Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) Gargouille válasza e-newsee (#28) üzenetére


Gargouille
őstag

"Mire számítasz, hogy elveszi, elteszi, majd azt mondja, hogy nem is volt bérleted?"

15 évesen elsős középiskolásként velem ez szó szerint megtörtént a 28-as villamoson, mikor hazafelé mentem az iskolából. Én egymagam voltam kis pisisként, szólni se nagyon mertem, teljesen lefagytam az ellenőrök meg hárman voltak. Sokkoló élmény volt. Egyáltalán nem volt nagy pofám, nem feleseltem, meg se szólaltam, mikor kérte odaadtam a bérletem. Egyik utas sem segített, mindenki csak elfordította a fejét kb. pedig kora délután volt, sokan voltak a villamoson. Ami külön szar volt, hogy a villamosról még át kellett volna szállnom egy buszra is, de bérlet nélkül nem mertem így gyalogoltam még egy km-t hazáig.

Később osztálytársaktól megtudtam, hogy ez nem egyedi dolog, valószínűleg ezzel keresnek mellékest mert az így eltulajdonított bérletszelvényeket eladják (akkoriban csak egy számot kellett ráírni a szelvényre, de az könnyen eltüntethető volt róla). Ez még a 90-es években volt, gondolom azóta már változott azért a helyzet, csak azért szerettem volna leírni a sztorimat, hogy ilyen sajnos létezik.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.