Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DaveJr


DaveJr
őstag

Csak nekem jutott eszembe a Mission Impossible? :D

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#2) V!ck válasza DaveJr (#1) üzenetére


V!ck
aktív tag

Nem :DDD

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#3) arn


arn
félisten

es ha tudjak, hogy ez egy onmegsemmisito lapka, es hutik?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) pilóta válasza arn (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor még könnyebben törik :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Üvegfelületre viszik fel az áramkört? Vajon mekkora tranzisztorsűrűség érhető így el?
(illetve ha elég nagy, akkor elég apró lesz-e a törmelék ahhoz, hogy ne lehessen mégis használható részeket találni?)

(#6) flexxx2


flexxx2
őstag

Szóval van 10 sec hogy leállítsák a folyamatot, talán még megoldható :)

(#7) solarix45 válasza arn (#3) üzenetére


solarix45
senior tag

Meg ezzel az is a probléma, hogy aktív eszköz. Vagyis kell hozzá áram, hogy felmelegítse.
Bááár... tehetnek mellé két olyan anyagot törékeny fiolában, ami nagy hőt termel ha egymással érintkezik. Akkor az eszköz felnyitásakor áram nélkül is tönkremehet a chip. Érdekes cucc.

(#8) Ed_007 válasza solarix45 (#7) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Hja, éppen ezt akartam írni. Kiveszik az akkut és úgy machinálják a chipet - nincs nafta, ami fűtse.

Egyébként 10 másodperces megsemmisítés ... túl sok.

[ Szerkesztve ]

(#9) Kékes525


Kékes525
félisten

"Az önmegsemmisítő parancs egyébként sok külső tényezővel kiváltható, és ez nem tartozik szorosan a lapkához" Ez viszont a feltörését teheti könnyebbé, ha jól sejtem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10) #06658560


#06658560
törölt tag

"Az önmegsemmisítő parancs egyébként sok külső tényezővel kiváltható, és ez nem tartozik szorosan a lapkához, így a potenciális megrendelők olyanra tervezik a kivégzést, amilyenre akarják."

Lefejező, vagy szívkitépő kivégzés is lesz? Külön brutality nincs? Vagy Friendship?

(#11) sztanozs


sztanozs
veterán

Esetleg a túlhajtott áramkör magától megsemmisül (vagy ha pl véletlen hősugárzás éri).
Amúgy nekem nem tűnt úgy, hogy túl kis részekre esett volna. Egy nagy tranzisztorsűrűségű memóriachip adatainak valószínűleg jelentős része visszaállítható volna a szilánkokból.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12) ngabor2 válasza Ed_007 (#8) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Nem hinném, hogy túl sok hő, túl nagy áram kell neki. Akkora akkut/kondit meg magára az üvegre is fel lehet vinni.

Tippem szerint ez a méret csak a demó volt, valójában mm-es mérettartományú lesz a végtermék, csak azt felrobbantani nem látványos. Ha így van, akkor meg az üveg lesz beletéve az akkuba, aminél a megbontás is aktiválja a megsemmisítést.

A tranzisztorsűrűséghez: az üveglapra, vagy 2 üveglap közé be lehet építeni egy pici szilícium lapkát is, ami ha elég vékony (kb. nincs saját tartása), akkor az üveggel együtt törik. Arra meg olyan sűrűn viszik fel a tranzisztort, amilyen sűrűn jelenleg tudják. Főleg ha adattárolásra lesz használva, ott nem processzor bonyolultságra kell gondolni, inkább flash, vagy sram/dram bonyolultságúra.

(#13) E.Kaufmann válasza GhanBuri Ghan (#5) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem kell nagy sűrűség, elég ha ezen van a crypto áramkör vagy TPM, ami nélkül egy gép többi része is használhatatlanná válik.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#14) polika


polika
senior tag

na ja, szuper biztos nem fog az ellenség kezére jutni az adat... oszt ha a fagyi visszanyal, mert az amcsik se tudják használni amikor az ellenséges hekkerek beindítjk az önmegsemmisítést...

ráadásul melyik szövetséges merne egy ilyen eszközt az USA-tól beszerezni, attól rettegve hogy van-e még benne olyan neki nem ismertetett kiskapu, amit adott esetben akár ellene fognak aktiválni...

