------------------------------
300k, mindent korrekt helyekről

Ha valaki ezzel nem tud még játszani 1080p-ben egy jódarabig, az para.

Ha a jáccódós framerate+egyebek lenne fontos, most ilyet raknék össze. Aztán a következő alapot (lap, CPU, RAM, esetleg VGA) max. akkor, amikor a DDR5 már rendesen elterjedt.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) berVi válasza Armi1P (#8) üzenetére


berVi
senior tag

Aha. Akkor a nagy budos semmin kivul fogunk valami konkretat is hallani toletek? Vagy csak a flegmazasra futja?

A szupcsi AMD CPU-k:

Kulon tetszik, hogy a legalso "65 W" AMD mar a 91W Intel fogyasztasat nyaldossa. Es akkor mi lenne, ha urambocsa felkerulnenek a chart-ra az Intel 35W-os T verziok? Mert az amugy tok jo, hogy az AMD is bejelentett 35W CPU-kat, epp csak kapni nem lehet, mert hat OEM-only. Ugyesss.

A szupcsi AMD GPU-k:

De az orok kedvenc ketsegkivul a Fury X marad orokre, ami mar papiron se fert bele az ATX szabvanyba, de a valosagban kepes volt megzabalni 450W-ot is.

Birom ezt a hozzaallast, hogy ha sokat mondogatjatok, hogy az AMD nem szar, akkor majd egyszercsak valosagga valik :W

Amugy ezek nem fogyasztanak sokat! Tajekozodjak!

De nem baj, majd Abu megint jol megirja, hogy az a TDP nem olyan TDP, mint amilyen, ugyhogy igenis nagggyon jo az AMD. A sok okos meg fogalom nelkul bekajalja. Aki meg nem, az "intelfanboy". Mert ha valami tenyszeruen szar, en meg veszem a batorsagot kijelenteni, akkor biztos intelfag vagyok, az fel se merulhet, hogy tenyleg szar. Jovanakkor.

[ Szerkesztve ]

(#39) stratova válasza Cathulhu (#25) üzenetére


stratova
veterán

:))

Az a 2700 65 W perf/watt no az kérem nem rossz, addig is szeretettel várjuk az első 8/16 65 W Mainstream Intel CPU-t.

Másutt mérnek energiahatékonyságot is, ott sem megy rosszul neki a teljes több szálas terhelésű móka... akarom mondani, munka.


[link]

[ Szerkesztve ]

(#40) stratova válasza berVi (#38) üzenetére


stratova
veterán

Bármilyen furcsa, Ryzen óta moderált órajel mellett elég jó az újabb AMD CPU-k fogyasztása. Kedvencedhez széljegyzetül, "valóban meglepő", hogy egy 6/12-es CPU közelíti fogyasztásban a 4/8-as CPU-t amelynél a TDP-keretbe az IGP-nek is bele kell férnie.
Az is tény, hogy a Samsung által kínált 14 nm-es gyártástechnológia, nem igazán a magas órajeltartományban domborít, ellenben ideális egy 3+ GHz környéki akár 8/16-os CPU-nak.
A VGA-s vesszőfutásnak, sok köze nincs a CPU-k valós fogyasztásához. De talán nem meglepő, hogy egy még 28 nm-en legyártott "ALU-tömb" teljes terhelésen igen sokat kért enni, 450 W peak értéket produkálva.
NV sem pakolt 4096 ALU-t (Fury X) a 28 nm-es kártyacsaládba, még a Fury-ban aktív 3840-et is csak 16 nm-en lépték meg. Okkal, helyette kiegyensúlyozottabb palettát készített.
Nem volt szerencsés lépés az a kártya és a mostani paletta is csak szépítés, ez nem is kérdés.

Azért remélem, a mindennapokban nem jellemzi a hangulatodat, ez a fajta düh/harag. Ha mégis akkor kitartást, lesz majd jobb. :)

[ Szerkesztve ]

(#41) Lacika112 válasza berVi (#38) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Tehát azt leszámítva amikor érezted hogy bolondságot mondasz és vga grafikonnal próbáltad alátámasztani a cpu ra vonatkozó elavult információid akkor mindenki hülye mert nem ad neked igazat? őőőőőőő :)

Számolj utána, és rá is jösz hogy pl kék 65 watt 6mag , piros 65 watt 8 mag / 16 szál

Nincs vele probléma hogy intel rajongó vagy, de attól hogy sokat hangoztatod még nem lesz igaz az állításod.
Nem kell megsértődni csak legközelebb ne fuss tátott szájjal nemi szerv erdőbe behunyt szemmel. :N

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#42) SunMount3r válasza berVi (#38) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És a 35W-os Raven APU-k?

(#43) Cefet


Cefet
aktív tag

A három, előttem kommentelőnek: :C :D

Ezt persze a kolléga elfelejtette hozzátenni a Fury X-hez:

Minimum Maximum Average
PCIe Total 25.20W 428.80W 209.81W
Motherboard 3.3V 0.00W 1.32W 0.33W
Motherboard 12V 0.00W 31.20W 10.55W
Graphics Card Total 25.53W 453.58W 220.69W

(#44) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Még pár kép [innen]:

Portok elrendezése:

Hűtés:

M.2 portok:

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#45) yerico válasza ted_tris (#24) üzenetére


yerico
senior tag

Ilyen "vitákban" mindig felsejlik a jó öreg Prescott magos Intel P4-em, ami kiváltotta a családi házban a szobában a radiátort a maga 125-150 W-ot fogyasztásával. Aztán, miután 2 alaplapot is megfőzött maga alatt, eltávozott az örök vadászmezőkre. Az újabb I7 3770-es is simán emel 2 fokot 2 óra alatt a szobán.

(#46) SunMount3r válasza -=MrLF=- (#44) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az olcsóbb modell manapság már eléggé no-go az USB 2.0-ival, 2db 3.0 nekem pl. már alapból kevés lenne, a Type C átalakítózás meg nem tudom mennyire megbízható pl. külső HDD-k esetében. A HDMI-ről nincs valami infó, hogy 2.0a-s lesz vagy 1.4-es? És, ha 2.0a-s akkor milyen DP átalakító chip lesz rajta, LPSCon vagy Megachips?

De ha a hűtő úgyis süvíteni fog mint az őrült, akkor HTPC-nek máris kizárt a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#47) Sirus86 válasza MuldR (#31) üzenetére


Sirus86
tag

300k az a hivatalos ara, azert a cegek ezt a gepet a feleert veszik meg ;)

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#48) tranceplanet válasza berVi (#38) üzenetére


tranceplanet
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#49) hemaka


hemaka
nagyúr

SSD-vel eleg franko cucc.

(#50) tranceplanet válasza berVi (#38) üzenetére


tranceplanet
addikt

Itt a táblázatban található a jelenlegi APU-k TDP kerete:
TDP
Itt pedig pár HP termék:
HP

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.