(#15) E.Kaufmann válasza polika (#14) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha szövetséges, miért ne merne, ha meg nem az vagy nem őszinte, fejleszt magának :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16) MCGaiwer válasza E.Kaufmann (#15) üzenetére


MCGaiwer
addikt

mert snowden.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#17) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#15) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ilyen alapon a szövetségesek ne használjanak SEWindowst, SELinuxot ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18) MCGaiwer válasza E.Kaufmann (#17) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ahol ilyen titkosítás kell, nem is használnak...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#19) atike


atike
nagyúr

Ez itt egy 2002-es hír... Oké, ez más vonal, de érdekes, hogy ennyi idő alatt "csak" eddig jutottak... :U Már amiről tudunk... :DDD

(#20) Pötyi


Pötyi
őstag

Az Indexen azt írták, hogy lézerrel is beindítható az önmegsemmisítési folyamat, sőt, a videón pont az látszik. Ha nincs áram, akkor rávilágítanak és reccs...

:DDD

QNX is cool!

(#21) atike válasza Pötyi (#20) üzenetére


atike
nagyúr

Sűrűn látszik a proci amúgy, hogy rá lehessen világítani... :DDD

Mondjuk attól még durva, tény.

(#22) DeFranco


DeFranco
nagyúr

nem tudom hogy mi ebben az újdonság, szinte az összes nagy háztartási gépben van ilyen alkatrész már több mint egy évtizede ;]

(#23) Goll-r


Goll-r
tag

Erre rá lehet taposni vagy kinetikus energia az említett szerkezete miatt nem opció?

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#24) #06658560 válasza atike (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Okosan méretezve egy kondi plusz tekercs elég a sütéshez.

(#25) #65675776 válasza MCGaiwer (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ott milyen OS-t használnak akkor?

(#26) bambano válasza GhanBuri Ghan (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem kell sok tranzisztor, kulcsok tárolására használnák, oda pedig elég akár 16 kilobitnyi memória is. és ha kevés a tranyó, lehet nagyra méretezni, akkor maga a tranyó is kettétörhet szerencsés esetben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) yohnsee


yohnsee
tag

Mission Impossible 6 forgatókönyv, 68. oldal:
"Tom Cruise észreveszi, hogy egy önmegsemmisítő gorilla glass-ban van elrejtve a világ megmentésének a kulcsa, és a gonosz terrorista már majdnem elérte a gombot, ami beindítja a folyamatot. Eközben egy óvodás csoport halad el a kamera előtt. Főhősünk habozás nélkül belenyúl az egyik ovis táskájába, előkapja az ICO gyurmát és rácsapja a kódkártyára. Eközben beindul az önmegsemmisítő, de hála Tom bácsi leleményességének, rekonstruálhatóak az adatok. Zene, tivornya, happy end"
Remélem hollywood nem nyúlja le az ötletem.

AVR

(#28) twollah1976 válasza solarix45 (#7) üzenetére


twollah1976
őstag

Oltatlan mész és víz.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#29) hemaka


hemaka
nagyúr

komoly. :)

(#30) MCGaiwer válasza #65675776 (#25) üzenetére


MCGaiwer
addikt

valószínűleg custom made-et...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#31) trufa12


trufa12
addikt

Az üzenet 5 másodpercen belül megsemmisül .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32) Pötyi válasza trufa12 (#31) üzenetére


Pötyi
őstag

KIasszikust csak pontosan idézni:

"A diszk öt másodpercen belül megsemmisíti önmagát."

:DDD

QNX is cool!

(#33) Micsurin válasza Pötyi (#32) üzenetére


Micsurin
nagyúr

"Ez a szalag öt másodpercen belül megsemmisíti önmagát" És a végén mindig ott van : "Ha neked vagy társaidnak baja esik a szervezet tagadni fogja, hogy bármit tudna az ügyről !" :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34) Pötyi válasza Micsurin (#33) üzenetére


Pötyi
őstag

Gondoltam belinkelem...

:DDD

QNX is cool!

(#35) Micsurin válasza Pötyi (#34) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Bocs , nekem nem a sorozat jut eszembe.... :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#36) E.Kaufmann válasza Pötyi (#34) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Amúgy ez is már egy remake volt.
[link]
Próbáltam keresni, hogy mi volt a pontos szöveg, olyat találtam, hogy "the recording".

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#37) trufa12 válasza Pötyi (#34) üzenetére


trufa12
addikt

Nekem is a tom cruise -os mi jutott eszembe.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#38) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

majd bekerul haztartasi gepekbe, mostal 300-szor, oszt Pukk ! :DDD

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#39) ryori válasza Dr.FantastiK (#38) üzenetére


ryori
senior tag

Azért nem vicc, mert ha bele gondol az ember most is ez folyik, csak szerencsére nem tudnak ilyen mértékűen, de ha ez bejön, tényleg ez lesz. úgy kell majd chipet cseréltetni a mosógépben, sütőben mint a nyomtatóban a patront. " menj végy 50 chipet mert mindenbe kifogyott " " spórolok, most kiveszem a mosógépből és átrakom a sütőbe" (ja ez már a fejemben tovább fejlesztett patronos bárki által cserélhető chip :B :C :C )

[ Szerkesztve ]

(#40) trufa12


trufa12
addikt

Hát aztán megy az idióta , berendeli , parancsnak valami csúnyát ad meg, a magyar meg káromkodik rendesen, elcsattan az isten mg bssza , és lesz nemulass

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#41) Thrawnad válasza Dr.FantastiK (#38) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Epson nyomtatók naaaagyon régóta számlálósak :W

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#42) Dr.FantastiK válasza Thrawnad (#41) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

a mocsadekok ! :(((

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#43) ryori


ryori
senior tag

Amúgy ajánlom a villanykörte összeesküvés című dokumentum filmet, ott is erről van szó, hogy ez a tervezett avulás miatt rontják el a dolgokat, a nyomtatókban is egy hasonló chip van, ami bár nem robban szilánkjaira, de egy adott idő után elromlik, és vehetsz újat. az oroszoknál ilyen nem volt, ezért voltak jók az orosz dolgok.
Szóval ha ez bejön majd úgy komolyan, gondolom ez lesz, ezret nyomtattál? boom!
Hallasz valami kattanást, tudod hogy robbantott!
majd kitalálnak valamit, ez az új ionos nyomtató, amiben egy idő után cserélni kell ezt meg ezt mert a folyamatok hatása blabla :P kitalálnak ezek mindent.

[ Szerkesztve ]

(#44) Pötyi válasza ryori (#43) üzenetére


Pötyi
őstag

Ez azért kétélű fegyver, mert ha csak egy gyártó nem csatlakozik a nyomtatógyártó lobbi-összeesküvés-elmélethez, hanem olyan nyomtatót csinál, ami harminc évig működik, akkor az a gyártó learathatja a piacot, mert mindenki az ő termékét veszi majd, a többiekét meg hagyják a boltok polcain elrohadni.

(Amúgy saját tapasztalat, hogy nagyobb csoportmunkanyomtatóknál igazándiból nem tönkremegy, amikor elérte a 50.000-es szervizet, hanem csak letilt, amíg ki nem hívtad a szerelőt egy TMK-ra. Az megnézi, hogy csapágyas-e valamelyik henger, ha igen, cseréli, ha nem, akkor benthagyja, de mindenféleképpen kitörli a letiltást.)

QNX is cool!

(#45) Thrawnad válasza Pötyi (#44) üzenetére


Thrawnad
senior tag

A fél Epson fórum erről szól.
Megveszed, használod, letilt. Még az olcsó is, a drága is.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#46) V!ck válasza Thrawnad (#45) üzenetére


V!ck
aktív tag

A Canon már legalább 12 éve ilyen... Emlékszem az i250, i350 stb szériára, amibe a BCI24 patronok mentek fillérekért... mindenki orrba-szájba nyomtatott egészen addig, amíg letiltott "tintatároló megtelt" üzenettel, vagyis valami hasonlóval. Szervízben persze 5k körül kiütötték és kicserélték a szivacsot a tárolóban... de inkább kifizették az emberek, mert hiába volt 10k körül egy új Canon nyomtató, abba nem volt még utángyártott patron csak később, ráadásul chipes és 1500körül indult...

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#47) ryori


ryori
senior tag

[link]

Elkezdődött. :W SSD-van a mosógépben, ami nyilván nem bír sokat.... elromlik és vehetsz újat :N
Gondolom kis 8GB -os és adják 40ért az alaktrészt.

Jó mondjuk ez még a jobbik megoldás mintha szilánkjaira robbanna.
Mert meghackeled az ssd-t aztán teszel bele sajátot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48) E.Kaufmann válasza ryori (#47) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Sajtóhiba! SDD lesz az, Smart Digital Display

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#49) ryori válasza E.Kaufmann (#48) üzenetére


ryori
senior tag

így már más a helyzet, de elkezdődtek, mert jönnek az androidos és okos mosógépek, amik elektronikája érdekesen nem bírja sokáig. ahhoz képest hogy fejlődik a világ, mégis egyre rosszabbul bírják a dolgok.
Ezért bírják jól a régi üzleti gépek a mostaniakhoz is képest.

(#50) E.Kaufmann válasza ryori (#49) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem a számítógépes vezérlés hibája sajna, egyes márkák számítógép nélkül is szépen menetrendszerűen rohadnak és rág be a csapágyuk, amit ha éppen tudnak is cserélni, egy fél mosógép ára. Nem a csapágy maga, hanem a szerelés.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.